DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> spray de aparare impotriva cainilor, ati folosit?

bulan
post 4 Jan 2007, 19:50
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




QUOTE(apunake @ 4 Jan 2007, 16:02)
Doua nimfe?  blink.gif  blink.gif  blink.gif
Se poate sa vedem si noi o poza?
*


Nu am aparat foto si oricum nu ma pricep sa postez poze.Cand am mai postat poze am apelat la cineva.Nimfele mele sunt defapt doi papagali si mai exact sunt doi nimfomani ca sunt baieti.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Apr 2008, 09:19
Post #32


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




O fetita de sase ani din Constanta a fost sfasiata de maidanezi...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 13 Apr 2008, 09:49
Post #33


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Trist ... sad.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sudsemnatu
post 13 Apr 2008, 13:31
Post #34


Membru Huligan


Group: Members
Posts: 1.703
Joined: 28 November 06
From: Bucuresti




hai DAN_DANIEL...ia-le apararea la caini.Au provocati de fetita aia mica de 6 ani nu?


--------------------
Skoda Fabia 2005 Ex: Dacia Nova/Logan/Supernova 2000/2007/2002
Midland Alan 52/PNI ML 160
Speed doesn't kill people, its the sudden stop that does
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 13 Apr 2008, 17:04
Post #35


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




QUOTE(Vlad Georgescu @ 30 Dec 2006, 13:22)
In primul rind trebuie sa nu le arati ca iti e frica. Sa nu faci pasi inapoi, etc.

In al doilea rind trebuie sa le vorbesti frumos: "Cutu cutu, hai la tata, vino aici!", zimbind si cu veselie.

Intr-un cuvint ...
Sa te comporti si tu ca un ciine care da din coada si vine spre el.

Daca el vede ca esti vesel si detensionat, atunci intelege ca nu esti un dusman si nu te va ataca, ci te va lasa in pace, pentru ca ciinii vagabonzi nu musca decit de frica, iar body language-ul tau in acest caz ii arata ca nici tie nu ti-e frica, si nici nu esti agresiv fata de el.
*



Care cutu-cutu, Domnule Vlad Georgescu?
Cand vezi ca vine spre tine, si mai ales daca vine haita, nu merge "cutu-cutu", ci da-i peste bot, dar sa-l lasi lat la pamant!
Acum 2 ani, intr-o seara geroasa de geroasa, am salvat o cersetoare care aduna cartoane, biata de ea, de la gunoaie, veneam de la serviciu si cand sa ies din masina, 8 caini alergau spre ea, praf i-au facut punga cu cartoane si salvarii cu care era imbracata. Am luat iute o ranga din portbagaj, si jumatate curajos, jumatate cu parul maciuca, am inceput sa lovesc in caini cu toata puterea, rapiditatea si ura din mine: pe 3 i-am omorat, iar restul au fugit schelalaind... Stiu ca am facut o crima atunci, dar am salvat un om, biata femeie, si acum vad groaza din ochii ei si cum tremura sfasiata si plangea...

Suntem o natie prea miloasa cu cainii strazii, nici ei nu au nicio vina, dar sa-i lasam sa ne "manance din traista", cum spune vorba "o sa-ti manance cainii din traista"?
Pe unde am fost in Austria, Franta, Germania, nu am vazut picior de caine, in Romania incepe sa ma doara stomacul "a ulcer" cand ii vad peste tot: strada, sosele, autostrada, la intrare frizer, magazin, spital, piata, pe terenul de fotbal unde alerg seara, Romania - tara cainilor! Pana si in Republica Moldova, unde am socrii, nu am vazut sarle pe strada, la Chisinau poate or mai fi, dar cat am stat un sejur de 1 saptamana nu am vazut nimic.. sunt oare mai vigilenti vecinii de peste Prut ca noi ?

Cati dintre noi nu dam cateva oase, paine, pe geam, lui cutu-cutu pentru ca el sa creasca mare, are si pui de hranit (vezi aluzia wink.gif pentru ca la urma cutu-cutu sa te pape de turul pantalonilor ??

Cum sa nu aiba Romania un milion de bolnavi de hepatita cand aceste sarle poarta tot felul de microbi si boli?

Vina ne apartine noua acum, iar candva o parte mai mare sau mai mica Raposatului care a mutat oameni si oameni de la tara la oras, dar nu a avut grija si de cateii oamenilor, care ramanand de izbeliste, s-au mutat la orase si ei dupa ai lor stapani, unde li se arunca paine si oase, cutu-cutu, peste geam... Daca le dai de mancare, nu e bine, iar daca nu le dai, iar e rau: fiind flamanzi, incep sa te manance pe tine! Si puiesc si iar puiesc, si iar or sa ne muste de pantaloni si iar vom fi bolnavi de hepatita...

