DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

68 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tigara Electronica

Como
post 18 Feb 2009, 17:58
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Victoras, asta pe care ai luat-o ce model e?


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 18 Feb 2009, 18:59
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




In loc de baterie sa-si ia dinam cu pedale si cand pufaie surogatu` mai da jos si din osanza smile.gif
Altfel in momentu` cand se termina bateria o sa faca ca gagicile cu vibratoare din reclama la Duracell icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 18 Feb 2009, 19:26
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




E Super Cigarette RN4081

Radeti voi. Da io n-am mai pus analoaga-n gura de 26h. Si asta fara nici cel mai mic efort de vointa. Daca-mi spunea ieri dimineata cineva chestia asta, lesinam de ras. Pur si simplu nu-mi mai trebuie tigara traditionala, iar e-tigara am folosit-o maxim de 10 ori pe ziua de azi.
E mult mai tare decat mi-am imaginat inventia asta. Bine, ideea e ca nu prea merge fara lichid la sticluta. Cartusele cred ca-s expirate, ca am tras de mi-au intrat chilotii-n cur si nu iesea nimic. M-am enervat si-am turnat lichid peste cartus. A iesit tigara perfecta. Altfel te chinui si-ti vine sa tragi din analoaga. Sunt curios daca ma tine sticluta asta o saptamana.
Sa va spun ca de dimineata, in loc sa tusesc 10 minute am tusit doar de vreo doua ori?
A. Uitasem. Au gandit-o astia. Lichidul are o aroma speciala, mult peste orice tigara. Mie mi se pare extrem de placuta. Dupa ce folosesti lichidul asta, daca simti aroma unei tigari traditionale ti se pare o putuoare colosala. Iti vine sa borasti.
Am trecut azi pe strada (atentie, nu in locuri inchise excl.gif ) pe langa fumatori. Mi s-a parut absolut gretos si putred mirosul ala de fum. Si ganditi-va ca pana ieri am fumat doua pachete pe zi.
Acuma stau cu tigarile pe masa si ma uit la ele. Nu mi se face chef nici mort. Dar v-am spus, trebuie sa incarci bine cartusul cu lichid. Altfel pufai aer si te apuca dorul de analoaga.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 20 Feb 2009, 11:34
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Asa. Au trecut doua zile pline. Am inceput sa-i prind smecheria. Mi se pare din ce in ce mai ok.
Cartusele mi-au dat nitel de furca. Ori s-au evaporat (desi-s sigilate in niste tiple), ori trag pe pix aia care le umplu. Terminandu-se destul de repede cartusul incepi sa pufai aer chior, iar asta te face sa te gandesti la analoaga. Numai ca am fost inspirat si-am luat o sticluta cu lichid. Mi-am bagat picioarele-n cartusele noi. Am luat unu', l-am umplut cu lichid (ei recomanda 4-5 picaturi, eu am pus 7) si m-am pus pe tras. Scoteam fum ca locomotiva. biggrin.gif
Asta e clar. Daca vreti ca senzatia sa fie cat mai apropiata de cea reala, in umplutul cartusului sta matocareala. Acum sunt curios sa vad daca ma duce o saptamana sticluta. Costa 35 de lei, iar asta ar insemna 140lei/luna in comparatie cu tigarile care erau 400lei/luna.
Din 6-7 picaturi faci minim echivalentul a 4-5 tigari analoage strasnice . Ce-mi place foarte mult e faptul ca nu trag 15-20 de fumuri cum faceam la analoaga. Ci maxim 4-5 dupa care o las in plata ei. Cartusul il umplu cam de 3-4 ori pe zi.
Bateriile m-au tinut cam 12h fiecare. Una din ele e la a doua incarcare de 12h, sunt curios cat o sa tina. Dar se pare ca incep sa tina binisor.
In concluzie ar fi cam asa. Daca umpli bine cartusul, nu te mai gandesti la analoaga. Te uiti la ea si te lasa rece. Cu siguranta fumez mai putin din e-tigara decat din analoaga. Din analoaga pe zi 40 tigari * 15 fumuri = 600 fumuri. Din digitala biggrin.gif nu cred ca am tras 150 de fumuri de cand am luat-o. Nu stiu de ce, dar nu-mi vine sa trag mai mult. Si asta in ciuda faptului ca stiind ca nu-mi dauneaza precum analoaga, as putea abuza de ea. Chiar mi-a fost frica sa nu se intample asta.

