DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

518 Pages « < 330 331 332 333 334 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Impreza WRX SW 2002, ...si Ignis Sport 2004

Muttley
post 26 Jun 2021, 09:49
Post #9931


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Deci primul drum la Ieși din septembrie cred. Cred ca tot primul drum mai lung tot de atunci.

Uitasem cum e cu asta la drumuri de 15 ore. Deci 2 probleme:
- ma obisnuisem cu copaia aia mica de pe olx la pret de nimic sa merg la croaziera pe la 3200rpm, unde are aproape 100. Asta are +130. Naspa prin satele alea pustii dimineata, ca depaseam constant 100 la ora si intram pe teritoriul celor fara permis. Deci rotile mari mi-au zapacit putin simtul vitezei reale.
- are foot rest, si tot uit. Am ramas cu reflexul de la Ignis, care n-are, si m-am trezit de cateva ori stand cu varful piciorului stang prin aer.

Si se pare c-a plouat azi noapte. Fix ce credeam ca n-am sa mai prind vreodata cu masina asta, ud, am prins azi, inclusiv viituri cu namol si pietre prin zona Onesti, zona prospera a tarii.
Slicuri + ud n-as sti sa va zic cum e, am mers ca melcul in viraje, prea fricuta. Cert e ca intra ABS-ul dubios de usor, deci clar sunt de evitat astea pe ud.

In poze e dupa ce-am spalat-o-n Roman de 5 lei.

IMG_20210626_074905_3.jpg ( Size: 3.34mb ) Number of downloads: 558
IMG_20210626_074655_2.jpg ( Size: 3.5mb ) Number of downloads: 234


Asta-i un drum secundar, fix inainte de podul peste Șiret, care pod e demontat pe jumatate momentan, si ma opresc de fiecare data aici.
Arborii astia sunt fascinanti, nu stiu alti seculari cu trunchiul atat de gros. Sper sa prinda sfarsitul speciei umane in picioare wub.gif

Later, teegae an loc cu verdeaț, Chiatra Niamț.

IMG_20210626_143833_2.jpg ( Size: 2.4mb ) Number of downloads: 200


Miracol, pana la ora asta nu ma doare spatele.

26 Jun 2021, 19:55:
Update: ma doare spatele.
Dar nu conteaza. Efectiv iubesc chestia din poza asta. E... n-am cuvinte. Desteapta, frumoasa, stramta si cu principii. Si are vocea superba. O ador de ma pis pemine.

IMG_20210626_163723.jpg ( Size: 4.51mb ) Number of downloads: 499


This post has been edited by Muttley: 26 Jun 2021, 18:55


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 26 Jun 2021, 20:40
Post #9932


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Fain. E, cand ajungi in punctul asta iti reconfirmi de ce-ai facut toate alea.
Cum de n-ai dat jos suporții de bicle pt tura asta?


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 26 Jun 2021, 20:54
Post #9933


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Nu pot acum, sunt rupt, dar maine am sa scriu o poveste inutila despre plimbarea de astazi. Fu printre cele mai faine, iar masina asta e absolut incredibila. Uneori am senzatia ca n-o merit, desi mi-o doream de cand am aflat ca exista. Stau acum in curte, ma uit la ea la lumina becului si mi se pare perfectiunea automobilistica, cel putin in context Muttley.

Suportii nu mai coboara niciodata, nu vad rostul. E masina de sezon cald totusi, nu e ca si cum iarna i-as da jos.
Cat despre consum afectat de suporti... Am avut azi 10.5l/100km, mers relativ linistit. Cam cu 1.5-2l in plus fata de ce stiam si ma asteptam. Primul si ultimul set de slicuri. Nu bag mana-n foc, dar asa simt acum.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 26 Jun 2021, 21:09
Post #9934


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Consumul ala suplimentar e fata de acelasi drum cu masina fara suporti, sau fata de acelasi drum cu masina fara suporti si fara slickuri? Ca daca e doar de la suporti ma pui pe ganduri in legatura cu porcbagajul meu de acoperis de pe vagon, poate de-aia imi ia 8 - 8.5 l la suta de km xu 100 la ora.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 26 Jun 2021, 21:27
Post #9935


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




SIGUR afecteaza si consumul suportii si barele. Dar eu nu de aia ziceam neaparat, ca el la masina aia nu se uita la consum, ci pentru ca mie nu-mi place sa le aud vajaind si troncanind pe plafon. Cand mi-am terminat treaba le dau imediat jos. Si eu n-am thule, la mine dureaaaaza... si arata si ca naiba.