D.

This post has been edited by dragoselu: 13 Apr 2008, 19:10


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 13 Apr 2008, 18:38
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Pana la urma totul se rezuma la bani. Deocamdata se pare ca viata unui om este mai ieftina decat rezolvarea problemei cainilor.
Cei care ii slaviti pe politicieni si ii votati cu bucurie si pe piua.ro si altele, va intrebati de ce toti TAC acum?
Singura rezolvare echitabila ar fi strangerea tuturor cainilor, ducerea lor in adaposturi, hraniti si tinuti acolo pana mor. Dar asta costa. Mult. Nu sunt bani. De ce? Pentru ca:
- Videanu a avut grija sa-si bage in firma proprie bani de la stat, cu cele borduri;
- nu exista politician, senator, deputat, etc. sa nu aiba o firma sa isi traga bani de la buget;
Vazusem intr-un film o chestie interesanta: de ce un capac de WC costa 10.000 de eur pentru stat, de ce un km de autostrada costa 20000000 de miliarde de eur, de ce o gaura din aia in pamant pentru apa costa 2 miliarde de lei?
Va place nu, cand la campania electorala candidatii fac spectacole. Circ cu paine domnilor. Asta e tot ce veti primi.
Nu am vazut politician sa arate o lista cu ceea ce trebuie sa faca pentru cetateni: strangerea cainilor, deschiderea de parcuri, parcari, curatenie. In schimb am vazut asa: vom face o comisie (platita), vom face o cercetare, vom face un studiu de fezabilitate, vom face...
Faceti.
Eu as face un poster maare cu acel copil mort si m-as duce la acele spectacole de lansare. Sa le arat realitatea in fata. Sa-mi zica ce au de gand si eu le voi da votul meu.

Cei care aveti copii. Faceti un exercitiu de imaginatie. Inchideti ochii si imaginati-va scena respectiva a atacului. Numai ca puneti copilul dvs. in scena. Imaginati-va cum pielea ii este sfasiata si botul cainelui este in jugulara plina de sange. Cum oasele trosnesc si tipetele pier .... Au mai gasit hrana pentru o zi. S-a mai stins un vis, au mai pierit niste ingeri, au mai cazut niste papusi. V-a mai veni o zi.

Nu cainii sunt vinovati ci oamenii. Votati-i.

Nu imi cenzurati postul domnilor, aceasta e realitatea cruda.

This post has been edited by liviu2004: 13 Apr 2008, 19:11


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 13 Apr 2008, 18:45
Post #37


fan Dacia


Group: Members
Posts: 20.129
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Pai sa-si faca mai frate firma de ecarisaj, sa ceara 1000 de euro de la buget pentru fiecare caine dar macar mai scapam de ei.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 13 Apr 2008, 18:48
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Da... fara replica.
Trist, dar adevarat.
Revenind la subiect.... am incercat pe o javra un spray cu piper, dar se pare ca nu are efect.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 13 Apr 2008, 19:55
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




O fi bun si piperul, dar cred ca mai eficienta ar fi cianura huh.gif


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rhunder
post 13 Apr 2008, 20:05
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 263
Joined: 15 August 06
From: Bucuresti




dupa o perioada de liniste, iar a reusit sa se formeze o haita de caini in jurul blocurilor de unde stau.
Initial eu am avut primul probleme cu ei (poate si datorita orei la care ajung acasa), dar m-am descurcat ajutat de mersul rapid, din ce in ce mai rapid..ai a unui cablu de alimentare calculator aflat intamplator prin buzunare si cu care am reusit sa ating o jigodie.
Acum 3 zile mi-a spus fata cea mare ca le-a alergat si pe ele in drum spre scoala si noroc cu un barbat care i-a alungat.
De atunci incerc sa gasesc un centru de ecarisaj care sa ridice javrele.
Pentru iubitorii de caini vagabonzi vreau sa spun ca peste doua saptamani asociatia de vanatoare in care vreau sa intru si eu va organiza o actiune pentru a elimina haitele de caini vagabonzi care distrug vanatul in zonele apropiate de bucuresti.
Actiune care va fi legala si in care abia astept sa elimin cateva bestii din acestea.
Nu e vorba ca acolo ar ataca oameni ci pur si simplu mananca puii de iepuri de cand se nasc, oua de pasari salbatice, pui de pasari etc distrugand vanatul mai rau ca o molima.
Si totul din cauza "iubitorilor" de caini care i-au stans in adaposturi apoi le-au dat drumu la margine de bucuresti cand nu mai aveau cu ce sa-i intretina.
Pentru bucuresti, din pacate nu gasesc nici un mijloc adecvat de aparare (exceptand batele si altele de acest gen) care sunt mai greu de purtat.
Pe astia care ii hranesc si le iau apararea spunanad: lasa-l ma ca isi face datoria as vrea sa ii impusc.
Ce datorie isi face?? apara trotuarul? sa ii ia in casa ei pe toti si sa isi faca datoria in apartamentele lor.