Despre nicotina ce sa zic?

Pe pachetul de tigari scrie 0,6mg.
Daca se refera la tigara, inseamna 40*0,6*7=168mg/saptamana.
Daca se refera la pachet, inseamna 14*0,6=8mg.
Asta in timp ce sticluta cu e-lichid contine 5mg nicotina, iar eu apreciez ca ma va tine minim o saptamana.

Poate ati uitat, dar eu sunt la regim. Sunt cu stomacul gol mai tot timpul, iar asta ma enerveaza la culme. logic ca ma razbun pe biata e-tigara. Daca as manca precum porcul, cred ca s-ar injumatati pofta de e-tigara.

This post has been edited by Victoras2001: 20 Feb 2009, 11:43


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 20 Feb 2009, 11:52
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




din curiozitate ai incercat intr-un restaurant sau un loc unde e interzis fumatul? si daca da care e reactia la e-tigara?


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 20 Feb 2009, 12:08
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Iti dai seama ca fiind la regim, restaurant imi lipsea. tongue.gif
Am incercat-o-n casa unor prieteni care au doi copilasi. Cand voiam sa fumez ieseam pe balcon. Acum am fumat linistit cu toti in camera. N-a deranjat cu nimic pe nimeni. Se simte cateva momente o vaga aroma, apoi nimic, nimic.
Iar ca reactie au cam ramas cu gurile cascate. Mai putin mama lui care, femeie bisericoasa tare fiind, a cazut in genunchi si-a inceput sa planga spunand ca asta-i lucrarea lu' Satana. radmasa.gif

Oricum, am in gand sa stresez cat de curand ceva babe prin metrou, sau prin RATB, de ce nu chiar la coada la Posta, ca si-asa n-ai loc de ele niciodata.

This post has been edited by Victoras2001: 20 Feb 2009, 12:11


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Feb 2009, 12:14
Post #97


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.451
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




io mai astept cateva zile sa vad daca te tine biggrin.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 20 Feb 2009, 12:27
Post #98


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Bre caracalene de fumat te lasi, de mancat te lasi, de ph_tut te lasi?


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Feb 2009, 12:31
Post #99


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.451
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




cred ca de ala vrea sa se re-apuce, ca se plangea pe alt topic ca nu-si mai vede instrumetul de burta ...


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 20 Feb 2009, 12:39
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Cam asa radmasa.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 20 Feb 2009, 13:11
Post #101


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Exista surogat electronic si pentru asta? biggrin.gif


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 20 Feb 2009, 13:36
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




daca ar fi fost femeie era si electronic, asa se poate multumi cu surogate analogice...


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BodoC
post 20 Feb 2009, 18:05
Post #103


Membru in plina criza


Group: Members
Posts: 152
Joined: 9 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(Ov @ 20 Feb 2009, 12:31)
cred ca de ala vrea sa se re-apuce, ca se plangea pe alt topic ca nu-si mai vede instrumetul de burta ...
*


Off..
Si eu m-am cam ingrasat. Si daca ma intreaba cineva daca o mai vad, Ii raspund ca "Intr-adevar eu nu o mai vad. Dar daca o vede el, il rog s-o pupe el din partea mea." tongue.gif


