Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: service-urile noastre
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
tibo
Va salut.
Vin din nou cu o problema, si as vrea sa stiu daca i s-a mai intamplat cuiva asa ceva.Dupa cum stiu unii am masina in service din cauza ca a intrat cineva in mine, iar cand am fost sa o ridic nu mi-a placut cum era vopsita asa ca le-am spus sa o faca din nou.Asta se intampla sambata 26.01.2008. Mi-au zis ca or sa o faca si sa vin miercuri 30.01.2008. Numai ca marti seara pe 29 masina se plimba prin oras( a trecut pe langa mine ).
vijelie
Vezi ce diferenta ai intre kilometrajul de pe bord fata de cel notat la receptia masinii si actionezi ca atare.
tibo
stiti cumva cum se poate da kilometrajul inapoi?
Sa nu fi facut asta pana ma duc eu
tribunul
Mda...cred ca problema ta e alta.
AL
acest subiect a fosdt postat gresit la sectiunea LGN... el este legat ori de calitatea service-urilor ori de legislatie... deocamdata il mut la sectiunea despre service-uri... daca initiatorul doreste de fapt sfaturi privind calea de atac legal impotriva service-ului, sa dea report moderatorilor sa mute la legislatie.
tibo
Va rog frumos postati voi topicul unde trebuie.
Imi cer scuze eu sunt nou pe aici, nu vreau sa creez probleme.
Va multumesc.
Daca se poate vreau si niste raspunsuri legate de problema mea de la alti utilizatori care poate au fost in situatia mea
PHdriver
Citeshte-mi replyul ...Ai avut noroc ca tzi-ai vazut mashina :| potzi sa faci o groaza de chestii...Eu nu am fost asha norocos . http://www.daciaclub.ro/IPSO-Ploiesti-t86090.html
FILter
Sincer acum, cum sa-ti vezi masina din service pe strada si sa vii sa intrebi pe forum? Eu unul as fi sarit instant intr-un taxi cu inca un martor si m-as fi dus la service sa-mi arate masina, cu amenintari ca sun la politie daca nu mi-o arata pe loc. Sa-i vezi pe baieti cum o dadeau la pace in ce fel ai fi vrut tu, ca cu 3 pana la 15 ani pentru furt calificat nu-i de glumit.
CriSTI68
unde duc si eu golanul la revizie ?
Kojak
QUOTE(CriSTI68 @ 6 Apr 2008, 17:25)
unde duc si eu golanul la revizie ?
*



...vad ca suntem vecini de cartier, asa ca daca te bate gandu' sa mergi la nesty sau meridian sud, eu zic sa NU te risti wink.gif
...incearca la dacoserv sau ipso.
CriSTI68
stiu cum sta treaba cu meridian sud si nesty... de la meridian am cumparat-o si vreau sa spun ca au niste servicii de toata jena
eXtenSion
Totusi, dupa ce ai aflat ca s-au plimbat cu masina ta.. Ce poti sa le ceri? O revizie gratuita sau ce?
Racer08
eu zic sa te duci sa ii amenti ca ii dai in judecata, nu e posibil asa ceva tu vi sa iti repari masina si ei iti mai fac km
JORJ
Eu stiu un caz in care a venit o solicitare din aceea standard de la politie catre firma sa se indice persoana care a condus auto nr .... intr-o zi de weekend.

Masina fusese fotografiata prin judetul Cluj, iar service-ul si firma proprietara sunt in Bucuresti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.