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001 - b25wzj
Clio II 2005 1.5 DCI 65
Megane Prima 1.6 16V - temporar! :)
VW Golf V 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 13 Apr 2008, 20:21
Post #41


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Vina pentru situatia actuala privind cainii vagabonzi o purtam si noi, alaturi de autoritati...

De cate ori se apuca hingherii de strans cainii (si asa prea rar...) de atatea ori apar inconstienti (ce se cred suflete caritabile) plini de spume la gura sa-i apere pe Puficii, Rexicii si alte colectii umblatoare de purici...

Nu mai hraniti cainii vagabonzi, nu aruncati gunoiul aiurea, inchideti capacul la ghena de gunoi. Daca s-ar respecta aceste minime masuri cainii n-ar mai avea conditii prielnice si s-ar imputina, zic eu...

PS: am asistat si eu, de doua ori, dimineata, cand o astept pe prietena mea, langa o gradinita la doua scene:

1) O fetita mergea mancand ceva. O jigodie de caine (mare si bine hranit) s-a ridicat efectiv in doua picioare sa-i ia din mana pachetul... Ridicat era inalt cat fetita. Nu va pot descrie teroarea din ochii acelui copil. Eram in masina, nu apucam sa fac nimic in caz de ceva. Noroc cu niste trecatori care au fugarit dihania.

2) O sleahta de caini ce isi fac veacul pe acolo se fugareau si se haraiau (cred ca erau in calduri, ceva, naiba sa-i ia) mai sarind si asa, la fenta, la trecatori... De data asta m-am enervat cumplit, am pus mana pe scula de curatat geamurile (are o coada de juma' de metru) si am iesit si i-am luat la croit, pe care si cum l-am prins...

Ca sa nu mai zic de faptul ca era sa fiu muscat (am scapat doar cu pantalonii rupti) in buricul targului. Si cand fugeam dupa jigodie, cu intentia vadita de a-i lasa creierii pe trotuar strigau niste retarzi de taximeristi dupa mine ca sa-l las, ca si el e un suflet... blink.gif
Si as mai avea de povestit, dar ma enervez prea tare.

On-topic: chiar am sa-mi cumpar un spray. Am si material de test, o sa comunic rezultatele. Am mai incercat un breloc cu ultrasunete (sau cu ce naiba o fi) al unui amic, insa nu are efecte evidente, unii se indepartau, altii erau indiferenti. Un pechinez chiar a fost atras de device radmasa.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Apr 2008, 22:17
Post #42


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE($$ilvviu @ 13 Apr 2008, 18:48)
... am incercat pe o javra un spray cu piper, dar se pare ca nu are efect.
*



O fi sprayul de vina. Si eu am fost pus in situatia sa-mi folosesc sprayul din dotare (anti caini, cu piper) si am fost chiar multumit de rezultat. Duceam punga de gunoi la tomberon si m-am trezit inconjurat de o haita de vreo 8, 9 maidanezi care se uitau pofticiosi la punga de gunoi. E drept inca nu devenisera agresivi, dar erau multi si se apropiasera prea mult de mine (sub jumate de metru). I-am sprayat pe doi dintre ei, au fugit stranutand, si toata haita i-a urmat apoi. Se pare ca le-a priit tratamentul, de atunci, de cate ori ma vad (doar ne cunoastem, suntem vecini de cartier...) se indeparteaza rapid de mine.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slaiciprian
post 14 Apr 2008, 06:46
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 872
Joined: 13 October 07
From: Botosani




Legislatia s-a schimbat la inceputul acestui an, la initiativa senatorului Marius Marinescu, si a fost interzisa eutanasierea animalelor sanatoase. Un idiot, care mai bine-i lua acasa, sau venea cu o solutie viabila.
QUOTE
Criminalistii constanteni au gasit fetita dupa o jumatate de ora. Cadavrul zacea la 200 de metri de casa, pe marginea unui teren arabil, intr-o vale. Corpul fetitei era pe jumatate sfasiat, scalpul - smuls, iar in jur o balta de sange. La cativa pasi de cadavru, in iarba, politistii au descoperit o sacosa si cateva jucarii de-ale micutei.

