Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] meet YBO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Pages: 1, 2
Forum Bot
ArtVandelay: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nzT8tAzWik4"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/nzT8tAzWik4" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
driverx
Gizas....inca un reisar.... wacko.gif wacko.gif

blink.gif
ArtVandelay
de la tine nici nu ma asteptam la altceva
next
SebyAvrig
fain oltcitanu` sofer1.gif
ArtVandelay
mai vezi tu alte masini pe acolo? ti se pare ca a facut liniute prin bucuresti in amiaza mare? probabil nici nu te-ai uitat la film,ai vazut ca e vorba de o masina si gata e reisar. nu mai poate omul sa isi modifice masina ca a etichetat reisar
driverx
Ahhh...noaptea e mai scuzabil? Ahh...scuze, n-am stiut....

M-am uitat la tot filmul, stai flexat.
driverx
Asa....si? E mai scuzabila toata cultura asta mediocra de raceri in linie dreapta de 400 metri? Apreciez orice in domeniul auto, mai ales unde e performanta, dar nu cultura asta de dupa blocuri practicata in principal (nu neaparat toti) de tot felul de mediocri care in afara de low-rider si multi CP nu prea stiu ce aia masina si in afara de talpa pe 400 metri habar nu au. Nu zic ca neaparat TOTI ar fi asa, dar totusi is rarele cazurile cand unii se ridica mai sus de atat...
pastrama
Cum se cheama melodia?
zax
@ driverx: baiatul ala e unul care cred ca stie mai multe despre masini decat "low-rider si multi CP". A preferat sa modifice motorul unui oltcit decat sa-si cumpere, cu aceeasi bani, un BMW de aceeasi varsta sau poate chiar mai nou si sa traga doua dungi albe pe el.
ArtVandelay
QUOTE(pastrama @ 6 Jan 2008, 13:14)
Cum se cheama melodia?
*



Fanfara Ciocarlia - born to be wild
A l e x
E foarte simpatic oltcitul, il stiu din vedere si pe proprietar, pe fratele lui il stiu mai bine... biggrin.gif

Art : And you wanted to be my latex salesman ?
fiderzen
ybo..un adevarat pasionat! smile.gif
ArtVandelay
o descriere mai amanuntita daca doreste cineva smile.gif
aqua
QUOTE(driverx @ 6 Jan 2008, 12:43)
Gizas....inca un reisar.... wacko.gif  wacko.gif

blink.gif
*



ce frustrare pe unii nene
si care era motivul pt care tipul e "reisar" ?
ca se pricepe si ii place sa faca ceva mai mult dintr-o simpla masina?
si apoi si-a facut un filmulet? si eu mi-as face daca as avea cu ce sa ma mandresc, da' n-am decat un megane obisnuit si asta e, toata stima pt baiat ca a invatat si a facut ceva comparabil la putere cu masini mult mai noi
daca ai cunoaste sentimentul sa scoti ceva misto din propriile maini ai intelege poate
si postul nu are legatura cu faptul ca am in poza un oltcit
driverx
QUOTE(aqua @ 6 Jan 2008, 14:19)
...
daca ai cunoaste sentimentul sa scoti ceva misto din propriile maini ai intelege poate
....
*



Stai linistit ca am facut si creat destule cu propriile maini. Dar nu masini, intradevar. Cunosc sentimentul.
ag02cws
Da mah, dar lui ii place sa i se spuna " Membru extrem de rau". In trecut, mi-a mai dat si mie niste reply-uri aiurea, dar le-am ignorat. Asa trebuie facut si acum. Trebuie doar sa admiram munca baiatului cu oltcitul.
pastrama
QUOTE(ArtVandelay @ 6 Jan 2008, 13:29)
Fanfara Ciocarlia - born to be wild
*


coolspeak.gif
Merci!
ady85btz
Frumoasa realizarea.Bravo
M i h a i
Daca ai o pasiune nu inseamna neaparat ca esti ''racer'' sau 'inconstient la volan''..Foarte simpatic Oltcitul-YBO tongue.gif ...Felicitari pt munca depusa... wink.gif
Speedy
felicitari pt masina si pt cum a fost realizat clipul!

