DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ati cumpara un Duster 4x2?, Din curiozitate, nu pentru statistica

Daca ati vrea sa luati un Duster acesta ar fi:
 
Numai 4x2 [ 78 ] ** [15.60%]
Numai 4x4 [ 422 ] ** [84.40%]
Total Votes: 500
Guests cannot vote 
asgard1955
post 13 Feb 2010, 19:18
Post #31


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Un stepway 4WD pana in 11000 eur ar fi fost un real succes cat si un concurent pentru panda 4x4. Masina arata bine dar nu se justifica ca si pret.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 13 Feb 2010, 19:18
Post #32


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




sa apara pretzu si vedem da nu merita smile.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 13 Feb 2010, 19:31
Post #33


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Relativ dificila alegerea daca banii conteaza...
Logan am deja si m-am bagat cu el printr-o gramada de locuri, e destul de offroader pentru o masina obisnuita (drumuri desfundate, pline de gropi, Romania noastra ce-a de toate zilele) iar experienta mea cu 4x4 e destul de limitata.

Am urcat odata cu un Navara prin Turda pe dealurile din zona (nu eram eu la volan) pe unde se construieste autostrada. A fost o senzatie oarecum similara cu cea pe care o au cei din naveta spatiala inainte de decolare deci un 4x4 sigur isi are avantajele lui.


1. Pot gandi ca 4x2 am deja cu garda bunisoara... si atunci Duster 4x2 nu merita.

2. Pot gandi ca un Duster in primul rand e un 4x4 si apoi o masina cu garda mai mare.

3. Pot totusi gandi ca ca e importanta si garda marita chiar daca ar fi un 4x2. Pe un drum forestier te descurci minunat si cu 4x2 asa cum si cu Loganul m-am descurcat pana acum.

4. Pot gandi insa ca Duster e o oportunitate sa am un 4x4 mai capabil la un pret mai bun decat de la alte marci.

Intelegeti acum cat de dificila e alegerea?

Pana la urma am bifat 4x4 din curiozitatea de a avea un 4x4. 99% din soferi traiesc si cu 4x2 deci n-ar fi o crima un Duster 4x2 decat daca diferenta dintre Logan/Sandero si Duster se justifica (garda marita, stiu eu, alti factori, etc.).

Cu criza asta impresia mea e ca 4x2 se va vinde prost din ratiuni de percept (exemplu: mai bine Logan decat Duster ca-i mai ieftin) iar 4x4 se va vinde prost din motiv de pret. Cred ca 4x4 va fi destul de mai scump comparativ cu celelalte din gama Dacia.

Daca banii nu conteaza atunci nu cred ca e greu de ales...

This post has been edited by DigitalScribe: 13 Feb 2010, 19:33


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 13 Feb 2010, 20:26
Post #34


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




nu vad unde e problema cu 4x2. garda oricum nu-i foarte mare. daca il bagi pe unde ai nevoie de 4x4 sigur iesi cu el zgariat. sunt sigur ca multi din cei ce vor cumpara 4x4 nu o sa iasa cu el de pe asfalt. si atunci de ce 4x4?

din punctul meu de vedere caroserria e prost protejata. tucsonul e smecher la capitolul asta, are plastice pana la jumatea usilor/aripilor.


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 13 Feb 2010, 20:30
Post #35


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




stii povestea cocalarului nemultumit ?

are passat da nu poate sa mearga cu el la munte ca e prea jos ptr offroad,porma isi ia tuareg da nu mai merge la munte cu el ca il zgarie si murdareste .


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 13 Feb 2010, 20:36
Post #36


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




QUOTE(tkx @ 13 Feb 2010, 21:26)
sunt sigur ca multi din cei ce vor cumpara 4x4 nu o sa iasa cu el de pe asfalt. si atunci de ce 4x4?

*




si atunci de ce duster?


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 13 Feb 2010, 20:41
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




De placere poate , eu am spus ca mi-as lua un 4Ś2 dar cam in necunostinta , fara a sti pretul nu pot spune ca mi-as lua caci nu as da mai mult de 12500 pe unul care sa fie dotat cu AC si servo .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 13 Feb 2010, 20:43
Post #38


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




ce placere? pentru ce sa dai 4-5 mii de euro fata de un logan cat de cat dotat? ca sa stai mai sus cu 5 centimetri?


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 13 Feb 2010, 20:49
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Cinci centrimetri mai sus pot fi diferenta intre a trece mai departe sau a ramane inpotmolit dar nu numai garda la sol conteaza , conteaza si aspectul masinii , confortul , dar deja vorbesc de lucruri pe care le-am vazut doar in poze , se poate ca in realitate sa nu-mi mai placa , si mai e o chestie , aia cu gustul , fiecare cu gustul lui , nu sunt toti oameni la fel .