--------------------
Logan Prestige 1,6 16V 2008
Acel ce fara de care nu poate fi ceea ce este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 21 Feb 2009, 19:37
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Astazi am fost la carciuma. S-a fumat in jurul meu crunt. N-am avut nicio problema. Am scos tehnologia din buzunar si m-am pus pe tras. Normal ca a trebuit sa schimb carutsul pentru ca mi-o imbalosisera bine. Toata lumea voia sa vada cum e. Ba unu mai matol nu voia sa mi-o mai dea. Pana m-am schimbat la fata. Mi-a dat-o inapoi cu un "am glumit" subtire pe buze.
Piept de pui la gratar, cafea si apa plata cu lamaie. A mers mahoarca electronica brici. La cafea a fost misto. Mi s-a parut o cafea teribil de buna si aromata. Astia se uitau la mine cam mirati. "Ce-ai ma, esti cu capu'? Asa a fost mereu cafeaua aici". Se pare ca incep sa-mi recapat mirosul. wink.gif
Despre reactia celor din jur numai de bine. Zambeau. Ospataru' m-a rugat sa-i explic si lui ce si cum. Nu acelasi lucru s-a intamplat in Selgros. biggrin.gif Va dati seama cum se intorcea lumea dupa mine, ce urat se uita si ce comentarii am auzit. Mi-am dat seama ca nu e inca momentul sa tin un discurs despre e-tigara cocotat in varful unui stand din magazin, asa ca mi-am bagat tacticos digitala-n buzunar, sub privirile mirate ale catorva angajate. biggrin.gif
Deocamdata imi prieste si-s din ce in ce mai convins ca nu ma voi mai reintoarce la analoage.
Din pacate am pus e-lichid cam mult si mi-a curs in buzunar. O sticluta de e-lichid se pare ca ma va tine mai mult de o saptamana. N-am folosit nici macar un sfert in 4 zile.
Reactii adverse n-am observat inca. Limba are cateva gauri si-a inceput sa se exfolieze pielea de pe ea, dar nu cred ca-i de la e-tigara, iar nevoile sunt normale la culoare. Adica kk e verde iar pipi e rosu.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 21 Feb 2009, 19:42
Post #105


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(Victoras2001 @ 21 Feb 2009, 19:37)
Astazi am fost la carciuma... Piept de pui la gratar, cafea si apa plata cu lamaie...
*



Bere, vodca, coniac? Piept de pui, apa plata... radmasa.gif Carciuma... radmasa.gif


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 21 Feb 2009, 19:53
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai daca asta aveam in regim. Piept de pui:( sad.gif sad.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SSilent
post 21 Feb 2009, 23:37
Post #107


Membru Vitezoman


Group: Members
Posts: 1.235
Joined: 23 July 07
From: ...I'm everywhere... nowhere




si cat costa smecheria asta? unsure.gif nush de ce intreb ca decat sa renunt la tigara traditionala pe asta mai bine renunt de tot smile.gif


--------------------
Dacia 1210 1986 - N/A
dacie dezmembrata... in curs de RK ^_^

cu planuri de viitor (adica vise):
-Yamaha Fazer 600 cm3
-Ford Escord 2000RS
-Mercedes Benz W201
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 21 Feb 2009, 23:58
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Victoras e timpul sa indeplinesti promisiunea facuta inventatorului. Ai zis ca faci orice ... radmasa.gif

22 Feb 2009, 00:00:
QUOTE(Victoras2001 @ 12 Feb 2009, 20:54)
Iar daca reusesc sa nu mai pun tigara traditionala-n gura datorita asteia electronice, ma duc si-i fac inventatorului ce vrea el. biggrin.gif
*




This post has been edited by liviu2004: 22 Feb 2009, 00:00


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Feb 2009, 07:51
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Adu-mi inventatorul. biggrin.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 22 Feb 2009, 10:16
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Ti-ai facut bagajele? Trebuie sa te duci la urmatoarea adresa:

Cixi E-Cig Electronic Technology Appliance Co., Ltd.
#145 Danshan North Road, Cixi City, Ningbo, Zhejiang, China
http://e-cig.com/shopping/shopcontent.asp?type=Home


Frezat, parfumat, spalat, gata de orice. radmasa.gif

This post has been edited by liviu2004: 22 Feb 2009, 10:17


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Feb 2009, 10:35
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Ia sa vedem
http://en.wikipedia.org/wiki/Ruyan

