DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

43 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rugina in praguri si aripi spate

26-Kbe
post 15 Feb 2009, 17:13
Post #91


Membru Dacia Club


Group: Members
Posts: 510
Joined: 17 October 08
From: Bucuresti




Pai nu troncane saftonel smile.gif ca nu are dece sa troncane acum fiind pe butuci:))
@djasu dupa ce o antifonez toata int+ exterior, atunci ai aplic reteta magica ulei +vaselina, dar trebuie curatata tratata insonorizata etc......
Limuzina fac din ea smile.gif tongue.gif 168.gif


--------------------
Hyundai Accent 2003
Skoda Octavia RS1 / 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mosu86
post 15 Feb 2009, 17:23
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 25 January 09




QUOTE(26-Kbe @ 15 Feb 2009, 13:26)
Salut,
Poze cu rugina din dsn meu smile.gif

[attachmentid=1627500994][attachmentid=1627500995][attachmentid=1627500996][atta
chmentid=1627500997][attachmentid=1627500998][attachmentid=1627500999][attachmen
tid=1627501000][attachmentid=1627501001]
*


Noi astia care le exploatam stim,dar oare cei de la uzina care se plang ca raman fara vanzari o stiu?


--------------------
mazda 323f - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 17 Feb 2009, 11:58
Post #93


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




Sa va zic si eu supararea si poate ma ajutati cu un sfat sad.gif .

Duminica cand am ajuns acasa dupa un drum mai lung la intrarea in Bucuresti pe DN1 incepe sa se auda o bataie in porbagaj.M-am gandit ca sunt patinele care se plimba prin porbagaj si nu le-am dat importanta. Cand am ajuns acasa sa descalec bagajele vad ca am nisip pietricele prin porbagaj mellow.gif. In prima instanta am crezut ca e murdarie de pe bagaj pe unde l-am trantit dar cand am vazut cauciucul ala care protejeaza amortizorul prin porbagaj am vrut sa il pun la loc si surprizaaaaaa........pe partea stanga era pus si ma duc sa il pun pe partea dreapta la loc si blink.gif la dracu era pur si simplu o gaura capul de la amortizor nu mai era. Bag lanterna sa vad mai bine si da amortizorul era jos cu o parte din table si sus naspa rau mancata.

A doua zi am ajuns tot seara de la servici bag masina in benzinarie si incep sa constat. Am dat mocheta jos din porbagaj si m-am uitat mai atent ca le-am vazut pe a lu ti3sto.Oala din stanga parea ok rugina a aparut pe o parte iar sus unde se tine amortizoru era ok iar cea castigatoare ma refer la dreapta avea urme de rugina dar sus era nasoala rau(o sa revin cu poze zilele astea....)

Am sunat prin service sa rezolv problema , dar au niste scoruri de incepi sa vb singur sa te intrebi daca au ceva cu tine cei din service. Am vb si cu unii colegi de pe forum am cautat oala aceea in targ e in jur de 100-150 de ron, materialele ce mai trebuie pana in 50 de ron dar problema a fost cu tinichigiu sau mesteru care se apuca de operatie.

Am gasit un amic tinichigiu care are tot ce ii trebuie problema e ca mi-a cerut 6 mil.

Acum intrebarea e ? O fac la amicul meu pe banii astia si stiu macar ca isi da silinta si lucreaza cu simt de raspundere sa iasa bine sau sa caut un alt tinichigiu?.

Multumesc anticipat.

P.S am cautat pe forum dar nu am gasit pe nimeni in halul asta ca mine cu gaura ca asta ph34r.gif


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26-Kbe
post 17 Feb 2009, 12:19
Post #94


Membru Dacia Club


Group: Members
Posts: 510
Joined: 17 October 08
From: Bucuresti




Salut @vyalli,
Ca pret nu este mult dar sigur vei sari de suma asta deoarece cand incepe sa curete si sa taie este jale mare ...pe mine ma duce la 800-900 ron tot ce inseamna rugina pe masina, fara a schimba contraaripile ....gandestete ca sa schimbe contraripile are de demontat punte spate, rezervor cam tot ce tine de mecanica pe spate plus banchete, spatare, plasticele de rigoare smile.gif ..... sfatul meu este daca poate fi peticita nu mai sta pe ganduri ....