This post has been edited by Victorine: 26 Jun 2021, 21:28


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 26 Jun 2021, 21:40
Post #9936


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.916
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




QUOTE(Muttley @ 26 Jun 2021, 20:54)

Suportii nu mai coboara niciodata, nu vad rostul. E masina de sezon cald totusi, nu e ca si cum iarna i-as da jos.
Cat despre consum afectat de suporti... Am avut azi 10.5l/100km, mers relativ linistit. Cam cu 1.5-2l in plus fata de ce stiam si ma asteptam. Primul si ultimul set de slicuri. Nu bag mana-n foc, dar asa simt acum.
*



Eh, mere un pic mai cald motorul, asa trebe sa disipe macar 12-14KW in plus la 100Km.
Fain drumul ales, macadamul e pentru Subaru!


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 26 Jun 2021, 21:41
Post #9937


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




tatabobu, am complicat eu inutil expunerea.
La mine, barele si suportii n-au nicio treaba cu consumul. De altfel, minimul suprem de consum de 7.8 l-am avut cu ele montate, deci absolut nicio treaba.
Mi-a explodat consumul de cand cu anvelopele. Nu conteaza la 2000km/an, doar constat ca am numai neajunsuri cu ele, iar avantaj doar unul - e lipita.

Barele mele nu-s Thule, ca mi s-au parut modeste si urate, si ma refer la Wingbar, varful de gama.
Am comandat de afara Yakima Whispbar. Nici urma de vajaiala. Bine, chiar sa existe, nu cred c-as auzi-o. Mai nou am un zgomot de rulare de la slicuri de acopera si evacuarea.
Zdranganeala, la gama Proride de la Thule n-are de unde sa apara.
Deci nu scot nimicuta.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 26 Jun 2021, 21:43
Post #9938


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Io nici n-am zis sa le scoti. Tu fa cum stii tu, ca la fel fac si eu si nu intreb pe nimeni.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 26 Jun 2021, 21:47
Post #9939


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Oricum, am impresia ca se opresc ploile. Deci mersi, mi-ai amintit ca tre' sa ies cu bicla icon_mrgreen.gif
Acum ca zici, toti amicii mei biciclisti amatori fac la fel, tin suportii sus pururi. N-am auzit sa se planga vreunul de consum.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 26 Jun 2021, 22:04
Post #9940


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




M-ai linistit. Trec la mine consumul pe seama tractiunii shaishpe si aia e. Spre aia inclinam si eu, cinstit vorbind.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 30 Jun 2021, 10:36
Post #9941


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Alt stadiu intermediar, c-am mai reinsamantat pe alocuri.
In linii mari insa, cam aia e. Revin cu rezultatul final prim septembrie-octombrie. Sau mai devreme, daca mouordidragu' ii.

IMG_20210630_113403.jpg ( Size: 4.89mb ) Number of downloads: 559


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 30 Jun 2021, 10:41
Post #9942


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




apa zilnic, ingrasamant de 2 ori pe an, tuns periodic.. si este ok.

esti pe drumul cel bun oricum 🤣

This post has been edited by cj98czh: 30 Jun 2021, 10:42


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 1 Jul 2021, 23:22
Post #9943


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




O sa iubesti gazon ul mai mult ca puricoasa...fie cea blanoasa fie cea care are parte de helo kity.

Acum 2 zile cea mica (de fapt e cea mare) m a parat lu' masa ca vorbesc cu gazonul.