@driverx: plimba ursu!

ps: un MARE plus pt seinfeld biggrin.gif
Fratzica
foarte tare oltcitul!! biggrin.gif
holograma
mie-mi place cum e realizat filmuletul
bear_mc
QUOTE(zax @ 6 Jan 2008, 13:22)
A preferat sa modifice motorul unui oltcit decat sa-si cumpere, cu aceeasi bani, un BMW de aceeasi varsta sau poate chiar mai nou si sa traga doua dungi albe pe el.
*


Eu as fi ales BMW-ul. Dar asta e alta treaba.
Oricum. Merita respect pentru munca depusa. smile.gif
puiu82
Subscriu la ce a scris Bear.
zax
@ bear_mc si puiu82: tocmai d-aia baiatul ala e unul deosebit care merita respect.
Arhimede
Reisaruuuu reisaruuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!

Mi se pare super ce a facut!bravo!

Mi se pare foarte naspa ca face liniute!

Mi se pare foarte naspa ca unii nu accepta decat comentarii pozitive.
cj98czh
Tot respectul pt. oamenii astia.....am si eu amici care se "ocupa" cu asa ceva si este multa munca si foarte multi bani....fiecare cu hoby-ul lui...
Duyu
Felicitari mister YBO! up.gif
Michidush
O fi Alexmirica cu al lui "Cu boingu pe soselele patriei". Era u topic pe aici.
ramm
Un om pasionat, bravo lui ptr modificarile aduse.
A l e x
Michidush : Nu e el, stai linistit.
roty
Dragut montajul. Si bravo lui daca e pasionat...

Acu trag melodia tongue.gif
aditã
bravo bravo si iar bravooooo!! e de admirat!!
Laurentziu83
Felicitari Pupa pentru ce ai facut din Oltcit-ul tau din 83.
sinaxis
Frumos, si ce e de admirat: a lasat exteriorul aproape nemodificat! E o masinuta perfecta de dat peste bot la toti ofuscatii cu masini de zeci de mii de euroi care se cred regii soselelor.
pupa
Salutare baieti.
va multumesc foarte mult pentru remarcile pozitive. le respect si pe cele negative, in speta cele ale lui driverx. smile.gif
atata tot sa se inteleaga ca pasiunea mea nu este sa ma "dau" la liniute cu masina(altfel probabil ca ne-am fi vazut si la cele legale). ceea ce ati vazut in film nu sunt decat raspunsuri la provocari. de altfel nici nu tin minte sa fi lansat vreodata provocari, doar le-am onorat. smile.gif iar masina se descurca foarte bine si pe portiuni virajate, nu doar pe 400 m, dar asta este cu totul alta discutie.

fiderzen -> daca tot treci pe la mine, nu ezita sa te opresti la o tigara, un suc etc. ne mai strangem la mesteritul rablelor, nu muscam si avem intotdeauna chef de schimbat impresii si vorbe cu colegii forumisti, indiferent de forum.

in rest, numai bine!
fiderzen
ok..deobicei cand trec eu ,masinuta ta sta cuminte in parcare:D....dar pe viitor... tongue.gif
Mario_b
De la mine ai nota 11 pentru masina si nota 12 pentru videoclip.
Ai tot respectul meu! worship.gif
Ov
beton masina, bravos !
1.6
Tot respectul pentru munca, pasiunea si masinuta ta!
Hai si pe la noi la "jurnal de bord" desi poate nu mai ai chef sa mai faci inca unul. Detalii despre comportamentul dinamic si consumuri....bla bla! Chiar sunt curios.
Numai bine!
Merced
Imi place ideea de a modifica o masina romaneasca pe partea tehnica foarte mult iar exteriorul sa ramana cat de cat la forma originala. Ti-ai iesit foarte bine, mie-mi place masina. Nu-i facuta in stilul "manele" si pentru asta ai respect si din partea mea. Pentru motor se subintelege. Cat despre liniute, cred ca multi daca am fi in situatia ta n-am putea refuza cate o provocare doar pentru a vedea fata mirata a unui individ cu masina pe care o considera mult mai puternica, dupa ce a fost depasit de un Oltcit cu staif. icon_mrgreen.gif
draculiq
nice!!!
pupa
merced, masina nu va fi facuta niciodata in stilul manele. nu prea mi se potriveste. smile.gif nu s-a mers nici pe stilul "lupul in blana oii" ci pur si simplu asta a rezultat. am preferat sa nu incarc masina cu chestii inutile dpdv tehnic.

