Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Frana de mana cu cea de picior
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Gulli
salut din nou ...dacia e o masina cu o gramada de personalitate avand in vedere ca posturile mele aici incep sa se inmulteasca..tongue.gif
problema consta ca atunci cand trag frana de mana si apoi o las jos..merg putin si apas frana de picior,nu prea mai am pedala ..adica se lasa..trage aer pe instalatie(parerea mea)..si nu se mai ridica pana nu fac aerisirea pe spate..rezolvarea mea ar fi ca bucsile alea care actioneaza tamburii sunt duse si trag aer..parerea mea ..acum astept si sugestiile voastre..daca e de la ce zic eu,ma invatati si pe mine cum pot sa le schimb fara sa imi sara tamburii ?tongue.gif ....
si mai am o mica problema...care e cea mai buna rezolvare ptr acele "flori de rugina"?smirghel granulatie cat de cat fina,grund si vopseaua aceea la tub din vitan care se face pe loc in functie de culoarea masinii ?mai exista asa ceva sau a existat ?mie asa mia spus lumea..si apoi dupa ce sau facut toate astea merge un polish ca sa nu se vada diferentele si apoi ceara ?ar arata bine peticele si posibilele diferente de culoare ?astept parerile voastre ..take care people..wink.gif
vis-a-vis
Intradevar, trage aer pe la bucsaraie... dar mai repede schimba tu garniturile la pistonase.
Gulli
p.s. pana si searchul pe google e mai varza decat sugestiile si rezolvarile voastre..vreau doar sa spun ca aici se gasesc raspunsuri la intrebari ..sau cel putin iti faci o parere despre problemele care le ai cu titiul ...tongue.gif..buna ideea celui care a infiintat forumul..

<span class='edit'>25 Jan 2008, 15:19:</span>
vis-a-vis..chiar despre asta ziceam..dar nu stiam cum sa le spun..pistonasele alea ..cum le schimb bucsele fara sa imi sara tamburii?merci anticipat..


ufff...am facut o mica greseala ...eu mereu incurc tamburii cu sabotii ..mda..cum sa schimb bucsele pistonaselor de la saboti,fara sa imi sara de pe locul lor?
vis-a-vis
Desfaci arcul ala care tine amandoi sabotii.
Vezi ca-i f...tere de pus la loc.
ceaki
io zic sa schimbi si sabotii fiindca aia ti-s prea uzati si atunci pistonasele ies prea mult in afara cilindrului.
CriSTI68
incearca tamburii pe spate de breack wink.gif si schimba pistoanele si repartitorul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.