Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor probleme cu frana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hd_01_zlb
dupa ce am tras frana de mana nu am mai avut frana decat la a doua pedala, din ce cauza franele sunt aerisite bine , pomapa de frana e dublu circuit cu trei conducte, etriere noi , cilindreii spate noi ,conducte fata noi, si frana doar la adoua pedala , va rog ajutatima si pe mine sad.gif
AR-18-MOS
Ai obosit de cat ai folosit Search-ul ?
razvanarghius
garniturile din pomp, schimbale
diaconuliviu
Hunedoara, ai tras frina de mina pe vreme rece, garniturile cilindrilor de frig au ramas tari, fara elasticitate buna, la deplasarea lor din cauza arcului dintre ele a intrat aer.
Aeriseste inca o data spatele.
As recomanda chiar mai mult de atit, inlocuirea garniturilor spate, aerisire.
draye79
asa am patit si eu .pana la urma am luat pompa centrala de frana noua si am rezolvat situatia
AR-18-MOS
Si pana la urma ai rezolvat? ... Cu franele nu e de jucat.
hd_01_zlb
am rezolvat problema am inlocuit cilindrul stanga spate ca numa ala primea aer, la pompa nu am facut nimica ca este noua , multumesc de ajutor, oricum acum am lta problema cred ca ma lasa ambreiajul, dar asta este inlocuim si mergem mai departe, pasiunea nu are limite , nu am sa-mi dau batranica mea niciodata eu voi fi ultimul proprietar al ei si asta pentru ca a fost prima mea masina, asadar multumesc tuturor celor care amu ajutat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.