DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Home made

abc
post 3 Dec 2008, 09:50
Post #1


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




am deschis un topic pentru cei care mesteresc singuri acasa

..eu vreau sa imi vopsesc portiunile negre din bara fata si spate si o grila neagra vreau sa ii scot portiunea unde intra emblema si sa o vopsesc alba...cum fac ? pe portiunile din bara cu ce shmirghel trebuie dat si mai trebuie dat si cu chit ca sa nu ma trezesc ca imi sare vopseaua de acolo ? ca sa imi retusez forma la grila trebuie cu fibra de sticla din cate stiu eu nu ? multumesc


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 11:46
Post #2


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




cu search ai incercat?? exista topicul "prezentati solenzele...." si mi se pare ca si unul separat pt masca fata (grila).


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 11:52
Post #3


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(slider2 @ 3 Dec 2008, 11:46)
cu search ai incercat?? exista topicul "prezentati solenzele...." si mi se pare ca si unul separat pt masca fata (grila).
*


din ce am citit eu pe aici nu scrie pas cu pas ce trebuie facut si ce nu...si am zis ca poate ma ajuta si pe mine cineva si imi explica ..si topicul gandindu-ma ca daca vrei sa faci ceva si nu prea stii postezi aici si ne ajutam...


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 15:34
Post #4


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




nu te supara pe mn, eu doar am vrut sa te fac sa intelegi ca nu era neaparat nevoie sa mai deschizi un nou topic, avand in vedere ca informatiile pe care le doresti sunt destul de usor de gasit.
1. pt grila: http://www.daciaclub.ro/Grila-fata-t9479.html
2. pt bari:
- http://www.daciaclub.ro/vopsit-bari-t100230.html
- http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=20778&hl=bari
- http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=110614&hl=bari
- http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=106822&hl=bari

topicul cu prezentati solenzele.... ti l-am recomandat ca in afara de ceasuri logan, resoftare, restul e cam homemade, de fiecare proprietar in parte, sau ma rog montat de el.
legat de ceea ce vrei tu sa faci, grila arata destul de bn modificata, mai ales daca ii pui plasa neagra si culoarea masinii este una deschisa. legat de vopsit acea portiune neagra din spoilere, din punctul meu de vedere, arata super naspa, cel putin solenzele pe care eu le-am vazut cu bari vopsite integral, nu aratau deloc bine. chiar este un la un moment dat intr-unul dintre topicurile de mai sus o poza cu una albastru deschis si arata oribil cu barile vopsite integral. in loc sa iti vopsesti barile iti recomand sa iti pui ceasuri de logan, sunt mult mai utile, datorita computerului de bord.

<span class='edit'>3 Dec 2008, 16:58:</span>
vad ca deja te-ai interesat de grila in topicul de pleoape radmasa.gif
daca vrei grila deja prelucrata, vezi ca este un user "tbonu", care face, cred ca are anunt la bursa, sau la anunturi.

This post has been edited by slider2: 3 Dec 2008, 16:59


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 3 Dec 2008, 17:56
Post #5


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Nu mai face Tbonu grile cam demultisor.....


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 18:11
Post #6


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(slider2 @ 3 Dec 2008, 15:34)


<span class='edit'>3 Dec 2008, 16:58:</span>
vad ca deja te-ai interesat de grila in topicul de pleoape radmasa.gif

*


sunt mai mic decat voi ..in orice caz ..multumesc frumos...eu am masina alba si am vazut cateva poze pe net cum vreau eu ..si arata destul de bine