1.6 -> deja ma simt ca un mic intrus aici. nu stiu daca are rost sa imi deschid propriul meu topic.
iti pot spune aici despre consum, care variaza in functie de reglaje. spre exemplu, acum cu reglajele de iarna(presiune 0.5 bar + jicloare micute) este cam de 11 in oras, la un mers normal. asta datorita si carburatorului monocorp.
in configuratia agresiva, adica presiune 1 bar si jicloare pe masura, consumul la mers normal nu scade sub 14, iar la alergat intensiv se duce spre 18. marisor, dar prefer un amestec bogat pentru a proteja cat de cat motorul air-cooled. optimizari inca mai exista, cifrele pot oscila oricand. totul tine de reglaje. smile.gif
YRX
R19/16v
QUOTE(pupa @ 18 Jan 2008, 18:05)
merced, masina nu va fi facuta niciodata in stilul manele. nu prea mi se potriveste. smile.gif
*




Si atunci ce-i cu xenoanele alea in proiectoare?
twingooo
le tine pentru cand e ceata.din clip reiese ca nu merge cu ele sa faca poze prin oras...felicitari pentru realizare
YRX
Numai proiectoarele le-ai remarcat la masina asta?
Este totusi o masina modificata radical, in care s-a investit multa munca si expertiza tehnica (nu mai zic de bani).
Pe mine m-a impresionat ce a putut sa faca proprietarul din aceasta masina.
cj98czh
Felcitari pentru realizare, sunt convins ca s-a investit multa munca si multi bani... trebuie sa fii pasionat rau ca sa faci asa ceva.... dar dupa parerea mea tot nu as lasa masina asta sa circule pe drumurile publice.... la evenimente organizate da...dar nu pe drumurile publice.... si nu pana nu ar venii cu un certificat de omolagare pt. tot ce s-a facut pe ea.... in care sa se spuna ca corespunde tehnic...

Poti a pui motor de 500 de cai daca nu ai cu ce sa-i opresti...
pupa
QUOTE(R19/16v @ 25 Mar 2009, 15:07)
Si atunci ce-i cu xenoanele alea in proiectoare?
*



Uite ca nu mai stiu daca am pus poza in film sau nu, dar proiectoarele au capace, pe care masina le poarta inca de cand am montat acareturile. Ar fi fost destul de aiurea sa am becuri cu xenon in faruri, iar in proiectoare sa las becuri cu halogen. smile.gif

[attachmentid=1627526007]

Despre omologari, eu nu zic nimic. Mandrul nostru sistem este mai rigid decat un comandant de batalion disciplinar. Cand o sa ne mai dam jos din copac si o sa ne civilizam, urmand exemplul tarilor in care curge apa calda, poate ca masina o sa ajunga si la un stand de omologari. Cu franele lumea poate sta linistita. Nu obisnuiesc sa merg superluminic cu masina, in cele mai multe din cazuri aceasta nedepasind vitezele date de constructor. Pentru un cazan, discurile de frana cu diametre de 270 mm(fata) si 208 mm(spate), combinate cu etrierii cu 2 pistonase, opresc masina cel putin admirabil. smile.gif

Va multumesc pentru urari ! worship.gif worship.gif
shake
ai mai avut una alba care a ajuns la remat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.