This post has been edited by CGDBZ: 13 Feb 2010, 20:50


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 13 Feb 2010, 20:51
Post #40


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




QUOTE(ArtVandelay @ 13 Feb 2010, 20:43)
ce placere? pentru ce sa dai 4-5 mii de euro fata de un logan cat de cat dotat? ca sa stai mai sus cu 5 centimetri?
*



Nu cred ca vrea nimeni sa stea mai sus cu 5 cm, sa plateasca 4000- 5000 eur in plus si sa transpire vara in masina ca nu are aer conditionat, sa nu aiba geamuri electrice, sa nu aiba inchidere centralizata (cu telecomanda pe cheie) si alte dotari pe care loganul laureate mai ieftin cu 5000 eur le are.


<span class='edit'>13 Feb 2010, 20:55:</span>
QUOTE(CGDBZ @ 13 Feb 2010, 20:49)
Cinci centrimetri mai sus pot fi diferenta intre a trece mai departe sau a ramane inpotmolit dar nu numai garda la sol conteaza , conteaza si aspectul masinii , confortul , dar deja vorbesc de lucruri pe care le-am vazut doar in poze , se poate ca in realitate sa nu-mi mai placa , si mai e o chestie , aia cu gustul , fiecare cu gustul lui , nu sunt toti oameni la fel .
*



Nu e vorba ca un duster 4x2 nu e bun si nu are avantajele lui dar la pretul neoficial la care ne raportam acum de 13000 eur chel nu merita. Daca ar veni pana in 12000 eur 4x2 1.6 16V in varianta Laureate e alta povestea.
Nu cred ca are nimeni treaba cu cei care prefera 4x2 ci cu pretul.

This post has been edited by asgard1955: 13 Feb 2010, 20:56


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 13 Feb 2010, 20:59
Post #41


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




sunt destui care dau bani grei in plus pe manisi straine chele ca e mai confortabila.
io nu inteleg de unde impresia de confort la duster ? sunt aceleasi scaune ca la logan.
sa dai bani pe un duster chel doar ca e ceva mai aratos ca un logan e chiar aiurea


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pastrama
post 13 Feb 2010, 21:01
Post #42


scursura umana


Group: Members
Posts: 2.603
Joined: 18 August 05
From: Ct




QUOTE(C@talin @ 13 Feb 2010, 20:59)
sa dai bani pe un duster chel doar ca e ceva mai aratos ca un logan e chiar  aiurea
*


E gip ba, restu` nu mai conteaza! Una-i sa mergi ca barosanii cu gipu`si alta-i sa mergi ca fraierii cu masina mica!

This post has been edited by pastrama: 13 Feb 2010, 21:01


--------------------
Tedei - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 13 Feb 2010, 22:22
Post #43


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




..."gip" Dacia 4x2 autentic, sa se plimbe rumanii seara pe Magheru cu proiectoarele aprinse si mana scoasa pe geam pana la prag...numai senzatia asta si merita 5 mii in plus.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 13 Feb 2010, 22:30
Post #44


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




Eu as lua si 4X2 pur si simplu ca nu tractiunea ma intereseaza ci masina. Si cum masina are dimensiunile si formele ideale pentru mine: mai mare ca Sandero si mai mic ca MCV alegerea ar putea fi posibila. In plus are haion, masina fara haion nu iau. Si da, as merge mai mult pe asfalt, iar in rarele ocazii off-road pe unde m-as baga nu m-as baga la dracu' deci banuiesc ca s-ar descurca masina. Am mers cu Solenza pe drum forestier, deci cu Duster cu cauciucuri dedicate si cu dimensiune de 16 + garda marita nu suporta comparatie...
Eu nu sunt ipocrit, stiu ca 4X4 va fi mult si voi renunta la el daca nu voi avea bani de un 4X4. Daca vor fi bani, cu atat mai bine. Dar daca nu vor fi bani nici de 4X2 cu atat mai rau. Pentru Dacia.


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tag21
post 13 Feb 2010, 22:39
Post #45


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 4 February 10




QUOTE(zanzie @ 13 Feb 2010, 22:22)
..."gip" Dacia 4x2 autentic, sa se plimbe rumanii seara pe Magheru cu proiectoarele aprinse si mana scoasa pe geam pana la prag...numai senzatia asta si merita 5 mii in plus.
*



-------------------

LOOOL ... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Esti tare !!! ........ si indraznesc sa adaug ... cu Guta, Adi minune, Salam si Vijelie la maxim, nu ?! ................. oofff Doamne, daaaaa muuuuult mai e pina departe !!!!

radem noi radem dar ....


--------------------
Toyota Corolla D4D Excellence
Dacia Duster (again) Duster 1.6 16v 4x4 ... made in "Sparta" :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 13 Feb 2010, 22:42
Post #46


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




zanzie a spus-o la misto, asta mi se pare mult mai periculos.

