Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Curatare interior
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
nadragos
Am avut masina in service (cauza am detaliat-o intr-un topic anterior) iar dupa ce am luat-o, am constatat ca este deosebit de murdara. Praf mai avea prin ea, dar acum e sub orice critica. E acoperita in interior de praf, geamurile sunt murdare, tapiteria e patata cu tot felul de substante, in special bancheta. Mai pe scurt, e murdara rau si vreau s-o curat undeva klumea. Am inteles ca exista curatatorii specializate pe interior, care ofera servicii de calitate. Nu doar simplu aspirat cum se face "interiorul" pe la spalatorii. Ci curatatorie chimica, de tapiterie, aspirator d'ala cu aburi si lichid, insertie, extractie, uscare, etc.
Vreau sa va intreb daca ati apelat vreodata la o astfel de curatatorie. Puteti sa-mi sugerati una in Bucuresti? Si care ar fi preturile pentru astfel de servicii.
Merci! Ciao!


unsure.gif
IRONICK
QUOTE(nadragos @ 20 Jan 2008, 14:32)
Mai pe scurt, e murdara rau si vreau s-o curat undeva klumea.
Ce dracu de curatare este asta?
gogota_69
expert detailing
AR-18-MOS
@ironick, curatare de tipul mIRC sleep.gif
speed_fane
nu stiu exact denumirea strazii dar te pot indruma in felul urmator :

cum vi de la lujerului spre "ciurel" pe partea stanga inainte de reprezentanta ford exista o firma (cladire rosie - mare - cu firma pe ea) expert detailing parca se numeste, eu acolo am curatat masina(un passat) si a iesit ireprosabil, doar ca ....au tarife pe masura
horsewhisperer27
expert detailing are mai multe locatii in Bucuresti, dar atentie, au preturi serioase rau!
detalii despre adrese gasiti pe site, cautati pe google "expert detailing"!

dupa parerea mea, cu niste cosmeticale de la firme serioase, cu un aspirator "klumea" smile.gif , si cu putina bunavointa se pot obtine rezultate comparabile!, mai ales la interior, ca pt exterior putem zice ca au aparate profesionale pt polish si altele!

succes!
volint
Bre' ! Io-s mai zgarcit de felul meu si din cauza "meseriasilor" de la expert detailing (mai bine zis a preturilor) mi-am rezervat o sambata (de dimineata de la 7 pana seara la 9) in care am demontat TOT (scaune, plastice, mochete, fete de usi). Le-am dus la spalatorie (obisnuita) si le-au curatat baietii de-au iesit mai bina ca noi. N-am demontat plafonul ca ala s-a curatat binisor doar cu aspiratorul
Singura problema a fost cu uscarea scaunelor. Le-am "rezolvat" cu pistol de aer cald (imprumutat). Uscarea e cel mai greu lucru (dureaza mult si intra multa bere).
La "experti" mi-au cerut 135 lei si dura 5 ore (cu uscare); pe mine m-a costat o zi si 40 lei (berea inclusa).

Spor!!..
nadragos
cum sa va zic, masina a ajuns atat de murdara, incat nu-mi vine sa o mai curat eu. e ca o bucatarie cu prea multe vase nespalate. daca ar exista emisiune curat murdar si pentru masini mi-as duce loganul acolo smile.gif) asta e..platesc oricat, chiar si 200 ron..numa' s-o curat odata. Merci all!
o sa caut expert detailing.
ciao!
gogota_69
Doar interiorul biggrin.gif 200ron
nadragos
mey...am vorbit la detailing expert. au spus ca ofera un singur serviciu de curatare de interior (complet, nu au doar tapiterie, sau ceva de genul asta) iar pretul este acelasi pentru orice berlina, indiferent de model: 370 RON !!!! ceea ce mi se pare exagerat. astept alte recomandari. Mai mult de 200 RON nu vreau sa dau pe un interior.
Merci!
Lord Hades
Poate recomanda cineva o locație de încredere în Brașov pentru curățare interioara?

Danke!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.