Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cum desfac bord cn sa ajung la ceasuri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bebe_cj
trebuie sa ajung la ceasuri sa vad dc nu merge ceasu de benzina si presiunea de ulei nu fac contact bine ceva fire sau mufa din spate . asa ca va rog cine stie sau a mai dat jos ceasuri , imi zice si mie pasi care trebuie sa i urmez sa ajung in sapte la ceasuri . Multumesc .1310 L ,99
AR-18-MOS
Ai mai deschis un topic pe acceiasi problema!
De ce nu puteai sa postezi tot acolo? Ca tot despre "ceasuri" de bord era vorba.
andreiutzu
vezi ca ti-am raspuns pe un alt topic. dai frumos volanul jos. plasticele alea de sub volan si desfaci suruburile in care sunt prine ceasurile. apoi cu atentie si rabdare. bafta!
mad toz
Daca foloseai un search ,gaseai imediat sa mai discutat de 7 ori problema asta.
Dai jos suruburile de sub scrumiera si alea din fata ceasurilor.Scoti butonul de la ventilator si cele 2 tije de la caldura.Dupa care cu grija scoti toata rama de la consola centrala ,ea are 2 picioruse infipte sus in coaja bordului.Departezi un pic coaja sus si dupa tragi rama usor in fata.Ai grija sa nu scoti firele de pe la alte butoane(gen : avarii wacko.gif ,dezaburire spate ,temporizator stergatoare si ce butoana mai ai tu pe acolo).
Inclini rama spre drepta si dupa scoti ceasurile prin partea stanga,usor sa nu rupi ceva.Si era sa uit ceasurile au sus 3 mufe le decuplezi ,la fel si cablul de kilometraj.
Sper ca ai inteles
AR-18-MOS
Trebuia sa il lasi sa caute un pic ... ca a deschis deja 2 topicuri pe aceiasi problema.
bebe_cj
is nou pe aici si nu am stiut ca e asa mare crima ca deschid un nou topic . omu pe parcurs invata
maseax
QUOTE(bebe_cj @ 13 Jan 2008, 22:34)
is nou pe aici si nu am stiut ca e asa mare crima ca deschid un nou topic . omu pe parcurs invata
*


post-336-1110552475.gif
Ce ar fi sa deschidem fiecare cate 2 topicuri pentru o singura problema? Cati membri are forumul ???
bebe_cj
O ultima intrebare inainte sa ma apuc de lucru : Ce bec trebe sa cumpar ca e ars unu in bord unu dintre cele 3 verzi de sus bord CN , intreb sa stiu sa cumpar inainte sa apuc sa desfac bordu . Mersi
Minel
Baga mana prin zona cutiei de sigurante si desfa becul care iti arata in bord ca ai aprinse faza scurta sau pozitiile , desfa-l (intorci la 90 de grade si tragi usor si iese)
Becul respectiv este identic cu cel ars
bebe_cj
sigur e bec dinala ? mie mi se mare ca e mai mare , poate ai intales gresit , ma refer la unu dintre becurile de sus care lumineaza bordu . sau ma insel eu
maseax
QUOTE(Minel @ 15 Jan 2008, 22:48)
Baga mana prin zona cutiei de sigurante si desfa becul care iti arata in bord ca ai aprinse faza scurta sau pozitiile , desfa-l (intorci la 90 de grade si tragi usor si iese)
Becul respectiv este identic cu cel ars
*




QUOTE(bebe_cj @ 15 Jan 2008, 23:40)
sigur e bec dinala ? mie mi se mare ca e mai mare ,  poate ai intales gresit , ma refer la unu dintre becurile de sus care lumineaza bordu . sau ma insel eu
*



SIGUR
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.