DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> societati de asigurari -- casco

ce societate de asigurari ati recomanda?
 
Unita [ 2 ] ** [3.39%]
BCR-Asigurari [ 5 ] ** [8.47%]
Allianz-Tziriac [ 22 ] ** [37.29%]
Omniasig [ 8 ] ** [13.56%]
AsiRom [ 17 ] ** [28.81%]
Asiban [ 5 ] ** [8.47%]
Total Votes: 59
Guests cannot vote 
Valentine
post 2 Dec 2003, 10:42
Post #1


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




care credeti ca merita ?


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 2 Dec 2003, 10:45
Post #2


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Din 1996 de cind am casco, il am la Asirom. Nu am avut niciodata probleme cu ei. Nu am dat bani din buzunar niciodata. Am apelat de 2 ori, la Cielo, pentru schimbarea parbrizului crapat din cauza pietrelor si pentru schimbarea unui far crapat din aceleasi motive.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 2 Dec 2003, 10:47
Post #3


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Baga si altele!
Generali!
No probels, no fransiza, no prima de reintragire!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 2 Dec 2003, 10:48
Post #4


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




ba care ai pus asiban "ca te sparg sa moara mama" biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 2 Dec 2003, 10:50
Post #5


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Eu recomand Asiban. Analizand la rece, aceasta societate (ASIgurareaBANcara) este rezultatul unei colaborari intre BCR, BRD si nu mai stiu cine. Acest lucru ma face sa cred ca nu prea are cum sa ramana fara bani asa usor.
Chiar daca unii se plang ca nu platesc, eu cand am avut masina avariata, m-am dus la Com Nico Serv si in 3 zile masina a fost gata. Nici macar nu am vazut banii pe care Asiban i-a virat in contul service-ului.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 2 Dec 2003, 10:52
Post #6


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE
Eu recomand Asiban. Analizand la rece, aceasta societate (ASIgurareaBANcara) este rezultatul unei colaborari intre BCR, BRD si nu mai stiu cine.  Acest lucru ma face sa cred ca nu prea are cum sa ramana fara bani asa usor.
Chiar daca unii se plang ca nu platesc, eu cand am avut masina avariata, m-am dus la Com Nico Serv si in 3 zile masina a fost gata. Nici macar nu am vazut banii pe care Asiban i-a virat in contul service-ului.

si eu m-am dus la Com Nico Serv si de 3 saptamani masina e gata. Si nici eu (si nici aia de la Com Nico Serv) nu am vazut banii pana acuma ...


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 2 Dec 2003, 10:54
Post #7


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




La mine au fost foarte prompti. Bine, devizul a fost undeva pe la 6.000.000 deci nu ceva astronomic.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 2 Dec 2003, 10:54
Post #8


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE

Si nici eu (si nici aia de la Com Nico Serv) nu am vazut banii pana acuma ...

Maaaaaaaaaaaaaaammma ce inapoiat esti!
Beeei! Acuma se face plata prin transfr bancar, adica tu nu mai vezi banii cash!
Si nici nu o sa-i vezi!
Numai ca pana transfera banii de la BCR la BRD la .... la... la...Com Nico...o sa cam faca ceva timp!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 2 Dec 2003, 11:01
Post #9


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Valentine, vrei sa-ti spui io de ce nu ti-au rezolvat masina ??? Pentru ca ai facut pe desteptu' cu ei si ai mai si picat de (pardon) fraier! Ia sa ne aducem aminte cum tu ti-ai anulat franciza la o zi dupa producerea evenimentului si cum te-ai dus la ei sa-ti plateasca integral reparatia. Daca veneai la mine cu asemenea caterinca, nu-ti luai masina 3 luni de la service, garantat!
De ce ai picat de fraier ? Pentru ca odata ce te-ai decis sa faci smecheria, fa-o pina la capat, fii tare pe pozitie, nu-i lasa sa te faca din vorbe. Tu tocmai contrarul l-ai facut, te-ai certat cu ei pe faza cu franciza si nici nu ti-o considera 0.
Nu e vina Asiban-ului, crede-ma!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 2 Dec 2003, 11:17
Post #10


