DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Duster 4X4 dCI 90cp?

iepure79
post 30 Jan 2011, 20:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 20 February 10




Asa ca nu avea ce face m-am uitat pe un site al unui dealer ce comercializeaza Duster!
Ia priviti! http://www.adras.ro/dacia-duster/fisa-tehnica.php Ce credeti este adevarat? Eu maine ma duc sa intreb! Daca e asa varianta de top este 15900 euro !
blink.gif


--------------------
dacia logan 2006
uite s-a flatulat mireasa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 30 Jan 2011, 22:27
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




E cu 600 EUR mai ieftin decat cel echipat cu 1.5dci 110... Care ar fi afacerea avand in vedere diferentele de ordin dinamic?


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 30 Jan 2011, 22:54
Post #3


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




Pe dacia.ro nu apare.


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 30 Jan 2011, 23:04
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Pe dacia.ro nu apar multe , nu mai e actualizat de ceva vreme , probabil ca nu au interes sa vanda caci nu fac fata la comenzi. Sunt oameni la care conteaza 600 de euro cat si un consum mai mic mai ales ca nu toti conduc de parca ar fi mereu in intarziere.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 30 Jan 2011, 23:09
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Vorbim de 600EUR la 16.000 totusi... iar diferente de consum nu vor fi.

This post has been edited by PaulT: 30 Jan 2011, 23:10


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 31 Jan 2011, 00:09
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Aia 600 de euro trebuie sa-i dai , de ce sa-i dai cand poti face altceva cu ei .Vad ca diferenta de performanta dinamica o vezi (diferenta care in realitate la un stil de condus normal nu o simti) dar pe cea de consum nu vrei sa o vezi .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 31 Jan 2011, 00:49
Post #7


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




foarte tare ,deci acuma se poate pune si pe ambiante 4x4 daca se doreste.

sunt curios daca acuma laureatu 1.5dci de 90 cai, care nu exista,are esp ?


imi raspund tot eu tongue.gif

nu merge pus esp pe varianta asta.doar pe dci 110 cai

This post has been edited by C@talin: 31 Jan 2011, 00:57


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 31 Jan 2011, 12:27
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(CGDBZ @ 31 Jan 2011, 01:09)
Aia 600 de euro trebuie sa-i dai , de ce sa-i dai cand poti face altceva cu ei .Vad ca diferenta de performanta dinamica o vezi (diferenta care in realitate la un stil de condus normal nu o simti) dar pe cea de consum nu vrei sa o vezi .
*




Diferenta de performante este mare si te asigur ca se simte si la utilizare normala. Daca tu nu realizezi ce inseamna diferenta aceea de 20cp si 40Nm tradusa in reprize de exemplu... si in modul in care trebuie calcata masina chiar pentru un rulaj normal este problema ta. Vorbim oricum de o masina care ca motorizare era la limita cu cei 110cp si 240Nm... E cam la fel cum e cu consumul unui 1.4 vs 1.6 tot la Logan. In multe situatii un 1.6 iese la fel sau mai bine decat 1.4 in viata reala.. De 1.2 nici nu mai zic.. Si aici e vorba si de diferente de cilindree... Un motor slab pe o masina de un anumit gabarit nu ofera economii de combustibil decat daca eventual apesi cu o pana pe pedala de acceleratie iar in extraurban mergi strict cu 80-90km/h. Iar cei 600EUR, repet, sunt egali cu 0 cand vorbim de 16.000EUR.. Asta daca cel care isi ia masina intr-adevar isi permite sa o cumpere(adica situatia lui financiara ii permite sa achizitioneze, sa foloseasca si sa intretina un vehicul de 16.000EUR in conditii normale fara sa treaca la regim de iaurt cu paine...). Daca vorbim de cineva care se intinde mult mai mult decat ii permite plapuma si este aproape la limita imposibilului dand banii astia pe o masina conteaza intr-adevar cei 600EUR. Dar cineva in situatia nr 2 ar trebui sa se reorienteze catre ceea ce poate achizitiona fara eforturi financiare enorme. Vorbim de niste fiare totusi...

