DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> In sfarsit vad si eu atitudine in presa, ce parere aveti?

paul_s
post 20 Sep 2007, 12:58
Post #31


.


Group: Members
Posts: 305
Joined: 2 July 04
From: .




dupa inima ta atunci biggrin.gif


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dorriinn
post 20 Sep 2007, 13:16
Post #32


Romania Trotter


Group: Members
Posts: 355
Joined: 20 February 07
From: Craiova




da... si dupa ce se blocheaza usile se intrerupe semnalul gsm ca sa nu poti suna dupa ajutor, geamurile devin bulletproof sa nu poti sa le spargi nicicum, iar dupa ce mori carbonizat resturile masinii sar in aer din tine ramanad doar amprentele dentare ca sa poti fi identificat. eu asa am auzit. tongue.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 Expression 1.6 - PH .. ...
Uimit de ce vad pe strada...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 20 Sep 2007, 13:22
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




QUOTE(bear_mc @ 20 Sep 2007, 10:19)
[...]
P.S. Oare ce producator de automobile e in spatele articolului? Skoda? VW?  ph34r.gif
*




QUOTE(Solon @ 20 Sep 2007, 11:33)
Pai si Skoda poate sa fie! Ca sunt foarte multi care nu stiu ce sa aleaga Skoda sau Renault!


Era o gluma cu tinta spre Citroen, recte spre Tariceanu. biggrin.gif


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 20 Sep 2007, 13:39
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




orice masina poate sa aiba probleme (mai mari sau mai mici) insa cand te gandesti ca unele consumabile se schimba (conform producatorului) la Renault Group la doar 60.000 km iar la VAG la 90.000 km ceva ceva nu e tocmai in regula. Ieftine la achizitionare si scumpe in draci la intretinere cam asta este caracterizarea scurta a produselor Renault group.


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 20 Sep 2007, 13:44
Post #35


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




Faza cu arsul de viu in masina cu usile blocate de maleficul UCH apare si in filmul "Final Destination 4" aflat in productie. radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_F
post 20 Sep 2007, 14:19
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




Ref la cine a comandat articolul, eu cred ca e suficient sa ne uitam cine va baga publicitate in Adevarul ca sa ne dam seama cine a platit articolul.

Personal, mi se pare un articol normal pentru ziarele din Romania (adica neprofesionist) insa ar fi fost pentru pagina 5 undeva intr-un colt sau pentru un supliment auto, etc...insa sa pui pe prima pagina cu ditamai titlul - asta sare in ochi. In plus, eu nu vad nicaieri de ce respectivii consumatori nu au apelat la OPC, de ce nu exista nicio pozitie oficiala a OPC reflectata in articol. Ma rog, in stilul asta vom asista si la alte articole de genul: "Clientii Peugeot risca sa ramana fara frane", "Ford - masina fara directie", "Skoda - pericol de explozie", etc... precedentul a fost creat - media castiga intotdeauna.


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ro_megane
post 20 Sep 2007, 14:49
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 22 January 07




Nu a ars de viu, deoarece a reusit sa scrie ulterior pataniei http://www.reno.ro/index.php?showtopic=84864&hl= .... cu fum...

Poate cu articole prin ziare si un trend al vanzarilor in scadere se mai schimba ceva in mentalitatea RNRo...

Regards,

ps: "Vrei o masina fiabila, vino sa-ti iei un Renault Megane Manager!" ... (textul aproximativ al unei reclame radio) ... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Renault Megane Sedan Expresion 2005 1,6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 20 Sep 2007, 15:30
Post #38


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE
daca compresorul se gripeaza, se rupe cureaua de accesorii si rami in drum ca nu mai ai alternator. Daca nu se rupe insa, se freaca de fulia blocata s se incing plasticele. daca ai extinctor cum zice legea, nu patesti nimic, e o sansa de 1 la 100 000 sa ia foc. Sa vad si eu un clinet ROMAN cu problema asta si-l maninc.

QUOTE
Paco (unu din analisti, a fost vreo 8 ani Cotech) zice ca se gripeaza compresorul, cureaua se invarte pe fulia blocata fara sa se miste si se freaca, daca nu se rupe urgent, frecarea produce caldura si iau foc plasticele (in mod normal se rupe cureaua, dar se poate sa nu se intample asta). Reprogramarea aia de injectie elibereaza ambreiajul electromagnetic din fulia AC daca se blocheaza compresorul tocmai ca sa nu se intample asta
Se poate stinge insa lejer cu un extinctor de masina (aici nu e obligatoriu, deci de aia a ars masina).
Producatorul Delphy e de vina. cu mentiunea ca e valabil si pentru BMW si pentru Rolls royce


Din comentariile de pe adevarul ..

