Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: kilometrajul de logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
dacistu
am schimbat tabloul de bord cu unul cu computer de bord si are mai multi km decat aveam initial
AR-18-MOS
Da' "di ce" vrei sa stii?
Serje
numa inainte se poate da
liviu2004
QUOTE(dacistu @ 15 Jan 2008, 22:59)
am schimbat tabloul de bord cu unul cu computer de bord si are mai multi km decat aveam initial
*



Felicitari. Ma bucur pentru tine. Si imbunatatirea este ca ai CB. S-a mai discutat.
tribunul
QUOTE(dacistu @ 15 Jan 2008, 22:59)
am schimbat tabloul de bord cu unul cu computer de bord si are mai multi km decat aveam initial
*



Cred ca cel nou nu este chiar nou, a fost pe alta masina.
Am un coleg care cand inlocuieste o piesa si-l intrebi "E noua?" iti raspunde cu "E cea mani noua".
chelloo83
super tare !!!

19 Jan 2008, 00:00:
incearca sa mai cauti...eventual un search...pentru ca sunt anumite persoane care in momentul in care iti monteaza un cb iti scriu si kilometrii doriti (adica cei pe care ii aveai in momentul respectiv)

bafta !
aliuta2000
ideea e mai naspa aucum pentru ca banuiesc ca ai facut ceva km de atunci si trebuie sa faci aproximatia .
dar pe total nu e nici o belea pt ca merge si asa , tu sa ai totul schimbat la timp (consumabile), in rest masina merge si cu multi si cu putini KM(pe bord) la fel cum ti-a mers si pana acum .

chelloo83
QUOTE(aliuta2000 @ 20 Jan 2008, 18:30)
ideea e mai naspa aucum pentru  ca banuiesc ca ai facut ceva km de atunci si trebuie sa faci aproximatia .
dar pe  total nu e nici o belea pt ca merge si asa , tu sa ai totul schimbat la timp (consumabile), in rest masina merge si cu multi si cu putini KM(pe bord) la fel cum ti-a mers si pana acum  .
*



da ! dar te gandesti si la posibilitatea de a vinde candva masina ? si cine stie cam care e diferenta de km intre cel vechi si cel nou... wacko.gif
dydycom
Cat te-a costat afacerea?
ionelfromrom
Salut
Pt. ca nu am mult timp la dispozitie sa caut pe forum va intreb pe voi care stiti despre urmatorea problema
- la schimbarea ceasurilor de bord (model laureat) cu unele de prestige este necesar modificarea instalatiei electrice s-au pur si simplu se schimba fara nici o modificare?
- ce se intimpla cu km aratati de bordul schimbat? va indica km pe care bordul de prestige ai avea initial sau va arata km reali ai masini pe care sa facut aceasta schimbare de instrumente de bord?
Astept un raspuns rapid de la voi.
klaus
- se schimba pur si simplu, nici o modificare
- noul bord are km pe 0, se pierd vechii km
ionelfromrom
MULTUMESC KLAUS
kristikapa
QUOTE(dacistu @ 15 Jan 2008, 22:59)
am schimbat tabloul de bord cu unul cu computer de bord si are mai multi km decat aveam initial
*



Kilometrii se pot da inapoi dar trebuie desfacut bordul. Trebuie citit eepromul 93c56 si rescris cu kilometrii doriti.
AR-18-MOS
De 6 luni, dacistu si-a cam rezolvat problema ...
dacistu
Da, am rezolvat problema
pentru 150 ron am rescris km.
al bundy
Nu dadeam atatia bani ca se rescriu km.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.