DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages « < 33 34 35 36 37 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Design interior, bord, volan, schimbator, pedale, etc.

Dsign
post 14 Aug 2008, 01:37
Post #1021


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




eee, sa reinviem topicul asta nitel.


Ideea a fost urmatoarea:

Folosesc de ceva timp o statie de emisie receptie CB (ca cele de pe TIR). Problema era ca pozitionarea ei o faceau imposibil de butonat in timpul mersului, o tineam agatata de consola centrala, linga schimbator, in dreapta lui.

Am vazut de ceva timp incoace consola cenntrala de Sandero, cea cu spatiul de depozitare mare. Am facut rost de ea si m-am apucat de lucru. Ce am facut de fapt: am mutat butoanele de geamuri, dezaburire, avarie si inchidere jos, in loc de spatiul de depozitare, iar pe fatada centrala, in loc de butoane, sub casetofon, am montat statia CB. Lucrarea este inca neterminata deoarece mai am de vopsit piesele la care s-a lucrat cu fibra de sticla si chit.

Daca nu am fost de stul de clar, uitati-va la poze.

Concluzie: statia se afla mai aproape de cimpul vizual, actionarea butoanelor de geamuri este mai facila, datorita pozitiei perpendiculare a degetului peste ele, ergonomie sporita, mai mult confort la condus, mai multa siguranta in trafic.


Attached thumbnail(s)
consola_005.jpg ( Size: 569.05k ) Number of downloads: 2593
consola_008.jpg ( Size: 547.71k ) Number of downloads: 3069
consola_013.jpg ( Size: 560.7k ) Number of downloads: 2954
consola_015.jpg ( Size: 559.49k ) Number of downloads: 2971
consola_016.jpg ( Size: 543.29k ) Number of downloads: 3078
consola_017.jpg ( Size: 551.85k ) Number of downloads: 1889


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut973
post 14 Aug 2008, 08:16
Post #1022


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 24 June 08
From: bucuresti




felicitari, spor la munca...... arata superb, pozitionarea, cat de buna e statia, si daca ti-e utila.... coolspeak.gif


--------------------
renault megan III 2011 1,5 d
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 14 Aug 2008, 10:02
Post #1023


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Multumesc.

Statia imi este utila, daca vrei, este mult mai utila decit un detector de radar, iar cind plecam mai multi la drum lung, nu mai trebuie sa vorbim pe telefoane smile.gif


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-53-SDP
post 14 Aug 2008, 10:29
Post #1024


1.6 16v E5 + GPL


Group: Members
Posts: 489
Joined: 12 March 06




Felicitari ! Arata super tare sa pui poze si cu ea gata adica vopsita.

Bravo.


--------------------
Dacia Logan Laureat
1.6 16v E5+ GPL On the street, drive safely and reponsibly and wear the seatbelt !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unEL
post 20 Aug 2008, 03:21
Post #1025


Loganist cu multi km.


Group: Members
Posts: 724
Joined: 5 August 07
From: in ultimul loc unde ai cautat




Frumoasa ideie.
Eu ma gindeam la un 2DIN sau spatiu de depozitare.
Dar merge si cu statie.
Dar pt butoane nu puteai sa folosesti butoane plate (gen telecomanda) si sa le aplici sub o folie in laterale ? Daca sculptai (cu o freaza) in placa de la consola aia cred ca le nimereai super.
Mai dificil era cu butonul de avarie .... dar ala putea fi pus undeva in cal.
Antena de care e ? 5W sau ai umblat la ea?... unde ai pus-o?
Ma bucur ca ai pus in practica.
Poate asa ma enervez si ma apuc si eu de ideia asta mai veche. Pacat ca mi-am luat DVD 1DIN de curind.
Apropos, butoanele nu sint intr-o pozitie incomoda?

P.S. Gasisem o statie e/r cu comenzile separate de HU, dar era scumpa rau.


