Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: leganare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
M3bis
Dacia mea se leagana ca o barcuta..... pare se ca de vina sunt telescoapele, dar....
to_the_limit
dar ce?e la viteza mica 20 lora sau la 100 la ora?/

ca si la mine face asa dar la 20 la ora ..crd ca e vb de un cauciuc...
bogdan3l
si la mine tot la viteza mica si am cauciucuri noi pe fata si unele de un an si jumate pe spate

bine ca face rar biggrin.gif
axanoua
Am avut probleme cu leganarea si dupa ce am pus telescoape noi, am schimbat arcurile pe spate (la un break din '90 de care am scapat deja) si alte piese de la directie, bucse, pivoti, se manifesta neplacut pe un drum cu denivelari usoare: nu puteai tine directia pentru ca masina se legana si stanga-dreapta nu numai sus-jos. Pana la urma am gasit piesa buclucasa: cuplajul de volan! Asta si un joc putin mai mare la caseta de directie dau senzatia ca mergi pe sapte carari, ca barca pe valuri... smile.gif Apropos, la caseta de directie se poate elimina acest joc? Stiu ca e greu de ajuns acolo, n-am umblat niciodata la caseta.
Ov
daca se leagana stanga dreapta, e posibil sa fie dusa bucsa sau chiar bascula din spate, care tine puntea.
M3bis
nu e nici bascula, nici directia... cred ca mai degraba telescoapele pe fata
tatabobu
Leganat puternic ce nu permite rularea cu mai mult de 70-80 kmh (ca nu poti tine banda)= bielete antiruliu duse. Sunt de vina bucsele de cauciuc de pe ele, ca se strang si capata joc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.