--------------------
Hyundai Accent 2003
Skoda Octavia RS1 / 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 17 Feb 2009, 12:29
Post #95


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(26-Kbe @ 17 Feb 2009, 12:19)
Salut @vyalli,
Ca pret nu este mult dar sigur vei sari de suma asta deoarece cand incepe sa curete si sa taie este jale mare ...pe mine ma duce la 800-900 ron tot ce inseamna rugina pe masina, fara a schimba contraaripile  ....gandestete ca sa schimbe contraripile are de demontat punte spate, rezervor cam tot ce tine de mecanica pe spate plus banchete, spatare, plasticele de rigoare smile.gif ..... sfatul meu este daca poate fi peticita nu mai sta pe ganduri ....
*



baiatu imi ia banuti doar ca imi schimba oala dreapta+ce mai da pe acolo sa previna ca sa apara rugina . dry.gif

This post has been edited by vyalli: 17 Feb 2009, 12:30


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26-Kbe
post 17 Feb 2009, 12:32
Post #96


Membru Dacia Club


Group: Members
Posts: 510
Joined: 17 October 08
From: Bucuresti




Doar pt 1 bucata oala iti ia atit dar pentru amandoua ..... unsure.gif
Treaba sta ca rau in cazul asta ...


--------------------
Hyundai Accent 2003
Skoda Octavia RS1 / 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 17 Feb 2009, 12:36
Post #97


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(26-Kbe @ 17 Feb 2009, 12:32)
Doar pt 1 bucata oala iti ia atit dar pentru amandoua ..... unsure.gif
Treaba sta ca rau in cazul asta ...
*



Doar pe o parte ......deci 600 de ron manopera si eu vin cu oala, mastik si vopseaua de la masina mea.

Daca era pentru amandoua era parfum eram de aseara peste el sa se apuce.

Nu a mai schimbat nimeni oalele de la masina la un tinichigiu pana acum sa imi zica si mie ceva?

This post has been edited by vyalli: 17 Feb 2009, 12:37


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 17 Feb 2009, 15:05
Post #98


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




daca ai e foame iti ia atat ... mie pentru un colt la o aripa mi-a cerut 300 de lei azi cica imi vopseste aripa toata plus ca mi-o indreapta plus manopera care e aparte. Hai 1 milon 2 mai mergea dar 3 pare prea mult iar la tine 6 milioane pentru o oala e strigator la cer.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 17 Feb 2009, 15:18
Post #99


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




Am facut cateva sapaturi(am cauta pe net dupa tinichigiu) si am ajuns la concluzia:

1- un baiat din popesti leordeni(mihai) care are service mi-a zis ca ma costa numai schimbatul 150-200 de ron oala.......sa fie numai oala

2- un vecin mi-a zis ca e un asa zis cornel care tot duce dacia lui veche la reparat la el am sunat si mi-a zis ca trebuie sa o vada inainte sa imi zica un pret

3- si am auzit de un tip viorel in spate la mol(aparatorii patriei) care cica toti taximetristi repara la el masinile si ar fi bun(ARE CINEVA VREUN NUMAR CEVA DE AL LUI?)

Au mai fost 2, unu zicea ca nu mai are timp si nu mai face fata si nu are cum sa ma ia iar al doilea era de prin Balta Alba, poarta 4 faur si a zis 350 de ron .

Ce parere aveti? Stiti pe cineva de la punctele 1-3 ca sunt din Berceni si nu prea imi arde sa ma plimb cu masina asa sad.gif

Multumesc anticipat


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 17 Feb 2009, 15:28
Post #100


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(vyalli @ 17 Feb 2009, 15:18)

3- si am auzit de un tip viorel in spate la mol(aparatorii patriei) care cica toti taximetristi repara la el masinile si ar fi bun(ARE CINEVA VREUN NUMAR CEVA DE AL LUI?)