Spor la treaba,


--------------------
Dacia LOGAN 1,5 DCI 85CP+ 2008 Ambition - CT 31 ___
Led & sound tuning.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Aug 2008, 10:24
Post #1026


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.474
Joined: 1 November 04
From: sat




Eu personal as muta butoanele macaralelor undeva pe usa soferului (butoane pentru macarale de Clio/SLZ), IC (butonul de la Laguna II) si dezaburirea (cred ca tot buton de Laguna II) pe consola franei de mana (pe "suportul inhibitor", ca n-am geamuri electrice spate).
Singurul buton problematic ar fi cel de avarii: nu stiu daca se poate inlocui cu altul din "banca de organe Renault" si n-am idee unde ar putea fi mutat. Uite asa ar rezulta un spatiu 2DIN numai bun pentru un DVD.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 20 Aug 2008, 11:01
Post #1027


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Mai baieti, idei sunt multe dar cind ajungi sa incerci sa le pui in practica, te lovesti cu capul de toc de numa numa.


unEL, antena standard de 1,6 m cu talpa magnetica, pe plafon, ca la taxi.

Butoanele sunt mai usor de actionat, datorita unghiului facut de deget cu planul butoanelor. Distanta pina la ele s-a marit cu max 5cm

Nu puteam folosi alte butoane, am vrut sa ramin la cele originale, mai ales ca sunt unul din cei privilegiati - am ambele butoane de geam cu impuls.


illusion, butoanele pe usa dau ceva batai de cap, deoarece trebuiesc puse doua pe usa din stinga si unul pt dreapta. Nu esxista spatiu pe usa pentru a monta 2 butoane, iar butoanele universale care se gasesc in comert nu-mi plac. Ramin la butoanele mele cu impuls. Ar fi necesitat munca in plus de adaptare cu fibra de sticla, ceea ce m-ar fi obligat la finisat+vopsit fata de uas, ori asta chiar nu vreau sa fac.

Suportul inhibitor la mine contine 2 butoane, unul pt luminile de pedalier si unul pt portbagaj, deci spatiul respectiv este folosit, chiar daca n-am geamuri electrice pe spate.


Ceea ce am realizat pina acum cu mutarea butoanelor in bloc de pe fatada centrala pe consola levierului de viteze consider ca este suficient si ca munca si ca pret. Asa cum spuneam, idei sunt multe, insa punerea lor in practica dureaza si costa mult.

Spatiul ramas dupa mutarea butoanelor nu este gata sa primeasca un 2 DIN, trebuie adaptata structura plansei de bord in zona, deoarece exista o delimitare intre spatiul 1DIN si spatiul butoanelor. Se vede in pozele mele


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_C
post 20 Aug 2008, 18:11
Post #1028


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16 August 08
From: Constanta




Salut! Are cineva idee cam cat m-ar costa sa retapitzez loganul? Eventual si cu piele (nu vinilin)? Ma refer la tot, usi, plafon, nu numai scaune. Multumesc


--------------------
Dacia Logan 1.5 DCI Ambition 2006 - CT55BIS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 20 Aug 2008, 18:20
Post #1029


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Daca esti din Constanta mergi pe Poporului si vezi ca este acolo un atelier care se ocupa cu asa ceva, nu am avut acesta curiozitate pina acum sa stiu cit costa, daca afli pune pretul si aici, asa informativ...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unEL
post 22 Aug 2008, 05:17
Post #1030


Loganist cu multi km.


Group: Members
Posts: 724
Joined: 5 August 07
From: in ultimul loc unde ai cautat




@design stiu ca e de munca si de investit ... dar nu este imposibil.
Spor la treaba.

@Illusi0n Eu personal nu as muta butoanele de pe centru, pt. ca abia m-am obisnuit cu ele si mi se pare aiurea acum sa tin si tigarea, sa si deschid geamul cu aceeasi mina, mai ales ca eu nu folosesc scrumiera.

@Bogdan_C un plafon de ML, din piele intoarsa a costat 500E la Timi pe poporului.


