DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Subwoofer pe Solenza

Daedalus
post 13 Apr 2011, 12:33
Post #121


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Aluband. Se gaseste in Bricostore, Hornbach, d-astea.. Cel mai exact gasesti in Mr. Bricolage ca eu de acolo am luat. Am auzit ca se gaseste si in targ in Obor mai ieftin, se intelege de ce smile.gif. Se lipeste singur ca e bitum, doar sa cureti bine inainte si de preferat sa fie cald afara.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 13 Apr 2011, 12:37
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Daca vrei sa filmezi cand flexeaza masina/tabla, iti recomand sa inchizi geamurile si sa incerci doar cu usile pe fata deschise (1 sau ambele).


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 13 Apr 2011, 13:04
Post #123


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Eram agitat sa ma incadrez in 1 min si ceva ca aparatu nu avea card de memorie biggrin.gif Oricum puterea e prea mica sa flexez ceva, plus ca pe plafon am 3 straturi de Flashband plus vatelina, hayonu are si el izolatie, mai nou si aripile. Ce flexeaza cat de cat sunt geamurile, eleronu, usile putin si oglinzile. Asta e primu video.. o sa revin cu ceva mai bun.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 31 Mar 2012, 15:39
Post #124


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




Imi poate spune si mie cineva pe unde duc cablul de + de la amplificator la baterie? Nu stiu pe unde sa.l scot,daca are cineva o poza ceva.ms


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paco_il
post 31 Mar 2012, 18:15
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.399
Joined: 17 June 08
From: Bucuresti - Fetesti




eu l`am scos pe unde iese cablu de la acceleratie biggrin.gif


--------------------
Dacia Solenza Europa cu AC si Servo :) 2005 1.4 MPi - IL 02 MAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crick
post 31 Mar 2012, 18:52
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 664
Joined: 2 January 09
From: Bucuresti




Pe unde trec si celelalte cabluri electrice nu mai este loc?


--------------------
Dacia Solenza Scala 2003 - B _____
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paco_il
post 31 Mar 2012, 18:58
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.399
Joined: 17 June 08
From: Bucuresti - Fetesti




nu stiu exact, eu m`am chinuit mult sa bag pe unde trec celelalte cabluri electrice, dar nu am reusit


--------------------
Dacia Solenza Europa cu AC si Servo :) 2005 1.4 MPi - IL 02 MAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 31 Mar 2012, 21:26
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Deasupra pedalelor, este in manunchi mare de fire care vin din compartimentul motor. Ele trec printr-un manson de cauciuc, relativ moale.
Pe acolo am trecut cablul de alimentare (50mm patrati), cu usurinta chiar.
Ar fi recomandat sa il trageti cu un cablu mai subtire sau o sarma mai rezistenta.


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 1 Apr 2012, 00:36
Post #129


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




Dap,ms frumos,am reusit,cu greu dar a mers.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RGh
post 23 Jun 2012, 16:03
Post #130


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 21 February 11




Vad ca nu sunt singurul care chiar profita de spatiul din portbagaj

Attached thumbnail(s)
Fotografie1919.jpg ( Size: 637.81k ) Number of downloads: 604


--------------------
dacia Solenza 2004 - if 04 rga
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 23 Jun 2012, 19:55
Post #131


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




Eu ce sa mai zic?! biggrin.gif

Attached thumbnail(s)
484386_353677784699009_218826303_n.jpg ( Size: 46.48k ) Number of downloads: 684


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaaL
post 23 Jun 2012, 19:58
Post #132


Membru psihic instabil


Group: Members
Posts: 493
Joined: 21 November 11
From: București




trebuia ceva mai mare doh.gif iar boxele alea nu mergeau și mai apropiate una de alta ? slap.gif


--------------------
Dacia / Skoda . Solenza / Octavia . 2003 / 2007 .
-----------------

"Prefer sa fiu prostu' dintr'un grup de destepti decat invers " -Cheloo

____________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 23 Jun 2012, 20:02
Post #133


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




@jaaL...ironic si nu cred ca.i cazu', boxele mai indepartate nu mergeau iar mai app dc..? :-??


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaaL
post 23 Jun 2012, 20:06
Post #134


Membru psihic instabil


Group: Members
Posts: 493
Joined: 21 November 11
From: București




eu cred că mai mergeau puțin îndepărtate ... nu prea arată așa frumos apropiate ..


