DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> CASCO, pana la 30.06.2006

Ce asigurator CASCO folositi?
 
ASIROM [ 34 ] ** [13.82%]
ALLIANZ TIRIAC [ 123 ] ** [50.00%]
OMNIASIG [ 23 ] ** [9.35%]
ARDAF [ 5 ] ** [2.03%]
ASIBAN [ 52 ] ** [21.14%]
AGRAS [ 1 ] ** [0.41%]
UNITA [ 8 ] ** [3.25%]
GENERALI [ 0 ] ** [0.00%]
Altele [ 0 ] ** [0.00%]
Total Votes: 246
  
murfi
post 5 Apr 2005, 18:37
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




QUOTE(cmandrei @ Apr 5 2005, 07:15 PM)
Si costa mai mult o astfel de asigurare casco ? mai mult ... am inteles ca e in standard ... dar e mai mult decat atunci cand era fara treburile astea ?

Pai nu stiu cat era fara astea ca nu am prins perioada aia.

Eu platesc in jur de 800 de euro/an si asta cuprinde pe langa ce am spus si cartea verde si echivalent RCA. Asta inseamna cam 5% din valoarea masinii in momentul asigurarii.

bonusul cu platit drum acasa, platit hotel, tractat, etc le ai si daca platesti doar echivalentul RCA dar care este in jur de 3-400 euro. (in schimb nu ai masina de schimb si reparatia o platesti tu daca mai merita reparat ceva)

Ce este misto e ca toate astea sunt valabile si daca masina ti se strica, nu numai in cazul unui accident.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
soon
post 6 Apr 2005, 09:01
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 24 March 05




eu sincer sper sa nu ajung niciodata sa merg cu masina lor, dar daca reuseste altcineva sa ne scrie smile.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-79-DSR
post 6 Apr 2005, 15:58
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 April 05
From: Bucuresti




1.murfi unde ai tu asigurata masina ca asta chiar ti-a scapat sa ne precizezi.
2 am un prieten in spania care doar pe casco la un clio plateste aproximativ 1000 eur pe an si cuprinde doar casco plus despagubire in caz de ranire a pasagerilor si soferului. RCA in afara este extrem de scump si ajunge aproximativ la aceiasi valoare cu casco.


--------------------
Renault Clio 1,5dCI/80 CP 2004/Simbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 6 Apr 2005, 19:35
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Compania de asigurari este din franta, a mai sunt 2 chestii importante in asigurare

1. protectia pasagerilor (spitalizarea+pensii de invalidaitate)
2. protectia juridica. (Daca se nimereste sa dai peste unul care te tareste prin tribunale plateste asigurarea avocatii, etc)


De fapt prin asigurare masinii ei inteleg readucerea a tot ce ti s-a adus ca dauna la conditiile initiale, nu numai intreptarea tablii.

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 12:11


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-79-DSR
post 9 Apr 2005, 12:15
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 April 05
From: Bucuresti




murfi partea de asigurare pasageri exista si la noi dar nimeni nu opteaza pt ea in afara de taximetristi, cei cu scoala de soferi si companiile de transpotrt persoane iar partea cu taratul prin tribunale se acopera pe RCA. si in afara RCA costa aprox cat casco daca masina este de val intre 10.000 si 20.000. RCA se reduce cu timpul la ei si la baza lui sta: de cat timp are persoana carnet si cate daune a avut in acest interval.
Asa ca mai ia si tu cate o pauza si mai aruncat-i ochisorii si pe asigurarile din RO si pe cele din afara si vei constata aproximativ acelasi lucru singura diferenta fiind de cat de repede se misca ei si de profesionalism care la ora actuala incepe sa evolueze in bine si pe aici.


--------------------
Renault Clio 1,5dCI/80 CP 2004/Simbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 11 Apr 2005, 11:39
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Ma faci sa rad !!!

hai sa-ti dau un exemplu,

derapez cu masina si intru in casa unui cetatean X, in plus sa zicem ca il mai si ranesc pe cetateanul X. Cetateanul X constata ca are pagube de 50 Keuro (avea o casa noua, etc, ect) si ma da in judecata ca sa-si recupereze paguba. In plus mai imi cere si o pensie de invaliditate de xyz marafeti/luna

Sa-mi spui ce plateste RCA-ul aici????

