DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Instabilitate la decelerare

adrian16
post 2 Jul 2023, 09:11
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 12 February 23




Salutare! Am si eu o Dacie 0.9 tce din 2019 si de ceva vreme observ ca masina tremura in partea din fata cand trebuie sa opresc la un stop si nu e soseaua foarte dreapa. Se simte ca si cum sa misca stanga dreapta ceva greu , ma gandesc eu motorul sau ceva adiacent . Daca drumul are denivelari de la cauciucuri devine greu de controlat si se misca botul stanga dreapta foarte rau si devine foarte periculos la viteze mari.
Suportul de motor din dreapta sus a fost schimbat anul trecut , iar ambreiajul a fost schimbat acum cateva luni .
Ma gandesc sa ma duc sa schimb si ceilalti 2 suporti de motor .Pot fi si alte cauze? Daca ma duc la reprezentanta pentru constatare ma astept sa imi zica ca e normal si ca asa fac toate asa ca intentionez sa ma duc la un service mai de incredere de pe langa mine sa schimb direct ce piese am nevoie.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 2 Jul 2023, 18:20
Post #2


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Caut-o la articulații mai întâi.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 23:08
Forum Renault