DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bani la service in garantie????

iuli_biz
post 20 Apr 2003, 22:17
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 19 April 03




Am o intrebare prieteni! Service-urile Dacia (reprezentantii Dacia) au voie sa bage taxe de primire a automobilelor care intra in atelier? Desi automobilul este in garantie? Eu am fost odata la mne in oras( TULCEA) la service Dacia cu o problema la directie si m-au pus sa platesc 50.000 taxa pt primirea masinii in service. Ce mai este si prostia asta? Au voie sa faca asa ceva? Multumesc mult!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alberto
post 23 Apr 2003, 10:11
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 26 March 03
From: Bucuresti




QUOTE
Am o intrebare prieteni! Service-urile Dacia (reprezentantii Dacia) au voie sa bage taxe de primire a automobilelor care intra in atelier? Desi automobilul este in garantie? Eu am fost odata la mne in oras( TULCEA) la service Dacia cu o problema la directie si m-au pus sa platesc 50.000 taxa pt primirea masinii in service. Ce mai este si prostia asta? Au voie sa faca asa ceva? Multumesc mult!


:( :( Ceea ce spui tu mi se pare o aberatie, cum sa dai bani la Service pentru primirea masinii ca ce!!!!! mai ales daca esti in garantie si chiar daca nu ai fi.
Nu trebuia sa le platesti nici o taxa de intrare, nu-i de ajuns ca tot nu-si fac treba cum trebuie....., a mai zic ca dai tu o mica spaga in functie de ce ai de facut la masina e altceva nu sa iti bage mana ei in buzunarul tau.

O zi buna tuturor,
:up: DSN Confort


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 23 Apr 2003, 10:43
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Chiar ca-i o mare aberatie sad.gif


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuli_biz
post 23 Apr 2003, 21:01
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 19 April 03




Mama lor de incompetenti. Am fost cu masina la service ca na..aveam probleme cu directia si cand mi-au dat foaia cu ce operatiile care le-au facut pe masina...a aparut acolo si taxa asta de primire a automobililui in service. Nu a fost vorba de nici o spaga. Pur si simplu "Taxa de primire autoturism".
Si peste asta...sa vedeti faza. La noi la service(in Tulcea exista unul singur autorizat pt Dacia) Nu ai voie sa vezi ce-ti fac aia la masina. Adica duci masina la poarta si de acolo ti-o ia unul si-ti zice veniti la ora....X . Si zice ca nu ai voie sa intri in atelier. Pai este corect? Spunti-mi si mie va rog ati mai intalnit asa ceva la vreun service dacia? Spuneti-mi si mie va rog ca sa stiu dc asta este o regula pt toate service-urile sau numai la idiotii astia. Va dati seama ca astia pot sa schimbe ce piese vor ei pot sa-ti ia din masina ce vor ei, Si nici macar nu ai garantia ca macar fac ceva.
Lamuriti-ma si pe mine. Multumesc.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 23 Apr 2003, 22:30
Post #5


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




multe serviceuri pt masini straine practica acest sistem.
la dacia nu prea, ca daca e unu care nu face asa o sa aiba multi clienti, deci nu merge.
la cobalcescu cand am fost am crezut ca nu pot sa stau langa masina, dar nu a fost asa. am stat tot timpul acolo si chiar au fost amabili. si nici nu m-au pus sa platesc ca au muncit 3 ore si nu au rezolvat. nici testul cu computerul nu l-am platit. foarte amabili.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 21st September 2024 - 17:48
Forum Renault