Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu stiu ce sa cred
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
aalinte
Va salut! Am o problema care nu reusesc sa o inteleg.Se aprid becurile de la ulei si apa, dar cu toate astea am presiune la ulei si nici motorul nu fierbe. Spun ca am presiune la ulei pentru ca am sonda de tractor din aceea in care ajunge uleiul pe o teava de cupru din motor pana la ea. Se aprin becuriele cu toate ca presinea este ok(5 aproape 6).Inclin sa cred ca este defectiune electrica pentru ca becurile la franare isi pierd din intensitate si uneori chiar se sting de tot si nu se mai aprind. Se aprin din cand in cand. Motorul nu bate si merge foarte bine si am facut cam 500km in situatia asta. Stiu cum suna un motor ce are bataie de cuzineti pentru ca am avut ocazia sa merg cu o masia careia ii batea motorul si in final a ajuns s se coxeze.Voi ce credeti?
AR-18-MOS
La stopuri, vezi poate e vorba de niste contacte imperfecte. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.