Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CONSUM IARNA
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
angheloaia
Am o dacie pe carburatie din 98. Am mers ieri 47 km din care in jur de25 am pacurs incet in treapta a 4 a din acuza cetii. Restul in treapta a 5a la o viteza de pana in 90 km pe ora.
Consumul mi s-a parut cam mare adica la 47 km am consumat 4,34litri de banizna.
E normal iarana acest consum sau imi cam manaca mie benzina?
alinushy
dap, dar cum ai calculat ca ti-a consumat 4.34 ????
argon
metoda plinului?
Minel
Nu este cam mare?,din datele date reiese 9,23 L /100 KM
Mie la 240km (Resita-Timisoara ,dus-intors) si 15,5 litri bagati , am scos 6,45 pe timp de iarna cu stationari la cozi prin Timisoara (de mi s-a urat )si circulat prin Resita, iar de mers am mers cu vreo 100- 110 constant
cosmin_bojin
QUOTE(Minel @ 15 Jan 2008, 12:11)
Nu este cam mare?,din datele date reiese 9,23 L /100 KM
Mie la 240km (Resita-Timisoara ,dus-intors) si 15,5 litri bagati ,  am scos 6,45 pe timp de iarna cu stationari la cozi prin Timisoara (de mi s-a urat )si circulat prin Resita, iar de mers am mers cu vreo 100- 110 constant
*


Adevarul e ca in Resita e foarte aglomerat!! biggrin.gif Intr-un sfer de ora te duci de la un capat la altu,de la Renk pana in Muncitoresc!! tongue.gif
Minel
cosmin_bojin

M-am referit in special in Timisoara (am prins semafoare de mi s-a urat de stat la ora 15 ), am scris clar si ma citez "si circulat prin Resita " ,sa imi arati si mie unde am scris ca este aglomeratie in Resita ???
Eventual citeste mai atent postul anterior si apoi sa faci referire la mine si la ce am scris eu wink.gif
cosmin_bojin
Ai zis citez ''si circulat prin Resita''!!
Eu ma refeream la faptul ca Resita nu e un oras aglomerat,atat si nimic altceva.Tu intelegi ce vrei.
Muttley
E normal mixtul 9 litri la suta pe frigul asta.
slaiciprian
consum 6 vara. iarna, mers numai prin oras, sar de 10. incalzit motor dimineata pana curat geamuri, drumuri scurte, cand ajunge la 80 grade motorul deja opresc.
cred ca e normal, nu ma impacientez.
dar totusi, cei .34, cum i-ai calculat?

p.s. de asta nici nu-mi pare rau ca mi-au luat permisul, ies mai ieftin cu comunul.
Minel
Cand circuli ,trebuie sa fie aglomerat neaparat ?? si te citez "" Adevarul e ca in Resita e foarte aglomerat!! ""
Ideea era ca mi-am facut treaba si chiar daca nu a fost aglomerat dar am circulat si am facut kilometri,la asta ma refeream
cosmin_bojin
Una e sa parcurgi 2 Km in 5 minute si alta e sa-i parcurgi in 2 ore,deci....trage tu concluziile!!
djasu82
Minel vino in bucuresti pe la ora 17-20 si ai sa te convingi ce inseamna aglumeratie de la gara de nord pina la IMGB de la munci in sus spre splaiul independentei sau spre obor , stefan cel mare , victoriei sau de la uniri spre drumul taberei -ghencea -militari sau alta ruta dristor mihai bravu -big berceni aparatori patriei ferentari totul e full.
diaconuliviu
Iarasi? Exista topic cu consumuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.