This post has been edited by PaulT: 31 Jan 2011, 12:30


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 31 Jan 2011, 12:43
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




bre paule iar esti gica contra... tu ai condus motorul asta de 85/90 de cp? au lam folosit la greu pe megan sedan. masina mai grea decat dusteru si credema ca in oras e arhisuficient (asta ca sa nu zici ca dsuteru e caramida si consuma mult) la drum intins daca mergi batraneste motorul asta este suficient, pt mine cel putin.

bafta


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 31 Jan 2011, 12:52
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Poate ca mai sunt oameni care isi cumpara o masina pentru familie , sa ruleze linistit in limitele de viteza legale , fara "reprize" , fara a conduce de parca ar fi mereu in intarziere , pentru astfel de oameni sunt aceste motorizari . Din pacate in Romania astfel de oameni sunt putini , de altfel aceasta motorizare se vinde de ceva vreme la export unde astfel de oameni sunt mult mai multi .Eu unul sunt un astfel de om si nu as da 600 de euro in plus pentru performante dinamice mai bune( care nu ma ajuta cu nimic ) si un consum mai maricel , cu acei bani pot face o excursie cu familia , de ce sa-i bag intr-un "fier".


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 31 Jan 2011, 13:23
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




sa nu uit

la raliul gazelelor fix acest tip de duster a fost folosit.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 31 Jan 2011, 17:15
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(CGDBZ @ 31 Jan 2011, 13:52)
Poate ca mai sunt oameni care isi cumpara o masina pentru familie , sa ruleze linistit in limitele de viteza legale , fara "reprize" , fara a conduce de parca ar fi mereu in intarziere , pentru astfel de oameni sunt aceste motorizari . Din pacate in Romania astfel de oameni sunt putini , de altfel aceasta motorizare se vinde de ceva vreme la export unde astfel de oameni sunt mult mai multi .Eu unul sunt un astfel de om si nu as da 600 de euro in plus pentru performante dinamice mai bune( care nu ma ajuta cu nimic ) si un consum mai maricel , cu acei bani pot face o excursie cu familia , de ce sa-i bag intr-un "fier".
*



Si cine isi ia versiunea de 110cp o ia pentru racing blink.gif ?? Sa nu uitam ca ambele sunt masini cu performante modeste, care se preteaza la un mers linistit... si in nici un caz la rulare sportiva. Inainte de a argumenta cu "oameni care conduc de parca ar fi mereu in intarziere" etc, uita-te macar 5 secunde la ceea ce compari. Si referitor la numarul celor care conduc normal da-mi voie sa te contrazic... Eu cred ca sunt destui. Dupa logica asta ar putea urma fara probleme Duster 1.2 16v, pentru ca se va misca masina si cu motorizarea aceea. Reprizele alea nu ai cum sa le eviti in viata de zi cu zi, ca mai faci si depasiri(deci e vorba de siguranta) din cand in cand. Iar consumul, repet, nu e un argument in cazul acesta, pentru ca nu va fi mai mic. Daca ne uitam pe dacia.ro(pentru date mai exacte, ca pe site-ul adras mai sunt ceva inadvertente pe la datele tehnice la 1.6 16v..) versiunea 4x2 are o viteza maxima de 156km/h si un timp 0-100km/h de 13,9 secunde(*fata de 13.8 pe adras.ro*). Pentru 4x4 nu au cum sa obtina un top speed mai mare(eu cred ca este pe la 150-152km/h..) iar demarajul 0-100km/h se va face in cel putin 14,9-15 secunde.

Bre Arhi, pe Megane am folosit si eu si dci 85 si dci 90, dar eu zic ca nu e deloc acelasi lucru. In cazul Megane, vmax e de 180km/h si 0-100km/h in 13s, deci daca merg cu un 130-140km/h(cum merg in 95% din cazuri pe o autostrada) este absolut ok pentru masina si dpdv consum, si dpdv zgomot si pentru sofer dpdv zgomot si rezerva performante(nu stau cu acceleratia la fund pentru un 150km/h...). La fel, sta ok si cu reprizele. Pe Megane am fost foarte multumit de 1.5dci 85/90. Dar, o motorizare de asta nu e (in opinia mea) potrivita pentru un crossover. Nu stiu sa existe vreo masina de clasa Duster cu 90cp... La concurenta motoarele "mici" de 110-120cp nici nu sunt oferite 4x4(din motive de performanta/consum)... La Duster singurul care m-ar tenta ca raport performante/consum ar fi dci110 4x2(ma refer ca l-as prefera din gama Dacia). Cu "raliul" gazelelor lasa-ma... biggrin.gif Oricum, acolo a fost 4x2-ul parca.