Dacia-Solenza-Clima-14-1-171714.jpg

ms inca odata


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 18:57
Post #7


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




eu momentan nu am masina (cea din semnatura e tatalui meu), dar am fost de vreo 2 ori pe punctul de a-mi lua o solenza. unchiul meu are una alba si observand la el contrastul intre alb si negru, si eu tot alba imi doream. iti recomand si tie sa te joci cu cele 2 culori. mie unul nu imi place cu barile vopsite integrale, are un aspect mai "greoi", pare mai "grasuta". atunci cand ma hotarasem sa imi iau solenza, imi facusem in capul meu un plan, cum sa o personalizez, bineinteles mergand pe diferenta alb/negru. ti-l insir, poate unele din idei te inspira, cum si eu am fost inspirat de solenzele modificate pe care le-am vazut pe acest forum. (preturile s-ar putea sa nu mai fie chiar cele corecte)
- masca fata + pleoape maxim 300ron cu vopsit profesionist
- strip central ~ 50ron
- strip sau autocolant pe montantii parbrizului pt a da impresia ca plafonul este suspendat
- geamuri fumurii ~ 300ron (omologate neaparat)
- paravanturi ~ 50ron
- maciulie schimbator ~ 65ron (de logan prestige)
- guri aeratoare ~ nu mai tin minte pretul (tot de prestige)
- cotiera - aici pretul variaza pt ca depinde de care vrei - de la 50ron in sus
- parasolar in degrade ~ nu stiu cat costa, oricum sub 50ron
- ceasuri logan ~ 400ron (cu tot cu maneta pt cb)
- schimbare culoare iluminare in tot bordul ~ 100ron
- jante negre, sau cu finisaj mai inchis la culoare ~ 1000ron, chiar mai ieftin daca le iei sh
- vopsit cu alb etrierii si tamburii pt a contrasta cu negrul de la jante (sau poti sa vopsesti cu negru si iei jante albe, dar astea sunt mai greu de gasit)
- toba finala ~ 250ron
- boxe fata/spate schimbate cu unele de 60/80w ~ 300ron (daca le iei noi)
- mp3 player cu usb ~ 400ron (nou)
eventual daca chiar as fi vrut ceva mai multa putere desi cresterea nu este asa mare
- filtru aer sport ~ 250ron
- resoftare ~ 350ron
- renuntam la finala simpla si puneam tot traseul borla pe 50mm ~ 850ron.
daca le aduni pe toate iti iese o suma destul de maricica (cam 1500 iepuroi), dar eu planuisem sa le fac treptat.
oricum iti vei personaliza masina, utilizeaza la maxim bursa, anunturile si tutorialele de pe acest forum, chiar iti sunt de ajutor

This post has been edited by slider2: 3 Dec 2008, 18:59


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinushy
post 3 Dec 2008, 19:06
Post #8


modeLator


Group: Members
Posts: 2.622
Joined: 9 January 07
From: Pitesti - Mioveni




QUOTE(slider2 @ 3 Dec 2008, 18:57)
- geamuri fumurii ~ 300ron (omologate neaparat)
*




150 ron, la Pitesti


--------------------
Audi A4 ... 1.8T...quattro ;)
frunza verde solz de peste, uite ..... altu` ca citeste
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 19:09
Post #9


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




oho multumesc frumos serios sa stai atat sa imi scrii ...mersi mult ...apreciez

sincer chiar ma bate gandul sa imi pun ceasuri de prestige pe ea si nuca trebue sa o schimb..grila ma duc maine sa mi-o iau trebuie sa ma apuc eu sa mi-o fac ..umplere gol..vopsire ...si imi mai trebuies pleoape dar vad ca prin bucuresti nu gasesc ...in legatura cu vopsirea barilor nu stiu ce sa zic..da mai mult ca sigur nu o sa le vopsesc iar asta ...intai vreau sa o fac sa ii deschid portbagajul din masina si sa fac o copie la cheie sa o am eu in buzunar sa nu mai stau sa scot si sa deschid mereu..mi-au fost de folos link-urile ..iti multumesc mult o sa pun poze cand imi fac grila ....geamuri fumuri poate doar sa le mai incetosez un pic atat ...nu sa le fac de tot doar un pic nu stiu daca se poate...si sincer cam atat ce o sa mai fie la interior ca la exterior o las asa nu o fac sorcova..cat mai simpla pe culoarea de baza ..fara bling bling cat mai simpla si sa mearga bine si sa nu fac vreo tranaie..doamne fereste..inca odata mersi frumos pentru detalii

This post has been edited by abc: 3 Dec 2008, 19:11


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 19:26
Post #10


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




@alinushy, e o varianta, dar daca pui la socoteala si drumul dus intors pana la pitesti, nush cat de rentabil este, mai ales tinand cont ca oferta e mare si poate gasesti si sub 300ron in buc.
@abc, nici eu nu vroiam sa o fac sorcova (tocmai de aceea nu trecusem in plan imitatia de antena de gps sub forma de coada de rechin, pragurile si prelungirile de spoilere din vitan, cd-urile atarnate la oglina, si nici semnul nike lipit pe vreun geam sau caroserie), eu vroiam sa o fac "a mea", adica sa nu fie alta chiar la fel. adica nu am vazut vreo solenza care sa aiba tot ce am enumerat eu acolo. legat de pleoape stiam ca gasesti pe la bursa, chiar daca nu e tipul care le face din bucuresti, ti le trimite prin posta, nu costa mult transportul. eu am luat o nuca de schimbator de la cineva de la pitesti si m-a costa 7ron transportul.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 19:38
Post #11


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




vad cu pleoapele...mie unul nu imi place sa am masina sorcova ..cat mai simpla..sa te simti bine cand se uita unu la ea etc..o sa fac deocamdata grila si pleoapele si sa vad cum cad pe bara fata cu alea negre....din cate am citit eu imi trebuie kit-ul acela format din rasina si fibra nu ? si numai trebuie dat cu chit ceva doar cu un spray sa adere vopseaua pe grila ...