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 12:11


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-79-DSR
post 11 Apr 2005, 22:08
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 April 05
From: Bucuresti




RCA inseamna raspundere civila auto si despagubeste daunele materiale si vatamarile corporale produse de catre autoturismul asigurat. daca nu mai citesti si tu condiitile politelor mai bine te abtii.


--------------------
Renault Clio 1,5dCI/80 CP 2004/Simbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 13 Apr 2005, 00:38
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




"Extras din Monitorul Oficial, Partea I, nr. 858 din 03.12.2003
Art 10.cool.gif pana la 700.000.000 lei pentru fiecare persoana.......
Art. 23. - Asiguratorii nu acorda despagubiri pentru:....
6. amenzile de orice fel si cheltuielile penale la care ar fi obligat detinatorul sau conducatorul autovehiculului asigurat, raspunzator de producerea pagubei, precum si cheltuielile de executare a hotararilor penale privind plata despagubirilor;
7. cheltuielile facute in procesul penal de detinatorul sau conducatorul autovehiculului asigurat, raspunzator de producerea pagubei, chiar daca in cadrul procesului penal s-a solutionat si latura civila;"




rolleyes.gif

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 12:12


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
itharangus
post 15 Apr 2005, 18:18
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 24 December 04
From: tm




Pentru acest subiect eu vad cateva chestii de care sa tii cont:
1. Societatea la care te asiguri sa fie solvabila (pentru asta te informezi pe toate canalele disponibile);
2. Conteaza foarte mult disponibilitatea agentului/brokerului de asigurari sa te ajute in caz de probleme, indiferent ca ai CASCO la Asirom/Allianz/Ardaf etc;
3. Pretul asigurarii.
(asta e ordinea importantei factorilor de care tii cont la alegerea unui asigurator, parerea mea)
Eu am CASCO la Asirom si RCA la fel; avantaj, cu brokerul meu pot sa ma inteleg la valoarea de asigurare (masina are deja 2 ani, de pilda, reduceri pentru a 2-a masina, alarma, garaj, etc), in caz de probleme conteaza ca el sa te ajute si in relatia cu Service ul si la formalitatile de decontare etc. Altii au avut probleme cu aceste servicii...
Ca info: brokerul meu lucreaza si cu altii Allianz, Omniasig etc...
Despre utilitatea CASCO, parerea mea ca in primii 5 ani, cel putin merita, apoi fiecare dupa buget...


--------------------
CLIO SYMBOL dCI 65CP 45kkm VERDE 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 15 Apr 2005, 18:56
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Cu Asiromul o fi bine cu preturile si alte conditii, insa sa te fereasca sfintul sa ai vreo dauna, ca nu vezi banii decit dupa luni de zile de nervi si scandaluri, uneori nici atunci.

RCA la Asirom sa zicem ca merge, ca tie nu-ti prea pasa daca ii plateste celuilalt dauna la timp sau nu, insa CASCO la Asirom e loterie curata.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shu
post 15 Apr 2005, 20:34
Post #41


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 4 March 05
From: Bucuresti




Eu am vorbit cu cei de la BTWC. Sunt intr-adevar f. civilizati si par f. profesionisti. Lucreaza cu Allianz si Asiban. Preturile insa la Allianz mi se par enorme mai ales la persoane juridice. La Asiban la o valoare de 14395 am obtinut o polita de 656euro si inca 10% reducere daca platesc integral. In plus, ei se ocupa de tot in caz de accident, primesti masina daca a ta e in service, vin la dealer cand ridici masina ca sa pleci cu casco inca din curtea dealerului.