" Avea muscaturi pe tot corpul, dar fata era, efectiv, mancata, iar urme de scalp au fost gasite in apropiere. Era de nerecunoscut", a povestit Radu Croitoru. Medicii legisti au stabilit ca Valentina a murit din cauza pierderii masive de sange, informeaza Gandul. "Din raportul medico-legal reiese ca victimei i-a fost sectionata vena carotida, dar si cea femurala. Minora a murit ca urmare a pierderii de sange", a mai adaugat purtatorul de cuvant al IPJ Constanta.

Cant citesti asa ceva, ce simti tovarasu DAN_DANIEL? Esti fericit ca niste caini au dormit satui? Parca tu ai facut ceva pentru cainii vagabonzi... Ai grija sa scoti profit frumusel de pe cainii cu stapan, am vazut veterinari mai scumpi decat doctorul de oameni. Ca daca prinzi un stapan care tine la animalul lui, e loc de muls.


--------------------
dacia 1310 1990

Nu conduce mai repede decat poate sa zboare ingerul tau pazitor.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grGa
post 14 Apr 2008, 17:14
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 July 04
From: Timisoara




Prin "noi" sa intelegem DAN_DANIEL si GoGu?

QUOTE
Tre sa fi cretin sa iti fie frica de "javre"


QUOTE
Vina pentru situatia actuala privind cainii vagabonzi o purtam si noi, alaturi de autoritati...


Nu mai vorbiti in numele altora, spune-ti ce vreti in numele vostru, daca aveti ce spune.
Va treziti ca aveti libertatea de a scrie si sunte-ti mai destepti ca un caine.

Mai ainstain si dzvaistain..
Intr-un stat/oras civilizat, plin de "enternet", "tre" sa-ti faci planuri de aparare impotriva cainilor?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 14 Apr 2008, 19:35
Post #45


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




GrGa, ce incerci sa ne spui?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 14 Apr 2008, 19:53
Post #46


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(Sudsemnatu @ 13 Apr 2008, 13:31)
hai DAN_DANIEL...ia-le apararea la caini.Au provocati de fetita aia mica de 6 ani nu?
*


Stati linistiti ... ca Dan_Daniel e banat pe muuult timp. smile.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grGa
post 14 Apr 2008, 21:18
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 July 04
From: Timisoara




Scuze de offtopic, dar cretin sau vinovat doar pentru ca citesc acest forum mi se pare deplasat. Cei doi se pot simti cum vor dar ceva la subiect n-au reusit sa scrie.
E foarte grav ce se intampla, ca multe altele, dar prea repede se pun etichete de necunoscatori si se ignora subiectul.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 15 Apr 2008, 00:22
Post #48


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




GrGa, in ceea ce-l priveste pe Dan_Daniel de acord cu tine, dar in privinta lui GoGu ma tem ca totusi faci o confuzie, mai citeste-i totusi odata ultimul post de pe acest topic.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grGa
post 15 Apr 2008, 11:19
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 July 04
From: Timisoara




@ radian
Am citat din GoGu ce m-a deranjat si atat. Restu' no comment si chiar ai dreptate, a fost la subiect. Nu am urmarit sa fie cineva banat, doar sa fie mai atent la ce scrie. Lumea nu e formata doar din iubitori de caini, cretini si vinovati.

Nu ma simt vinovat pentru situatia de fata si mai ales langa autoritati. Continuand ideea lui, toti putem fi vinovati de orice. E gingas nu?

Am trecut si eu prin diferite situatii si chiar ma gandesc la un spray, ca nu stii niciodata cand devine folositor.

This post has been edited by grGa: 15 Apr 2008, 11:23


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 15 Apr 2008, 11:41
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.348
Joined: 3 January 05




QUOTE(GoGu @ 13 Apr 2008, 20:21)
Vina pentru situatia actuala privind cainii vagabonzi o purtam si noi, alaturi de autoritati...


Nu mai hraniti cainii vagabonzi, nu aruncati gunoiul aiurea, inchideti capacul la ghena de gunoi. Daca s-ar respecta aceste minime masuri cainii n-ar mai avea conditii prielnice si s-ar imputina, zic eu...

*


...foarte multi arunca pe fereastra resturi de la bucatarie( paine, oase, etc) astfel incat zona de langa bloc devine teritoriul de alimentatie al cainilor, pe care il vor apara. Ei vor ataca pe oricine va trece pe acolo ( om, alti caini) indiferent de "tactica" adoptata ("cutzu-cutzu", zambete ). Ca sa treci prin acea zona (drumul spre casa, servici,etc) trebuie sa te aperi ca vei fi cu siguranta atacat.
De asemenea la toate portile fabricilor, paznicii de noapte inmultesc cainii, pentru ca ii folosesc la trezit din somn in caz de control.
Resturile de alimente aruncate pe strazi au inmultit si sobolanii.