Plm...el ma intelege...desi eu nu inteleg de ce se ingalbeneste. dry.gif

Le. Vezi ca sapt asta la lidl ai programatoare..fie simple fie wifi prin gateway
80 al simplu plus 2 pisatoare efrog tot 80 bucata din hornbach ai rezolvat problema.
A....si furtun gardena
..inxa 70

This post has been edited by wolfin: 1 Jul 2021, 23:48


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Jul 2021, 06:00
Post #9944


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(wolfin @ 2 Jul 2021, 00:22)
m a parat lu' masa ca vorbesc cu gazonul.
Plm...el ma intelege...
*


blush.gif blush.gif blink.gif


si .... iti si raspunde cand vb. cu el?!? mellow.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GIC
post 2 Jul 2021, 07:06
Post #9945


Doar membru


Group: Members
Posts: 917
Joined: 13 January 04
From: Oradea




QUOTE(wolfin @ 2 Jul 2021, 00:22)
fie cea care are parte de helo kity.
*


rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif


Attached thumbnail(s)
hello.jpg ( Size: 100.46k ) Number of downloads: 400


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 2 Jul 2021, 07:06
Post #9946


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Doar dupa ce imi iau pastilele


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Jul 2021, 07:27
Post #9947


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




psi aia care sunt de meserie spun ... ca nu trebuie sa te ingrijorezi cand vb. singur .... dar neaparat sa ii cauti cand iti si raspunzi .. radmasa.gif

This post has been edited by cj98czh: 2 Jul 2021, 07:27


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 2 Jul 2021, 07:30
Post #9948


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Nu stiu unde am citit ca vorbitul singur e semn de sanatate mentala.

Singurele mele momente de intimitate cu gazonul mai sunt noaptea, daca vecinii sunt plecati sau dorm, eu sunt pilaf de bat si ma mai pis pe el.

This post has been edited by Muttley: 2 Jul 2021, 07:31


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj77shv
post 2 Jul 2021, 08:21
Post #9949


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 21 April 08
From: Cluj-Napoca




Daca vorbitul singur e sanatate mentala inseamna ca eu is sanatos tun... Medicii nu is de acord totusi smile.gif)

Zic si eu... Ca tot cauti Forester, de ce nu te uiti la un SG prefacelift? mai putine hibe pe la motor, ai sanse sa gasesti unu bun la un pret decent, si parca si vazusem vreo 2 care pareau ok pe olx (fara GPL si fara rugina, si sub 200k)


--------------------
Renault Laguna 3 Grandtour 2.0dCi, BVA6 2008 - Initiale Paris - CJ-56/95-JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 2 Jul 2021, 08:49
Post #9950


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




compare.png ( Size: 1.48mb ) Number of downloads: 373


Penca desi personal as zice ca din fata arata mai bine (farurile mai jos si mai incruntate, proiectoarele mai mari ( happy.gif )), are o mare hiba: 125 cai fata de 156 158 cai. Si E3 fata de E4, unde faceliftul, desi e cu acceleratie cu fire, v-am mai zis, e exceptionala si cel mai bun dbw de l-am incercat eu vreodata.
Si am impresia ca prefaceliftul are 8 supape. Oi fi eu fan vechituri, dar nici chiar asa...

Deci nu ma pot impaca cu puterea aia la masa aia. 30 cai sunt, totusi, enorm de multi pentru un aspirat de 2l si nici nu iau in calcul versiunea lenesa. N-am cum! sleep.gif

Iar eu, candva, as incerca sa-i dau un spor de putere, si prefer sa aplic un procent de crestere pe o baza initiala mai mare.
Altfel...
Daca fac conversie la 2.1 si creste puterea cu un ipotetic 20% (cilindree si raport de comprimare), cu prefacelift as ajunge la 150 cai. Inca inferior faceliftului standard.
Faceliftul ar ajunge la 190 cai.
Diferenta e absolut enorma.

Deci nu e o baza buna, si n-ar avea rost sa fac compromisuri.

Edit: desi asa, din poza, cred ca trebuie capota, bara, aripi si faruri de prefacelift pentru o conversie. Pur teoretic, ca efectiv nu m-ar deranja botul de la fazadoi. Fazaunu chiar are un iz de "vechi". Nush sa explic de ce, poate pentru ca aduce cu Impreza GC.