--------------------
Renault Megane II Hatchback 2005 Confort Dynamique - Gri Eclipse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 15 Apr 2005, 20:39
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Whaaaat? La Asiban iti da masina cit timp e a ta in service? ohmy.gif
Pai mie nu mi-a zis nimeni de asta cit timp le-am fost client! sad.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shu
post 15 Apr 2005, 23:01
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 4 March 05
From: Bucuresti




Nu m-am facut eu bine inteles cred. Cei care iti ofera masina cat timp e a ta in service sunt brokerii la care inchei asigurarea, adica BTWC. E un serviciu pe care il ofera doar clientilor lor (adica daca ai incheiat asigurarea la ei), no matter daca e la Asiban sau Allianz.


--------------------
Renault Megane II Hatchback 2005 Confort Dynamique - Gri Eclipse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulym
post 20 Apr 2005, 15:07
Post #44


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 18 April 05




Eu am facut CASCO la ASIBAN si mi-a dat reducere, 3,5% (ma rog, actionari la ei, bla, bla ...).
Acum am masina zgiriata de la periile de la PETROM (nu ma mai duc niciodata pe acolo, animalele), n-am stiut ca nu tre' sa merg la ei, masina are 3 sapt. si am spalat-o odata la Petrom de n-as mai fi spalat-o, si pe urma eu personal de inca 2 ori.
Acu' nevasta-mea incepatoare (ca si mine, de altfel...) a rashchetat-o la iesirea dintr-o parcare in stinga fata, pe bandula aia de plastic si deasupra, pe aripa, sub far.
Nu stiu daca o sa ma despagubeasca asigurarea pentru astea oricum banui ca tre' s-o vada un politist si apoi si astia de la asigurare, ca sa-mi dea ceva, nu ?


--------------------
FORD FOCUS 2008 Titanium
Renault Clio Symbol Expression 1,4i 8V - MY EX ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 20 Apr 2005, 15:17
Post #45


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Tre' sa mergi la politie (teoretic la circa sectorului in care s-au intamplat treburile).

Despre zgarieturile de la spalatorie cred ca este bine sa inventezi altceva si sa scrii acolo nu stiu daca o sa se faca ok daca le spui ca la spalatorie, dar teoretic trebuie sa mearga si asa fara nici o problema.

Cat despre raschetat spune-le ca ai gasit masina asa in parcare. De ce ? presupun ca daca le spui ca ai zgariato' tu de alta o sa te puna sa il aduci si pe ala si poate te mai vezi si cu o amenda.

VEZI FII ATENT ca pentru doua "pagube" asa cum ai tu trebuie sa intocmesti doua fise din acelea de la politie, nu poti pune zece treburi pe una singura (adica nu poti spune ca asta e de la mare, asta e de la munte si asa mai departe).

VEZI FII ATENT ca trebuie sa scrii ca s-au intamplat cu maxim 48 de ore inainte de ora la care tu vei fi la politie ca asa trebuie.

VEZI FII ATENT ca in sectia de politie la care o sa mergi precis sunt afisate modele de cum trebuie completate procesele verbale daca e accident, daca e gasita in parcare ... sunt niste fraze exacte de folosit.

SI ITI MAI TREBUIE tot pentru procesul verbal seria asigurarii casco.

Cu actele de la politie te duci la asigurator si de acolo e mai usor. Vezi ca si acolo parca trebuie sa mergi in maxim 72 de ore dupa ce ai actele de la politie si trebuie sa fie prezent (in principiu) posesorul masinii si al asigurarii CASCO.

P.S. cred ca asta e cam tot -bafta-


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulym
post 20 Apr 2005, 16:41
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 18 April 05




Ma gindesc ca pt. zgirieturile de la spalatorie sa nu mai fac act constatator, sunt destul de superficiale ca sa iasa la un polish, zic eu ... prea mult nu cred sa ma coste astea ... de aia nici nu m-am agitat prea tare pt. ele ... insa pentru chestia din fata trebuie inlocuire de segment bandula, iar pe plasticul ala cred ca trebuie o vopsire locala, ca a facut putin sant in adincime ... chit oare merge si vopsire locala ?
Binenteles ca zic ca tocmai s-a intimplat si am gasit-o in parcare asa, cunosc un politist si deja i-am zis ca-l voi cauta pt. asta.
Nu stiu cum o sa reactioneze asigurarea, abia am platit o rata si vin deja cu despagubire ... smile.gif
Dupa aia merg la service-ul Renault de unde am luat-o si sper sa mi-o faca, si platesc, ei imi dau factura si o deconteaza asiban-ul, sau le trimite lor factura, cum o fi ? (ca sa stiu daca tre' sa am bani la mine destui).