This post has been edited by ssilviu: 20 Sep 2007, 15:33


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 20 Sep 2007, 15:34
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




Articolul e articol. Daca e neadevarat sau asemenea atunci Renault poate sa-i dea in judecata. La fel de bine pot sa o faca si cei de la dealer. E foarte adevarat ca romanii isi cunosc mult mai putin drepturile in comparatie cu alti europeni si pe asta se bazeaza politica de relatii publice a multor companii nu numai Renault.

Cine e in spatele articolului?! Ce importanta are?- daca ai Megane din seriile mentionate in articol ar fi preferabil sa stii dimineata cind te urci in masina ca nu ai riscul sa arzi in ea. Si Renault ar trebui sa fie cel care te asigura de asta (fie iti scrie acasa ca e o minciuna fie te cheama la service)- asta e grija fata de client.

Asa ca... cu sau fara probleme la compresor Renault demonstreaza totusi ca are probleme in relatia cu clientul.


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 20 Sep 2007, 17:03
Post #40


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Vreau si eu Megane 1.9 sad.gif


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 20 Sep 2007, 18:04
Post #41


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Orice om cumpatat isi da seama ca articolul din Adev....e o facatura.
De ce ar sta cineva de la Meridian de vorba cu "ziaristii" cand nu se simt cu nici o vina...si cazurile de 1.9 dCi sunt inventii.

Prody are cea mai mare dreptate...vreau si eu un Megane 1.9 dCi de orice fel wink.gif


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 20 Sep 2007, 18:31
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




QUOTE(hellcat @ 20 Sep 2007, 20:04)
De ce ar sta cineva de la Meridian de vorba cu "ziaristii" cand nu se simt cu nici o vina...si cazurile de 1.9 dCi sunt inventii.


Pentru ca asta e rolul expertilor in PR: sa impiedice ca o facatura sa devina un zvon care sa nu mai poata fi controlat. Zvonurile inalta afaceri (sa ne aducem aminte de Caritas de exemplu) si tot zvonurile omoara firme (ajunge sa ne uitam pe bursa sa vedem asta). De aceea zvonurile si imaginea firmei trebuie sa primeasca atentia cuvenita. Cumparam o masina si tinind cont de imaginea firmei (citi si-ar gumpara SUV-uri Great Wall cu 12.500 euro si nu Megane la aceeasi bani?).Sa ne aducem aminte de saltul inainte in materie de imagine pe care Dacia l-a inregistrat atunci cind s-a "inventat" VC. Atunci cind imi voi cumpara urmatoarea masina ma voi gindi si la felul in care firma producatoare are grija de linistea mea si dupa ca mi-a luat banii - c'asa imi place mie: sa nu ma simt "pungasit" imediat ce am platit masina...

Parerea mea este ca indiferent de natura articolului este bine ca RENAULT sa-mi zica: "Am verificat - nu se confirma." Costa poate 500 Euro intr-un ziar sa publice asta - dar eu voi putea dormi linistit si ii voi aprecia pentru grija lor pentru mine. Altfel simburele incertitudinii tot te macina.


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 20 Sep 2007, 18:35
Post #43


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Am vazut eu unul de si-a luat Great Wall...


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabi1
post 20 Sep 2007, 19:10
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 399
Joined: 19 April 06
From: NEAMT




Acum vre-o luna de zile,un domn din Piatra Neamt,auto Renault Megane...nu stiu exact modelul,dar in garantie,diagnostic:compresor gripat,timp remediere cam 3 saptamani.Curios e ca omul inca mai circula cu masina...!!?


--------------------
1310 / Nova GT '99 / FORD Focus2 2005 1.6TDCI ... - nt-yy-yyy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 20 Sep 2007, 19:14
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Patriciu + Tariceanu = Love
Patriciu = Patron la Adevarul
Tariceanu = Actionar la Citroen

Edit: Aproape toate reprezentantele sunt la pamant dpdv al service'urilor. Duceti-va la Renault sau la Peugeot, sau la multe alte marci si cereti diagnoza la o masina de 10 ani vechime si o sa va raspunda ca nu au softuri.
Ei de-abia le repara pe astea la care asigura garantia. Si nici pe-astea nu le nimeresc cateodata.