This post has been edited by Muttley: 2 Jul 2021, 12:45


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj77shv
post 2 Jul 2021, 15:25
Post #9951


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 21 April 08
From: Cluj-Napoca




SG facelift mie personal mi se pare oribil, dar inteleg perfect motivele tale. Totusi, asa ca info, si EJ201 de pe SG prefacelift, ca si EJ251 al meu, desi e SOHC, are 16 supape, nu 8. Also, eu zic ca nici cel de 158 de cp nu te-ar multumi... am mers cu el pe un hawkeye si nu mi s-a parut nu stiu ce.. O data ce esti invatat cu turbo... Mai ales cu ai WRX-u, eu m-as uita direct dupa un xt, macar stii ca ai piese de test de pe una pe alta


--------------------
Renault Laguna 3 Grandtour 2.0dCi, BVA6 2008 - Initiale Paris - CJ-56/95-JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 2 Jul 2021, 18:09
Post #9952


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Ah, ok, ala cu 125CP e SOHC cu 16V, adica 2 arbori cu came pe tot motorul, nu 4 ca la cealalta sau la turbo.
Deci sa inteleg ca ai 2.5 aspirat. Outback? Pune poze!!!!

- nu pot sari de la Ignis cu consum de 4.45l/100km la XT cu +8. Si sub nicio forma nu la XT cu 2.5, ca se adauga impozitul ala abject. Sau sa nu uit de intretinerea unui Subaru turbo... Altfel, sunt 2 XT-uri de 2.5 bomboana la vanzare pe olx.
- nu pot avea 2 masini la fel, e aberant. Macar una sa fie aspirata, ailalta turbo. Piesele de pe WRX merg si pe aia aspirata (frane, suspensie, transmisie, roti).

158 cai, vad acum, la 1430kg, inseamna 110 cai pe tona.
Ignisul are 109 cai, 930kg, deci 117 cai pe tona.
De acord, pierderi maxime in transmisie la Forester, ca e motor longitudinal si awd, deci caii perceputi ar fi si mai putini.
Iar ignisul e departe de a fi rapid, dar e mic si usor, iar pe mine nu m-a facut niciodata sa-mi doresc mai multa putere avand in vedere ceea ce este.
Foresterul, da, va fi o lesinatura.
Dar, si aici cred ca intervine esentialul, Foresterul nu prea il vad sa ceara bataie si fugareala si aruncat in giratorii si reprize rapide de fun, asa cum patesc cu asta mica. E o balena in comparatie, cu suspensii moi si curu' mare. E maxim de rafinata fata de Ignis, or asta cred ca impune o anumita conduita.
Dar, pentru siguranta, am sa il rog pe amicul asta cu SG din Brasov sa mi-o mai dea o data. Ca am condus doua d-astea, prima mi s-a parut o mortaciune, iar de a 2-a n-am tras (fix ce ziceam mai sus), si difera si conteaza si starea de spirit de moment.
Dar XT tot nu-mi iau, ca nu-mi permit si nu vad rostul.

Si insist... La Ignis nu prea ai ce face pe parte de performanta si motor, mai ales ca pur si simplu nu merita, e o cutiuta. Sunt destui cu turbo pe ele, a fost si versiune de fabrica cu compresor mecanic, dar la 100-120 la ora te temi pentru viata ta, mai sus e jale.
La Forester in schimb, eu mi-as face de cap rau de tot, as repeta isprava cu Dacia. La asta pur si simplu as avea incredere sa ma bag, piese-s pe toate gardurile (Suzuki pur si simplu nu se poate compara cu Subaru la piese) si cunosc destul de bine mecanica rablelor astora cu motoare culcate.
Adica aia 158 cai ar trebui sa fie mai multi daca raman consecvent.
La Ignis de exemplu, nu stiu daca ati observat, dar nicio clipa nu m-am gandit la modificari. Era tentanta putin ideea de swap la 1.8, dar nu cred ca s-au vandut la noi motoarele alea. Efectiv nu mi-a inspirat modificari serioase, poate si pentru ca nu a avut nevoie. La ce este, e ok asa cum e.
La Forester m-ar da inapoi o singura chestie, si anume ca n-am un Ignis de tavaleala cat timp e cu motorul imprastiat in bucatarie. Deci va trebui sa-l fac bucati vara, cand pot merge cu WRX-ul.

