DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea drumurilor din tara

vi_escu
post 7 Sep 2006, 09:25
Post #211


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




Intre Lacu Rosu si Gheorghieni, in apropiere de Gheorghieni, drumul e varza!!! Cratere pina la genunchi. M-a pus dracu sa scurtez drumul Racu-Frumoasa, am mers ca pe aratura. In rest drumurile sunt OK pana intri in judetul Bacau. La fel si cand vi de la Brasov prin Oituz. De localitati, ce sa mai spun, dezastru, locuiesc in Comanesti si stiu. La asa primar, asa drumuri! Dracu ne-a pus sa-l votam.


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvici
post 8 Sep 2006, 08:31
Post #212


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 10 August 05
From: Bucuresti




Ceva noutati despre Cimpulung - Brasov ? Vreau sa ajung la Zarnesti si nu mai vreau sa petrec o ora la Posada in masina.


--------------------
Renault Symbol 2005 dci 80
Megane 2014 - dci 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octa74
post 4 Dec 2006, 07:55
Post #213


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 14 December 04
From: Brasov




QUOTE(razvici @ 8 Sep 2006, 08:31)
Ceva noutati despre Cimpulung - Brasov ? Vreau sa ajung la Zarnesti si nu mai vreau sa petrec o ora la Posada in masina.
*


De la Campulung la Rucar e ok, de la Rucar la Fundata (intrarea in jud Brasov) cam nasol (gropi, denivelari etc), iar de la Fundata la Brasov acceptabil.


--------------------
Logan Ambiance (cu servo) - BV-xx-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
-Rayden-
post 5 Jan 2007, 16:22
Post #214


Membru de membru


Group: Members
Posts: 305
Joined: 14 December 06
From: Iasi - Romania




Iasi - Bacău: 13-14:30 - drumul bun, radare peste tot!! Vreo 4 radare fixe și două mobile. Unul cred că l-am prins. Aveam vreo 70 prin localitate și ne-am întâlnit chiar în vârful unui deal. Totuși, sper să fi fost oprit sau să-i fi dat prin stație pe alții, eh, sau măcar să nu-mi bage puncte de penalizare (parcă de la +20km e cu puncte).. cum e norocul. Oricum, prin localități, conduceți preventiv pe ruta Iași - Trei Iazuri.


--------------------
Renault Clio 3 Dynamique 1.2 16V 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
memyselfandI
post 26 Jan 2007, 13:12
Post #215


m


Group: Members
Posts: 191
Joined: 8 March 05
From: Bucuresti




Salutare. Astazi 06-13:30, Bucuresti-Sibiu-Sebes-Cluj uscat, fara pb, doar ceva radare.

Drum bun tuturor,


--------------------
Logan 1.6 2006 - 7727
"la curse e simplu, totu' e sa faci ca drumul"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coje79
post 19 Mar 2007, 11:12
Post #216


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 24 March 06
From: Iasi




salutare. dintre cele doua variante de drum:

1. Iasi - Bicaz - Lacu Rosu - Gheorghieni - Sovata - Tg. Mures
2. Iasi - Tg. Neamt - Poiana Largului - Toplita - Reghin - Tg. Mures

pe care o recomandati? m-am tot uitat pe ce s-a scris de anul trecut despre diverse portiuni de drum, dar majoritatea comentariilor sunt din vara, si ma gandesc ca poate s-au mai facut ceva reparatii la drum. sincer, m-ar tenta mai mult varianta prin Cheile Bicazului (stiu ca e mai fain peisajul decat pe traseul celalalt), cel putin pana la Lacu Rosu sunt familiarizat cu drumul, dar nu stiu cum e dupa aia. bine, pentru o diferenta de cca 20 km, aleg drumul mai lung si cu peisaj mai putin spectaculos daca sunt mai putine probleme in privinta carosabilului. daca aveti informatii proaspete, as aprecia cateva ponturi.

de asemenea, are cineva habar daca se poate ajunge relativ usor (ma refer la cat de crunt e drumul) de la Tg. Mures la Tg. Ocna prin Miercurea Ciuc? Sau sa aleg varianta prin Sighisoara - Sf. Gheorghe (mai lung cu vreo 45-50 km)?

multumesc


--------------------
Renault Megane 3 2012 Sport Tourer - -
Nemo me impune lacessit
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 19 Mar 2007, 11:19
Post #217


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Prin Lacu Rosu-Sovata e peisaj mai frumos, probleme doar (Sper ca totusi rezolvate) in Lacu Rosu si pe Pasul Bicaz; evident, municipiul Gheorghieni e ca dupa bombardament; dupa asta, drumul e ca in palma pana in Tg.Mures.