Multumesc anticipat
*



daca treci pe acolo uita-te in parcarea benzinariei.acolo o sa vezi o DSN cu numele "VIOREL"pe ea.sub el mi se pare ca scrie un numar de telefon.bafta biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 17 Feb 2009, 15:36
Post #101


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




Tare biggrin.gif sa inteleg ca esti din berceni tongue.gif


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 17 Feb 2009, 16:07
Post #102


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




dute la nea viorel ca te serveste m-as fi dus si eu dar mi-au sarit alti prieteni in ajutor si sper sa o rezolv in seara acesta , daca aveam cu ce sa indrept tabla o faceam singur firar sa fie . Vyalli fugi la nenea viorel el e sefu cel mare si sunt 2 servicuri acolo amnadoo lucreaza impreuna plus e si magazin de piese tongue.gif

This post has been edited by djasu82: 17 Feb 2009, 16:07


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 19 Feb 2009, 13:03
Post #103


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




Trilogia continua ph34r.gif

QUOTE(djasu82 @ 17 Feb 2009, 16:07)
Vyalli fugi la nenea viorel el e sefu cel mare si sunt 2 servicuri acolo amnadoo lucreaza impreuna plus e si magazin de piese tongue.gif
*



Ascultand sfatul lui djasu82 in dimineata asta am fugit la nea viorel. Buuunnnn il gasesc pe meserias, om saritor gata sa ma ajute dar o mica problema ....nu face tinichigerie ca cica a lucrat cu niste tinichigi, a recomandat unii si au fost neseriosi si decat sa mai vina lumea sa ii bata obrazu, face mecanica,electrica orice inafara de tinichigerie. Dupa cateva sfaturi si la ce sa fiu atent la tinichigiu ca toti sunt neseriosi( lucrat cu o droaie la viata lui) ma indrept spre urmatorul ca doar 3 am gasit in berceni

Dupa nea viorel ma indrept spre Mihai din Popesti( mi se pare mie sau toti au nume de manelisti dry.gif ) intru in Popesti la circa de politie fac dreapta pe strada Politiei care se numeste altfel in mm de strada merg prin niste hartoape si ajung intr-un camp cu masini pe dreapta si pe stanga (straine tati vw,bmw,etc nu mai conteaza se reparau acolo) intreb de mihai apare un timp mai plinut cu un pusti vin constata isi pun mainile in cap cand vad crateru si zic ca dureaza cam 2 zile as vin cu oala si ma costa cam 200 de ron.Bun ii zic ca ii las masina sa se apuce si spune ca nu are timp deabia saptamana viitoare sad.gif .Ii zic ca bene ne auzim la un telefon .

Dupa Mihai din Popesti, ultimul de pe lista era Cornel din Berceni.....Incep si caut strada dau telefoane la vecinu ca nu gaseam service-ul lui si pana la urma ajung pe o strada bombardata unde puteai sa intri cu tractorul trag masina pe unde apuc si intru in service(intr-o curte).Intru in service intreb de Cornel si apare un tip bine facut, smecheras care imi zice ''trebuia sa vi acum 2 zile de cand ai sunat ".Adevarul e ca l-am sunat si am zis ca vin dar am zis sa caut mai multe variante in cazul ca ma refuza.
Bag masina in service vin un tip, constata ce are de facut bate cu ciocanu imi zice ca nu trebuie sa schimb toata oala ca imi prelucreaaza el din metal si acopera acolo frumos ma rezolva pustiul. Dupa discutia cu nea Viorel incep sa il intreb: cat ma costa(400-500 ron) , cat dureaza (2 zile).Sa imi bag p**a ca e scump nene ii dau foc si a zis ca pt ambele parti huh.gif . Ii zic ca la stanga nu ma intereseaza si a zis ca o intareste sau ce dreacu ii face ca o sa cedeze si aia in viitor.

Concluzie: dupa plimbat aiurea, ajung la Cornel( un tip genul lui viorel), am lasat masina acolo un avans de 200 de ron si cica sambata e gata.Acum sa imi tineti pumni sa iasa bine wacko.gif

P.S. Nu am apucat sa pun poze, am facut poze inainte sa las masina si diseara o sa fie premiera , sper sa nu se supere ti3sto ca l-am detronat cu masina mea blink.gif

O zi cat mai usoara ca frumoasa nu prea e (ninge wink.gif )



--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 19 Feb 2009, 13:32
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Auzi, da Cornel asta face si vopsitorie? Ca m-ar interesa si pe mine pentru aripa stanga spate. Daca poti intreba, as fi recunoscator.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 19 Feb 2009, 13:56
Post #105