--------------------
Dacia LOGAN 1,5 DCI 85CP+ 2008 Ambition - CT 31 ___
Led & sound tuning.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OldMan
post 22 Aug 2008, 06:08
Post #1031


Membru autentic


Group: Members
Posts: 399
Joined: 8 April 05




QUOTE(unEL @ 20 Aug 2008, 03:21)
Antena de care e ? 5W sau ai umblat la ea?... unde ai pus-o?

*



care e diferent intre o antena de 5w si una de 6w? Ce inseamna a umbla la ea?

This post has been edited by OldMan: 22 Aug 2008, 06:15


--------------------
Logan 1,5 dci ABS plus 2007 - SV-91-KUL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 22 Aug 2008, 15:04
Post #1032


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Se face un acordaj fin direct pe masina. Poti deterimna chiar si pozitia in care sa asezi talpa antenei pentru emisie/receptie perfecte. Nu e diferenta intre antene, exista antene mai bune si mai proaste. Totusi, exista o limita de putere pina la care poti folosi o anumita antena, iar aceasta caracteristica este specificata in fisa tehnica a antenei respective.


Nu ma pricep foarte mult la acest subiect, asa ca mai multe detalii nu pot da


Scuze de off-topic


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OldMan
post 22 Aug 2008, 15:23
Post #1033


Membru autentic


Group: Members
Posts: 399
Joined: 8 April 05




...antena e un circuit acordat in Lamda, Lamda/2, sau Lamda/4, functie de frecventa.
pe o antena se poate emite si peste puterea specificata in fisa tehnica, cu conditia ca cele doua circuite sa fie la rezonanta, ma refer la circuitul de final emisie si circuitul format din antena.
acordul fin de care spui e practic directivitatea maxima a antenei, directivitate care o face cu pamantul, antena fiind considerat un punct Huigens.....


--------------------
Logan 1,5 dci ABS plus 2007 - SV-91-KUL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Aug 2008, 15:26
Post #1034


-


Group: Members
Posts: 21.892
Joined: 19 April 05
From: Romania




poate-i 5λ/8


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 22 Aug 2008, 15:56
Post #1035


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Cum zici matale. Multam de lamuriri, cum spusai mai la deal, nu cunosc multe despre astea.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 27 Aug 2008, 21:08
Post #1036


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




am zis ca saptamana asta ma duc sa cumpar 2 butoane de geamuri electrice spate, si sa incerc sa le montez in scobitura de la manerul usilor din fata, sau sa prelungesc manerele din fata si sa pun panoul de comanda de clio


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiss16
post 28 Aug 2008, 11:14
Post #1037


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 25 June 08




felicitari tuturor tunangiilor
de cele mai multe ori multa munca pt nimic sau mai bine spus multa munca sa_ti faci masina sa arate ca o carutza
portiere vopsite in culoarea masinii...consola albastra Dsign?(not amymore dar totusi...)
sincer loganurile sunt proiectate de ingineri cu ani grei in spate deci nu de oricine...culorile sunt alese nu la intamplare...
fiecare face ce vrea...cu carutza lui
spor si poate mai mult bun gust in viitor



--------------------
dacia kissfm 2008/logankissfm1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 28 Aug 2008, 11:35
Post #1038


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Cum vine asta: "portiere vopsite in culoarea masinii"? In ce culoare ar trebuii sa fie vopsite?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XanRO
post 28 Aug 2008, 11:47
Post #1039


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 16 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(kiss16 @ 28 Aug 2008, 12:14)
felicitari tuturor tunangiilor
de cele mai multe ori multa munca pt nimic sau mai bine spus multa munca sa_ti faci masina sa arate ca o carutza
portiere vopsite in culoarea masinii...consola albastra Dsign?(not amymore dar totusi...)
sincer loganurile sunt proiectate de ingineri cu ani grei in spate deci nu de oricine...culorile sunt alese nu la intamplare...
fiecare face ce vrea...cu carutza lui
spor si poate mai mult bun gust in viitor
*



Asta cum vine?
Daca imi iau un apartament din 70 tre sa raman cu stolaria originala ca a fost proiectata de unii cu experienta?
Sau tevaraia ar trebui sa fie tot aia din plumb, calorifere de fonta etc doar ptr ca aia prin experienta lor au folosit ce era mai bun la vremea respectiva?

