DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [BUCURESTI] Auto Nesti, Ap. Patriei, Berceni

dantes
post 3 Oct 2007, 08:10
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Deschid separat un topic despre acest service ptr. a impartasi cu voi experientele mele cu acest service.
Cf. regulilor avem asa:
Adresa: Sos. Berceni nr.80, sect.4, Bucuresti
Tel/Fax: 021-4608257 sau 021 4608277
e-mail: service@autonesti.ro

Din cate am numarat au 10 standuri ptr. reparatii la mecanica, fac si itp si lucrari de caroserie. La partea electrica e doar un singur om priceput (Dorel), la mecanica e un sef de atelier amabil (Costica), la itp e un scarbos (Mihai), la caroserie...nu stiu... La receptie e un nene ok..

Din start mentionez ca nu am dat nici o atentie! Totul cat face pe factura, timpi manopera si preturi standard...

La ei am fost si cu berlina si cu DSN-ul (la care mi-au rezolvat TOATE problemele si s-au dus la fix pentru a rezolva) si cu lgn-ul de acum...
Per total sunt mai mult decat multumit, nu este nevoie neaparat de programare, poti sta langa masina, sa-ti aduci piesele tu, sa intrebi mecanicul despre una alta, etc. Niciodata nu a fost nevoie sa-i zic sa puna vaselina sau sa completeze cu ulei, sau atentionari d-astea. De fiecare data, am zis care e problema si s-a rezolvat.

Acuma cu lgn-ul am avut blocul de lumini defect... 3 Intrebari mi-au fost puse, iar dupa 5 minute plecam din service cu bloc lumini nou. Fara comentarii, fara sa comenteze ca am fire trase ptr. uch (spritare si semnal viteza) fara nimic...
Ba mai mult...recent am fost ptr. sonda de mers inapoi, s-a uitat sa vada la conectica din spate (unde am senzorii de parcare chiar acolo si isi i-a curent din respectiva mufa), a vazut ca becul e bun, apoi s-a bagat sub masina, a schimbat senzorul, a completat cu ulei (proaspat desfacut) fara comentarii despre senzori, fara atentii fara nimic...in 10 minute eram plecat deja...

Per total, personal am fost foarte multumit de ei si ma voi duce in continuare la ei. Inca nu i-am testat pe partea de caroserie si nu-mi pot da cu parerea...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROK
post 3 Oct 2007, 12:33
Post #2


Membru incoruptibil


Group: Members
Posts: 226
Joined: 10 November 06
From: Bucuresti




Si eu am fost multumit de acest service .


--------------------
dacia solenza 2004 scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 4 Oct 2007, 11:07
Post #3


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




si eu am avut niste interventii la ei si nu prea sunt asa incantat de ei desi il cunosc pe patron si imi acorda o atentie mai mare tongue.gif . un mare dezavantaj: puncte de lucru putine si *spatiu foarte mic

This post has been edited by ady85btz: 4 Oct 2007, 11:08


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 4 Oct 2007, 22:11
Post #4


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




eu il prefer pe "Neamtul" putin mai sus de NESTI la tablarie icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 4 Oct 2007, 22:26
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




...ca tot veni vorba de nesti, numitul Gaban Costel, aka nea Costica....are o barbologie in el, ceva de speriat. Si cam atat, altceva, nu prea. mad.gif

...in vederea justificarii afirmatiilor mele de mai sus (care NU sunt gratuite), se poate (re)citi topicul initiat de mine: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=65681&hl=

...drept urmare, recomand cu toata increderea...NU nesty! excl.gif

This post has been edited by Kojak: 4 Oct 2007, 22:38


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 4 Oct 2007, 23:09
Post #6


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




stiu kojak stiu habar nu au cum se regleaza o berlina radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 4 Oct 2007, 23:15
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




...berlina, "ne-berlina", carburatie sau injectie...ideea e ca baietii de acolo ar fi mult mai priceputi la vandut lubenite pe marginea drumeagului decat sa practice mecanica "pe picior"! icon_mrgreen.gif

This post has been edited by Kojak: 4 Oct 2007, 23:15


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 4 Oct 2007, 23:22
Post #8


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




nici cei din magazin nu sunt cine stie ce, am cumparat recent un cablu de frana de mana berlina cinca si ala imi dadea de break, la contact am cerut de 98 ala imi dadea de 2000, la mecanica am schimbat 2 pivoti si au uns discurile cu vasilina (adica au pus mana plina de vasilina pe ele)


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 6 Sep 2008, 19:39
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




M-ar interesa sa ma duc si eu in acest service ptr revizia de 1 an la LGN. Ce imi recomandati? Nu a mai fost nimeni intre timp in acest service care sa poata sa ne relateze ce s-a intamplat?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 6 Sep 2008, 20:10
Post #10


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




am fost eu, stai in banca ta nu te duce la ei smile.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 7 Sep 2008, 13:30
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Poti fi putin mai detaliat? Eu m-as duce acolo pentru ca ar trebuii sa merg la cineva printr-o relatie , insa vreau sa aud si arerile voastre , asa ca daca se poate sa vi cu ceva mai multde detalii , ti-as fi recunoscator.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Banu1974
post 27 Oct 2008, 19:35
Post #12


COSTIN


Group: Members
Posts: 1.155
Joined: 5 October 08
From: BUCURESTI-CHITILA




inafara de faptul ca cei de la ,,NESTI" ,nu sunt ,,profi",mai practica si niste preturi,mama mama.


