Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Difuzoare pe 13
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
eXtenSion
Am o statie Magnat The Rock 800, care se recomanda a avea 110w RMS pe canal.


Difuzoarele la care m-am gandit eu sunt:

Ground Zero

Infinity

Mac Audio

Magnat

Pe care le-ati alege? ph34r.gif
Rafi
QUOTE(eXtenSion @ 27 Dec 2007, 20:29)
Am o statie Magnat The Rock 800, care se recomanda a avea 110w RMS pe canal.
Difuzoarele la care m-am gandit eu sunt:

Ground Zero

Infinity

Mac Audio

Magnat

Pe care le-ati alege?  ph34r.gif
*


Este vb de Magnat The Rock 8000 nu 800 si da chiar are 4x110 pe 4 ohm si iti recomand Ground Zero GTZ 130T daca chiar vrei sa surzesti in masina radmasa.gif sau asta http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...Access_130_CA1/
bashtalu
merg pe un megane 2? intra perfect in locul celor din fabrica?

Fratzica
recomand mac audio
romeo3108ro
pe ce masina vrei sa le pui?
uite aici ceva k lumea daca vrei sa ai sunet.dar as iti modifice cineva fata de usa
mykys
Eu as merge pe Magnat
eXtenSion
Va multumesc pentru raspunsuri.

Masina e un Logan.

Pe de-alta parte, eu am Magnat The Rock 800(acesta). Are aceleasi specificatii, vad ca si arata la fel, doar ca Magnat 800 e argintiu, iar 8000 e negru.


Pe 4tuning ziceau ca sunt W RMS doar pe hartie si ca nu mai merita sa investesc in Magnat. ph34r.gif

ecstasy_4u06
eu am 4 sony x-plod de 40w bucata;)) de la flanco:P is de treaba? se aud cat de cat...
eXtenSion
Sony nu e de treaba la car-audio. (Nu e contrareclama!)
shokaliptiku
de ce nu mergi pe 17 cm pe fata !?
nu tai nimic ... se monteaza relativ usor ... ai nevoie doar de inele distantiere !
diferentza ... considerabila .. excl.gif


cum ti se pare montajul !?
dansora
Magnat !!
j.d
Fara usi insonorizate nu vei scoate niciodata nimic din nici un difuzor...iar baietii de pe 4tuning, in cazul asta aveau dreptate...magnaturile noi sunt oarecum jalnice. Iar shokaliptiku a zis-o bine, 16.5 chiar merita, mai ales la Logan pentru ca sunt usor de montat...coboara muuuuuuuuult mai bine in fercventa decat orice 13cm. wink.gif
ccezar2004
a pus cineva alte boxe pe laguna II.2?... am masurat si am vazut ca fata spate sunt de 13cm (sau cel putin asa cred) prinse in 2 suruburi... faza e ca nu stiu cat sunt de adanci.... ma ajuta cineva?.. ca sa nu mai deschid alt topic...

LE: scuze am gasit si un topic pt laguna....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.