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 20:00
Post #12


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




nu stiu exact pasii, ca nu am ajuns pana la a pune in practica ideile mele, si oricum eu vroiam sa o cumpar gata facuta. eventual da-i un pm lui tbonu, si poate iti spune cum sa o faci.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 20:02
Post #13


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




eh sti vb aia incercare moarte n-are si mie imi place sa stiu ca e facut de mana mea...ca daca altu poate eu de ce nu ? si mai scutesc si ceva banuti acolo ...ca na ..o vopsesc cu un spray da trebuie sa il gasesc acum sad.gif mi-a zis cineva pe un alt topic ca cica se potriveste


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 20:10
Post #14


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




foarte bine ca vrei sa o faci tu acasa, e misto acel sentiment ca a iesit ceva misto din mainile tale. totusi contacteaza-l pe tbonu, sa-ti explice mai bine pasii ca sa nu cumva sa iasa aiurea si pe urma sa fii obligat sa cumperi alta masca, sau sa o vopsesti la cuptor si te va costa mai mult decat daca ai fi luat una deja prelucrata.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 20:15
Post #15


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(slider2 @ 3 Dec 2008, 20:10)
foarte bine ca vrei sa o faci tu acasa, e misto acel sentiment ca a iesit ceva misto din mainile tale. totusi contacteaza-l pe tbonu, sa-ti explice mai bine pasii ca sa nu cumva sa iasa aiurea si pe urma sa fii obligat sa cumperi alta masca, sau sa o vopsesti la cuptor si te va costa mai mult decat daca ai fi luat una deja prelucrata.
*


pei nu ca pe cea originala o pastrez in caz de ceva..imi iau alta neprelucrata ...o sa vad eu..stiu ca normal dupa capu' meu ..dau plasa aia jos ...tai limba ...ii refac liniile si apoi cu shmirghel trebuie sa caut unul cu granulatie mica...slefuit pac pac biggrin.gif si fac o cruce si vopsesc...biggrin.gif

stiu sentimentul ala cand spui "da frate,facut de mine..vrei si tu ?" smile.gif) ..eh glumesc da e bine sa incerci macar


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 3 Dec 2008, 20:29
Post #16


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




intr-adevar in mare cam aia sunt pasii, si parca daca citesti topicul ala legat grila, userii de pe acolo zic ceva de un chit cu care sa netezesti si sa aduci la o forma continua, locul unde ai taiat.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 3 Dec 2008, 20:32
Post #17


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(slider2 @ 3 Dec 2008, 20:29)
intr-adevar in mare cam aia sunt pasii, si parca daca citesti topicul ala legat grila, userii de pe acolo zic ceva de un chit cu care sa netezesti si sa aduci la o forma continua, locul unde ai taiat.
*


sau da e un chit pentru vopsitorie din cate stiu eu...am citit undeva..

4 Dec 2008, 13:25:
asa azi mi-am luat o grila de pe net,si am vazut ca materialul din care este facuta este foarte fina,aluneca mana usor pe ea ..ce ar i mai bine sa fac sa aibe aderenta vopseaua - sa dau cu un shmirghel fin pe ea si apoi cu un strat subtire de chit de vopsit ? sau sa dau cu o solutie ca am vazut pe unde ca cineva zicea de un spray ca sa aibe aderenta facea referire la portiunile din bara negre da alea sunt mai abrazive un pic si grila e super fina...

off topic : eu am facut topicul ca sa numai deschid peste tot traznaii si sa stresez lumea ...