Au aparut leduri in loc de becuri, materiale insonorizante, filtre de polen/praf mai performante, etc.



--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 2006 - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 28 Aug 2008, 12:08
Post #1040


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




De examplu pe caruta ta nu ti-ar place niste butoane cu impuls la geamuri?ca sigur nu ai si multe altele????????


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 28 Aug 2008, 22:17
Post #1041


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(kiss16 @ 28 Aug 2008, 12:14)
sincer loganurile sunt proiectate de ingineri cu ani grei in spate deci nu de oricine...culorile sunt alese nu la intamplare...

*




Frate, da-mi voie sa rid cu lacrimi... In primul rind, si eu sunt inginer, ce-i drept fara experienta, dar am facut si eu scoala...

In al doilea rind, culorile interiorului de Logan sunt alese chiar la intimplare... De ce? Ia fii parabolic:

1. Plansa de bord, consola levierului de viteze si cea a frinei de mina gri inchis
2. Viziera tabloului de bord si capacele inferior si superior de la volan negre
3. Ornamentele interioare ale stilpilor A, B si C si capitoajul plafonului bej
4. fetele de usi gri deschis cu minere negre
5. fatada centrala si inelele ceasurilor de bord gri metalizat

Abia la Sandero si la faza 2 au mai imbunatatit ceva, dar tot exista mai mult de 2 culori in habitaclul Loganului.


Asa ca dragule, nu-mi spui mie ce sa fac eu cu troaca mea dpdv al coloristicii, ca nici "inginerii" aia nu-s mai inspirati ca mine.

Fii sigur ca daca "inginerii" ar fi avut buget mai mare pentru proiectare si daca si masina ar fi fost mai scumpa nitel, atunci si-ar fi permis sa proiecteze un interior cu o cromatica adecvata. Altfel, ne multumim cu un interior facut din bucati, cu piese provenite de la o mie si una de fabrici, diferite


Drept urmare, daca ma pasioneaza si ma tine cascavalu', fac si eu ce pot ca sa imbunatatesc confortul interior. Partea cromatica este un factor esential in obtinerea confortului mult dorit.

Si ca sa raspund atacului direct, ceea ce am tunarit pina acum pe masina are rol practic indeosebi, n-am facut mai nimic din fita. Daca ai ceva nelamuriri sau vrei sa ma contrazici, astept, raspunsurile le am pregatite, mon cher

This post has been edited by Dsign: 28 Aug 2008, 22:24


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 28 Aug 2008, 22:54
Post #1042


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




QUOTE(IRONICK @ 22 Aug 2008, 16:26)
poate-i 5λ/8
*



Lungimea de unda a unui canal in banda de 27 Mhz e de aprox. 10-11 metri (λ = 300/frecventa (MHz))
Deci o antena de 2 metri va fi in λ/5. Ce se regleaza prin mici modificari ale lungimii antenei este SWR-ul. Se masoara cu un SWR-metru (intercalat intre antena si emitator) in timp ce emiti si se incearca obtinerea unui SWR cat mai mic (1 e ideal si e cam greu de obtinut) Degeaba emiti cu o putere mare daca SWR-ul e prost.

@Dsign, nu ai vopsit inca ? Baga si tu o poza smile.gif

This post has been edited by Amedeus: 28 Aug 2008, 23:10


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 29 Aug 2008, 00:32
Post #1043


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Inca nu, nu a fost timp. Oscilez intre vopsit si imbracat in imitatie de piele


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 29 Aug 2008, 06:51
Post #1044


