Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: troncane sub volan
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bytzu18
cand merg pe drum ushor denivelat sau cand merg ca acum pe zapada apare o trencaneala sub volan? e ceva lagarit sau ceva nestrans? voi atzi patit asha ceva. Ms anticipat!
CriSTI68
daca ai si joc la volan este cuplajul de la volan (o bucsa)

dar in general cand mergi pe denivelari sau drum dupa cum spuneai tine minte E dacie smile.gif articulatiile de sub masina
bytzu18
QUOTE(Adrianno @ 23 Dec 2007, 23:03)
daca ai si joc la volan este cuplajul de la volan (o bucsa)

dar in general cand mergi pe denivelari sau drum dupa cum spuneai tine minte E dacie smile.gif articulatiile de sub masina
*


si unchi-miu, fost proprietar, ma minte ca are planetare de solentza nush ce model si bucsaraia scmbata recent...
Tiberiu-Andrei
post-336-1110552475.gif Cu ocazia sarbatorilor n-ai vrea sa scrii CORECT romaneste?
Verifica nuca de sub volan.
djasu82
Hai andrei de parca toti incepeti sa faceti pe destepti mai bine nu ar mai scrie nimeni nimic si v-ati uita lung . E dat sa gresesti toti vreti perfectiune dar sunteti depasiti la alte capitole asa ca egal cu 0 wink.gif.
Tiberiu-Andrei
Nu Adi nu e vorba de "greseli" ca nici eu nu caut sa pun punctul pe (Tz),e vorba de scrierile astea de tip mirc care-s de-a dreptul enervante.Vezi ca @bitzu18 a mai deschis un topic.Eh sa vezi acolo limbaj mirc.Nu sa fac eu pe politistul sau pe avocatul poporului da parca e si in regulament treaba asta.
PS:felicitari de realizara CDi-ului,ti-am vazut schema! aplauze.gif
Sarbatori fericite!
djasu82
Multumesc Andrei doar cine doreste sa faca acel CDi sau celelate sunt expuse la sectiunea CLT montaje eletronice scheme . Pot spune ca se simte la consum si in oras si la drum lung demaraj foarte bun ce ma mira ca urca usor in ture si datorita senzorului gotronic . Acum am alceva in cap in functie de turatie sa modifice numaru de scantei turatie mica scanteii multe turatie mare maxim 2 scantei . CRACIUN FERICIT SI TIE SI CELOR DRAGI TIE SI LA TOATA LUMEA VA UREZ SA FIM NOI SANATOSI !!!
PaulT
Cuplajul de sub volan sau bucsele de la coloana volanului.
Kruger
Corect, aceeasi problema o am si eu, troncanitul e mai mult clinchet ca sa zic asa, am luat tot ce trebuie schimbat dar o las pana dupa Craciun.
bytzu18
QUOTE(djasu82 @ 24 Dec 2007, 12:59)
Hai andrei de parca toti incepeti sa faceti pe destepti mai bine nu ar mai scrie nimeni nimic si v-ati uita lung . E dat sa gresesti toti vreti perfectiune dar sunteti depasiti la alte capitole asa ca egal cu 0 wink.gif.
*


nu e de datoria mea sa fac lumea mai buna...versul continua...imi pare rau ca te deranjeaza modul in care tastez eu, totusi ramane o parere. Si in viatza shtii cum e, ii asculti pe toti si iei tu ce crezi ca este bun. Oricum ms (sau sa zic "MULTUMESC") de atentionare si 2 multumesc celor care mi-au rasp(~"RASPUNS") la intrebare, am sa verific cat mai indata buxele de la volan. Sarbatori Fericite si voua!
iuly82
am avut si eu aceeasi belea, ar fi mai simplu sa fie de la cuplaj ca daca e de la bucsa de la ax, ma refer la cea de jos, e belea mare.......se schimba nasol rau de tot.....iti trebuie un flex mic, bucsa de schimb si vreo 2 ore.......toata lucarea o faci singur daca esti descurcaret.....terbui demontata mitraliera si implicit, pompa de frana, volanul, carapacea de la volan, contactul, etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.