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 31 Jan 2011, 18:08
Post #13


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




La raliul gazelelor a fost 4x4.

Pare ciudat ca apare trecut in tabelul ce deschide topicul dusterul 4x2 1.6 16 V euro 5.
Mie cei de la dacia mi-au zis ca e euro 4 si cel mai ieftin duster euro 5 era cel cu echiparea duster, 4x4, motor 1.6 16 V.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 31 Jan 2011, 18:16
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Pe site-ul Dacia apare ca EUR 4 Duster 1.6 16v 4x2. Daca ne uitam la performante e clar ca nu are cum sa fie cel EUR 5. Pe site -ul Adras sunt ceva greseli.. Vitezele la 1000rpm in diverse trepte la 1.6 16v 4x4 sunt din alt film, si la dci 85 4x2 au mai ciupit un pic la 0-100km/h... De asta ma refeream si eu la Dacia.ro ca referinta. Merci de precizarea cu 4x4 la raliul gazelelor. Nu eram sigur daca a fost 4x2 sau 4x4. biggrin.gif


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 31 Jan 2011, 21:28
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




PaulT daca nu ai fi citit printre randuri probabil ca ai fi inteles ca este vorba de ce imi trebuie MIE nu raportat la performantele altor masini sau stilului tau de condus dar de , tu trebuie sa fii gica contra ...
Eu unul sper sa puna si un 1.4 100CP pe Duster.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 31 Jan 2011, 21:45
Post #16


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Daca ar face un duster 4x4 dci de 80 -85 cp la pretul unui 1.6 16 v 4x4 nu s-ar mai vinde 1.6 16 v la modul cum evolueaza preturile la carburanti.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 31 Jan 2011, 21:56
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




@CGDBZ - Nu m-am raportat la stilul meu de condus(care. apropo, este foarte normal si linistit).. ci la performantele masinii, care sunt extrem de slabe. Daca vei merge la un drive-test la Dacia, sa incerci un dci90 4x4 si dupa aceea sa mergi cu un 1.5 dci110 4x2(care e 14.100EUR... si e mult mai reusit). Daca nu imi vei da dreptate dau o bere/doua beri... Am inteles ca te refereai la ce iti trebuie tie, sa stii.. smile.gif

L.E. @asgard1955 - duster-ului benzinar i se poate oricand monta o instalatie gpl, ajungand la un cost de deplasare sub(cu destul) diesel.

This post has been edited by PaulT: 31 Jan 2011, 22:00


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 31 Jan 2011, 22:24
Post #18


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!






--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iepure79
post 1 Feb 2011, 19:53
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 20 February 10




Am mers la adras! raspuns oficial NU EXISTA MODELUL ASTA! bine dar de ce scrie pe site ? a pai nu stiu! e o eroare ! Am raspuns in mintea mea : bine ca esti tu destept! Si in plus de asta sunt sigur ca nu vreau un Duster ! de ce? pai dealerul spun : dar daca aveti logan stiti cat de fiabil este ! raspunsul meu: da daca nu ne amintim de injectie, de capete de bara , de alternator , de contact frana , furtunele de alimentare si de ambreaj ce au cazut pana in 100 k , nu este nici o problema . Dealerul : dar este normal sa va cada ambreajul la 100 k blink.gif iar am raspund bine ca esti tu destept!


