DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Accident auto cu asigurare euroins

sk0rpion
post 23 Oct 2014, 16:20
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Mda euroins, am sunat acum la ei si abia maine ajunge dosarul la departamentul financiar, trebuia sa ajunga din data de 21 conform lor dar sa intarziat, de ce? nu stiu nici ei, ideea e ca duminica 26 octombrie expira termenul legal si incepand cu 27 pot face reclamatie la asf , deja devine enervanta asteptarea asta si mai rau este ca nu pot face nimic, avem o lege de nimic si faza e ca tot mie mi se cere o suma enorma pentru asigurare, dar asta o sa o postez in alt topic.


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 26 Oct 2014, 07:29
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




QUOTE(kosfunny @ 6 Oct 2014, 08:06)
Din faptul ca cei de la Autocar nu vor sa trimita platforma decat atunci cand vad asigurarea deduc faptul ca ei nu lucreaza si in interesul tau, ci doar al lor .
Mai mult de atat masina ta imi pare cam dauna totala si este foarte posibil ca cei de la Autocar sa iti ceara bani pt tractare, reconstatare si deviz.
Te sfatuiesc sa cauti o platforma ieftina si sa o duci la o locatie de a ta. Soliciti asiguratorului sa faca constatarea in teren, te asiguri ca se va face o constatare cat mai completa si apoi mergi la un service sa iti intocmeasca un deviz in baza constatarii si a unor poze facute de tine.
Daca valoarea devizului depaseste 75 % din valoarea reala a masinii la data accidentului, calculata conforma ordinului 14/2011 al CSA dauna este totala .
Oricum vei avea bataie de cap mai mult ca sigur cu cei de la Euroins . Daca ai nevoie de sprijin scrie-mi la consultanta@amdauna.ro
*




Acum ramai cu paguba de la tractare si cu o gramada de timp pierdut . Daca faceai cum iti spuneam eu sau ma contactai acum poate aveai banii in cont . Te costa maxim 200 lei un deviz !

Si sa stii ca imi vin cazuri de la Euroins in care dosarul este la "financiar" si de doua luni de zile. Plus de asta , in ultima vreme si ASF-ul o lungeste si peste 30 de zile cu raspunsul la reclamatii.

financiar@euroins.ro Asta e mailul de la contabilitate , poate te ajuta cu ceva .


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sk0rpion
post 27 Oct 2014, 14:18
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Am facut azi reclamatie la asf, dupa ce am vorbit la telefon tot cu ei, iar la sediu la euroins imi zic ca ce a trecut 30 de zile?..... o firma de 2 bani, dosarul inca nu a ajuns la financiar si cand ajunge mai dureaza 10-15 zile iar inspectorul de daune imi recomanda sa fac zilnic reclamatii la ei, sa ii bombardez cu mail-uri pe toate adresele de mail.


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sk0rpion
post 31 Oct 2014, 14:25
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Si noutati , daca se pot numi asa......, am aflat de la ASF ca au cerut la euroins datele dar dureaza 2 saptamani sa le primeasca, termenul dat de euroins , se pare ca nu numai pe noi ne intarzie , iar la euroins am facut zilinic cate 2 reclamatii la care se da un raspuns automat in fiecare zi la orele 19:02 cum ca dosarul este la departamentul financiar si ca voi fi contactat in cel mai scurt timp, sau sa-i contactez eu la financiar@euroins.ro, bineinteles nu raspunde nimeni, iar la call center ca au multe dosare si se va rezolva in curand. A si sa nu uit, o informatie destul de interesanta "e bine ca nu ati incheiat amiabila". Sincer nu stiu de ce ii mai lasa sa functioneze in felul asta.

This post has been edited by sk0rpion: 31 Oct 2014, 14:26


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sk0rpion
post 6 Nov 2014, 17:02
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Da, dupa ce 2 saptamani nu mi-au raspuns la mail nici la financiar@euroins.ro nici la reclamatii, apeluri la call center in fiecare zi, aceiasi poveste.... am trimis un mail la relatiiclienti@euroins.ro in care am specificat ca este o bataie de joc ce se intampla si ca nu primesc niciun raspuns de la financiar si sunt indreptatit sa fac o plangere la protectia consumatorului pentru lipsa de informatii... si la politie, potrivit articolului 296 cod penal, am primit un email de la ei cu "Buna ziua, Va informam ca sesizarea dumneavoastra a fost transmisa catre departamentul financiar, in vederea efectuarii platii dosarului de dauna. Ne cerem scuze pentru intarziere. Va multumim pentru intelegere." si au facut plata in aceaiasi zi. Deci se poate si cu euroins...pentru cei care mai au probleme cu euroins si citesc acest topic, nu ezitati sa faceti plangere dupa cele 10 zile legale la asf (in cazul meu nu cred ca au rezolvat ceva in 7 zile) , si mail direct la relatiiclienti@euroins.ro

This post has been edited by sk0rpion: 6 Nov 2014, 19:37


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_ispas
post 14 Nov 2014, 18:51
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 3 September 08




s-a mai intamplat ceva?


--------------------
dacia Logan 2008 / Kis Fm - B-12-MSF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sk0rpion
post 14 Nov 2014, 21:28
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




da am primit de la asf o hartie cum ca nu a existat diferenta intre suma solicitata si cea primita.


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 20:48
Forum Renault