Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu repartitoru
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
xyz
salut! d curand am schimbat repartitoru de frana d pe spate si p la conductele alea 2 kre vin din fata d la pompa da lichid:(..le'am strans de le'a luat dreaq da tot curge..ce sa'i pun acolo sa nu mai curga,ca daca imi da lichid imi trage si aer cand iau picioru de pe frana si nu pot sa traversez orashu ca mi s intareste frana:(..sfaturi,idei??merci frumos
mircea.a
Mai mult ca sigur le-ai infiletat stramb si ai stricat filetul din repartitor. Acesta fiind din fonta, filetul se macina daca infiletezi stramb conducta. Dupa parerea mea trebuie schimbat repartitorul, dar inainte de a-l schimba incearca sa gasesti alta pozitie de strangere a holenderelor poate mai poate fi salvat ceva. Iti recomand sa prinzi intai conductele pe repartitor (ca sa poti infileta cu mana conductele) si abia apoi sa-l prinzi de caroserie. Bafta multa si mai vino stiri.
xyz
posibil da credema ca abia le'am infiletat..e o pozitie acolo aiurea rau..un vecin mi'a recomandat sa desfac si sa infasor filetu ala d la conducta cu banda de teflon..la el cik a dat rezultate...sa incerc sa vedem dak mere..
tgg2k
pai daca tot veni vorba... poti sa infasori cu orice vrei tu, daca ai stricat filetul. asculta sfatul lui mircea: daca le-ai bagat stramb, normal ca nu au intrat. tot strangand ai strambat filetul. daca dai jos repartitorul si te uiti numai la filet, vei intelege mai bine ideea.

mircea zicea sa incerci sa prinzi intai conductele pe repartitor si apoi sa prinzi repartitorul de caroserie, in ideea ca (virgula) capatul de filet de la repartitor sa fie intreg si daca prinde capul de conducta acolo si strangi cu raspundere, vei avea surpriza sa vezi ca nu mai curge.

bafta
adrianne
poate ramai fara frane cand ti-e lumea mai draga...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.