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE
Valentine, vrei sa-ti spui io de ce nu ti-au rezolvat masina ??? Pentru ca ai facut pe desteptu' cu ei si ai mai si picat de (pardon) fraier! Ia sa ne aducem aminte cum tu ti-ai anulat franciza la o zi dupa producerea evenimentului si cum te-ai dus la ei sa-ti plateasca integral reparatia. Daca veneai la mine cu asemenea caterinca, nu-ti luai masina 3 luni de la service, garantat!
De ce ai picat de fraier ? Pentru ca odata ce te-ai decis sa faci smecheria, fa-o pina la capat, fii tare pe pozitie, nu-i lasa sa te faca din vorbe. Tu tocmai contrarul l-ai facut, te-ai certat cu ei pe faza cu franciza si nici nu ti-o considera 0.
Nu e vina Asiban-ului, crede-ma!

pai nici nu m-am lasat. Cat despre vina e vina lor. Am vb azi cu directorul general (ala de la sediul din Eminescu). Ala de la Universitatii e un cretin, se vedea pe fata lui. Pana si el mi-a dat dreptate si cu una si cu alta. A zis pana una alta sa vedem ce facem sa imi iau masina azi si sa lamurim si cu banii de tractat (pe care tot nu mi i-au platit).

Cand exista un termen legal (de ei pus!) de 5 zile lucratoare (pentru semnarea acceptului devizului) si ei il incalca pentru ca inspectorul X i-a fost lene sa semneze si sa il dea mai departe mi se pare vina lor.

Mai mult, cand am luat masina i-am intrebat tot pe ei de la asiban daca nu pot sa scot fransiza fara CI in original si mi-au spus NU. Clar NU. Directorul de la ASIBAN mi-a spus acuma ca DA se poate, si ca angajatul care m-a dezinformat o sa fie sanctionat.

Si ca sa termin, faza cu franciza poate fi comparata cu urmatoarea: (stiu stiu e macabra dar e singurul exemplu care e similar). In statul X exista pedeapsa cu moartea. Criminalul Y comite o crima pasibila clar de aceasta pedeapsa cand ea era inca in vigoare. Intre timp, procesul dureaza, se scoate pedeapsa cu moartea. La sfarsitul procesului este declarat vinovat, dar mai poate judecatorul sa ii dea pedeapsa cu moartea? ca doar era in vigoare cand a facut accidentul ..., pardon crima? exact la fel e si cu fransiza aia.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 2 Dec 2003, 11:29
Post #11


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE

Si ca sa termin, faza cu franciza poate fi comparata cu urmatoarea: (stiu stiu e macabra dar e singurul exemplu care e similar). In statul X exista pedeapsa cu moartea. Criminalul Y comite o crima pasibila clar de aceasta pedeapsa cand ea era inca in vigoare. Intre timp, procesul dureaza, se scoate pedeapsa cu moartea. La sfarsitul procesului este declarat vinovat, dar mai poate judecatorul sa ii dea pedeapsa cu moartea? ca doar era in vigoare cand a facut accidentul ..., pardon crima? exact la fel e si cu fransiza aia.


Nu e chiar asa. De ce? Pentru ca TU ai vrut sa ai franciza 0 si NU ei. Daca era initiativa LOR sa iti ceara asta, atunci era altceva. Tu ai vrut sa fii mai smecher (adica incorect, necinstit etc., ia-o cum vrei) la faza cu franciza.

Si nu am inteles DE CE trebuie sa iti plateasca cineva tractarea... :shock: Asta se face pe banii tai, deoarece TU ai fost vinovat de producerea accidentului.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 2 Dec 2003, 11:39
Post #12


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE


Nu e chiar asa. De ce? Pentru ca TU ai vrut sa ai franciza 0 si NU ei. Daca era initiativa LOR sa iti ceara asta, atunci era altceva. Tu ai vrut sa fii mai smecher (adica incorect, necinstit etc., ia-o cum vrei) la faza cu franciza.