--------------------
Dacia / Skoda . Solenza / Octavia . 2003 / 2007 .
-----------------

"Prefer sa fiu prostu' dintr'un grup de destepti decat invers " -Cheloo

____________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 23 Jun 2012, 20:09
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




Numai mergeau departate,crede.ma, ca le.as fi pus,sunt de 20' si au magnetul f mare.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaaL
post 23 Jun 2012, 20:10
Post #136


Membru psihic instabil


Group: Members
Posts: 493
Joined: 21 November 11
From: București




când ai timp fă un video , chiar sunt curios să văd ce pot face alea


--------------------
Dacia / Skoda . Solenza / Octavia . 2003 / 2007 .
-----------------

"Prefer sa fiu prostu' dintr'un grup de destepti decat invers " -Cheloo

____________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 26 Jun 2012, 08:07
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(vior3l90 @ 23 Jun 2012, 20:02)
@jaaL...ironic si nu cred ca.i cazu', boxele mai indepartate nu mergeau iar mai app dc..? :-??
*


Viorel , eu am 9 x 6' pe polita si sunt departate la maxim . Socoteala este ca 9'' x 2,5 = 22,5 cm . Nu stiu cum de nu ai avut loc sa le montezi mai departate .
Spatiu este in portbagaj , dar cand ai butelie GPL si mai bagi si un woofer , nu mai ai loc decat de o sacosa de la piata . Cu toate astea , ma cam indoiesc de faptul ca incinta a fost calculata corect , mi se pare prea mare pt acel difuzor .
La RGh pare mult mai ok wooferul pt spatiul respectiv si dac a nu ar fi avut GPL , impingea wooferul cu statia pe mijloc pana in bancheta si era alta treaba .
Vad la majoritatea difuzoare mari pe polita , dar neamplificate , desi aveti statii de cel putin 2 x X wati . De ce nu v-ati gandit sa le amplificati , tinand cont ca nu au sensibilitate mare acele difuzoare , putere 2 x 100 - 120 W parca si chinuie playerul , care nu are mai mult de 4 x 22 - 25 w RMS ?

This post has been edited by marius80_eugen: 26 Jun 2012, 08:13


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 26 Jun 2012, 09:19
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




La vior3l90 mai mult ca sigur ca e vorba de un acordaj sub 40Hz.
Eu am un acordaj de 31Hz si un volum de 185 litri, pentru un difuzor de 15".

This post has been edited by sharkky: 26 Jun 2012, 09:25


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 26 Jun 2012, 20:00
Post #139


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




@marius80_eugen,cu boxele spate eu zic ca n.are rost sa mai continuam sa ne contrazicem,nu stiu ce boxe ai tu sau altii dar astea pe care le am eu nu mergeau mai mult departate,le.as fii pus,daca nu ma crezi pe cuvant o sa fac si o poza eventual ne puutem si intalnii ca sa te convingi(polita are 2 bare de metal vertivale care nu.mi dau voie sa ma duc mai mult) amplificare pe boxele spate nu am deoarece abia ce mi.am pus statia,are 4 canale. 2 le folosesc in punte pt woofer iar celelate 2 o sa le folosesc pt boxe,dar tre sa vad cum fac cu rca.urile,pt. ca am doar 2 care.mi ies din player si acele intra pe canalele de la woofer.incinta nici eu nu cred k.i calculatat bn desii vanzatorul asta mi.a garantat,(volum 80 l),cert este ca se aude f bn desii nu are rezonanta care.ar fii trebuit din cauza gpl.ului.nu ma pricep extraordinar la sunet,dar cert este k.o sa.mi schimb player.ul cu unul care sa aibe control separat pt woofer si boxele fata cu un sistem de boxe ground zero titanium.o sa revin...stima si multa bafta.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 26 Jun 2012, 23:16
Post #140


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




@Viorel.......daca nu schimbi playerul poti folosi un adaptor hi-low......dar scazi putin calitatea sunetului......
Daca iti montezi sistem pe fata,ia-ti de 16,5 cm.......daca le si amplifici,nu o sa mai ai nevoie de difuzoarele spate........cel putin de la volan nu se simte nevoia........
Ai grija ce player iti cumperi........parerea mea,fa ceva cu incinta aia.....daca nu te duci la competitii,nu-i vad rostul........e prea mare.......
O incinta inchisa(sealed) cred ca ar fi mai potrivita....
Apropo....poti sa spui modelul statiei,playerului si subului pe care le ai?
Scuze pt postul lung.
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vior3l90
post 27 Jun 2012, 14:59
Post #141


