Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare despre rezervor....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ramses86
buna....dacia mea e un 1310 din 87' ...intrebarea ar fii cam cati l mai sunt in rezervor dupa ce martorul de la bord se aprinde?
brigada_diverse
la mine vreo 3-4....dacie din 89...oricum depinde si de calitatea sondei...si cum ai calibrat-o daca ai umblat la ea(in fct de pozitia plutitorului, momentul in care se aprinde becul)
argon
Nu conteaza din ce an e masina, conteaza cat de indoita e o parghie parte componenta a sondei din rezervor care face contactul. Eu am "setato" in asa fel incat sa se aprinda becul undeva la 6, 6 si ceva litri cand sta aprins cu masina pe drept, si stiu ca mai fac ~ 100 de km extraurban.
ramses86
fain de voi...nu de alta dar mie mi-a spus omul de la cine am luat-o ca la aprinderea becului mai sunt vreo 8 l....si bineinteles ca s-a aprins...si am intles ac e iarna si-m consuma mult...dar dupa vreo 4 km de mers am ramas fara benzina...
merci oricum de ajutor!
AR-18-MOS
Pai posibil sa fii gresit omul de la care ai cumparat-o ...
iuly82
radmasa.gif
maseax
Din fabrica oare la cati litri se aprinde ?
ceribros
Eu stiu ca la astea mai noi, pe injectie cam mai poti sa faci 50km dupa ce se aprinde.
OFF topic: Eu am reusit performata sa raman atat fara benzina cat si fara gaz (deoarece am GPL) din cauza calculelor facute pe baza martorilor smile.gif, mai bine iti iei o sticla de 2L cu tine de benzina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.