Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] ceva rar si extrem de scump la repr.Renault
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
laguna_2_interceptor
[Vand] 2 balasturi xenon VALEO originale RENAULT, sunt SH, provin de pe o Laguna II, vin fara becuri si au fost probate personal de mine pe masina mea si sunt 100% perfecte atat optic cat si functional (ideale pentru cei cu balasturi defecte sau cei care vor originale si mai au de luat doar becuri)... probabil balasturile merg si pe Megane, Espace, Avantime si alte modele contemporane cu modelul Laguna II dar mai bine intrebati la un dealer Renault (in poza va fi si codul reperului la Renault).

Pret: 350 RON setul plus eventuale taxe de curierat (nu are rost sa spun pret de reprezentanta pentru 1 balast 400EUR plus TVA)

- poze reale maine, pe moment pun 2 poze generice cum arata balasturile... repet, sunt testate de mine personal si functionale 100% fara absolut nici o problema... nu ratati o sansa extrem de rara...
micutz
Unde erai acum 2 sapt cand am dat 16 mil pe unul?

Super tare pretul !!
laguna_2_interceptor
- asta e viata... la pretul asta eu spun ca se merita sa le iei numai de rezerva... stiu si eu ca sunt exorbitant de scumpe... pretul e cu atat mai bun deoarece nu exista nici un risc, sunt testate de mine si sunt perfect functionale...
laguna_2_interceptor
- pozele reale...
RaduTurcu
Laguna_2_interceptor, te rog lumineaza si al meu cap intunecat!
1. Aceste balasturi pot fi folosite doar de cei care au avut din fabrica pe masina asa ceva, sau se pot pune si pe masini care nu au xenon din fabrica.
2. Se potrivesc la masina mea din semnatura?
3. Pe langa investitia in balasturi ce investitie ulterioara mai trebuie facuta (aproximativ) pentru a fi functional sistemul xenon - ma refer la cabluri, becuri, montaj, etc.?
4. Sunt pentru faza scurta sau lunga?
5. Ultimul pret?

Merci!
laguna_2_interceptor
1. Aceste balasturi pot fi folosite doar de cei care au avut din fabrica pe masina asa ceva, sau se pot pune si pe masini care nu au xenon din fabrica.

- se pot folosi de ce care au deja din fabrica prin simpla inlocuire sau pentru cei care nu au din fabrica prin simpla achizitionare a 2 becuri aferente pentru a fi kit ul complet...

2. Se potrivesc la masina mea din semnatura?

- se potrivesc perfect daca ai xenon din fabrica si se pot monta ca modificare daca mai achizitionezi di 2 becuri...

3. Pe langa investitia in balasturi ce investitie ulterioara mai trebuie facuta (aproximativ) pentru a fi functional sistemul xenon - ma refer la cabluri, becuri, montaj, etc.?

- daca nu ai din fabrica mai ai nevoie de 2 becuri... cabluri etc le ai deja impreuna cu balasturile, doar banda izolir si evantual un electrician daca nu ai cunostinte in domeniu...

4. Sunt pentru faza scurta sau lunga?

- sunt pe ce vrei tu atata timp cat achizitionezi cele 2 becuri in consecinta...

5. Ultimul pret?

- aceasta intrebare e ridicola... dute si intreaba ultimul pret la reprezentanta...
j.d
Ai PM. wink.gif
laguna_2_interceptor
- si tu... smile.gif
laguna_2_interceptor
excl.gif excl.gif excl.gif UP excl.gif excl.gif excl.gif
laguna_2_interceptor
excl.gif excl.gif excl.gif UP excl.gif excl.gif excl.gif
laguna_2_interceptor
excl.gif excl.gif excl.gif UP excl.gif excl.gif excl.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.