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 31 May 11
From: Bucuresti




@puiu82,sistem pe fata am zis eu sa.mi iau pe 13 pentru c.am vazut ca se fixeaza usor,fara modificari cum ar trebuii la 16.5,incinta subwoofer.ului o sa ma interesez daca.i ceea ce trebuie,daca nu, o sa.mi fac alta, am asa : player pioneer deh-2920mp, boxe fata pioneer 13, boxe spate ground zero 20,amplificator nippon 4x150 w rms pe 4 ohmi si subwoofer pioneer w309 D4, 2 bobine 4 ohmi.Pentru player am gasit un sony CDX A250 la un pret bun zic eu si cred c.o sa.l achizitionez in maxim o saptamana.

This post has been edited by vior3l90: 27 Jun 2012, 15:00


--------------------
Dacia Solenza 2003 - WIO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 27 Jun 2012, 16:11
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Un sfat va rog!Am un amplificator auto DLS CA22 4ohmi-200w.As putea sa-i fac legatura de alimentare cu cablu de 6?Asta am momentan.Si inca ceva:am ca player un sony xplod cdx-gt20 4x45w,boxe pe fata blaupunkt 16cm(p.nom.130w)+ spate domotec ovale(p.nom.600w),impedanta 4 ohmi.Mai pot amplifica ceva,momentan,pana imi achizitionez alt player+subwoofer?Multumesc anticipat.Astept sfaturi.


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 27 Jun 2012, 16:49
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Uita de cablul ala de 6mm patrati. Ia-ti un 20mm si ai terminat cu problemele.


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 27 Jun 2012, 19:28
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




ok.multumesc


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 27 Jun 2012, 22:19
Post #145


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




@ Viorel....ok.
Totusi,nu sunt mari modificari de facut pt 16,5.....si crede-ma e alta viata fata de 13.......
A.....nu stiu cat de bun e pretul la sony ala.......dar te rog mai gandeste-te inainte sa dai banii.......
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 28 Jun 2012, 08:02
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(vior3l90 @ 26 Jun 2012, 20:00)
@marius80_eugen,cu boxele spate eu zic ca n.are rost sa mai continuam sa ne contrazicem,nu stiu ce boxe ai tu sau altii dar astea pe care le am eu nu mergeau mai mult departate,le.as fii pus,daca nu ma crezi pe cuvant o sa fac si o poza eventual ne puutem si intalnii ca sa te convingi(polita are 2 bare de metal vertivale care nu.mi dau voie sa ma duc mai mult) amplificare pe boxele spate nu am deoarece abia ce mi.am pus statia,are 4 canale. 2 le folosesc in punte pt woofer iar celelate 2 o sa le folosesc pt boxe,dar tre sa vad cum fac cu rca.urile,pt. ca am doar 2 care.mi ies din player si acele intra pe canalele de la woofer.incinta nici eu nu cred k.i calculatat bn desii vanzatorul asta mi.a garantat,(volum 80 l),cert este ca se aude f bn desii nu are rezonanta care.ar fii trebuit din cauza gpl.ului.nu ma pricep extraordinar la sunet,dar cert este k.o sa.mi schimb player.ul cu unul care sa aibe control separat pt woofer si boxele fata cu un sistem de boxe ground zero titanium.o sa revin...stima si multa bafta.
*