--------------------
dacia logan 2006
uite s-a flatulat mireasa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 1 Feb 2011, 20:01
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Daca ar durea prostia ...(ma refer la cei de la adras). Masina exista dar se pare ca nu pentru romani .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 1 Feb 2011, 20:23
Post #21


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Și Angela Merkel poate să-și ia 1,5 90CP 4Ś4. Băsescu și-a luat deja una roșie, așa că nu-l mai interesează. Poate doar dacă sună Emil Boc la Vocea Clientului, va fi disponibilă și în România. Sau suntem o nație de super-piloți și nu avem nevoie de mașini cuminți.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 1 Feb 2011, 21:51
Post #22


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Duster 4X4 dCI 90cp va intra si la noi pe piata anul asta.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 1 Feb 2011, 21:55
Post #23


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




QUOTE(CGDBZ @ 31 Jan 2011, 12:52)
performante dinamice mai bune( care nu ma ajuta cu nimic )
*



ba te ajuta si iti spun si cum si cand. te ajuta sa nu zici de doua ori tatal nostru, ci doar o data, atunci cand te bagi intr-o depasire si soferul pe care il depasesti iritat la orgoliu incepe sa accelereze. de ceva timp conduc o masina inscrisa in alt judet fata de cel in care locuiesc, ma rog eu stau in bucuresti. in acest timp atat prin oras cat si prin exterior am intalnit destul iritati ca un renault symbol cu un astfel de numar ii depaseste. uneori cand vezi ca n-ai ce face te bagi la loc, dar se mai intampla ca in spatele tau sa mai fie cineva.

eu stiu ce vrei tu sa zici, dar nici tu nici pault nu aveti dreptate complet. 600 euro sunt si nu sunt o suma considerabila raportat la 16.000 euro, si a explicat pault foarte bine. daca toti banii tai sunt 16.000 euro si alegi sa ti cheltui pe o masina, intr-adevar inca 600 euro sunt o avere iar tu (nu ma refer la cineva anume) esti un dobitoc sa-ti dai toti banii pe o masina. eu recunosc ca am un stil de mers mai agresiv, dar nu tare. adica merg in limitele legale (sa zicem +10km/h) dar reprizele de acceleratie sunt scurte ca si durata. bineinteles ca am si momente cand pur si simplu n-am chef sa merg si ma lalai pe sosea.
initial asa am zis si eu ca diferentele nu prea se simt intre 2 motoare pe care le despart 20 cp si 40nm, propulsoare de aceeasi cilindree (de fapt unul si acelasi motor, dar cu componente diferite) montate pe acelasi model de masina. si intr-adevar la mers calm linistit nu prea ai ce sa simti, dar cand vrei niste reprize mai bune diferenta de potenta este acolo. iar din punct de vedere al consumului diferentele sunt aproape inexistente (chestie testata pe un traseu de 1000km).

nu il lua pe nu in brate ca oricat ai zice tu ca mergi potolit sigur vor fi momente cand vei dori si vei avea nevoie de mai multa putere. symboala mea are 65cp si 160nm, destul de ok pentru oras si mers moderat in exterior, dar de la 100km/h incepe sa "respire greu". si cum sunt destui frustati cu masini cu "brand mai mare" mai am surprize. pe langa asta prefer plusul de putere pentru siguranta mea. oricum traficul pe la noi este riscant din cauza sistemului de drumuri, asa ca daca exista posibilitatea sa fac depasirea mai repede deci implicit sa fiu mai siguranta, de ce sa nu aleg asta?? banii sunt simple hartii, iar masinile niste gramezi de fiare. intr-o tara cu trafic civilizat si autostrazi, sau sosele cu mai multe benzi nu prea ar fi nevoie mereu de mai multa putere, dar la noi...

This post has been edited by slider2: 1 Feb 2011, 21:58


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 1 Feb 2011, 23:23
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Da , au sosele si autostrazi dar au si soferi civilizati , sa vezi pe soselele cu o banda pe sens cand intalnesc un vehicul mai lent cum stau la "rand" sa depaseasca , nu ai sa vezi pe nimeni ca se lipeste de bara ta din spate sau ca se "agita" in spatele tau indiferent de masina pe care o conduce . Asta ne lipseste noua , civilizatia . Eu ma descurc cu berlina din dotare cat si cu alte masini sub 90 CP pe care le-am/le conduc pe drumurile patriei si nu numai . Totul e sa te adaptezi la masina pe care o conduci .
Cat ce priveste Duste-rul 4X4 dCI 90cp faptul ca inca nu se comercializeaza si in Romania arata faptul ca probabil cererea ar fi mica , romanii preferand varianta mai "potenta" caci la noi nivelul de trai e mai "ridicat" si ne permitem sa bagam mai multi bani intr-un "fier".


