Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Solutie reparare parbriz
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Cozsmin
Imi pare rau daca am postat topicul aici dar sincer sa fiu nu stiam unde sa il postez daca se poate sa il mute un moderator unde considera ca e mai bine Scuze!!!!! Acum sa zic ce ma framanata am gasit pe youtube un filmulet in care arata cum sa scapi de zgarieturile de pe parbriz si imediat cum aflu cum sa pun un filmulet o sa va arat ce face ???? oare sa fie adevarat


nu stiu daca am pus bine linkul
gotty
exista solutii profesionale pt asa ceva, nu leacuri babesti...daca te intereseaza da mi un pm si ti spun firma care stiam ca face asa ceva...
razvanarghius
dupa parerea mea sarea mai tre mananca sticla
Merced
E prea succint filmu', prin "antibug spray" se poate referi la o gramada de produse, personal mi s-a parut ca seamana cu ala de tantari care se dadea pe piele, nu cu otrava pentru gandaci. Si sa-si revina asa ca prin senin, ma indoiesc ca se poate intampla asa ceva. Poate sa se estompeze...
Ionutz_TM
aia e crapatura din cate se vede parca ar fi patrunsa ... si asa ceva nu se mai repara cu nici o solutie .. cu atat mai putin bug spay radmasa.gif

zgarieturile se pot scoate, dar la crapatura ce sa-i faci ?? eventual un tratament termic unde sa incalzesti sticla pana aproape la temperatura de topire in zona respectiva ... si asa ceva nu cred ca se poate face ...

Am avut o zgarietura urata de la stergatorul de parbriz ... a iesit prin frecare cu lichid de frana rolleyes.gif
Cozsmin
o sa incerc faza cu lichidu de frana ptr ca nici eu nu prea cred k face minuni in 2 ore totusi de aia v-am cerut parerea (apropo a iesit bine cu lichid de frana??????)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.