QUOTE(Tom_Cat @softpedia)
E clar, ne umplem de carcarabete 4x2 1.6 16V. Sa va pregatiti pentru depasiri pe dreapta sau peste "n" linii continue...



--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 13 Feb 2010, 22:46
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Tom_cat de pe softpedia e lemondemon al nost'. Eu nu prea l-as lua in serios...


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 13 Feb 2010, 23:02
Post #48


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




2x4 sau 4x4 pe o astfel de masina e acelasi rahat. Posesorul unei astfel de masini nu va sti care-i diferenta, tot va ramane blocat in primul damb de zapada, impotmolit in primul sleau cu noroi sau si mai rau... nu va putea sa urce o bordura mai serioasa fara sa iasa fum din ambreiaj...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 13 Feb 2010, 23:10
Post #49


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Prin iarna lu' 2004 am prins unu cu jipu pe drum cu bordul pom de craciun si miros de ambreiaj ars, ramas in zapada care nu ii ajungea nici macar la podea (in locul respetiv). Nu mai stia saracu ce sa faca, se ruga de noi sa il scoatem. Eu atunci mai eram cu niste prieteni intr-o dacia break doar cu lanturi pe fata. Am fost singurii care am ajuns la destinatie (~60km distanta de Bucuresti) in noaptea respectiva. Bine acum nu cred ca toti posesorii de masini ar intra cu viteza in dunele de nisip si ar sarii ca ala trambulina ...

This post has been edited by IRONICK: 13 Feb 2010, 23:12


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 13 Feb 2010, 23:34
Post #50


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




QUOTE(vis-a-vis @ 13 Feb 2010, 23:02)
...2x4 sau 4x4 pe o astfel de masina e acelasi rahat. ..


Sper sa-si dea seama astia de la Dacia in ceasul al 12-lea ca versiunea 4x4 e in plus si sa renunte la ea. Sau s-o aduca la pret mai ieftin decat 4x2, poate s-o vinde.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
smailmiami
post 13 Feb 2010, 23:56
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 318
Joined: 7 September 06




QUOTE(vis-a-vis @ 13 Feb 2010, 23:02)
2x4 sau 4x4 pe o astfel de masina e acelasi rahat.

Oare ?


--------------------
Daewoo Leganza 2004 - DJ-10-DKL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Imparatul
post 14 Feb 2010, 03:26
Post #52


Imparatul


Group: Members
Posts: 188
Joined: 2 December 05
From: Iasi




QUOTE(zanzie @ 13 Feb 2010, 22:22)
..."gip" Dacia 4x2 autentic, sa se plimbe rumanii seara pe Magheru cu proiectoarele aprinse si mana scoasa pe geam pana la prag...numai senzatia asta si merita 5 mii in plus.
*


Se plimba seara cu masini mari si scumpe, iar multi dintre ei stau cu chirie in niste spelunci si manaca covrigi cu lapte batut. Da de`, au masini bengoase aduse din afara, jipuri bazate.
Nu le vezi, ca-s pline majoritatea de "barbalai". Pai dc? Fiecare sare cu 10 sau 15 lei la benzina, ca sa se puna in rezervor. Plimbi 5 amici, se aduna benzina de vreo 100 de km. Ii plimba putin, ii lasa la colt de strada sa sparga semintze si cu restul de benzina ramasa, se duce sa-si ia prietena sa o plimbe.
O plimba tot pana la spargatorii de samantza, oameni cultzi, vezi doamne si stau de vorba la botul masinii pana dimineazta.

Poarta niste conversatii intelectuale, de masini, liniutze si felurite chestii de gen. Ragaie, rag, behaie, mugesc, si dupa ce au spart semintzele, fac un pas mare peste raul de scuipat si pleaca indoctrinatzi de o noua experianta de viatza acasa. Cu acelasi jip cu care au venit.

Astia sunt smecherii de carton cu super masini. Marea lor majoritate. Ei saracii abia au bani de benzina si un suc. Si aia imprumutati.

Nu sunt de invidiat, poate de compatimit, iar uneori simti mila pt. marea majoritate.

Ar trebui la dictionarul de mitocanie urbana sa fie introdus si "gunoiul de benzinarie", sau "tzoparlanul de petrom".

