Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gris Comete pe Break?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
razvanamza
[B]
Salut!
Sunt nou pe aici si nu am gasit nicaieri posturi referitoare la utilizarea unor vopseluri mai ,,deosebite" pe Dacia noastra..
La mine in talon scrie culoarea ,,GRI", deci banuiesc ca este permisa aplicarea oricarei nuante de gri, inclusiv culoarea ,,gri comete" de pe fratiorul mai nou, Loganul....
Ceva sfaturi?
Merced
Si la mine in talon tot gri e trecut, si e gri 83 culoarea de fapt. Mi se pare ca cele metalizate sunt trecute in talon ca "x metal", desi s-ar putea sa ai o mica problema in ceea ce priveste asta, desi ma indoiesc ca o sa se lege cineva de chestia asta. In plus modificarea din talon se face relativ lejer mai noi, din cate am inteles si eu citit mai demult un topic asemanator.
AR-18-MOS
Daca o sa o vopsesti asa, pune si niste poze sa ne mai clatim ochii si noi. smile.gif
tgg2k
chiar nu ma pot abtine... apropo de titlul topicului... "vopsea Logan". e deja aberatie nationala... "logan" e un model de autoturism produs de uzinele Dacia

nu e vopsea, nu sunt becuri, nu sunt stiu eu ce acareturi...

"vopsea Logan" radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
han_1.6 mpi
pai este o vopsea pe care o intalnesti la logan sub denumirea de gris cometa. ce atata nelamurire ?
bebe_cj
la mine in carte scrie albastru metal masina e albastru metal si in talon scrie albastru smile.gif
Ov
si la mine la dacie, din rosu toreador (care era grena sau visiniu toata ziua) in talon scria rosu. Acum intrebarea e ce scrie in cartea de identitate?, ca la mine scria "rosu toreador"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.