Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] CD changer PHILIPS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sqryn
CD changer Philips cu magazie 6CD impreuna cu cablurile de conectare si manual de utilizare. Magazia e aproape noua, mici urme de utilizare
Am cumparat-o de pe ebay, credeam ca se potriveste la cass meu de la clio, din pacate nu cred ca este compatibila cu modelul de cass. Am incercat sa o conectez dar nu imi apare meniul de changer pe display. Se alimenteaza si roteste cd-ul.
Se poate face proba la masina cumparatorului.
Are mufa ISO 10 pin


Pret 120 ron
Tel 0742975219
YM sorin_aldea

Poze reale:
[attachmentid=1627427668][attachmentid=1627427669]
[attachmentid=1627427670][attachmentid=1627427671]
sqryn
up, posibil sa mearga pe modele mai vechi de renault cu casetofon cu control de cd changer.
lucifer
Offtopic , daca iti iei un adaptor ca cel din poza ,s-ar putea sa iti mearga si pe cass-ul de pe masina ta , oricum bafta la vanzare !
sqryn
Adaptorul este pentru modelele "Tuner/Update list" eu am mufa iso 10 pini in spatele cass, e chiar mufa din poza 2 (cea din stanga). Problema nu cred ca e de la mufa ci de la corespondenta de pinout intre changer-casetofon. Nu am vrut sa tai cablurile ca sa incerc diverse combinatii, ma gandesc ca poate merge asa. Cel de la care am luat-o a montat-o pe un Renault 5 fara alte artificii.
Eu am ceva in genul asta (Radiosat 6010) dar nu am gasit schema de la magazie.
[attachmentid=1627427991]
Este posibil sa mearga pe cass ce au mufa de cd changer similara.
Lostboy
pe radiocd philips de la logan merge?
sqryn
Nu stiu sigur. Putem incerca, daca vrei vino in Crangasi cu masina, incercam sa il montam. In afara de casetofonul meu nu l-am mai probat pe alta masina.
PS: uita-te in spate la mufa sa vezi cum arata, si daca se potriveste cu cea din poza.
Lostboy
nasol, sunt din mehedinti
sqryn
up

28 Jan 2008, 08:54:
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.