This post has been edited by abc: 4 Dec 2008, 13:25


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursu_83
post 4 Dec 2008, 14:08
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 208
Joined: 17 September 08
From: Bucuresti




vrei sa iti confectionezi singur grila???
sa inteleg ca ai cumparat una nou nouta si care e neagra....
pai trebuie sa tai emblema si plasa aia de plastic neagra...poti sa o decupezi exact pe margine unde se prinde de masca....
apoi dai cu smirghel fin pe ea astupi gaura ramasa de la emblema (cu chit de fibra am facut eu)apoi o mai iei odata la smirghel sa o netezesti si ii dai cu sprit chit o lasi sa se usuce si apoi o vopsesti.
pe urma prinzi plasa de aluminiu pe grila,eu am prins-o in niste holsuruburi mici....si e foarte tzapana..
vezi poza

Attached thumbnail(s)
DSCF8487.JPG ( Size: 733.42k ) Number of downloads: 1152


--------------------
dacia solenza 2003/clima - B 30 URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikemaniack
post 4 Dec 2008, 15:26
Post #19


Membru Maniac


Group: Members
Posts: 357
Joined: 8 April 08
From: Bucuresti




eu am luat plasa gata facut-a de la tipu de la baia mare si mi-am vopsit-o singur, a fost ma i greu sa prind plasa metalica de masca, am lipit-o cu un silicon transparent si pleopele la fel vad ca n-au cazut deocamdata.


--------------------
BMW 320D TOURING
EX SOLENZA CLIMA 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gimi_raul
post 4 Dec 2008, 18:46
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 3 December 08




cam cat costa o astfel de grila ? nemodificata nu stiti



--------------------
Dacia SLZ 2004 Europa - 8334
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 4 Dec 2008, 19:55
Post #21


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(ursu_83 @ 4 Dec 2008, 14:08)
vrei sa iti confectionezi singur grila???
sa inteleg ca ai cumparat una nou nouta si care e neagra....
pai trebuie sa tai emblema si plasa aia de plastic neagra...poti sa o decupezi exact pe margine unde se prinde de masca....
apoi dai cu smirghel fin pe ea astupi gaura ramasa de la emblema (cu chit de fibra am facut eu)apoi o mai iei odata la smirghel sa o netezesti si ii dai cu sprit chit o lasi sa se usuce si apoi o vopsesti.
pe urma prinzi plasa de aluminiu pe grila,eu am prins-o in niste holsuruburi mici....si e foarte tzapana..
vezi poza
*


da vreau sa mi-o fac eu grila..wink.gif) faza e ca am vazut ca plasa aia de e pe ea are niste bonturi sau ce sunt topite nu stiu cum o sa prind eu alta plasa ca vreau mai deasa decat asta ..tu de unde ai luat ? are vreo denumire ceva ?...cu ce shmirghel ai dat ce granulatie ? de fapt trebuie super fin ca sa nu iasa pe urma cu santuri ..si spirt chit e pentru aderenta nu ?

felicitari pentru grila chiar e super ok...ai scapat ieftin ca ai masina inchisa smile.gif eu o am alba si trebuie sa imi caut alb-ul ei ...

QUOTE(gimi_raul @ 4 Dec 2008, 18:46)
cam cat costa o astfel de grila ? nemodificata nu stiti
*


frate daca ,cauti pe internet gasesti..eu am luat-o cu 35 de lei ...grila este impecabila are si data scrie pe ea...cauta si gasesti...bafta

<span class='edit'>5 Dec 2008, 15:54:</span>



..azi am luat un actuator cu 5 fire problema e ca si din cate am inteles imi trebuie decat 2 fire nu ? plusul si masa ...cum imi dau seama care sunt alea ? ...

P05-12-08_15_44.jpg


si inca o intrebare albu' asta scrie pe el Alb boreal 102 nova ...a aplicat cineva cu el ? pentru grila l-am luat



P05-12-08_15_45.jpg

This post has been edited by abc: 5 Dec 2008, 16:34


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pskint25
post 5 Dec 2008, 16:21
Post #22


Membru de ieri pe maine


Group: Members
Posts: 500
Joined: 15 June 07
From: Aproape




QUOTE(slider2 @ 3 Dec 2008, 20:26)
adica nu am vazut vreo solenza care sa aiba tot ce am enumerat eu acolo.
*




ph34r.gif PE UNDE MERGI smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala 1.4 MPi... vreau RS - B81PSK
Always ahead!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 5 Dec 2008, 19:48
Post #23


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




am uitat sa pun preturile poate este interesat cineva ..
grila - 35 de lei
chit fibra - 15 lei
sprit chit - 30 de lei
spray alb boreal nova - 15 lei
shmirghel -3 lei 2 foi de p400 "waterproof"
nu am gasit plasa de aluminiu neagra ...

actuator - 8 lei cu 5 fire
buton cu revenire - 1,5 lei..

acum poate imi zice si mie cineva cum fac cu ala cu 5 fire daca binevoieste ..