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(vyalli @ 17 Feb 2009, 15:36)
Tare  biggrin.gif  sa inteleg ca esti din berceni tongue.gif
*



da.stau in berceni.si la nea viorel apelez mereu cand am cate o problema biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 19 Feb 2009, 14:02
Post #106


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(Diac @ 19 Feb 2009, 13:32)
Auzi, da Cornel asta face si vopsitorie? Ca m-ar interesa si pe mine pentru aripa stanga spate. Daca poti intreba, as fi recunoscator.
*



Nu stiu daca face vopsitorie, astept sa vad cum iese masina si atunci ii zic sau iti dau numarul lui de telefon si il intrebi mai bina.Repet astept sa vad cum iese masina ca sunt tare curios parca mi-as astepta cadoul de craciun dry.gif

QUOTE(ianys_andrey @ 19 Feb 2009, 13:56)
da.stau in berceni.si la nea viorel apelez mereu cand am cate o problema biggrin.gif
*



Te cred dar tinichigerie nu sad.gif .Pacat dar pt alte probleme pe viitor la el ma duc direct:)


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 19 Feb 2009, 15:04
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Eventual pui si tu o poza ceva.

Ce tare ca suntem atitia cu DSN in Berceni. smile.gif

This post has been edited by Diac: 19 Feb 2009, 15:06


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 19 Feb 2009, 15:39
Post #108


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(Diac @ 19 Feb 2009, 15:04)
Eventual pui si tu o poza ceva.

Ce tare ca suntem atitia cu DSN in Berceni.  smile.gif
*



Diseara e premiera cu primele poze de la crater ph34r.gif . Cand e gata o sa fac o comparatie intre cum a fost la inceput si cum este dupa wink.gif

Daca toti suntem din Berceni ar trebui sa face o intalnire la Big in parcare radmasa.gif


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ti3sto
post 19 Feb 2009, 16:41
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 518
Joined: 7 December 08
From: Bucuresti-Berceni




hei nu ma supar eu tot in berceni stau radmasa.gif la piata resita mai exact si ianis tot paici sta laugh.gif

eu problema cu oana am rezolvat-o rapid 3 milioane ma costat manopera si materiale tot rolleyes.gif nefiind nevoie sa o inlocuiiesc daca ma uitam la posturile tale mai devreme iti recomandam mesteru care a rezolvat-o pe "bahmuteanca mea" wub.gif


numai bine !

si apropo daca venim asa de multi la intalnire din berceni putem sa stabilim o ora unde sa ne intalnim sa plecam toti la intalnire in carol happy.gif happy.gif


--------------------
Dsn SuperNova 2000 1.4
-----------Tractari Auto Non Stop -------
Cel mai mic pret, Bucuresti 100Lei

Tel :0769797963
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 19 Feb 2009, 16:47
Post #110


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(ti3sto @ 19 Feb 2009, 16:41)
hei nu ma supar eu tot in berceni stau  radmasa.gif  la piata resita mai exact si ianis tot paici sta  laugh.gif

eu problema cu oana am rezolvat-o rapid 3 milioane ma costat manopera si materiale tot  rolleyes.gif  nefiind nevoie sa o inlocuiiesc daca ma uitam la posturile tale mai devreme iti recomandam mesteru care a rezolvat-o pe "bahmuteanca mea"  wub.gif
numai bine !

si apropo daca venim asa de multi la intalnire din berceni putem sa stabilim o ora unde sa ne intalnim sa plecam toti la intalnire in carol happy.gif  happy.gif
*



Deja de la 5 in sus suntem considerati periculosi si ne ia nenea politistu la och.... Am vazut cum ai rezolvat problema dar la mine nu mergea nimic.La tine din ce am vazut eu erau mancate dar se tineau amortiozarele sus la mine pur si simplu era gaura...Diseara te astept sa vizionezi pozele cu floricele si bere(multa bere ) sa vezi ce am eu porbagaj...