Nu are rost sa nu te cred pe cuvant , probabil ca marginea la tine nu a permis o amplasare mai buna .
Nu te complica cu adaptoare hi-low , ci incearca cu splitter de semnal , adica din 2 RCA faci 4 si bagi semnal in statie si pentru difuzoarele din spate . Sunt unele statii care multiplexeaza semnalul singure , adica din 2 RCA baga semnal pe toate canalele , fiecare canal cu LPF ( low pass filter pt woofer ) si HPF ( hi-pass filter pt difuzoare ) .
Pentru rezonanta incearca sa-i schimbi pozitia , eventual cu difuzorul catre interior/bancheta sau catre lateral , dar sa aiba loc de desfasurare . NU stiu daca la tine se simte , dar la mine am izolat bine portbagajul cu inca o bucata de cheder cat tine polita , am sigilat locul fostelor difuzoare mici din spate si s-a creat o incinta mai ok din care se aude mult mai bine sunetul .
Ca sfat : vanzatorii garanteaza , cumparatorii se tepuiesc . Urmatorul woofer incerca sa-l cauti cu o geometrie cat mai trapezoidala , ideala pt portbagajul de SLZ , care sa-ti permita sa mai cari si ceva in situatii de urgenta .
Asculta mai intai difuzoarele inainte sa le cumperi , vezi ce necesita ele ca putere si abia apoi te hotarasti . Difuzoarele nu se cumpara dupa culoare si nici dupa cati Wati scrie ca dau . Degeaba sunt puternice daca tu nu ai cu ce sa le "misti" .
Ca parere personala , eu mereu am fost fan de difuzoare neamplificate si woofer separat . Daca ai woofer , la ce bun sa-si ami pui si difuzoare amplificate pe spate ? Sunetul puternic trebuie sa vina din fata si wooferul daor sa ajute la bas , atat . Daca totul de la tine vine din spate , tu nu vei auzi decat zgomot in fata , pentru ca din spate in fata pierzi mult din sunet ca nuanta si acorduri .
Eu as schimba statia cu una mono sau in doua canale pt punte si as schibma difuzoarele cu unele de sensibilitate mare pt a fi montate doar pe player , dar asta as face eu dupa ce am incercat mai multe variante si am ajuns la concluzia ca pe SLZ ... cam asta se preteaza.
QUOTE(vior3l90 @ 27 Jun 2012, 14:59)
@puiu82,sistem pe fata am zis eu sa.mi iau pe 13 pentru c.am vazut ca se fixeaza usor,fara modificari cum ar trebuii la 16.5,incinta subwoofer.ului o sa ma interesez daca.i ceea ce trebuie,daca nu, o sa.mi fac alta, am asa : player pioneer deh-2920mp, boxe fata pioneer 13, boxe spate ground zero 20,amplificator nippon 4x150 w rms pe 4 ohmi si subwoofer pioneer w309 D4, 2 bobine 4 ohmi.Pentru player am gasit un sony CDX A250 la un pret bun zic eu si cred c.o sa.l achizitionez in maxim o saptamana.
*


- ca iei de 13 , ok , nu vrei sa te complici , dar vezi ce specificatii au acele difuzoare . Poate gasesti unele care sunt miscate mult mai bine de player sau vei opta intr-un final pentru un sistem de difuzoare pe fata , adica difuzor + tweter separat .
- ground zero de obicei au difuzoare cam de putere ... si ca gust ... ar fi ideal sa mergi pe o singura marca ;
- amplificatorul ala nu cred ca are 4 x 150 W in 4 ohmi , iar wooferul are 400 W rms si 1400 max . Ar trebui sa te mai gandesti la combinatie , fiind nevoie pt woofer de o statie cel putin 500 - 600 w rms, tinand cont de faptul ca are doua bobine , care papa putere .
- FUGI de SONY !!! Cauta Pionner cap de serie cu MP la sfarsitul codurilor , cauta Clarion ...
QUOTE(ionutzoo @ 27 Jun 2012, 16:11)
Un sfat va rog!Am un amplificator auto DLS CA22 4ohmi-200w.As putea sa-i fac legatura de alimentare cu cablu de 6?Asta am momentan.Si inca ceva:am ca player un sony xplod cdx-gt20 4x45w,boxe pe fata blaupunkt 16cm(p.nom.130w)+ spate domotec ovale(p.nom.600w),impedanta 4 ohmi.Mai pot amplifica ceva,momentan,pana imi achizitionez alt player+subwoofer?Multumesc anticipat.Astept sfaturi.
*