Mai avem de asteptat pana sa beneficiem cu adevarat de garantia masinii.

Astia inca sunt la stadiul primitiv, ahtiati sa vanda cat mai multe masini. Hai sa vindem, sa vindem. Dupa aia...Dumnezeu cu mila... Ti se strica ceva trebuie sa faci programare, sa dai si tu o atentie baiatului care se ocupa cu preluare service, sa mai dai o atentie ca sa vina piesa mai repede pe stoc (oricum nu stiu ce stocuri au ei., probabil 2 piulite si 3 becuri)... etc

Ei au o imagine doar de fatada, intrii in cladire zici "mama ce tari sunt astia". Aere conditionate, laptopuri, imbracati la 15 ace....Dar nu sunt in stare sa tina 2-3 piese mai importante pe stoc.

Scule au, dar doar un minim necesar pentru a putea deveni concesionari ai marcilor respective.

This post has been edited by andu911: 20 Sep 2007, 19:31


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 20 Sep 2007, 20:47
Post #46


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Am cunoscut acum o luna pe cineva cu Peugeot 407 care avea o tripla sparta pe spate. Totul ok, Casco plateste, dar din pacate, pe stoc la reprezentanta Peugeot din Craiova nu exista triple pe stoc (!),i s-a facut comanda si urma sa o ia peste o luna. Si mai costa si vreo 20 de milioane...
Chiar asa...astia ce au pe stoc daca nici triple nu au?

Titlul topicului asta sper ca e ironic, asta nu e atitudine, este mai degraba delir de competenta din partea "ziaristului" ala! Si cine naiba mai citeste Adevarul?

This post has been edited by prody: 20 Sep 2007, 21:07


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 20 Sep 2007, 20:52
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




Becuri! radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B_37_DEE
post 20 Sep 2007, 20:55
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 26 June 07
From: Bucuresti




chestia e reala eu am un prieten cu sedan 1.5dci 2006 fabricat a patit aceeasi problema dar la ei in service s-a dus sa schimbe un injector si s-a blocat compresorul de la aerul conditionat 3 saptamani a durat pana i-au facut masina si nici masina nu i-au dat in schimb am alergat cu saracul om sa inchirieze o masina cu toate ca toata tarasenia era din vina lor

This post has been edited by B_37_DEE: 20 Sep 2007, 20:56


--------------------
Renault Megane 2.1 2004 1.6 16V/Kangoo 4x4 2004 1.6 16v /Laguna2.2 2006 1.9dci Lux Privilege/
https://www.facebook.com/servicediagnozaro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 20 Sep 2007, 22:21
Post #49


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Esti offtopic.... biggrin.gif , probleme cu compresorul au numeroasele 1.9 dCi.... radmasa.gif


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 21 Sep 2007, 00:40
Post #50


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




pe unul din celelalte topicuri deschise pe aceeasi tema am povestit cum un caz descris in articol a patit cumnatul meu, cu Sedan 1,5 100CP luat in iunie 2006. I-a luat foc compresorul, dar a avut norroc ca nu a fost mai grav. Dupa 2 saptamani era din nou pe sosea, fara probleme.

Articolul a fost clar scris e un amator, ciudat este ca l-au pus pe prima pagina...

P.S. Cine crede ca prietenia dintre Tariceanu si Patriciu a generat articolul ala se insala amarnic. Cel mai important argument este ca Citroen nu are un concurent direct pentru Megane Sedan, mai ales motor de 130CP (sau 120CP), plus ca vanzarile lor nu au cum sa se creasca atat de mult dintr-o ipotetica prabusire a vanzarilor Renault...


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B_37_DEE
post 21 Sep 2007, 09:58
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 26 June 07
From: Bucuresti




scz de offtopic.....era vb de compresor in sine....oricum scz tongue.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 2004 1.6 16V/Kangoo 4x4 2004 1.6 16v /Laguna2.2 2006 1.9dci Lux Privilege/
https://www.facebook.com/servicediagnozaro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 21 Sep 2007, 10:09
Post #52


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(andu911 @ 20 Sep 2007, 20:14)
...
Edit: Aproape toate reprezentantele sunt la pamant dpdv al service'urilor. Duceti-va la Renault sau la Peugeot, sau la multe alte marci si cereti diagnoza la o masina de 10 ani vechime si o sa va raspunda ca nu au softuri.
*



Tocmai mi s-a confirmat ca orice service din Rromania poate fi varza. Cumnatu tocmai si-a facut revizia la Mitsubishi Pinin si aia i-au zis ca are joc la un rulment de la roata. El, a decis fara probleme la schimbarea rulmentului. Mecanicii fara probleme s-au apucat de desfacut suspensia....cu ciocanul. Rezultatul? Filetul de la planetara a fost terminat, ca au dat la greu cu ciocanu sa scoata planetara. Ce mai poti zice? Unii zic ca doar la Dacia se poate intampla asa ceva.....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 21 Sep 2007, 11:52
Post #53


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(prody @ 20 Sep 2007, 21:47)
Si cine naiba mai citeste Adevarul?
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif Adevarat!