Si nu am inteles DE CE trebuie sa iti plateasca cineva tractarea... :shock: Asta se face pe banii tai, deoarece TU ai fost vinovat de producerea accidentului.


money nu mai vorbi cand nu stii despre ce e vorba! (problema ta dintotdeauna).

1) la mana trebuie sa imi plateasca tractarea pentru ca este punctul 5.6 din polita !!!! ( ca in orice polita casco normala!).
2) nu am vrut sa fiu mai shmecher. pus si simplu am vrut de la inceput fransiza, iar un angajat X nu a vrut sa imi faca desi putea (a confirmat directorul)! bun dupa aia acelasi angajat X a facut fransiza, dupa accident, atunci cand am avut CI in original (pana atunci nu am avut-o). Deci practic nimic nu a depins de mine (decat evident accidentul in sine).
3) avand in vedere situatia e clar ca nu ai inteles exemplul de mai sus.
4) cat despre faptul ca eu am fost vinovat, ce masa conteaza?!!! nu de aia platim casco, ca in cazul in care NOI suntem vinovati sa ne repare cineva masina?!!!


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 2 Dec 2003, 12:59
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




OOOO, ce bun subiect! Ia sa vedem cum sta treaba cu ASIBAN-ul (nu de alta, insa spumeg):

Com Nico, baieti de treaba, s-au tinut de cuvant si au facut masina cand au zis. Mda, insa mai trebuie accptul asiguratorului. Pai, ce ma ... furnica... grija pe mine de acceptul asiguratorului? Service-ul poate a umflat nota. Asiguratorul nu vrea sa despagubeasca atat. Eu ce rol am in toata povestea? Eu sunt papagalul ce si-a facut asigurarea la marele rahat numit ASIBAN si care e prins in mijloc. Masina sta in service, eu merg cu autobuzul sau taxiul si asta e, se cheama ca mi-am facut asigurare. Nu vor sa plateasca (sa spunem). Ce se intampla? Raspuns: a, nu se pune problema, se da acceptul in 5 zile! Pai si atunci eu de ce sunt lipsit de proprietatea mea 5 zile lucratoare?

Maimuta de agent, care a facut constatarea (Stanciu, burn in hell!) azi nu e de gasit. Unde e? In concediu. Si de dosar cine se ocupa? Nu stim, probabil s-au repartizat. La cine e dosarul? Nu va pot da aceasta informatie!

Mers la Universitate, scandal la receptie acolo, pana la urma dau de musiu la care e dosarul. Ala, cica l-a primit acum 5 minute. Ca nu are ce sa faca, ca trebuie sa-l analizeze! In final, o da la intors ca da, e in regula, insa... lipseste ceva... Ce? Numele celui cu Cielo ars. Ca ei au facut o nota catre Politie, si pana cand nu vine raspunsul, dosarul e incomplet si deci... ciuciu.

Cedez de la mine in final si ma duc la Politie. Aia casca ochii mari, cauta prin acte si... Bingo, a venit scrisoarea de la Asiban. Insa e o problema. Asiban-ul doreste numarul tichetului RCA, pe langa numele nefericitului. Ei nu au aceasta informatie. Ala de la Asiban se multumea si cu numele. Bun, vreau hartie. Mda, insa nu putem sa vi-o dam dumneavoastra, ca avem reguli. Noi raspundem Asiban, asa ca o sa le trimitem lor recomandata. In cele din urma cedeaza, cand realizeaza ca e in interesul meu ca respectiva hartie sa ajunga la Asiban. Se cacaie sa tasteze trei randuri, se duc la semnat, mi-o pun in plic sigilat.

