DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Meridian Sud, te fura ca-n codru

gonzo
post 9 Jul 2008, 22:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 73
Joined: 10 October 06




Salutare!
Azi am fost sa imi iau masina din service de la Meridian Sud, pentru o reparatie pe CASCO. Am asteptat 2 ore ca cineva sa imi aduca masina. Apoi au spalat-o, ca masina nu a stat in curte la ei (cica mai au o parcare alturi pe un camp) si pana in service au bagat-o prin noroaie. Cand am trecut la receptia masinii, surpriza mare: in fisa scria la benzina 1/2, iar acul pe bord era pe rosu. Cel care mi-a adus masina a incercat sa ma convinga ca au scris gresit, ca una, ca alta. Dupa 1 ora de discutii a venit un sef de al lui de la caroserie, mi-a dat 100 Ron si a zis ca ii pare rau pt. cele intamplate. Dar eu ma intreb: au scos benzina din rezervor(am mai scos si eu in diverse situatii si se poate) sau s-au plimbat cu masina si au dat kilometrajul inapoi? Am scris si la Vocea Clientului despre ce servicii ofera DACIA.
O seara buna si cat mai putine opriri pe la service-uri!


--------------------
Renault Megane 2.1 Estate 2005 1.6 16v
ex Fiat GP 1.3MJet
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 9 Jul 2008, 23:48
Post #2


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Au furat benzina. Nu de plimbari le ardea lor. Le trebuia benzina sa o foloseasca in alta parte. Stai linistit in privinta asta.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd September 2024 - 04:43
Forum Renault