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOG
post 21 Sep 2007, 12:18
Post #54


Riders on the Storm


Group: Moderatori
Posts: 1.364
Joined: 16 August 05
From: Bucuresti/Botosani




Articolul de ieri are o continuare!


--------------------
Reno M 2.1/CD 2005/1.6 16 V - B xx BOG
Ce este adevarul?, a aruncat sfidator Pilat din Pont, dar nu a asteptat raspunsul! (Bacon)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 21 Sep 2007, 12:19
Post #55


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai sa dea si el telefon la Vocea Mitsubishiului. smile.gif

Acum serios eu i-am intrebat pe aia de la Dacia de ce bat cu ciocanul in bieletele mele de directie ca sa scoata capatul de bara din bratul rotii. Le-am zis ca in manualul de service e desenata o presa pentru asta (extractor).
Raspunsul a fost ca lasa dom'ne ca n-are nimic bieleta daca batem cu ciocanul in ea. Eu ma gandesc doar la faptul ca s-ar putea indoi sau s-ar putea sa se buleasca ceva in caseta de directie. Ideea e ca ei ar trebui sa aiba piesa respectiva de extractie, doar ca le e prea lene sa o foloseasca.
Si daca nimeni nu se plange ca aia le maltrateaza masina, n-or sa se schimbe.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dack
post 21 Sep 2007, 12:31
Post #56


Membru cu atitudine


Group: Members
Posts: 607
Joined: 1 September 06
From: Bucuresti




Se stie ca nu sunt prietenul celor de la Renault, dar cred si eu ca articolul se vrea a fi un ghiont in coaste, avand in vedere volumul vanzarilor si foarte probabil, pretul de vanzare (vezi Prima) care deranjeaza concurenta in mod evident. Dupa cum spunea si Silviu, in mod clar am fi aflat asa ceva pe forum...e o tampenie.

"Continut nou, echipa noua, practici vechi" biggrin.gif
Dar articole comandate sau facute pentru unii prieteni cu probleme vor fi mereu.. Pac la Rasboiu...

This post has been edited by dack: 21 Sep 2007, 14:01


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5dCI 126CP Privilege, martie 2007
Fiat Stilo Dynamic, 1.9 MJT 148CP, 2006
Riding on the wind.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 21 Sep 2007, 14:26
Post #57


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Aia cu vanzarile mari ale Renault nu prea tine. Pentru ca in ultima vreme vanzarile Renault scad, nu cresc, pentru ca apar masini comparabile ca pret , dar cu garantie mai multa si preturi comparabile la aceleasi dotari.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinon
post 21 Sep 2007, 15:23
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 10 April 07
From: Campulung-Muscel, Braila




Asta e baieti, traim intr-o societate de consum. Pana si Rolsu, Mertanu, BMW au probleme si unele chiar mai mari decat cea semnalata in articol.
Eu unul raman la masina din avatar.
Numai bine.


--------------------
Renault Megane Classic K4M 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mefmef
post 21 Sep 2007, 17:06
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 October 06




QUOTE(nh1980ro @ 21 Sep 2007, 15:26)
Aia cu vanzarile mari ale Renault nu prea tine. Pentru ca in ultima vreme vanzarile Renault scad, nu cresc, pentru ca apar masini comparabile ca pret , dar cu garantie mai multa si preturi comparabile la aceleasi dotari.
*



Uita-te pe site-ul APIA si o sa vezi ca nu ai dreptate.
Vanzarile la Renault pe primele 7 luni din 2007 au crescut cu 45% fata de perioada similara din 2006.
Vanzarile la Megane au crescut cu 84% fata de aceiasi perioada.

Uite aici si linkul: http://www.apia.ro/date/2007-07-Analize.pdf

This post has been edited by mefmef: 21 Sep 2007, 17:12


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 21 Sep 2007, 17:30
Post #60


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Detalii ... icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 23:56
Forum Renault