Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GPL Praktiker (merita)
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Creative
Cine stie daca merita instalatiile de gaz de la praktiker, daca are cineva sa zica>>??http://www.praktiker.ro/praktiker-international/html/ro/169051/index.html
PaulT
Daca spui ce marca e instalatia care se gaseste la Praktiker sigur primesti raspunsuri...

LE Bine ai venit pe forum.
LLE-Pare ok.Pe la firmele care monteaza instalatii ai cautat?
blade
Si eu vreau sa-mi pun de la Praktiker si m-am interesat, instalatiile sunt Marini ( made in Italy) si sunt de la Autogaz Bucuresti ca Praktikeru e partener cu astia. Din cate am inteles pe forum m-ai sunt care au instalatii Marini si nu au avut probleme.
StefanT
Marini e mai mult decat OK up.gif
iuly82
numai sa fie marini si nu alte facaturi de turcia......vaporizatorul in special este cel mai important, apoi electrovalvele si in ultimul rand butelia...... Marini = Stefanelli - parerea mea!.....
Laurentziu83
Da, am montat pe dacie Marini cumparata de la Praktiker si merge OK, am invatat sa o reglez singur si se regleaza mult mai usor decat carburatorul. Singura problema e ca nu mi-au montat bine sonda de nivel, asa ca nu stiu cand intru pe rezerva de gaz si nici indicatorul de pe butelie nu indica, dar nu mor din asta, mai ales ca nu merg eu cu masina, ci tatal meu. tongue.gif
Sfatul meu este sa te duci la reprezentanta sau dealerul agreeat Agrom de la tine din oras, intri pe www.agrom.ro si gasesti, si intrebi cat te costa la ei. Te va costa exact la fel, in plus service-ul va fi mult mai multumit sa incaseze de la tine banii decat sa-i deconteze Agrom-ul pe baza montajului.
Ori ca o cumperi de la Praktiker, ori o iei de la ei, cu acelasi service vei lucra, asa ca...
Creative
daca pun GPL trebe facuta iara ceva verificare sau la RAR, ceva?
CriSTI68
da omologare
ovi_ab
Salutare!
Am si eu o instalatie Marini de o sapt pe masina, sunt ffff incantat de ea. Va rog sa-mi ziceti cate becuri de indicare a nivelul de GPL sunt acolo la comutator. Pana azi era doar verdele aprins, iar in curbe mi se aprinde si unul rosu sub el (e normal ca am consumat din gpl), mai este inca unu sub el care imi indica cand am si mai putin in butelie?
De ex. cand se aprinde cel rosu dupa cel verde cam cat gaz mai e in butelie?
bygy007
ca sa ai idee dupa ce se aprinde ledul rosu vezi citi KM mai mergi cu ea pina se opreste (obligatoriu sa ai benzina in rezervor pina la prima statie de gaz si alimentezi , este cam aceeasi chestie cu becul de la benzina dar este bine sa faci lucrul sata ca sa vezi cum stai sau cit mai poti merge cu gazul ala care il ai , de exemplu la mine pilpiie la 9-10L si ramine rosu la 8L
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.