Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] SI EU DINTRO DACIA 1300 CAM TOT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
flavius_geniul
Am o Dacia 1300 la care s-a lucrat excesiv(bani bagati multi) care in schimb a suferit o avarie si m-am saturat s-o repar deci o desfac. Cine vrea ceva sa ma anunte sa vad daca se poate satisface. Apropo nu crede ca pot desface pana nu s topeste putin zapada ca nu am garaj acoperit dar situatia nu ar trebui sa dureze mai mult de 2 saptamani maxim. Multumesc!
(Are si Instalatie GPL completa si functionala, motor 1400, cutie cu 5 viteze, planetare nemtesti, amortizoare noi, arcuri vechi(adica material adevarat nu prostii deastea de fier subtiri), scaune Nissan confortabile functionale eventual si cu huse lemn, bancheta spate conditie foarte buna, fete usi 4bucati noi, carburator, radiator mare, capota fata, spate)
fiderzen
ce bani gpl?
flavius_geniul
GPL cu totul de la butelie pana la ultimul surub: 5 mil neg. Are acte, garantie, tot ce trebuie.
Cozsmin
fa si tu o lista te rog
caesar07000
o poza? s-o vedem si noi se poate?


cu totul cat vrei pe ea?
flavius_geniul
Are piese mult prea bune si noi pe ea ca sa pot sa le amortizez vanzand-o cu totul. In mare parte dau aproape tot de pe ea. Spuneti-mi ce va intereseaza eventual lasati PM un mail si rezolvam. Am adaugat si poze sper ca nu am gresit si se vor vedea. Pozele sunt facute chiar in noaptea asta cu exceptia uneia deci sunt putin neclare.
[attachmentid=1627426488][attachmentid=1627426489]
[attachmentid=1627426490][attachmentid=1627426491]

<span class='edit'>7 Jan 2008, 01:11:</span>
LISTA PIESE DISPONIBILE:

-motor 1400(20000km,setcar),pompa apa,,galerie admisie;
-CUTIE VITEZE 5+1(LUNGA-150km/h,impecabila),jug,tampoane,schimbator(tip nou,frānt),masca de plastic dintre scaune(neagra,lunga);
-radiator mare,filtru sport(conic+laba special modificata),furtune de aer;
-articulatii fata(bascule,pivoti noi,fuzeta),planetare nemtesti(perfecta stare);
-bara speciala rigidizare(intre amortizoare,verde,sistem ungere,custom-made,proba-rezultat garantat);
-roti canada late(+ gume, 5 bucati argintii nelovite);
-directie(caseta, ax volan, biele);
-carburator(o camera),rezervor benzina(nou, pt aspiratie),pompa benzina,furtune benzina;
-INSTALATIE GPL(acte,garantie,functioneaza impecabil chiar si iarna);
-bord amenajat(custom-made,model cu torpedou sus,perfect functional);
-instalatie electrica(cumparata ulterior,model 1400,fata,spate,perfect functionala);
-bobina inductie,electromotor,fise,bujii,incarcare acumulator mecanica(functioneaza incredibil);
-sistem stropitoare parbriz(pompa,rezervor),sistem stergatoare;
-SCAUNE NISSAN(rabatabile,gri,2 reglaje,sine modificate,perfect functionale);
-bancheta spate;
-fete usi noi(albastru/gri),tapiterie plafon/stalpi(gri,schimbata ulterior);
-macara geam(fata-dreapta,noua);
-SPOILERE FIBRA(fata si spate,negre),PRAGURI FIBRA(stanga si dreapta,negre).

Sper sa nu fi uitat nimic, oricum cineva interesat imi va aduce aminte. Multumesc!
StefanT
Punte spate? Ce bani? Merci
qwertyro
vreau preturi pt scaune, centura retractabila cu tot cu prinderea in podea, radiator, filtru sport(e putin lovit?), rezervor cu tot cu sonda, tot ce tine de stropitoare(toate furtunasele - bidon - pompa -tot). Ma mai intereseaza piesa care tine farurile(chiar nu stiu cum se numeste(rama far(!?) )) unde se fac reglajele la faruri. Si eventual da-mi PM cu tel wink.gif
flavius_geniul
Oameni buni, am dat o serie de raspunsuri dar cred ca ar trebui sa repet per general: preturile sunt negociabile la fata locului in functie de cantitatea de piese pe care doriti sa le achizitionati si cel mai important piesele sunt de o calitate superioara celor de la dezmembrari, repet s-au facut investitii financiare masive in aceasta masina(piese noi si sau straine), motiv pentru care nu doresc sa o vand cu totul
albert_md2004
cat ceri pe cutia de viteze plus planetare(am inteles ca-s nemtesti)?
di3g0
jantele?....daca mi-ar convenii pretu la ele, am eu de vanzare 4 jante late,max 2 ani au...nelovite....perfecte...negre
cristianxxl
QUOTE(flavius_geniul @ 6 Jan 2008, 22:10)
GPL cu totul de la butelie pana la ultimul surub: 5 mil neg. Are acte, garantie, tot ce trebuie.
*



