Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un zgomot
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
silviusm
Nu stiu cum sa ii zic un tremurat si un zgomot mai urat, cred ca de la toba. Se aude la turatii mai mici, daca turez mai mult nu se mai aude. Prrr prrr prrr
O fii de la catalizator sau de la toba. La catalizator i-am atins protectia si a cazut. O fii de la asta?

Dacia 1310 Li 2003
djasu82
Vezi bujiile cum se prezinta.
silviusm
Si protectia la catalizator trebuie pusa neaparat? Cum ar trebui sa arate bujiile. Nu ma pricep deloc wacko.gif. Multumesc.
djasu82
In capul bujiei pe eletrozi trebuie sa fie maroniu -caramiziu . Daca pierzi compresie pe la bujia respectiva sau e scanteea slaba sau nu exista sau au segmenti rupti v-a fi neagra bujia .
razvanarghius
pate ca ai relantiul pre mic, sau poate ca si jiglorul de relanti sau tubul emulsor infundat ca asa am patit si eu,
SSilent
jiglor de ralanti la injectie?
djasu82
biggrin.gif poate e o noua inventie pe la voi prin navadori nu s-a auzit de asemenea inventi ??? biggrin.gif
SSilent
navadori? mad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.