This post has been edited by abc: 5 Dec 2008, 19:50


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 8 Dec 2008, 10:26
Post #24


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




salut...pentru cei care si-au pus plasa de aluminiu la grila cat au dat pe ea si de unde ? (Bucuresti) ca am vazut ca pe net costa peste 100 de ron :| ..

si-a confectionat cineva pleoape pentru solenza de pe aici ? ca ma bate pe mine gandul sa incerc sa fac unsure.gif da nu stiu cat de late trebuiesc facute sus unde se imbina cu ,capota ..

This post has been edited by abc: 8 Dec 2008, 10:29


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Banu1974
post 8 Dec 2008, 11:34
Post #25


COSTIN


Group: Members
Posts: 1.155
Joined: 5 October 08
From: BUCURESTI-CHITILA




QUOTE(abc @ 8 Dec 2008, 10:26)
salut...pentru cei care si-au pus plasa de aluminiu la grila cat au dat pe ea si de unde ? (Bucuresti) ca am vazut ca pe net costa peste 100 de ron :| ..

si-a confectionat cineva pleoape pentru solenza de pe aici ? ca ma bate pe mine gandul sa incerc sa fac  unsure.gif da nu stiu cat de late trebuiesc facute sus unde se imbina cu ,capota ..
*


Se gasesc gata facute....

Attached thumbnail(s)
DSC05837.JPG ( Size: 29.66k ) Number of downloads: 1088


--------------------
dacia solenza 2003 clima - B-33-SAC
Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 8 Dec 2008, 11:36
Post #26


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(B-33 -SAC @ 8 Dec 2008, 11:34)
Se gasesc gata facute....
*



stiu ca se gasesc gata facute da vreau sa fac si eu biggrin.gif ca in bucuresti nu e nimeni "provider" de asa ceva ..smile.gif


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikemaniack
post 8 Dec 2008, 15:49
Post #27


Membru Maniac


Group: Members
Posts: 357
Joined: 8 April 08
From: Bucuresti




am eu o grila cu plasa pe ea nemodificata(cea originala)care e interesat sa o cumpere.
astept oferte pe PM.


--------------------
BMW 320D TOURING
EX SOLENZA CLIMA 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 8 Dec 2008, 15:54
Post #28


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(mikemaniack @ 8 Dec 2008, 15:49)
am eu o grila cu plasa pe ea nemodificata(cea originala)care e interesat sa o cumpere.
astept oferte pe PM.
*


dai pm lu gimi ca el cauta parca ..azi o termin si eu pe a mea post-336-1110552489.gif da nu stiu de unde gasesc plasa de aluminiu sad.gif

acum intrebare daca ma apuc sa fac pleoape ar fi cineva interesat ?nu doar pentru solenza .excl.gif
post-336-1110552489.gif

This post has been edited by abc: 8 Dec 2008, 15:56


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariandex
post 8 Dec 2008, 19:36
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 29 April 08
From: bucuresti




[quote=abc,8 Dec 2008, 10:26]salut...pentru cei care si-au pus plasa de aluminiu la grila cat au dat pe ea si de unde ? (Bucuresti) ca am vazut ca pe net costa peste 100 de ron :| ..




in targ vitan sigur gasesti aproximativ 50 ron

This post has been edited by mariandex: 8 Dec 2008, 19:38


--------------------
dacia solenza 2004 scala - b 12 yzu
nu te lega la cap daca nu te doare ,
preventiv ia-ti o pastila
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 8 Dec 2008, 19:46
Post #30


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




[quote=mariandex,8 Dec 2008, 19:36]
[quote=abc,8 Dec 2008, 10:26]salut...pentru cei care si-au pus plasa de aluminiu la grila cat au dat pe ea si de unde ? (Bucuresti) ca am vazut ca pe net costa peste 100 de ron :| ..
in targ vitan sigur gasesti aproximativ 50 ron
*

[/quote]
mersi marian ...am vazut niste plasa de tantari de aluminiu radmasa.gif imi iau un spray si 1 metru de plasa de aia si sa vad ce iese ..in seara asta am terminat de dat cu fibra acum am de slefuit...apropo ma gandeam cum sa prind plasa ...daca pun niste fibra de sticla peste plasa banuiesc ca se intareste si e destul de buna...o sa incerc si va zic rezultatu' ..

post-336-1110552489.gif


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th June 2024 - 12:09
Forum Renault