Prostii rolleyes.gif

PS: asta e a ta??? blink.gif

This post has been edited by Muttley: 2 Jul 2021, 18:14


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 2 Jul 2021, 19:59
Post #9953


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ambele sunt urate cu spume si voi vb. ca una este mai frumoasa.
biggrin.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Jul 2021, 20:44
Post #9954


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




subaru fara turbo ... nu este subaru ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 2 Jul 2021, 20:55
Post #9955


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(IRONICK @ 2 Jul 2021, 20:59)
Ambele sunt urate cu spume si voi vb. ca una este mai frumoasa.
biggrin.gif
*


Uita-te la istoricul meu de cotete si ai sa vezi ca am o afinitate.
Personal, mie nu mi se pare nimic urat la Multipla, e o masina cu o functie bine stabilita.
Iar faptul ca SG-urile ti se par urate, samaerț, te baga in categoria coafeze cu vocatie.
Mai ramane sa spui ca Volvo 240 e urata... dry.gif
Sau, ca vad ce are la semnatura cluj si ma inspira, sa nu-ti placa citroen C6... Una dintre cele mai reusite masini moderne pe parte de design.

QUOTE(cj98czh @ 2 Jul 2021, 21:44)
subaru fara turbo ... nu este subaru ..
*


Discutabil. Exista Impreza cu motor de 1.5 totusi, iar Impreza GD/GG si Forester SG sunt pe aceeasi platforma.
Subaru aspirat e tanc. Si e faina, si poate multe, mai putin acceleratie.
Plus ca sunt si subaru cu H6 si 3.6, care nu-s deloc de aruncat. Pana la impozit.

Oricum, fara Ignis vandut, astea-s doar discutii. Inimioare si vizualizari droaie pe olx, nicio interpelare sleep.gif

This post has been edited by Muttley: 2 Jul 2021, 20:58


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 2 Jul 2021, 21:53
Post #9956


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ma declar defect, numiplace nici aia.
In schimb stiu pe cineva caruia ii place Renault Fluence.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Jul 2021, 22:13
Post #9957


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Ce are Renault Fluence? Nu i nici fata cea frumoasa, dar nici cea hidoasa
Cu ce o compari la nivel de 2009-2010?


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 3 Jul 2021, 06:31
Post #9958


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Toată gamă reno de după 2008 e un rahat cu perje in materie de design, ce putea ieși în plus de la un Sedan derivat din hatch? Bine, nu că și-ar fi revenit între timp.

Compară Megane 2 cu 3 in contextul perioadei in care au fost desenate fiecare și n-o să fii tentat să mă contrazici. Și dacă ești, tot un rahat cu perje rămâne fluiens de 2010. sleep.gif


QUOTE(Muttley @ 2 Jul 2021, 20:55)
Personal, mie nu mi se pare nimic urat la Multipla, e o masina cu o functie bine stabilita.
*


Dis imbratisare.gif

This post has been edited by MuciX: 3 Jul 2021, 06:32


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj77shv
post 3 Jul 2021, 07:09
Post #9959


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 21 April 08
From: Cluj-Napoca




@Muttley, da, e al meu. E un cotet, si ar merita ss fie la fier vechi, dar eu ma incapatanez sa il tin pe linia de plutire.
@ironick, gusturile nu se discuta. Vad destule cupluri in care unu e urat cu spume, dar e alegerea lor.
@cj subaru fara turbo poate sa te duca pe toate coclaurile
@mucix really? Mie mi se pare ca mai ales dupa 2014-5 e ok... Talisman, megane 4...


--------------------
Renault Laguna 3 Grandtour 2.0dCi, BVA6 2008 - Initiale Paris - CJ-56/95-JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 3 Jul 2021, 07:26
Post #9960


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Da, really. Vorbeam de perioada aia in care s-a făcut fliuens, deci cumva până în 2014. Desi nici cu alea de după nu m-aș lăuda. Mașinile moderne nu mai au voie sa fie frumoase, nici măcar Mazda tongue.gif.

O sa copiez ideea cuiva, dar ia orice 2 mașini moderne din aceeași clasă, da-le jos drl, faruri și lămpi spate și după aia încearcă să le mai deosebești.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
518 Pages « < 330 331 332 333 334 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:56
Forum Renault