Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cenzura exagerata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
vv
cenzuratre (adica f u t u r e - ca mai scrie omu' si la "Logan english corner")
cenzuratrist - na ca asta e cuvant romanesc, care nu e deloc obscen.
Ce nu inteleg este ca daca scriu 'matador' nu mi-l inlocuieste cu cenzuratdor. De ce la 'cenzuratre' e altfel?
Ov
in schimb banuiesc ca merge sa scriu FUCK fara nici o problema tongue.gif
alex
future
Adica am modificat. Fuck nu ne deranjeaza smile.gif
vv
pestera cenzuratrii.
Adica mu ie rii
vv
dracenzuratsc
adica dram uiesc
Valentine
aia cu pestera m.uierii e super tare smile.gif
MoneyTalks
Da mere in schimb muerii si fomeii smile.gif

Sau... muierii icon_mrgreen.gif
Liviu
Ia sa vedem:

cenzuratățenie , adica, curatenie (prima data e cu caractere romanesti, a doua oara, fara).
Daedalus
asemuit. Deci daca scriu muita, nu e nimic cenzurat, deci este ok sa inteleg biggrin.gif Era doar un test, nu o luati ca atare. Iar daca stam sa ne gandim la rece m.uie este un cuvant tiganesc, mai exact corespondentul in limba rromani pentru "gura". De fapt cand ii spui unuia: "M.uie ba!" nu ii spui decat "Gura ba!", este deci o injuratura cam ciudata. Cand spui "Ti-o dau la m.uie!" atunci se intelege cum ar trebui. Asadar, conotatia cuvantului m.uie este obscena pentru ca asa a fost folosit cuvantul de-a lungul timpului, dar nu este obscen. E bine totusi ca este cenzurat. Cand scriptul forumului realizeaza o cenzura in cadrul unui post, este vreun moderator instiintat automat? Sau ramane la latitudinea moderatorilor sa observe sau nu aceste cenzuri, ca poate din oboseala sau neatentie nu se observa ca s-a cenzurat ceva pe undeva. Trebuie atentionata si intentia de a utiliza limbaj obscen nu doar faptul in sine.
maddan
Eu stiam ca este cuvant oltenesc... muian = față

MoneyTalks
Ce ar fi sa fie scoasa cenzura de tot? Ca oricum, daca cineva calca pe bec o ia imediat pe cocoasa... icon_mrgreen.gif
Valentine
Ar fi o idee buna. Oricum "c.ur" nu prea e un cuvant chiar asa de rau incat sa fie cenzurat zic eu. Is altele mai grave (plus ca ies multe chestii cu cuvantul "c.ur" in ele, si daca chiar vrei sa zici "c.ur" poti sa o faci cu . cum am facut-o mai sus tongue.gif).
asarban
QUOTE(MoneyTalks @ 14 Apr 2005, 23:29)
Ce ar fi sa fie scoasa cenzura de tot? Ca oricum, daca cineva calca pe bec o ia imediat pe cocoasa... icon_mrgreen.gif
*


MAAAARTYYYYYYYYYYY!
HAI ca ne"da" voie sa vorbim uraaaat!
Wolfman
QUOTE(maddan @ 14 Apr 2005, 14:26)
Eu stiam ca este cuvant oltenesc... muian = față
*



muian=față de c.ur biggrin.gif

Ca doar n-o sa-i spui unei tipe faine "-Ce muian misto ai!" laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.