DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> conducta de inalta presiune de la servodirectie car

smash
post 4 Oct 2007, 15:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 October 07




Salut.

Am o Dacia Solenza Scala din 2003. 54000 de km. cam de o saptamana am niste probleme cu servodirectia in sensul ca uneori atunci cand virez se aude un zgomot destul de ciudat si simt volanul ca tremura usor. Acest lucru nu se intampla numai cand virez maxim, ca am inteles ca atunci e normal sa se simta un zgomot.

Am fost cu ea in service la INSCUT in Militari si mi-au zis ca pierd ulei de servodirectie si ca trebuie sa schimb conducta de inalta presiune de la servodirectie care are o sonda pe ea. La ei in service costa 280 de lei fara TVA dar nu o aveau pe stoc. Am facut comanda la ei dar azi mi-au spus ca nu pot face rost de piesa respectiva. Aveti idee unde pot gasi aceasta piesa si la ce pret?

Mersi


--------------------
dacia solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 4 Oct 2007, 21:07
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai e un magazin in Militari vizavi de Autogara. Acol e posibil sa gasesti sau in targul Vitan (acolo e plin de conducte din astea). Dar daca conducta nu e sparta tare, adica nu pierzi prea mult ulei (daca pierzi 100ml la cateva luni nu-ti bate capul).
INcearca sa ceri si bon fiscal casa beneficiezi de garantie.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 19 Oct 2007, 11:33
Post #3


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




si eu am avut aceeasi problema si a trebuit inlocuita .... Tot asa nu o aveau pe stoc ... Am circulat vreo 2 zile tot completand ulei (curgea nu gluma:))
am cumparat-o din targ vitan ... nu mai tin minte pretul dar a fost cam acelasi ca la dealer ....


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 13:22
Forum Renault