This post has been edited by Imparatul: 14 Feb 2010, 03:29


--------------------
La misto de misto Nhgfbnn Htdcjjj - IS 12345678910
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 14 Feb 2010, 06:44
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




QUOTE(CGDBZ @ 12 Feb 2010, 21:49)
Eu unul mi-as lua un 4Ś2 din mai multe motive :pret de achizitie mai mic , pret de intretinere mai mic , nu-mi este neaparat necesara o tractiune integrala ci o masina mai inalta , spatioasa si care sa-mi placa .
*




QUOTE(minny @ 13 Feb 2010, 22:30)
Eu as lua si 4X2 pur si simplu ca nu tractiunea ma intereseaza ci masina. Si cum masina are dimensiunile si formele ideale pentru mine: mai mare ca Sandero si mai mic ca MCV alegerea ar putea fi posibila. In plus are  haion, masina fara haion nu iau. Si da, as merge mai mult pe asfalt, iar in rarele ocazii off-road pe unde m-as baga nu m-as baga la dracu' deci banuiesc ca s-ar descurca masina. Am mers cu Solenza pe drum forestier, deci cu Duster cu cauciucuri dedicate si cu dimensiune de 16 + garda marita nu suporta comparatie...
Eu nu sunt ipocrit, stiu ca 4X4 va fi mult si voi renunta la el daca nu voi avea bani de un 4X4. Daca vor fi bani, cu atat mai bine. Dar daca nu vor fi bani nici de 4X2 cu atat mai rau. Pentru Dacia.
*



Subscriu. 4X2. Din motvele de mai sus. tongue.gif


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 14 Feb 2010, 07:05
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Numai 4X4


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 14 Feb 2010, 07:59
Post #55


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




numai 4x4 am vazut pe aici, dar oricum 90% din timp o sa se mearga cu 4x2 smile.gif... mai era cineva pe aici care zicea " Eu raman la parerea ca un SUV 4x4ar trebui utilizat doar atunci cand ai cu adevarat nevoie, nu de fatait prin oras. "

Stai linistit...care-i problema ca e 4x4? e un mcv cu 4x4... deci? nu inteleg logica astept sa ma luminezi! mai ales ca poti merge doar cu 4 x 2.

Multi de aici au impresia ca e foarte masiv dusterul asta si ca o sa se ia la tranta cu Range Rover.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 14 Feb 2010, 09:04
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Daca ar fi iesit logan berlina cu optiune de tractiune integrala, l-as fi luat... mcv cu tractiune integrala, l-as fi luat cu si mai mare ardoare... duster, fiind un SUV sau SAV, cum or vrea sa-l denumeasca, l-as lua cu 4x4, chiar daca as folosi 4x2 cel mai des. Daca ajung pe malul argesului la un picnic vreau sa simt ceva din puterea 4x4... daca ajung pe un drum mai putin "prietenos" vreau sa am incredere ca masina poate sa treaca fara sa o chinui rau... per total nu o sa ma astept la veleitati de aro insa tractiunea integrala are beneficii... mari... atat pe asfalt cat si pe alte suprafete...

my 2 cents...

This post has been edited by fuzzzy: 14 Feb 2010, 09:06


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 14 Feb 2010, 09:09
Post #57


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




QUOTE(ArtVandelay @ 13 Feb 2010, 21:36)
si atunci de ce duster?
*




eu doar am raspuns la intrebarea topicului. raspunsul meu e valabil doar daca m-as lovi la cap si m-as duce sa cumpar unul. sa zicem ca imi place asa ca aratare, dar nu-i vad utilitatea. cu loganul pe unde am mai iesit de pe asfalt m-am descurcat de minune plus ca are scut metalic blush.gif


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venusake
post 14 Feb 2010, 13:08
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 280
Joined: 5 March 07
From: ARAD




Oameni buni!
Cred ca vorbim vorbe, pana nu se intampla sa aflam:
- preturi oficiale
- rezultate reale ale testelor
- parari/impresii ale celor care s-au plimbat cu el si l-au "chinuit" nitelus

Asa ca io zic ..... NU VA MAI CERTATI , ca nu stiti pentru ce !
In momentul asta, efectiv nu stim despre ce vorbim.

Iar la capitolul ..... "aia cu bani", "aia cu proiectoare pe Magheru", "aia ...", "aia ...." ..... nu e vre-o sectiune dedicata cumva ?




--------------------
DACIA DUSTER 2011 - 1,5dci, 2x4 Laureate Black - AR Rosu
======================
Visele ne ajuta sa pasim INAINTE!
======================
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
need_alex
post 14 Feb 2010, 17:00
Post #59


sunt aici din placere


Group: Members
Posts: 60
Joined: 14 December 09




4X4 - altfel nu merita diferenta de bani


--------------------
Dacia Logan 2007, ABS +, 1.6 MPI - B- XX-XXX
STOP ACCIDENTELOR! VIATA ARE PRIORITATE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 14 Feb 2010, 17:39
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(zanzie @ 13 Feb 2010, 23:34)
Sper sa-si dea seama astia de la Dacia in ceasul al 12-lea ca versiunea 4x4 e in plus si sa renunte la ea. Sau s-o aduca la pret mai ieftin decat 4x2, poate s-o vinde.
*


pun pariu ca erai ironic icon_mrgreen.gif ca nu cred ca este cineva care sa ofere 4x4 mai ieftin ca 4x2


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 11:32
Forum Renault