--------------------
dacia solenza 2003 clima - B-33-SAC
Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 27 Oct 2008, 20:52
Post #13


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




piesele cred ca au in pret si manopera, scumpe rau


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 2 Nov 2008, 08:45
Post #14


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Salut cei de la AUTO NESTI mi-au distrus cutia de viteza la breck anu trecut sad.gif am dus masina la ei pe roti cu motorul funcionand si trebuia sa-mi schimbe doar 2 usi ca ma lovise un prost si dupa o luna de tevatura cand sa o iau nu demara avea cutia blocata . S-au dat cotit ca vezi doamne m-a afectat dupa ce m-a lovit ala si vrajeli dor ca dupa ce m-a lovit tipul pana sa o duc in service am mai mers 4 luni cu ea asa .
Deci sunt tapari mi-au loat 8 milioane FIINDCA MI-AU DISTRUS CUTIA DE VITEZA !
Nu va recomand acest service de aceea uras eu servicurile de acest gen mai bine ma duceam la tipul de la Ira unde are servicul in aer liber si ma costa si mai ieftin si nu ateam ce am patit de omul cat traieste invata.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebask
post 13 Dec 2008, 17:55
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 12 August 07




nesty... biggrin.gif am fost la ei in primavara sa imi inlocuiasca o aripa si sa o vopseasca pe casco.Au spus ca dureaza 3 zile. Dupa o saptamana am luat masina cu zgarieturi pe aripa vopsita si carenajele sparte la roti , cica asa am adus-o eu. Dupa ce lucreaza cu picioarele,mai pun si mana la furat . De masina s-a ocupat domnu Nicu , un tip cu fata de alcolist , pe cartea de vizita scria ca e responsabil cu asigurarea calitatii . Sfatul meu e : NICIODATA NESTY ! mad.gif


--------------------
dacia solenza 2004confort - b07hot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 15 Dec 2008, 11:17
Post #16


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




corect plus ca lucreaza multii cu pielea maronie. Deci e un service scos din functiune cine nu stie se parleste !


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 15 Dec 2008, 13:16
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Vineri am lasat DSN-ul la Nesty pentru inlocuirea usilor de pe partea stanga, infundate in urma unui accident. Am vorbit cu un tip de la receptie caroserie, pentru a repara si pasajul de deasupra rotii spate stanga, nelovit, dar afectat de rugina. Omul a fost sincer, am doua optiuni :

- reparat, sudat, chituit, revopsit tot reperul, costa 6,5 milioane, dar nu se ofera garantie si dupa doua luni, rugina e la loc, pentru ca rugina vine din interior spre exterior.

- schimbata toata aripa, 13,5 milioane, pentru ca se pun 12 ore de manopera, ceea ce iar nu se merita pentru cat valoreaza masina.

Cred ca voi alege a treia varianta : schimbat aripa, care in târg am auzit ca e in jur de 2 milioane, intr-un service mai ieftin.



--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 15 Dec 2008, 19:38
Post #18


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




si pe ce baza ti-a dat sfatul "mecanicul ala ?" utie ca eu am reparata dacia cu sudura chit si vopsea in mai multe locuri si inca se mentine


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 16 Dec 2008, 10:29
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Pe baza ca "la toate se intampla la fel", ca asa sunt Novele astea, ca rugina vine din interior si ca nu prea ai ce sa-i faci. Cu alte cuvinte "vinde-o cat mai iei ceva pe ea", cred ca asta era subintelesul explicatiei, ceea ce mi se pare ciudat, pentru ca practic a renuntat la niste bani. In fine, o sa o rezolv eu altfel.

Nu era "mecanic", era ceva relatii cu clientii la departamentul caroserie. Si eu am avut berlina carpita in "n" locuri si a tinut ok, si era facuta intr-o curte nu in service din reteaua Dacia. Oricum cred ca sunt cei mai trogloditi din retea, dar macar sunt in cartierul meu, adica in Berceni.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 16 Dec 2008, 22:09
Post #20


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




treaba asta nu trebuie neaparat sa schimbi ala, asta a spus ca sa iti ia banul, eu am fost cu un carburator la reglat, nu ii dadea de cap si imi baga pe gat ceva la 300 ron, m-am dus ca baiatul in magazin am luat un set de jigloare, am combinat jigloarele vechi cu cele noi si se uitau ca prostii ca mergea masina perfect....


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 17 Dec 2008, 13:30
Post #21


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




deci nesti inca odata se dovedeste a fi un service de 2 bani si care iti ia pielea dupa tine pentru o chestie de 3 lei. Spaga nu o mai punem la socoteala.