Membru


Group: Members
Posts: 3.423
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




eu te`as sfatui sa il imbraci din cel putin 2 motive:
1: vopseaua poate o sa se zgarie si pe urma e lucrul dracului sa revopsesti, vinilinul rezista mai bine la asemenea evenimente, doar sa iei unul mai de calitate caci alea ieftine devin casante de la soare si calduri excesive vara si pana la urma crapa.
2: acolo unde ai butoanele nu mai este textura consolei de pe laterale (pe mine m`ar exaspera)

off: referitor la vopsitul interiorului de acord ca tot ce s`a realizat e ieftin, DAR la partea superioara a bordului isi spune cuvantul experienta inginerilor. nu te`as sfatui sa vopsesti (daca cumva aveai de gand) deoarece in functie de culoare si tipul de vopsea vei vedea reflexia bordului in parbriz si o sa fie tare nasol cu vizibilitatea in anumite conditii. am avut oltcit si inginerii lu` pes(h)te au lasat o bucata de plastic negru unde iese aerul de la climatizare pentru dezaburire si in cateva situatii chiar a trebuit sa pun o carpa gri ca sa pot sa vad si eu ceva.

felicitari pentru idee, totdeauna am considerat o idiotenie din partea DACIA & co sa mute butoanele de geamuri pe consola centrala.
keep up the good work up.gif


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 29 Aug 2008, 08:53
Post #1045


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Eu in nici un caz nu am de gind sa vopsesc bordul... Am condus o vreme masina aceea rosie de show, cea de la strandul Titan, care avea piele alba pe bord... Pfoai!

As fi preferat sa fie toate piesele din interior culoarea gri inchis, ca bordul si sa aibe citeva accente gri deschis sau alta culoare (fatada, medalioanele usilor, etc)



Consola: ea nu va mai avea deloc acea textura. Vopseaua nu se zgarie asa usor, eu am fatada centrala vopsita de peste un an si nu are nimic. Ideea e ca totusi, voi avea acolo jos o suprafata vopsita mult prea mare, ceea ce nu va placea ochiului. Voi imbraca in imitatie de piele care se foloseste in industria auto

This post has been edited by Dsign: 29 Aug 2008, 08:54


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chelloo83
post 1 Sep 2008, 14:01
Post #1046


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 28 October 07




bravo Dsign!!! super tare
asteptam poze cu finalul sa vedem cum a arata:D


--------------------
dacia logan 1.5 DCI 2008 Jeep Autohton
.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 2 Sep 2008, 21:11
Post #1047


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




nu recomand vopsirea bordului nici dusmanilor, asa clasic si tot are reflexie in parbriz


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eduardsebe
post 5 Oct 2008, 18:22
Post #1048


Membru Expressionist


Group: Members
Posts: 2.150
Joined: 19 September 08
From: Bucuresti




Am vazut la un taxi bordul vopsit in argintiu(cam taranesc) cu ceasurile albastre si acele verzi...inclusiv afisajul cu temp. apa si combustibil(albastru)...mie mi-a placut happy.gif


--------------------
Seat Leon FR 184 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
W3f
post 11 Oct 2008, 14:23
Post #1049


Membru autentic


Group: Members
Posts: 221
Joined: 22 July 07




ce am atasat in poza este un intreruptor auto am gasit si pe albastru arata chiar bine mi-ar place sa il pot pozitiona pe consola (bord) in locul celor 4 butoane
ati incercat careva? sau credeti ca sar putea pozitiona? si inca ceva cum se scot butoanele alea de acolo asa de proba?

Attached thumbnail(s)
prod_icon_U_777630_big.jpg ( Size: 55.25k ) Number of downloads: 1343


--------------------
Dacia LGN ABS + 2008
(D)aca (A)i (C)ap (I)a-ti (A)lta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 12 Oct 2008, 11:12
Post #1050


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




nu poti folosi asa ceva in loc de butoanele de geam, dezaburire si inchidere. Poate doar pentru avarie.

Nu are rost sa iti explic de ce, atita vreme cit tu nu stii nici macar cum se scoate butonul de pe consola, daramite sa-l mai si studiezi nitel. Ideea e ca astfel de intrerupatoare nu-s compatibile cu cele de fabrica, adica nu fac acelasi lucru.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
40 Pages « < 33 34 35 36 37 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 20:44
Forum Renault