La Asiban, maraie ala, o ia, o inregistreaza, si imi spune in cele din urma ca e in regula, insa azi, la ora 1200, nu mai poate da nici un accept, ca nu are cine sa semneze. Cedez eu, cu promisiunea ca daca maine la prima ora acceptul nu ajunge la Com Nico, eu vin de o sa ma scoata cu jandarmii din sediul lor.

Lucruri aditionale:
1. Le-am spus ca in conditiile astea, nu o sa-mi mai prelungesc CASCO la ei. Raspuns: si ce daca! Ca nu pot, ca mai am rate la BRD si ca pe ei nu-i intereseaza. O sa ma interesez si eu si daca se poate la Allianz, cu mare placere. Insa atata respect au astia pentru clientii lor.

2. Termenul de 5 zile nu figureaza in conditiile primite la semnarea contractului. Sunt trecute pe foaia cu care m-am dus la service. Deci eu nu am semnat nimic cu 5 zile termen. 5 zile este pe o foaie, intr-un contract probabil, intre Asiban si Com Nico. Vitele zic ca cica aia e, scrie in contract. Fals. E o chetie complet arbitrara si abuziva ce ne afecteaza pe noi, asiguratii.

Tragand linie, eu voi sfatui din toate puterile mele sa se evite ASIBAN-ul .Niste jegosi (o sa le donez eu niste topuri de hartie, si niste junghiuri de calculatoare, care oricum sint mai pricopsite decat mizeriile alea pe care le au), cu mare dispret pentru clienti, li se rupe daca esti multumit sau nu.

Deci, NU, Asiban sucks big time. Fugiti de ei ca dracu de tamaie!


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 2 Dec 2003, 13:43
Post #14


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




finally cineva este de acord cu mine.

jos cu ASIBAN jos cu Stanciu, mama lui! tot ala mi-a facut si mie. e in concediu draqu' nu? ce mama lui el e la munte se distreaza ca baietzii, noi o frecam in RATB (si mai iau si amenda!).

cateva precizari:

1) termenul ala de 5 zile ar fi frumos daca ar fi respectat. deja au trecut 11 (!!!) zile dintre care 6 (!!) lucratoare si tot nu s-a facut nimic. directorul lui frectzie a spus ca la ora 2 o sa pot sa iau masina. e 13,40 si nici un telefon, nimic, nici un accept la service (cred ca saracii s-au stresat de cat i-am sunat sa ii intreb daca a venit kktul ala de accept).


"La Asiban, maraie ala, o ia, o inregistreaza, si imi spune in cele din urma ca e in regula, insa azi, la ora 1200, nu mai poate da nici un accept, ca nu are cine sa semneze. Cedez eu, cu promisiunea ca daca maine la prima ora acceptul nu ajunge la Com Nico, eu vin de o sa ma scoata cu jandarmii din sediul lor.
" asa m-au mintit pe mine timp de 6 (!!!) zile. in fiecare zi mi-au spus ca o sa vina azi seara, sau cel tarziu maine la prima ora.

btw pentru interesul tuturor binevoitorilor pun numarul dnului Stanciu aici: 0744211207.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 3 Dec 2003, 09:25
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Dragii mei, hai sa continuam povestea, ca poate (bat in lemn) mai e de folos cuiva.

Ramasesem ca o sa se rezolve azi, miercuri dimineata, ca nu are cine sa semneze acceptul. Boon. Valentine ma zgandara pe YM ca se mai poate face ceva. Hmmm. Ce? Pai telefon in ASIBAN central, si facut o reclamatie la Seful de daune auto. 210.12.87 sau 210.13.07. Cand am sunat acolo, si am pomenit de Stanciu care a plecat in concediu si a lasat balta dosarul iar la ora 12 in Universitatii nu mai e nimeni care sa poata da un accept, omul a zis bine-bine, numele, numarul masinii si ramaneti pe fir. A vorbit la alt telefon, si a revenit sa las un numar de telefon unde pot fi gasit ca vor da acceptul direct din centrala.