P.S. chair acum cateva sapt cand am vazut pozele de la tine ziceam moaaa unde isi tine masina in pestera tongue.gif si la mine a trebuit masina sa imi arate adevarul naspa(trebuia ea sa iasa prin ceva in evidenta)...Daca nu aveam mocheta aia in porbagaj poate o rezolvam din timp dar asa parea totul frumos


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ti3sto
post 19 Feb 2009, 16:55
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 518
Joined: 7 December 08
From: Bucuresti-Berceni




radmasa.gif
daca ai citit cu atentie si eu am facut la fel huh.gif nu aveam nici un dubiu ca la mine totu e ok mellow.gif si cand am dat mocheta ...... blink.gif


iar masina a fost tinuta in strada tot timpu a plouat a nins a batut soarele a ... pe masina dar acolo e din categoria "asa face toate" tongue.gif


--------------------
Dsn SuperNova 2000 1.4
-----------Tractari Auto Non Stop -------
Cel mai mic pret, Bucuresti 100Lei

Tel :0769797963
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 19 Feb 2009, 17:08
Post #112


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(ti3sto @ 19 Feb 2009, 16:55)
radmasa.gif
daca ai citit cu atentie si eu am facut la fel  huh.gif  nu aveam nici un dubiu ca la mine totu e ok  mellow.gif  si cand am dat mocheta ...... blink.gif
iar masina a fost tinuta in strada tot timpu a plouat a nins a batut soarele a ... pe masina  dar acolo e din categoria "asa face toate"  tongue.gif
*



Da dar eu te-am facut tongue.gif .........la mine sus unde e prins amortizoru era o gaura tata nu gluma..... tot asa niciodata nu m-am asteptat sa fie asa de rau.....mai a aparut ceva rugina la o aripa la praguri dar nu stiam unde e adevarut leopard blink.gif Mai era un user pe la cafenea parca care se plangea ca gaseste o pisica la motor dimineata cand pleaca eu unu la mine intra toata familia ei in porbagaj radmasa.gif

19 Feb 2009, 17:11:
QUOTE(ti3sto @ 19 Feb 2009, 16:55)

iar masina a fost tinuta in strada tot timpu a plouat a nins a batut soarele a ... pe masina  dar acolo e din categoria "asa face toate"  tongue.gif
*



la mine de mers a mers in fiecare zi nu a stat mai deloc....dar cum naibi s-a facut asa la tine sau cand ploua era piscina in porbagaj ???

19 Feb 2009, 20:41:
Dupa cum am promis .........poznele.eu am inceput deja sa beau alcoholic.gif .


Ce zici ti3sto te-am luat ????????? ph34r.gif

This post has been edited by vyalli: 19 Feb 2009, 20:41

Attached thumbnail(s)
DSCN0005.jpg ( Size: 201.65k ) Number of downloads: 2721
DSCN0006.jpg ( Size: 279.76k ) Number of downloads: 3086
DSCN0007.jpg ( Size: 178.55k ) Number of downloads: 2952
DSCN0008.jpg ( Size: 190.05k ) Number of downloads: 2955
DSCN0009.jpg ( Size: 196.36k ) Number of downloads: 2881


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ti3sto
post 19 Feb 2009, 23:05
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 518
Joined: 7 December 08
From: Bucuresti-Berceni




bai ce sa zic sleep.gif

pe stanga m-ai luat la mine era f putin laugh.gif


pe dreapta eu nu am avut amortizoru zburat la mine inca mai exista structura unde e el ...


per total cred ca m-ai depasit icon_mrgreen.gif in sensu negativ bineinteles


si alceva cred ca trage rugina aici in berceni happy.gif happy.gif sa se rezolve cu bine si gata happy.gif eu am terminat capitolul asta laugh.gif


--------------------
Dsn SuperNova 2000 1.4
-----------Tractari Auto Non Stop -------
Cel mai mic pret, Bucuresti 100Lei

Tel :0769797963
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrew14_maverick
post 19 Feb 2009, 23:12
Post #114


Membru resemnat cu DSN...


Group: Members
Posts: 255
Joined: 14 November 07
From: Bucuresti




Trage si la Valcea, nu e problema sad.gif Cred ca pe dreapta se duce mai repede fata de stanga fiindca de obicei baltile sunt mai multe pe partea aia.