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
deconectat
post 15 Apr 2008, 11:49
Post #51


Membru cu avatar de sezon


Group: Members
Posts: 1.116
Joined: 11 January 05
From: Brasov




Mie imi arunca vecinii si pe masina mancare...astora chiar nu ai ce sa le faci si oricate probleme ar crea acesti caini scapati de sub control, ei vor zice in continuare ca "au si ei un suflet".
Mie nu mi-e frica de caini si nu am fost muscat decat din greseala, insa cineva care se sperie poate avea probleme destul de serioase. Eu cu siguranta nu as fi incantat sa fac injectii in burta din cauza unui astfel de "suflet", asta ca sa nu vorbesc de situatiile mai grave.


--------------------
logan 1.6 8v ambition .
Ex. DSN Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp
post 15 Apr 2008, 13:55
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 27 August 04
From: Bucuresti




Da' la gripa aviara cum au facut? Au omorat sute/mii de suflete nevinovate de rate, gaini si curci, fara sa le faca analizele inainte sa vada daca sunt bolnave toate ori ba.

Ar trebui sa apara cativa caini turbati prin Bucuresti, distribuiti uniform, eventual pe sectoare/cartiere.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 15 Apr 2008, 14:16
Post #53


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Care, cu putin noroc, or sa te caute toti pe tine sa te muste de cur bash.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp
post 15 Apr 2008, 15:03
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 27 August 04
From: Bucuresti




No, n-ai inteles. Care, cu putin noroc, vor alerta toate autoritatile/primariile, astfel incat in 2-3 saptamani sa nu mai existe picior de caine pe strazi.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 15 Apr 2008, 15:12
Post #55


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Nu mai bine ar da o lege CLARA, orice tomberonez gasit liber pe strada fara nr. de inmatriculare, rezolvat cu cele mai europene metode posibile, in 24 ore.

This post has been edited by tribunul: 15 Apr 2008, 15:32


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 15 Apr 2008, 15:56
Post #56


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(R19/16v @ 15 Apr 2008, 14:16)
Care, cu putin noroc, or sa te caute toti pe tine sa te muste de cur  bash.gif
*


radmasa.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 15 Apr 2008, 15:58
Post #57


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Mie nu mi se pare nimic de ras mai ales acum cand fetita aia a fost omorata de caini.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 15 Apr 2008, 16:00
Post #58


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Expresia mi se parea amuzanta.


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 15 Apr 2008, 18:23
Post #59


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Of, azi am vazut o cucoana ce-si lasase papornitele jos in glod ca sa le arunce niste bucati de paine unor potai (unele dintre cele 237000, cred, ce cresc printre ruinele unui fost mamut industrial ceausist). Am vrut sa opresc si s-o iau la p*** da' mi-am dat seama ca n-are rost.
Nu ajungem nicaieri, serios, suntem un popor bolnav (sa se supere nenea grga, da' asta-i), suferim abia acum dictatura proletariatului, proletariat ce sta intr-un apartament meschin de bloc si se masturbeaza la gandul unei ograzi pline de oratanii, iar in lipsa hraneste o turma de caini... Pai ce amenzi le-as frige, sa fiu al naibii... Iar cu banii stransi as face padocuri si as eutanasia/ steriliza cainii, dupa caz.

PS: acu' au dat si lege, nu-i mai eutanasiaza daca-s sanatosi, chiar daca-s agresivi. Marfa nene, asteptam sa ajunga mai multi ca noi si sa-si dea singuri legi... Sau trebuie sa mai moara cineva (Doamne-fereste) ca sa se trezeazca astia din adormire (si asa am mai auzit azi la radio de un caz de persoana atacata nasol de caini).

PPS: la sobolani mai avem voie sa dam otrava? Sau e crima odioasa?


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grGa
post 15 Apr 2008, 18:48
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 July 04
From: Timisoara




GoGu, nu zici rau ce zici si nu e vorba de suparare, doar ca nu toti avem o vina. Domnu' "autoritatea" a facut ceva sa indrepte multele nereguli? Nu. Nu a facut, iar cel ce nu vrea sa respecte o lege, chiar si a bunului simt, se simte "incurajat". Daca manipulanta papornitei ar fi primit o amenda, a doua oara nu cred ca mai facea gestul. S.a.m.d.

ps: o fi genocid.

This post has been edited by grGa: 15 Apr 2008, 18:57


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th June 2024 - 10:55
Forum Renault