DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Impresii Meridian Vest, pagube si service

IRONICK
post 31 Mar 2010, 16:14
Post #31


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(dl_dr25 @ 29 Mar 2010, 23:41)
au fost cumparate de la meridian vest
*


Inca o mica precizare. Am citit regulamentul de pe site-ul Dacia si acolo este MeridianVest la pct. 30. Sunt tare curios ce masuri ia Dacia in situatia asta, cand se obliga la o promotie, iar unui dealer din lista i se rupe de regulament si client. Eu as zice ca este incercare de inselaciune.

http://www.dacia.ro/export/sites/default/d...utentificat.pdf


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jay333
post 31 Mar 2010, 16:29
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 979
Joined: 25 June 07




Eu mi-am luat masina de la Meridian Sud (livrare promisa in 2 luni, in realitate s-au facut vreo 3 spre 4). Reviziile le-am facut pana anul trecut tot la ei. Anul trecut am lasat masina 24 de ore la ei pentru tratamentul cu ceara si in drumul spre casa am constatat ca "s-au scurs" vreo 10 litri din rezervor (kilometrajul era neschimbat. Putin mai tarziu in aceeasi zi am aflat la ITP ca m-au usurat si de becul de la numar (nu, nu l-au furat hotii din parcare ca aia nu s-ar fi obosit sa puna plasticul la loc sau il luau si pe acela).

Ca urmare a pataniilor acestea am zis "nu" Meridian Sud. Buba mare era ca aveam de facut neaparat un schimb de ulei si singurul service Dacia cu program prelungit din Bucuresti este ... Meridian Vest. Desi mi se luase de Meridian, am mers la ei si, sincer va spun, n-am avut niciun motiv de nemultumire.
Peste scurt timp am fost cu o alta masina tot la ei si nici de data asta n-am avut obiectii.

Acum, dupa ce am citit aici, n-as mai merge la ei. Insa problema mea e unde ma duc in alta parte? Macar la astia stiam ca pot scrie la VC Dacia si ceva-ceva tot se mai misca. La service de cartier nu prea m-as duce.

Eu cu cine votez?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
god
post 6 Apr 2010, 09:35
Post #33


wizard


Group: Members
Posts: 328
Joined: 15 November 04
From: Bucuresti




La Meridian Vest m-au usurat de unul din becurile de la plafoniera...
Eu unul am fost multumit de Dacoserv (Preciziei ca e mai aproape de mine).
Incearca la urmatoarea revizie sau interventie si vezi cum ti se pare.


--------------------
Dacia Duster 1.5 dci 4X4 Iunie 2010 / Prestige
It's time to burn™
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx_cm
post 3 May 2010, 21:16
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 April 10




[SIZE=14]CEL MAI PROST SERVICE...M-AM DUS CU MASINA LA REVIZIA DE 45.000 KM SI MI-AU VERIFICAT-O AM DAT O CARUTA DE BANI PENTRU SCHIMB ULEI ,FILTRE SI PE BURDUFURILE DE PLANETARA (MI-AU PUS DE LOGAN CA DE SUPERNOVA NU AVEAU ,DECI AUTOMAT ERAU MAI SCUMPE)...IAR PESTE 3 ZILE CAND M-AM DUS SA IMI FAC ITP-UL (CARE AR FI TREBUIT SA IL PRIMESC FARA PROBLEME CA DOAR AVEAM REVIZIA IN REGULA ) ...SURPRIZA ...AVEAM GEAMURILE DE LA PROIECTOARE CRAPATE ( OARE CE ERA DACA NU AVEAM PROIECTOARE ???MA PUNEAU SA IMI PUN ?!?) SI CA AM O MICA FISURA IN TOBA SI NU IMI IES NOXELE ....IN FINE AM SCIMBAT PROIECTOARELE SI TOBA (LA EI IN SERVICE )...LA ITP IAR PROBLEME CA NU IMI IES NOXELE PE MOTIV CA IESE FUM PE UNDE SE IMBINA TOBA CEA NOUA CU TEAVA ...AM TRECUT IN CELE DIN URMA DAR CU O MICA ATENTIE ....CEI MAI MAGARI .....SA ITI FACI REVIZIA LA EI IN SERVICE SI SA NU ITI DEA ITP-UL ....


--------------------
dacia supernova 2003 clima - B31LZC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 4 May 2010, 18:19
Post #35


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Nu era nevoie sa scrii cu majuscule.

De fapt care e nemultumirea ta? ca la revizie nu ti-au schimbat geamurile la proiectoare si nu ti-au inlocuit toba?


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 15 Aug 2011, 21:48
Post #36


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(B!ll @ 12 Aug 2011, 14:07)
Am fost la un dealer si mi-a spus ca cel de fata costa cam 350 ron
*
QUOTE(B!ll @ 12 Aug 2011, 15:32)
Da... trebuia sa precizez de la inceput: Meridian, pe bulev. Mihalache (Militari). Eu am intrebat la receptie service. Aveau o suta de masini noi in curte si toate aveau.Si da, ai dreptate, cel de Sandero costa la Best auto 130 + transport
*
Inca un comportament demn de lauda Meridian Vest.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:26
Forum Renault