Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: N-are vlaga!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Munzesc
Am o problema cu agregatu meu: intr-a 4-a si a 5-a nu vrea sa mai traga! Aproape deloc. Daca o calc imi da in nas (ca sa zic asa). Ce spanac are? Sunt absolut bata la mecanica. Am o Nova GT. Nu am umblat la motor deloc pana acum. Are sigilii pe carb, pe la motor, peste tot. E din Oct 98 si are 32000 km la bord, deci e aproape noua. Va rog, ajutati-ma! Multzam. smile.gif
dex lada
Ai schimbat "consumabilele" ?
Filtru benzina, filtru aer ,buji
RIon
ce sigilii frate? ai vreo garantie? jos si fa-o.
Vezi avansul
ionut232
avansu...
si aeru??
Munzesc
Da, am schimbat consumabilele, mi-a reglat un meserias avansul. Hmm... unsure.gif Dar parca tot nu e cum era. Ziceti sa " JOS SIGILIILE !!!" ? Ok, merg pe mana voastra. Mi-a spus mie meseriasul ca e ceva la motor, asa ca o sa vad la cine o duc: service sau meseriasi, ca voi. wink.gif
dex lada
inainte merge bine si acum nu mai merge,dupa ce ar reglat "meseriasul" avansul cica are ceva motorul,eu cred ca nu ti-a regat avansul ca lumea si da vina pe motor. La 33000Km e putin probabil sa aiba ceva motorul.
ydaniel
asa eram si eu doar ca mi-am dat seama ce are :benzina fara pb!!am gasit super plus doar la km 36 pe B P si mergea bine .se para ca daca masina este in stare buna asta ar fi pb!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.