QUOTE
In Australia, the sale of electronic cigarettes containing nicotine is illegal.
In Austria and Denmark, electronic cigarettes are considered medical devices, and nicotine cartridges medicinal products. Therefore electronic cigarettes need to be CE-marked, and nicotine cartridges registered as medicinal products, before either can be legally sold.
In Canada, compliance of electronic cigarette use with public smoking bans is currently under review.
In Finland, cartridges containing nicotine are illegal to sell, or to purchase with intent to sell, but are not illegal to purchase from overseas sources for personal use only.
In The Netherlands, use of electronic cigarettes is allowed, but advertising is forbidden pending European Union legislation.
In New Zealand, the Ministry of Health has ruled that cartridges containing nicotine fall under the requirements of the Medicines Act, and cannot be sold except as a registered medicine.
In the United Kingdom, electronic cigarette use is currently unrestricted, with celebrity nightclub Chinawhite allowing use of the devices indoors, where traditional cigarette smoking is prohibited.
In the United States, electronic cigarettes are currently unrestricted, but are also not approved as a smoking cessation product. Electronic cigarettes are currently not subject to restriction under the Nevada Clean Indoor Air Act.


This post has been edited by Victoras2001: 22 Feb 2009, 10:38


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 22 Feb 2009, 10:40
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Fa-ti un stoc pana nu se hotaraste guvernul ca nu mai are bani din taxe. Si in afara de curatarea pe cale naturala a plamanilor, mai exista si alte solutii?

De dimineata pana seara opereaza chirurgii de torace plamani invadati de cancer, incearca sa lungeasca macar cu un an viata acestor nefericiti loviti de groaznica boala.
Pulsul medicinei – FLORIN CONDURATEANU
Cu atat mai mult cu cat cancerul de plaman este una dintre cele mai agresive forme de cancer si cu atat mai mult cu cat el este foarte raspandit, se situeaza pe locul unu in cazul barbatilor. Chirurgii de torace spun ca plamanul de fumator arata ca un horn plin de funingine, e si mai putin fiabil, plamanul neoplazic n-are elasticitate, se rupe ca hartia.

Cum poate intra in alerta omul in caz ca s-a infiltrat un cancer de plaman? Cel mai indicat ar fi ca dupa 40 de ani sa faca o radiografie din sase in sase luni, ea fiind prevazuta in lista asigurarilor de sanatate. In radiografie se vede orice formatiune crescuta in plaman mai mare de un centimetru. Apoi, fumatorul trebuie sa se ingrijoreze cand apare o tuse deosebita de tusea tabagica, sa se alarmeze cand in sputa care insoteste asa-zisa toaleta de dimineata a fumatorului apare un firicel de sange. La control trebuie sa-l trimita si o scadere in greutate, o stare de indispozitie, o stare de astenie, aparitia unei febre de 37,5 grade. Ingrijoratoare sunt si unele dureri de articulatii, de genunchi, glezne, coate, care se insotesc adesea cu cancerul de plaman. Cand apar dureri de umar sau de brat, la origine s-ar putea afla si un cancer de varf de plaman. Cand tumora este situata in centrul plamanului, chirurgul este obligat sa scoata tot plamanul. De altfel, asta nu inseamna moarte, fiindca proiectul intocmit de Creator pentru organismul omenesc permite prin supradimensionare ca un om sa poata trai cu un singur plaman, de fapt si cu un lob de plaman din totalul de cinci. Abandonarea fumatului incepe imediat sa scada riscul de cancer, dar, din punct de vedere cardio-vascular pericolul continua, caci ramane ateroscleroza inlesnita de tutun. Din punct de vedere al cancerului de plaman, dupa zece ani de la abandonarea fumatului riscul de neoplasm se reduce ca la un nefumator.

This post has been edited by liviu2004: 22 Feb 2009, 10:46


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Feb 2009, 11:00
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE
dupa zece ani de la abandonarea fumatului riscul de neoplasm se reduce ca la un nefumator.