--------------------
FORD FOCUS 2008 Titanium
Renault Clio Symbol Expression 1,4i 8V - MY EX ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 20 Apr 2005, 16:47
Post #47


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




La mine la Allianz asigurat nu a fost nici o problema ca si eu tocmai platisem rata (vreo 2 luni inainte si numai pe jumate de an) ...

Asa a fost: dupa ce am facut actele la politie, am mers cu ele la asigurator care mi-a mai facut odata acte (am completat diverse) dupa care m-a intrebat la ce servis din lista lor as dori sa o duc <nu stiu daca merge si la altul care vrei tu si nu este in lista lor ... si nici cum se face daca vrei asa> (am ales unul), am facut programare, am dus masina si porma am luat masina.

Eu nu am platit absolut nimic la service ... doar reantregirea politei la asigurator dupa ce totul a fost gata (1 euro pentru o reparatie de 300 euro).


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raducu68
post 20 Apr 2005, 19:30
Post #48


Membru Demisionat


Group: Banned
Posts: 645
Joined: 17 February 05
From: Bucuresti




Daca alegi un service din lista asiguratorului nu platesti absolut nimic, factura este trimisa direct asiguratorului.


--------------------
Renault Megane 2 Sedan 2005 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubuion
post 26 Apr 2005, 06:49
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 17 December 04
From: BUCUREªTI




Eu am CASCO la Allianz.Masina e asigurata la valoarea de 115.545 euro (adica atat cat a costat masina); fransiza este de 0%; cota anuala: 4,9%.Spuneţi-mi daca e mult sau putin. Dupa ce am citit mai susu eu cred ca e mult dar anul viitor o sa vorbsc altfel cu cei de la asigurari.
Si acum o intrebare de nestiutor: fransiza 0 % inseamna ca platesc despagubiri 100%?
Va multumesc.


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 SEDAN
RENAULT MEGANE SEDAN 1,5 dCi 100 CP BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubuion
post 26 Apr 2005, 06:50
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 17 December 04
From: BUCUREªTI




15.545 euro, scuze.


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 SEDAN
RENAULT MEGANE SEDAN 1,5 dCi 100 CP BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 30 Apr 2005, 20:30
Post #51


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Chiar daca e fransiza 0, ei platesc 100% reparatia, cu conditia ca aceasta reparatie sa coste cat zic ei. Adica daca ai o usa de schimbat si ei dau doar indreptat, chiar daca iese nasol, iti dau 100% la reparatia usii, nu la schimbat.
Iar in caz de dauna totala, se scade valoarea epavei din suma si ti sa da soldul. Sau le dai si epava dar dureaza de mai bine te lasi pagubas.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
enageM
post 23 May 2005, 10:35
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 21 October 04
From: cand la BV cand la München




Pentru brasoveni, de luat aminte:
EuroMotor, singurul dealer Renault din BV nu are relatii de decontare directe cu ASIBAN. Deci daca sunteti asigurati la ei pregatiti-va sa scoateti bani din buzunar si apoi sa asteptati sa-i recuperati...!!


--------------------
Renault Megane II Sedan 2004, 1.6 16V
Megane II Sedan 1,6 16V Confort Privilege, mai 2004.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boby
post 23 May 2005, 13:00
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 April 05




QUOTE(cmandrei @ Apr 20 2005, 03:17 PM)
Tre' sa mergi la politie (teoretic la circa sectorului in care s-au intamplat treburile).

Aici e vorba de Birourile pt accidente usoare (in cazul unui furt de oglinda?)