Pe dincolo, orasul Toplita e ca dupa bombardament (nu mult, vreo 15 km); defileul pana la Deda e decent; si in Pasul Petru Voda e aceeasi situatie de ani de zile, adica denivelari; de la Reghin la Tg.Mures e bun.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deceneus
post 22 Mar 2007, 10:00
Post #218


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 18 January 05
From: Timisoara




Salutare!

Rogu-va, care stiti cum e in ultimul timp drumul intre Rm. Valcea si Rasnov, prin Curtea de Arges si Campulung?

As vrea sa merg de la Rm. Valcea-Curtea de Arges-Campulung-Rucar-Rasnov-Predeal-Sinaia.

De venit vin de la Timisoara, pe B. Herculane-Tg. Jiu-Rm. Valcea-etc., dar pana la Rm. Valcea cunosc treaba.


Am inteles ca intre Tigveni si Curtea de Arges ar fi ceva probleme... Altceva?

Multumesc anticipat!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 - TM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 7 Jun 2007, 09:37
Post #219


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




Salut !
š
1) Poate sa-mi spuna cineva care a fost recent pe Sibiu - Brasov, tot asa prost se circula, cu jde mii de semafoare? Acum o luna am facut 4 ore, s-a mai imbunatatit ceva?
2) Brasov - Buzau pe intorsura Buzaului e ok?

Merci anticipat


--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octa74
post 8 Jun 2007, 12:26
Post #220


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 14 December 04
From: Brasov




Salut!
1. Nu
2. Da


--------------------
Logan Ambiance (cu servo) - BV-xx-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bog_cip
post 13 Jun 2007, 13:13
Post #221


membru


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 July 04
From: Brasov




Salut
1. Iti pot confirma ca ,S-AU INMUTIT SEMAFOARELE, ca tot e Sibiu capitala europeana, acuma sunt lucrari aproape de Codlea - ghimbav :-(
2. este super supere ok , atentie la radare Introsura Buzaului - Nehoiu , baietii au primit masini dotate cu radat .


--------------------
Toyota corola sedan 2008 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meghitzanul
post 8 Jul 2007, 17:28
Post #222


***** 4 ISOFIX


Group: Members
Posts: 1.619
Joined: 10 January 05
From: Bucuresti




plec maine dimineata din Buc la mare cu copil mic... deci trebuie sa ajung cat mai repede ca sa nu se plictiseasca

spuneti-mi va rog care este drumul cel mai optim ca si timp

am auzit ca dupa ce se iese de pe autostrada e full si se merge f greu

tks


--------------------
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG 2008
Audi A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG 2008
ex Renault Megane 1.6 16v 2004
Alan 42 + Sirio Turbo 2000 / Alan 42 + Sirio Turbo 1000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Micutzu_BH
post 8 Jul 2007, 18:18
Post #223


Driving around


Group: Members
Posts: 283
Joined: 11 September 06
From: D'aci ia




Salut!
Stie careva cum e drumul: Cluj Napoca - Salva - Nasaud - Moisei - Borsa - Iacobeni - Frasin - Suceava - Botosani?
Multumesc anticipat!


--------------------
Dacia Logan Ambition - 2005
Este mai bine sa dezbati o intrebare fara sa o rezolvi, decat sa o rezolvi fara a o dezbate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 9 Jul 2007, 10:34
Post #224


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Cluj-Napoca-Beclean e crunt, se reface in stil romanesc (denivelari, ingustari, semafoare, gropi, etc, etc)
Pe Beclean-Salva-Moisei prin pasul Setref nu am fost recent, dar probabil e un drum mediu romanesc...
Moisei-Borsa-Iacobeni (prin pasul Prislop) nu e intr-o stare prea vesela, multe exfolieri si denivelari
Iacobeni-Frasin-Gura Humorului-Suceava: identic cu prima parte, sunt pe acelasi DE care se repara!
Suceava-Botosani: bun, fara probleme

Concluzie: Fugi cat poti de E576 Cluj-Suceava....desi la ce vrei sa faci tu, e cam greu.