Dupa zece ani de la abandonarea fumatului mor de ciroza. radmasa.gif

Sa fiu al dracu'. Sunt din ce in ce mai convins sa nu mai pun otrava aia-n gura. De fapt atata timp cat am d-asta electronica, trebuie sa fiu cel putin cretin ca sa mai trag din mahoarca.
O sa-mi fac stoc de atomizatoare, baterii (deocamdata am doua si nu ma tine niciuna peste 12h) si e-lichid.
Dupa o saptamana de nefumat, nici nu vreau sa ma gandesc ca s-ar putea strica atomizorul, iar eu nu sunt in Bucuresti, sau cel de la care cumpar nu are in momentul ala. Chiar n-am de gand sa mai trag vreodata un fum din tigara traditionala.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 22 Feb 2009, 18:59
Post #114


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(Victoras2001 @ 21 Feb 2009, 19:37)
Astazi am fost la carciuma. ...Piept de pui la gratar, cafea si apa plata cu lamaie....
*




QUOTE(Victoras2001 @ 22 Feb 2009, 11:00)
Dupa zece ani de la abandonarea fumatului mor de ciroza...
*




De la piept de pui, cafea si apa plata nici macar colesterolul nu-ti creste. Dupa 10 ani de astfel de regim o sa fii de-a dreptul enervant de sanatos!


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Feb 2009, 19:37
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Acum i-am tras si-o juma de ora de bicicleta. biggrin.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 23 Feb 2009, 09:12
Post #116


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Te-ai uitat la Turu' Californiei la tv? nedumerire.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pvd2010
post 23 Feb 2009, 11:38
Post #117


Trăitor în R.S. Romînia


Group: Members
Posts: 32
Joined: 24 August 06




Victoras2001, vrei sa ne ingropi pe toti?


--------------------
Dacia 1310 L 1997
Debian Jessie + Mate 1.8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 23 Feb 2009, 19:35
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Noi o sa murim din cauza viciilor iar victorasu o sa moara sanatos pufaind vapori si mestecand fripturi virtuale rolleyes.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 24 Feb 2009, 09:18
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Azi se face o saptamana de cand nu m-am mai atins de mahoarca. 124.gif 124.gif 124.gif yupy.gif
Ma uitam acum la sticluta cu e-lichid. N-am consumat nici macar jumatate. In ritmul asta ma costa fumatul 70 de lei pe luna. Fata de 400 e ceva, nu? laugh.gif
Culmea e alta. Constat cu satisfactie ca incepe sa nu-mi mai prea priasca nici e-tigara. Chiar acum m-a chinui sa trag cateva "fumuri" si nu prea intra. Am impresia ca incep sa raman din ce in ce mai mult doar cu reflexul.
Astazi sau maine am intalnire cu "furnizorul". Am sa-i cer e-lichid low.
Trebuie sa recunosc ca sambata, in momentul in care si-a aprins unul un kent langa mine, mi-a cam facut fumul ala cu ochiu'. Da m-am gandit repede: "ba esti prost? mai vrei sa bagi otrava aia-n tine? esti tampit?" si mi-a trecut instant.
Cred ca mi-ar prii de minune o saptamana doua pe la munte. Undeva sus, la aer curat. wink.gif Din pacate nu prea am cum luna asta. sad.gif

Concluzii dupa o saptamana.
Nu mai tusesc (tuseam groaznic)
Respir mult mai bine.
Nu-mi mai put hainele. Nu mai pute-n casa, nu mai pute-n masina (sa vedeti ce urat m-am uitat la un prieten cand si-a aprins mahoarca-n cazanu' meu radmasa.gif )
Simt nevoia sa fumez e-tigara din ce in ce mai rar, dovada e chiar sticluta care nu vrea sa se goleasca. biggrin.gif In dimineata asta chiar nu m-am trezit cu chef de fumat. Am tras vreo doua fumuri din digitala si mi-am bagat p...-n ea. biggrin.gif Si cine? Eu care cum ma trezeam, trageam pe nerasuflate 4 mahoarce.
Totul e sa te gandesti la tigara analoaga ca la cel mai mare rau din lume.
Conteaza foarte mult sa stati in mediu de nefumatori. Eu asa stau. Cand m-am dus la carciuma am terminat bateria-n 2 ore, baterie care ma tine cam 12 ore. biggrin.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 24 Feb 2009, 10:51
Post #120


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Deci acum treci pe e-tigari light? Sa vezi cand te-o apuca o criza de e-tuse...

Urmeaza e-alcoolul si apoi e-sexul?

Cu e-masina e mai usor... biggrin.gif


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
68 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 11:31
Forum Renault