Man scuze ca te intreb o instalatie GPL pt Dacia e 300euro (una buna) ce drac de instalatie ai tu la 5mil?Un amic bun a luat acum o luna italieneasca si atit a fost.
argon
are instalatie SH, nu inteleg rostul postului tau. Daca cerea 250 euro pe ea sigur te trezeai sa zici ca e prea mult.
cristianxxl
QUOTE(argon @ 12 Jan 2008, 09:22)
are instalatie SH, nu inteleg rostul postului tau. Daca cerea 250 euro pe ea sigur te trezeai sa zici ca e prea mult.
*



Sa explic ce am vrut sa zic.Vad ca omul a bagat banutii in masina si a luat numai lucruri bune.Instalatia lui GPL e omologata , in garantie etc.
Cind amicul meu a vrut sa isi puna GPL pe dacie am prospectat piata si am vazut care sunt preturile.
Instalatia GPL nu e ca un motor , domne e SH si costa la juma de pret.E in garantie si omologata si cere putin pe ea.Ca el vrea sa o dea ieftin e treaba lui , am subliniat doar ca pretul este mic, ceea ce e o informatie pentru potentialii cumparatori si in avantajul ambelor parti.
La pretul de cumparare al instalatiei de 300 euro amicul meu a mai platit 110 lei pentru omologare.
Nu vad cui am facut rau ca am dat niste informatii!
argon
Comentarii ca " o dai prea scump" am mai intalnit la Bursa, dar ca o dai prea ieftin, mai rar radmasa.gif

Asta e pretul pietei al unei instalatii GPL de Dacie SH, oricare ar fi ea, am terminat cu offtopicul.
GARFIELD 87
salve , scaunele cu ce pret le dai asa informativ ?
oldbones
poti face o poza cu grilajele laterale de aerisire si la ce pret le dai ? ms smile.gif
ovidiums
ma intereseaza si pe mine motorul.
blackdoggy
Un offtopic si din partea mea, portbagajul ala e criminal si la propriu si la figurat icon_mrgreen.gif ma gandeam ce s-ar intampla cu un pieton accidentat care trece mai sus de parbriz ph34r.gif
fengshui
Doresc sa cumpar ambele scaune din fata. Sinele sunt modificate pentru Dacie?
vali vtk
un pret pentru motor si cutie
bocanet
pe mine mar interesa bordu daca esti din bucuresti contacteazama cristi4u2000 sau 0741611554 0765416409
B-32-DLA
SALL ELECTROMOTOR AI SI CAT CERI PE PRAGURI ??? smile.gif
maryus_83
Un pret pentru bara dintre amortizoare?
al11na
salut radiator ai dak da spune-mi dak este bun si ce banii vrei pe el
flavius_geniul
Din tot ce era pea aici am dat cutia si planetarele. gazul il las la 4 milioane, filtrul de aer sport si aprinderea tranzistorizata s-au dat si rotile. Puntea spate nu se da. ar mai ramane restu daca nu am mai uitat ceva. multumesc
pertzone
salut.........ma intereseaza cutia+planetare ( vreau sa stiu km parcusi si daca mai are sigiliu ) si macara fata.
flavius_geniul
Mi-a mai ramas si bordul refacut de mine, iar ceasurile sunt NOI!!!! sunt din primele modele (cu ceasuri rotunde), le-am luat cam acu un an dintr-un magazin de piese auto (se pusese praful pe ele), bineinteles ultimile. Daca are cineva nevoie de asa ceva ca sincer sunt rare rau de tot. Pe langa astea mi-au mai ramas scaunele (de nissan), gpl-ul (cu carte tehnica), chederele, banchetele (noi), fuzetele cu discurile de frana si bieletele de directie, bateria (noua cu garantie si acte), caseta de directie (in stare f f buna de functionare), spoilerele, lateralele, usile cu geamurile si fetele de usi, radiatorul (mare), textila de la plafon, instalatia electrica (schimbata acu un an si ceva, e pt 4 faruri) si mai sunt ceva maruntisuri 0724873787
alinushy
gpl-u ce marca si cand afost montat
thnks
dmo.mihai
cat vrei pe jante?
flavius_geniul
A mai ramas la vanzare: instalatie GPL, motor 1400, chedere, Scaune Nissan, bancheta spate, bord 1300 modificat custom. Luneta spate si rame faruri rotunde , instalatie electrica.
Sper ca nu am uitat nimic
b-12-jme
zi si tu daca mai ai electromotorul si daca da la ce pret..si un pret la scaunele alea..ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.