All the best!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Micutzu_BH
post 9 Jul 2007, 11:32
Post #225


Driving around


Group: Members
Posts: 283
Joined: 11 September 06
From: D'aci ia




Ursule alb... mersi de informatii! worship.gif
Probabil am sa schimb ruta... Oradea - Cluj Napoca (asta sigur e bun ca-l cunosc tongue.gif ) - Apahida - Targu Mures - Sovata - Praid - Joseni - Gheorghieni - Bicaz - Piatra Neamt - Targu Frumos - Destinatia Finala. 04.gif De ruta asta mai stie careva ceva?


--------------------
Dacia Logan Ambition - 2005
Este mai bine sa dezbati o intrebare fara sa o rezolvi, decat sa o rezolvi fara a o dezbate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 9 Jul 2007, 11:34
Post #226


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Nu prea inteleg motivul pentru care ai merge Cluj-Apahida-Mures ... iti recomant Cluj-Turda-Campia-Iernut-Mures ...


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 9 Jul 2007, 11:39
Post #227


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.856
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




De acord cu Cmandrei, de ce sa te complici pe Apahida-Mures, cand ai Cluj-Mures pe E60....atentie numai intre Cluj si Turda la camere...
Apahida-Mures este bun pana in Sarmas dupa care este destul de rau, pe cand pe Cluj-Mures durmul este foarte bun, cateodata foarte aglomerat dar bun...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Micutzu_BH
post 9 Jul 2007, 12:14
Post #228


Driving around


Group: Members
Posts: 283
Joined: 11 September 06
From: D'aci ia




Mersi de ajutor poate pana la urma reusesc sa-mi fac un traseu bun. 04.gif
Dar pe mai departe Targu-Mures - Sovata - Praid - Joseni - Gheorghieni - Bicaz - Piatra Neamt - Targu Frumos - Destinatia Finala? (ultima parte e destul de bun) smile.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - 2005
Este mai bine sa dezbati o intrebare fara sa o rezolvi, decat sa o rezolvi fara a o dezbate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gorunis
post 9 Jul 2007, 14:01
Post #229


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 July 07




As vrea sa ajung din Craiova in Bulgaria la Silistra. Cine imi poate spune pe unde este mai usor sa trec frontiera?(Calarasi sau Ruse)


--------------------
Cielo 2003 Executive - 25B CGY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 9 Jul 2007, 14:04
Post #230


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Gheorghieni - Bicaz ... pe aici nu e tocmai romantic drumul ... dar cu grija si atentie supravietuiesti smile.gif

9 Jul 2007, 15:09:
@gorunis Traseu posibil - pe oriunde e cam la fel de usor/simplu ... din ce am vazut la Calarasi se trece cam in 40 minute cu bacul cu tot cu asteptare

This post has been edited by cmandrei: 9 Jul 2007, 14:09


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 9 Jul 2007, 15:35
Post #231


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Micutzu_BH @ 9 Jul 2007, 12:14)
Mersi de ajutor poate pana la urma reusesc sa-mi fac un traseu bun. 04.gif
Dar pe mai departe Targu-Mures - Sovata - Praid - Joseni - Gheorghieni - Bicaz - Piatra Neamt - Targu Frumos - Destinatia Finala? (ultima parte e destul de bun) smile.gif

Pai de ce nu zici ca vrei doar sa ajungi de la Oradea la Botosani? eu ma gandeam ca faci turism...prin pasuri si depresiuni... SO:
Fara urma de discutie, drumul de ales este (evident, sunt si variante mai scurte dar cu efect la bucse): Oradea-Cluj-Napoca-Apahida-Reghin-Toplita-Borsec-Poiana Largului-Targu Neamt-Falticeni-Suceava-Botosani!