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungubogdan
post 2 Feb 2011, 14:18
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 22 July 08




QUOTE(iepure79 @ 1 Feb 2011, 19:53)
Si in plus de asta sunt sigur ca nu vreau un Duster !
*



si daca nu vrei un duster de ce te-ai dus la dealer sa intrebi?

si mi-am raspuns in gandul meu: bine ca esti tu destept!


--------------------
seat leon 5F ST 1.2TSI DSG7 2014 - B59GAE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iepure79
post 3 Feb 2011, 20:24
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 20 February 10




QUOTE(lungubogdan @ 2 Feb 2011, 14:18)
si daca nu vrei un duster de ce te-ai dus la dealer sa intrebi?

si mi-am raspuns in gandul meu: bine ca esti tu destept!
*




o sa-ti raspund....... nu m-am gandit nu meriti si daca vrei sa-ti raspund de ce nu imi iau duster e raspunsul ala sa se mire ............. care intreaba..... dar nu o sa fiu asa rau! tie ti se pare normal ca acel destept de la adras sa-mi spuna ca e normal sa va patineze discul de ambreaj la 100k ca trebuie schimbat!!!! ti se pare normal ca un duster de la adras drumul taberei sa nu aiba un al doile keder cum are cel de mal meridian vest ( ambele masini de prezentare din show room ) si cand intrebi de ce e asa ala de la meridian vest sa zica ca masine de la adras nu era completa ca asa era cu al doile keder? si totusi sa nu te lasi sa mori curios am mers la dealer ca am vazut o reclama de la adras pe un site si nu mi-e greu sa traversez strada! sti sunt si eu propietar de DACIE! acum o sa dormi mai bine? si cu toate astea iti doresc numai bine!


--------------------
dacia logan 2006
uite s-a flatulat mireasa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungubogdan
post 4 Feb 2011, 17:04
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 22 July 08




QUOTE(iepure79 @ 3 Feb 2011, 20:24)
o sa-ti raspund....... nu m-am  gandit nu meriti si daca vrei sa-ti raspund de ce nu imi iau duster e raspunsul ala sa se mire ............. care intreaba..... dar nu o sa fiu asa rau! tie ti se pare normal ca acel destept de la adras sa-mi spuna ca e normal sa va patineze discul de ambreaj la 100k ca trebuie schimbat!!!! ti se pare normal ca un duster de la adras drumul taberei sa nu aiba un al doile keder cum are cel de mal meridian vest ( ambele masini de prezentare din show room ) si cand intrebi de ce e asa ala de la meridian vest sa zica ca masine de la adras nu era completa ca asa era cu al doile keder? si totusi sa nu te lasi sa mori curios am mers la dealer ca am vazut o reclama de la adras pe un site si nu mi-e greu sa traversez strada! sti sunt si eu propietar de DACIE! acum o sa dormi mai bine? si cu toate astea iti doresc numai bine!
*



multumesc. la noapte o sa sforai. chiar daca nu am inteles mare lucru din ce-ai scris mai sus, totusi sunt multumit ca mi-ai raspuns, pot sa dorm linistit dupa doua zile in care m-am perpelit in asteptarea raspunsului tau.


--------------------
seat leon 5F ST 1.2TSI DSG7 2014 - B59GAE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ALH
post 4 Feb 2011, 19:44
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 29 October 10




sa nu cumva sa-ti cumperi Duster, nenea cu iepure ! Nu merita de nici un fel...


--------------------
Dacia Duster 4x4, 1.6 16V 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandrew
post 5 Feb 2011, 01:03
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 12 November 10




eu am fost miercuri la daperom pitesti si ma mirat ca aveau expus in showroom un duster dci 4x4 90 cp si chiar m-am uitat la motor si din cate stiu pe cele de 110 cp scrie dci 110 pe asta scria decat renault


--------------------
renault megane 3 SPORT TOURER 1.6 16v 110cp 2011 privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 5 Feb 2011, 01:11
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Nu cumva asta de 90 cai are injectie Delphi? naughty1.gif


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 09:01
Forum Renault