--------------------
Dacia SuperNova 2001 Clima Rosie - VL 09 DDD
Ignorance is bliss.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26-Kbe
post 20 Feb 2009, 10:14
Post #115


Membru Dacia Club


Group: Members
Posts: 510
Joined: 17 October 08
From: Bucuresti




Salut,
Maine dimineata i-au masina smile.gif, dupa peticirea de rigoare au dat cu urmatoarele pe masina:
1) Spary de zinc
2) Mastic pensulabil
3) Antifon body
In masina dupa cele enumerate mai sus au dat cu o ceara speciala(auto cica) toata masina la pistol, problema este ca acea smola din masina la mine nu mai exista si sigur nu mai este insonorizata.
Am cumparat din brico o pasla aqua stop pentru parchet de 5mm grosime, problema este cu ce lipesc eu pasla pe ceara aia nenorocita ca este data in strat destul de gros cam 3 mm ?.....
Ps: @vyalli cam nasoala treaba la tine ohmy.gif eu am scapat mai usurel smile.gif spor la treaba.

This post has been edited by 26-Kbe: 20 Feb 2009, 10:19


--------------------
Hyundai Accent 2003
Skoda Octavia RS1 / 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 20 Feb 2009, 10:53
Post #116


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




masina pe partea dreapta e gata pe stanga astept sa se apuce baiatu de ea si cica mai pe seara o sa fie gata biggrin.gif din ce am vazut astazi de dimineata toata masina a fost dezechipata si s-a lucrat intens la ea ......deabia astept sa vad cum iese rolleyes.gif

QUOTE(ti3sto @ 19 Feb 2009, 23:05)

per total cred ca m-ai depasit  icon_mrgreen.gif  in sensu negativ bineinteles
si alceva cred ca trage rugina aici in berceni  happy.gif  happy.gif  sa se rezolve cu bine si gata  happy.gif  eu am terminat capitolul asta  laugh.gif
*



Eu zic sa nu te culci pe o ureche ca nu se stie niciodata unde se ascunde leopardu din nou prin masina unsure.gif


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 20 Feb 2009, 11:02
Post #117


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




@vyalli: tocmai ai schimbat topul de "cele mai ruginite oale" . esti numero uno coolspeak.gif tiesto a fost detronat biggrin.gif Banuiesc ca vei schimba oalele cu totul... Cred ca e primul caz de amortizor zburat din cauza ruginei pe o super nova din RO blink.gif Sa nu uiti sa iei o cutie de vopsea cauciucata sa dai pe la aripa in interior si in portbagaj pe oale dupa ce le schimbi. happy.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 20 Feb 2009, 11:19
Post #118


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(Maskatu @ 20 Feb 2009, 11:02)
@vyalli: tocmai ai schimbat topul de "cele mai ruginite oale" . esti numero uno  coolspeak.gif  tiesto a fost detronat  biggrin.gif Banuiesc ca vei schimba oalele cu totul... Cred ca e primul caz de amortizor zburat din cauza ruginei pe o super nova din RO  blink.gif Sa nu uiti sa iei o cutie de vopsea cauciucata sa dai pe la aripa in interior si in portbagaj pe oale dupa ce le schimbi. happy.gif
*



Ofer recompensa pentru cel care are o oala mai ruginita ca a mea(nu pot sa cred ca sunt singurul.Lasang gluma deoparte si pozitia fruntasa asta e tabla pe dacia dry.gif ......


P.S. nu a zburat amortizorul se odihneste linistit pe punte langa roata vezi poza cu reclama fara voie la dayton tongue.gif


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrew14_maverick
post 20 Feb 2009, 12:48
Post #119


Membru resemnat cu DSN...


Group: Members
Posts: 255
Joined: 14 November 07
From: Bucuresti




E o SuperNova la vanzare pe autovit care are amortizorul iesit prin oala, aia te-ar putea concura putin. In rest ne lasi in urma pe toti biggrin.gif Bafta si sa iasa bine treaba!


--------------------
Dacia SuperNova 2001 Clima Rosie - VL 09 DDD
Ignorance is bliss.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 20 Feb 2009, 13:30
Post #120


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




QUOTE(andrew14_maverick @ 20 Feb 2009, 12:48)
E o SuperNova la vanzare pe autovit care are amortizorul iesit prin oala, aia te-ar putea concura putin. In rest ne lasi in urma pe toti  biggrin.gif  Bafta si sa iasa bine treaba!
*




degeaba daca nu ne arata poznele dry.gif .


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
43 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th May 2024 - 15:45
Forum Renault