Pe Oradea-Tg.Neamt am mers eu vineri, deci iti pot confirma ca:
1. Cluj-Reghin (direct) e absolut ok, nici o groapa, doar ceva plombari nu foarte uniforme; poti sa-i dai linistit cat vrei tu; nota bene: portiunea distrusa de dinainte cu vreo 20 km de Reghin NU MAI EXISTA, zona aratand ca o pista de Formula 1, pe vreo 2,5 km tongue.gif
2. pe Reghin-Toplita ai cateva zone (intre Deda si Rastolita) unde e decoperat/frezat in benzi lungi de-a lungul drumului ce urmeaza a fi asfaltate; cu putina atentie o sa le incaleci destul de simplu; gropi romanesti traditionale nu am gasit niciuna; la fel ca mai inainte, mai sunt plombe nu foarte plane, dar nu pun probleme; din pacate nu au reparat podul de dupa Toplita la intrarea in rezervatia Calimani, dar sunt max 30 de m care trebuie parcursi incet
3. Borsec-Tg.Neamt: fara nici o problema, cu exceptia podului de la Poiana Largului care are un semafor si e in lucru.
4. Tg.Neamt-Falticeni nu stiu exact cum e, dar daca vrei sa nu ai emotii, mai mergi 15 km pana la Cristesti si de acolo intri pe E85 pana la Suceava; drum impecabil

Daca mai ai intrebari, shoot!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Micutzu_BH
post 9 Jul 2007, 18:44
Post #232


Driving around


Group: Members
Posts: 283
Joined: 11 September 06
From: D'aci ia




In cele din urma m-am hotarat... traseul va fi:
Oradea - Cluj Napoca - Apahida - Reghin (imi iau o vioara sau o chitara biggrin.gif) - Toplita - Borsec (fac plinu` de apa minerala smile.gif) - Poina Teiului - Targu Neamt - Falticeni - Suceava - Botosani - Destinatia Finala (stop joc, somn, odihna, relaxare)

Intr-una din zile:
Destinatia Finala - Iasi( probabil vizitat o matusa si alte obiective smile.gif + daca sunt colegi forumisti care vor sa dea o bere tongue.gif astept PM cu numere de telefon 04.gif ) - Destinatia Finala.

Retur:
Destinatia Finala - Botosani - Suceava - Putna - Marginea - Sucevita -Moldovita - Gura Humorului - Voronet (prima varianta de stationare) - Paltinoasa - Falticeni - Targu Neamt - Poiana Teiului - Durau (cazare peste noapte... recomandari?!) - Bicaz -Gheorghieni - Praid - Targu Mures -Cluj Napoca - Oradea


--------------------
Dacia Logan Ambition - 2005
Este mai bine sa dezbati o intrebare fara sa o rezolvi, decat sa o rezolvi fara a o dezbate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 30 Jul 2007, 08:19
Post #233


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




repun intrebarea, poate sunt ceva schimbari

S-a mai ameliorat Sibiu - Brasov ?
ca iar trebuie sa trec pe acolo


--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octa74
post 31 Jul 2007, 20:01
Post #234


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 14 December 04
From: Brasov




QUOTE(jammers @ 30 Jul 2007, 08:19)
repun intrebarea, poate sunt ceva schimbari

S-a mai ameliorat Sibiu - Brasov ?
ca iar trebuie sa trec pe acolo
*


Stai linistit, e tot la fel. Daca nu poti evita traseul, inarmeaza-te cu rabdare (si pentru nesimtitii care trec pe rosu la semafoare)

This post has been edited by octa74: 31 Jul 2007, 20:02


--------------------
Logan Ambiance (cu servo) - BV-xx-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 1 Aug 2007, 14:33
Post #235


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Drum facut ieri de un amic: 3 ore Brasov - Sibiu ... foarte multe semafoare inca.