Si dragii mei, intr-adevar, minunea s-a produs. Am fost sunat insa nu din centrala, ci din Universitatii, de seful de daune de acolo, pe numele lui Sergiu Popa, ca trebuie sa trec personal sa iau hartia de acolo. Am facut si chestia asta. Nu a vrut sa trimita pe fax acceptul ca cica a vrut sa ne intalnim. Ca am facut taraboi chiar daca prin contract ei au la dispozitie 15 (!!!) zile. Ca a primit si el prin fax acel mail furios pe care eu l-am trimis in atentia directorului general Asiban, pe o adresa generica. Ca l-am scris cu rautate si rea-vointa si ca daca imi pastrez pozitia, poate sa nu-mi dea acceptul (chiar daca era pe masa, sub ochii mei). Ca de ce nu am vorbit si cu el, chiar daca i-am spus in doua randuri ca ala de la receptie, Manea Florea, a considerat toate numele si telefoanele ca fiind secrete. Am cerut in mod specific sa vorbesc cu un superior si mi s-a dat cu flit, ca nu e treaba mea sa aflu nume de persoane.

Cert este ca impresia mea proasta despre cum merg lucrurile acolo nu s-a schimbat. Pana la urma a mai intrat unul in camera, care a zis "A, asta e ala cu mailul. Lasa dom'le, du-te la altii, ca nu o sa dam noi faliment din cauza ta". E o adunatura de hartogari, ce inventeaza motive, hartii, rationamente, doar pentru a intarzia cat se poate plata. Nu esti privit ca un client, ci ca unul care vine sa cerseasca ceva. De fapt, faptul ca ai masina in rate la BRD, te coboara extrem de rau in viziunea lor (mi s-a dat deja de vreo 4 ori peste nas cu chestia asta).

Repet, nu vreau sa mai am de-a face in viata asta cu o societate ce face pisu-pisu pe clientii lor. O societate de asigurari care nu intelege ca rolul lor este acela de a ma face sa ma simt in siguranta. O societate care ar trebui sa stea in maini pentru a remedia dauna, pentru ca de fapt asta e produsul pe care il vand. Niste scarbe. Sa nu plecati ca mine de la ideea ca aveti niste drepturi, oamenii vor fi draguti si va vor servi rapid cu toate formalitatile. Plecati ca la razboi, decisi sa nu cedati nimic. FERITI-VA DE ASIBAN.

Mai multe, cu si fara legatura cu ASIBAN-ul, in topic-ul cu povestea arsurii (trebuie sa-l inchid, nu?).


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucman72
post 3 Dec 2003, 15:28
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 9 January 03
From: Bucuresti




Deci, eu vreau sa imi fac un CASCO maine sau poimaine. Puteti spune un DA categoric pentru o anumita firma?


--------------------
Lucman
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 3 Dec 2003, 15:50
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




io merg pe allianz; am avut o exp. cu tico-ul lu socru'miu si a fost aproape ok; a carait unul la un moment dat, dar am vorbit cu sefu lui si a fost ok;

am avut o exp. neplacuta cu omniasig, cand m-a lovit unul; a alergat dupa hartii de mi-a venit acru;


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 3 Dec 2003, 16:33
Post #18


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Allianz (vezi sa specifici sa-ti faca FULL CASCO) sau Omniasig (ma rog, eu am prieteni acolo)


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucman72
post 3 Dec 2003, 16:53
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 9 January 03
From: Bucuresti




Deci Allianz spuneti voi, merg pe mana voastra


--------------------
Lucman
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 9 Jan 2004, 13:28
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Salut

Io ai pe Ford, si pe Oltcit am la Omniasig. In primul an la oltcit am avut trei tamponari + 2 jentzi facute praf de la gropi + parbriz si far sparte de la pietre, adica 600% daune iar io n-am scos un ban din buzunar pt reparatzii.

Anul astapt masina evaluata la 780 euro am platit o prima anuaala de 31 euro pe an. Cred ca e super ieftin, doar parprizul costa mai mult!

Gabi


--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 05:36
Forum Renault