This post has been edited by djasu82: 17 Dec 2008, 13:31


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 17 Dec 2008, 22:26
Post #22


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




un conteac amarat de 1310 care nici macar nu se pupa cu blocajul de la volan cateva cam 100 ron, asta-i pretul cu manopera sau ce ?


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mad_voly
post 28 Dec 2008, 20:39
Post #23


Daca Ai Cap Ia-ti Alta


Group: Members
Posts: 547
Joined: 8 October 05




Eu am cu loganul 60 de mii de km. Toate reviziile le-am facut la ei, inclusiv distributia. Am schimbat fara probleme pe garantie un cap de bara si o bieleta+ bascula. Niciodata nu au comentat la nimic. Deci din punctul asta de vedere,al mecanicii, sunt multumit. Preturile nu mi s-au parut deloc mari la piesele de care am avut nevoie in comparatie cu alte serviceuri

Sunt total nemultumit insa de "vopsitorie". mi-am vopsit usa din dreapta fata pe casco pt o lovitura si au vopsit-o ca dracu. Dupa ce am luat masina am vazut ca nici macar nu dezlipisera colantul acela de pe stalp. Mi-au zis ca o sa o mai vopseasca inca o data pe banii lor. Asa a fost insa rezultatul dupa a doua vopsire a fost catastrofal: diferenta de culoare se vede si noaptea.
Ca sa nu mai spun ca la innoirea politei casco am vazut ca "lucrarea" costase si 600 ron...


--------------------
Opel Insignia 2011 Ecoflex - b 01 ccc
"Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont. "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 6 Jan 2009, 13:42
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.





Am recuperat masina de la Nesty. Pare ok, usile sunt aliniate aproape perfect. Oricum nu s-au aliniat niciodata. Diferenta de culoare nu-mi pot da seama daca este pentru ca masina oricum era destul de murdara in rest. In rest, merg clantele, interior-exterior, se incuie.

PS. nu mai am aptibilt "Confort" pe usa, probabil ca nu se mai gasesc.



--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 6 Jan 2009, 16:32
Post #25


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




vezi sa nu-ti lipseasca din pise suruburi biggrin.gif eu am dus-o originala si cand am loat-o de la ei a trebuit sa o completez . Oricum multi bucuresteni urasc serviceul nesti.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 6 Jan 2009, 18:53
Post #26


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




am fost si eu la ei si am cerut sa mi se faca o completare cu lichid la spalatorul de parbriz radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Club12TRS
post 19 Feb 2009, 18:23
Post #27


Coupe Maniac


Group: Members
Posts: 300
Joined: 14 February 09
From: Bucuresti




NESTI? =)) Hahahah! Ma baieti, voi stiti cine e acest Nesti? =))
Lazarescu Ernest, a copilarit in fosta mahala din Vitan, a terminat 8 clase si canta pe la nunti cu acordeonul.
Cu ajutorul lui Sorin Satmari (DIRECTOR IMAGINE-COMUNICARE LPF ), merge la Pitesti si face scoala de mecanici auto, specializare Skoda. Dupa scoala, revine in Bucuresti si lucreaza ca mecanic la service Salajan. Dupa catva timp, tot Sorin Satmari il baga la scoala de maistri. Revine la Service Salajan ca maistru.
Dupa '90, impreuna cu acelasi Satmari, cumpara un teren si deschide un Service (cel pe care il stiti). Deasemenea, cumpara si 2 Opel Frontera Sport pt tractari.
Nu-mi sariti in cap, tatal meu a copilarit cu acest Lazarescu - Nesti smile.gif
Alt service de care, zic eu, e bine sa va feriti, este Meridian. Am vazut niste chestii acolo de mi-a picat freza...
Sincer, cred ca cel mai bine ar fi sa faceti ca cei din comunitatea Oltcit: va adunati in grupuri pe orase si va ajutati intre voi. Sunt destui forumisti care stiu cu ce se mananca o frana, o transmisie sau un set motor.


--------------------
Alfa 145T.Spark / Citroen Saxo / Fiat Punto2B / Ex Oltcit 12TRS - B xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 22 Jun 2009, 13:23
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Am revenit la Nesty cu Meganu' de data asta pt ITP. A durat uimitor de putin, cat m-am dus sa platesc operatiunea, omul facuse luminile si frana si deja tragea de roti. L-am luat din prima.

This post has been edited by Diac: 22 Jun 2009, 13:28


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorindsy
post 2 Oct 2009, 20:35
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 December 08




pentru CRISTI68 vezi ca au si astia de la dacia programul rabla ce naiba mai stai cu tomberonul ala si spui de unu de altu ca nu stie sa regeleze o platina altii se roaga sa scape de cazane si tu le repari ????? mai ne modernizam noi cand o zbura porcu


--------------------
logan 1.6-16 v logan 2007 - b-45-dsi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 2 Oct 2009, 22:00
Post #30


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




te-ai trezit ?


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 18:59
Forum Renault