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 8 Aug 2007, 15:56
Post #236


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Pitesti - Campulung = dale ciment + asfalt valurit rau

Campulun - Rucar - Bran = prima parte buna si foarte buna, pe la rucar multe denivelari, crapaturi, gropi {de la Moeciu bun si foarte bun}

Bran - Rasnov (decent ... cateva praguri)

Rasnov - Brasov = bun


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spauld
post 14 Aug 2007, 12:20
Post #237


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 7 March 07




1. Vaslui - Buzau - Satuc - Berca - Policiori (vulcanii noroiosi) - Intorsura Buzaului - Brasov
Drum este ok (asfaltat de curand). Pe portiunea spre vulcanii noroiosi drumul este din beton si prezinta unele gropi (usor de evitat). Vulcanii merita vizitati doar daca sunteti in trecere si nu mergeti special pentru ei. Dupa barajul de la Siriu se gasesc locuri de campare.

2. Brasov - Timisul de jos - Canionul sapte scari
Masina se lasa la cabana Dambu Morii (ceva mai sus) si apoi se continua pe jos pe traseul cu banda galbena pana la canionul sapte scari (impresionant).

3. Sinaia - Moroieni - Hotel Pestera
Drumul forestier de aproximativ 30 km, prost si foarte prost (spre cumplit). Vestea buna e ca Loganul se descurca admirabil.

4. Sinaia - Ploiesti - Albesti Paleologu - Urziceni -Slobozia - Harsova -Constanta
Pe portiunea Albesti- Urziceni, desi drumul e aproape refacut, au mai ramas cca 4 km din drumul vechi care e plin de gropi (pe care nu le poti evita datorita traficului intens).

Un sfat pentru iubitorii de excursii cu cortul in Bucegi: luati in considerare anunturile cu "zona frecventata de ursi". Se pare ca avertismentele sunt reale.




--------------------
Dacia 1300 /Tico SL / Logan Laureat plus - oct. 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i
post 16 Aug 2007, 13:45
Post #238


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 28 January 04
From: Bucuresti




Legat de lucrarile si semafoarele de pe Brasov - Sibiu: Doar asta e portiunea pe care se lucreaza? Adica, daca vin pe Rm. Valcea - Sibiu - Deva - Arad, mai sunt zone in lucru?


--------------------
RENAULT Symbol - b-45-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 16 Aug 2007, 14:50
Post #239


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Ceva pe Valea Oltului (parca doua semafoare) dar nimic grav (adica nu stai mult).


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viking
post 17 Aug 2007, 14:51
Post #240


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 15 June 06
From: Mainz/Deutschland




QUOTE(ursul-alb @ 9 Jul 2007, 14:35)
...
Pe Oradea-Tg.Neamt am mers eu vineri, deci iti pot confirma ca:
1. Cluj-Reghin (direct) e absolut ok ... portiunea distrusa de dinainte cu vreo 20 km de Reghin NU MAI EXISTA, zona aratand ca o pista de Formula 1, pe vreo 2,5 km  tongue.gif
2. pe Reghin-Toplita ai cateva zone (intre Deda si Rastolita) unde e decoperat/frezat in benzi lungi de-a lungul drumului ce urmeaza a fi asfaltate  ... din pacate nu au reparat podul de dupa Toplita la intrarea in rezervatia Calimani, dar sunt max 30 de m care trebuie parcursi incet
3. Borsec-Tg.Neamt: fara nici o problema, cu exceptia podului de la Poiana Largului care are un semafor si e in lucru.
4. Tg.Neamt-Falticeni nu stiu exact cum e, dar daca vrei sa nu ai emotii, mai mergi 15 km pana la Cristesti si de acolo intri pe E85 pana la Suceava; drum impecabil
*


Voi parcurge Oradea-Cluj-Napoca-Apahida-Reghin-Toplita-Borsec-Poiana Largului-Targu Neamt-Iasi si din ce s-a scris pana acum aici nu sunt probleme, ci dimpotriva, unele portiuni s-au imbunatatit fata de acum un an cand am fost ultima data.
Citisem ca in Grinties au fost ceva probleme dupa ploile din ultimile saptamani insa sper totusi ca nu au afectat portiunea de dupa Borsec spre Poiana-Largului si nici traseul de pe Valea Muresului.
Mai sper si ca portiunile decopertate dintre Deda si Rastolita au fost reparate.
Daca mai sunt noutati va rog sa le postati.


--------------------
VW Touran 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 01:52
Forum Renault