Deci ai un player care iti da maxim 4 x 24 W rms ( cei 4 x 45 sunt maximi , nu nominali ) si ai difuzoare 2 x 130 W + 2 x 150 W aprox . Cum crezi ca vor merge peste 60% din puterea playerului ??? Raspuns : prost , cu distorsiuni , gajaieli si incingere a playerului care in timp duce la cedare a finalilor .
Cablurile de alimentare cauta cat mai groase ! Niciodata nu este de ajuns si niciodata nu este suficient . Cei 6 mm eu l-as folosi intre statie si woofer , nici vorba de alimentare . Asa cum spune si sharkky , de la 20 mm in sus te gandesti de cablul bun . Nu te gandi sa improvizezi cu cablu de curent de baterie sau de sudura , cauta cabluri speciale pentru audio auto ! NU uita ca si cel de masa trebuie sa fie la fel sau chiar mai gros decat cel de plus si cat mai scurt .
Cu statia aia nu prea ai ce sa faci ... 2 x 60 rms sau 1 x 200 in punte . Pt. woofer e prea mica , pt difuzoare iti rezolva doar 2 canale . Deci variante :
1. schimbi statia cu una de 4 x 120 rms , pui sistem difuzoare fata 2 x 100 ( woofer + tweter ) si 2 ovale pt bas spate 2 x 120 w , renunti la ideea de subwoofer si nici nu vei mai avea nevoie cu aceste difuzoare daca ai grija sa isonorizezi cum trebuie portbagajul si usile fata ;
2. schimbi toate difuzoarele , pui unele cu sensibilitate mare si le pui direct la player si renunti la ideea de peste 100 W rms , ca in realitate nu le misti cu nimic , te limitezi la 4 x 60-80 W rms , dar de calitate , apoi schimbi statia cu una mono si iti pui si woofer in portbagaj .
- alta varianta ar fi cu un woofer activ de calitate de genul Infinity sau JBL de 150 - 200 W rms ! Am testat si wooferele astea chiar isi fac treaba in SLZ .

- orice alegere INTRE cele doua ... iese varza .
- nu te gandi la 2 statii , 4 x 150 W rms + vre-un woofer de 500 W ... ca nu o sa mearga . Nu vei avea destula putere si nu te cred un impatimit si nici ca te dau banii afara de casa ca sa pui baterie deep cycle si alt alternator ...
Pentru inceput incearca sa scazi MULT ideea de putere reala , undeva la 4 x 60-80 W rms si iti garantez ca acei W ii vei simti mult mai bine decat pe cei ireali de 150 - 600 w . Incearca varianta mic si de calitate decat mare si prost .
Postul este parerea mea ... poate altii stiu mai multe , au incercat mai multe ...


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 28 Jun 2012, 10:04
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Multumesc pentru sfaturi.Cum se aude sistemul acum e multumitor de bine,dar vroiam mai mult.Statia am mprimit-o de la cineva care o montase la un autobuz si zicea ca se aude dar incet;cred si eu la cate difuzoare are.Si daca tot am primit-o moca am zis sa incerc ceva la mine.O intrebare:statia cum o leg de player ca in spate n-are decat fire de alimentare si boxe+radio?


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
g0dz3uS
post 28 Jun 2012, 13:33
Post #148


God Dj


Group: Members
Posts: 220
Joined: 1 April 08
From: Calarasi-Bucuresti




ionutzoo playerul ar trebui sa aiba pe langa mufele alea 2 de alimentare si 4 difuzoare, inca 2 RCA-uri alb+rosu pt iesire subwoofer, dar nu este neaparat, daca nu ai acele 2 RCA uri trebuie sa cumperi un amplificator HI-LOW sal legi inainte de difuzoarele din spate apoi la statie, sau schimbi playerul cu unu cu iesiri pt woofer....spor la treaba!


m-am uitat acum pe google ...playerul tau se pare ca nu are iesiri pt woofer...deci ramai la varianta
- amplificator HI-LOW 642098951524002323770481_27954_700_700.jpg ( Size: 35.43k ) Number of downloads: 414

- player cu RCA sony.jpg ( Size: 18.72k ) Number of downloads: 370


This post has been edited by g0dz3uS: 28 Jun 2012, 13:38


--------------------
Dacia / Opel Solenza 1.4 MPI / Astra H 1.4-16v 2003 / 2005 - CL-01-TIP
Foarte multe idei,prea putini bani pentru ele !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 28 Jun 2012, 14:14
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Merge si cablul de sudura Marius.
Multe cabluri "audio" nu au nicio treaba, firele interioare fiind facute din Aluminiu cuprat, nicidecum din Cupru in totalitate.
Cablul de sudura este 90% sigur din Cupru.


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 28 Jun 2012, 17:19
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Cred ca momentan o sa-mi iau un amplificator hi-low,iar alt player cand o sa-mi achizitionez si eu o solnita scala,cu aer,servo... cool.gif ,ca sa dau dsn-ul cu player-ul actual.Multumesc pentru sfaturi!


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 10th May 2024 - 10:33
Forum Renault