--------------------
Renault Megane Sedane 1.6 16V 2005
Renault Megane II Sedan Influence
1.6 16V Gri Eclipse May 2005
-----------------------------------------
Dacia Nova GT 1.6 Gri Nov 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 23 May 2005, 13:07
Post #54


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Da la accidente usoare - cred ca asa se numeste locul. sad.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boby
post 24 May 2005, 09:35
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 April 05




am oprit ieri un garcea care nu stia de capul lui
si cica pt furturi trebuie sa mergi la sectia de politie de pe unde s-a intimplat (deci nu e una pe sector).... o sa revin cu amanunte sad.gif


--------------------
Renault Megane Sedane 1.6 16V 2005
Renault Megane II Sedan Influence
1.6 16V Gri Eclipse May 2005
-----------------------------------------
Dacia Nova GT 1.6 Gri Nov 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
made
post 24 May 2005, 10:08
Post #56


Membru


Group: Members
Posts: 195
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




Asiban ca asa a vrut banca. La ~14550 valoare, prima ~720e, fransiza 0%.

Da, trebuie sa mergi la sectia pe raza careia s-a intamplat (sectie care are si birou de accidente rutiere). Trebuie sa te interesezi in zona care e. Daca e vorba de declarat "in parcare" poti sa mergi la care-ti convine, unde-i coada mai mica si zici ca parcarea in cauza e in zona aia, la birou, la piata, la ce vrei tu.

Off-topic: apropo de Garcea, la 2 zile dupa ce am luat masina trebuia neaparat sa fac un drum mai lung in tara. Nu stiam cum sa fac cu taxa aia de drum, erau mai multe pareri, ba ca trebuie s-o inmatriculez mai intai, ba ca nu conteaza si alte variatiuni. Nu puteam sa risc sa merg fara ca aveam ceva de mers. Ma gandesc atunci ca cel mai bine intreb un nea politist dintr-o intersectie. Raspunsul lui ma face si acum sa rad de cate ori imi aduc aminte: se uita asa cu aer superior la mine (in timp ce-l amenda pe unu) si-mi zice: "domle, pana nu inmatriculati masina permanent, n-aveti voie sa iesiti din oras. Daca va prinde, va amendeaza" huh.gif Si cel putin pe astia din Buc. ii credeam "mai cititi" biggrin.gif


--------------------
ex Renault Megane 2 Sedan 2005 Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boby
post 24 May 2005, 10:24
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 April 05




Asta e tare.
Eu am intrebat la dealer si am inteles ca se poate elibera rovinieta si pe baza autorizatiei de circulatie provizorie, si masina va fi identificata prin seria motor, nu prin nr de inmatriculare.


--------------------
Renault Megane Sedane 1.6 16V 2005
Renault Megane II Sedan Influence
1.6 16V Gri Eclipse May 2005
-----------------------------------------
Dacia Nova GT 1.6 Gri Nov 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galileo
post 24 May 2005, 10:28
Post #58


OZN Type-S


Group: Members
Posts: 603
Joined: 12 July 04
From: Bucuresti




eu am luat rovinieta avind masina inmatriculata de mult, dar numarul nu apare nicaieri, pe bon a trecut doar seria de sasiu din talon. asa ca luati rovinieta linistiti chiar daca nu e inmatriculata.


--------------------
Ex Renault Clio bicorp 2004 1.2i 16V
Honda Civic Type-S (cu toate "S"-urile rosii)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
made
post 24 May 2005, 10:33
Post #59


Membru


Group: Members
Posts: 195
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




Corect, asa am facut si eu pana la urma. Dar aveti grija: eu aveam luata rovigneta pe tot anul pentru masina veche de la Petrom. Aia mi-au trecut numele si nr. inmatriculare pe bon. A doua rovigneta am luat-o de la Mol si da, n-a mai trecut nr. inmatriculare. Deci, atentie wink.gif


--------------------
ex Renault Megane 2 Sedan 2005 Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BestiaL
post 9 Jun 2005, 14:41
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 19 February 05




Am si eu o nelamurire: daca ma folosesc de CASCO, la reinnoirea contractului de ce trebuie sa mai platesc reintregirea aia de polita? Eu am franciza 0%. Mai trebuie sa dau ceva?
Cat de mare e reducerea daca nu ma folosesc de Casco timp de 1 an?
Multumesc! rolleyes.gif


--------------------
Megane Sedan Privillege
1,6 16V.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 08:12
Forum Renault