DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Logan vs alte masini - cumparare, Pe ce merita dat banii

Daca ati avea pana in 10.000 E ce ati cumpara?
 
Logan Ambition full option - 8900E [ 66 ] ** [52.38%]
Renault Clio Fidji 1.4 16V -9610 E [ 23 ] ** [18.25%]
Fiat Albea Star 1.2 16V - full optionl -10100E [ 8 ] ** [6.35%]
Masina SH [ 29 ] ** [23.02%]
Total Votes: 126
Guests cannot vote 
BAC
post 9 May 2005, 17:19
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




AND, 7000+Mercedesul. Pe diferite site-uri de anunturi auto se gasesc si la 7000. Fordul e intr-adevar mai scump.
Asarban daca acum o masina sh de 4 ani are acelasi pret cu un Logan nou peste 5 ani nu va fi la fel?
biggrin.gif Nu vrea nimeni Mertu sa-mi iau Logan? rolleyes.gif


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 9 May 2005, 17:24
Post #32


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




NU pentru ca peste 4 ani vom fi in UE si acolo inmatricularea unei masini mai vechi de ...o sa te coste la asigurareeeeeeeeeee durereee mareee
Una de 5 anisori mai merge

Eu astept cu interes sa intram..pana atunci o platesc pe asta..apoi ma mai gandesc de unde imi iau masina..din RSR..din Belgia..din....


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 9 May 2005, 17:26
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Benz+7000 euro schimba total ecuatia.. merita sa cauti un Astra , poate chiar Stilo ! Iar in cel mai rau caz , Fabia. Bineinteles ca exista si variante noi la banii astia , depinde de cat iei pe benz (Clio,Accent..Logan bineinteles rolleyes.gif )


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alc
post 9 May 2005, 18:15
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 12 March 05
From: Bucuresti




[quote=asarban,9 May 2005, 18:24]
NU pentru ca peste 4 ani vom fi in UE si acolo inmatricularea unei masini mai vechi de ...o sa te coste la asigurareeeeeeeeeee durereee mareee

asa de curiozitate , cit de mare este diferenta ?
( stiu ca sunt off topic , dar... rolleyes.gif )


--------------------
Logan Laureate 1,4 - B 67 ARL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 9 May 2005, 22:07
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(AND @ 9 May 2005, 16:40)
Voi care va-ti luat Logan Ambition , ati considerat si alte masini noi? (Clio etc) ; care a fost factorul decisiv? loialitate fata de dacia? de daciaclub.ro?
*



Ti-am mai explicat o data pe privat ca exagerezi dar vad ca insisti. Am Ambition asa ca ma simt avizat sa-ti raspund.
Mi-am luat Ambition pentru ca atunci cand mi-am luat masina lipsea lumina calauzitoare AND, farul care lumineaza deciziile tuturor care intra pe forumul asta. Imi cer scuze in prostia si ignoranta mea, ca am cutezat sa-mi iau Ambition, laolata cu alte jda' mii de oameni fara sa ne ploconim la nesfarsitul geniu reprezentat de tine pentru o dreapta indrumare. Noi astia cu Ambition am iesit din grota, si in fata grotei era un dealer Dacia care avea numai Ambition pe stoc. Abia acum ne-am dumirit. De fapt, toti suntem niste prosti, vrei sa fi capitanul nostru ?

Iete link aci' cu ce am luat in calcul , chiar din topicul asta. Tu stii sa citesti sau esti setat ?
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...post&p=16951582


BAC: Unchiul meu si-a luat Ford Focus break din Germania, disel (nu stiu litrajul). Acolo a dat pana in 7000 pe ea, avea in jur de 50.000km. Dupa ce a achitat toate cele, a ajuns pe la 8-9000 eur.


This post has been edited by cosmin_m: 9 May 2005, 22:27


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horace
post 10 May 2005, 11:50
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 23 April 05




Interesante discutii si pareri... observ ca varianta SH se tine tare....dar eu unul sincer nu as da 10000 E pentru o masina cu peste 100k facuti indiferent unde....
Ma gandesc asa: o masina de marca, fie ea si SH are costuri de intretinere crescute cu cat marca e mai "de soi". Daca as lua-o noua, hai sa zicem OK, vreo 2-3 ani de zile nu prea mi-as bate capul.. cu toate ca si atunci un Casco + verificarile periodice m-ar cam usca. Daca o iau cu peste 100K la bord, SH, Asigurarea Casco ar fi, mai miculuta, e drept (asa ceva trebe sa ai...) dar deja la kilometrajul ala trebuie sa pregatesc ceva cascaval pentru service (sa nu imi zica cineva ca a luat o masina SH si nu a bagat un leu in ea dupa aia.... ca nu prea cred...) (chestii minore.. un rulment, un radiator, niste placute de frane, poate cauciucuri....). Sincer vreau o masina "care sa ma slujeasca" nu sa ii fiu eu sluga.
Acum sa luam altfel problema: unde gasesc o masina NOUA, cu options: AC, ABS, 2 airbags, vopsea metalizata, CD player, 3 ani garantie, spatioasa, la aprox. 9000 E. Aici Loganul detine recordul. Din pacate are minusuri la design, dinamica, si din cate am citit in ultimul timp siguranta
un link interesant proLogan ar fi asta: http://www.renault.com/datamedia/doc/media..._complet_GB.pdf
cred ca nu e numa reclama....
La Clio partea buna pare a fi designul (mai frumusica) dar pica rau la confort (locurile din spate sunt o adevarata tortura pentru o persoana de peste 1,8 m), alte minusuri: intretinerea (costuri ridicate ale pieselor), dinamica (cred ca destul de lenesa), portbagajul total neergonomic, renumita si arhicunoscuta problema a "greierasilor".... o garantie cam ciudata.. cica 2-3-4.. hm.. nu am prea inteles aici cum vine treaba...
Ce ma atrage cel mai mult la Albea este designul modern, confortul interior, dotarile optionale relativ ieftine, 3 ani garantie fara limita de km, finisajele de calitate. Lipsa mare insa la motorizare (cu toate ca am impresia ca motorul de Albea este mai nou decat cel de Logan si e pe 16V!) cu un consum egal sau superior Loganului la o motorizare inferioara.....
Am gasit pe net un test drive interesant .. poate stie cineva mai multe detalii, chiar as fi curios sa citesc rezultatele complete ale testului: http://www.autoexpert.ro/revista/articol.php?id_material=807

P.S. Haideti sa ne comportam ca niste oameni maturi si nu ca si niste copii rasfatati... injuriile si orgoliile personale nu cred ca isi au locul pe o chestie "pulbica" fie ea si un forum.... poate deschide un topic "grobian words" unde sa fie la liber toate chestiile astea si fara suparari.. ce ziceti??

This post has been edited by horace: 10 May 2005, 12:26


--------------------
Renault Laguna II 2002
"You live once... but if you live right... once is enough...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 10 May 2005, 13:24
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Albea e intradevar o masina interesanta , mai ales cu garda aia imensa la sol. Dotari bunicele , motor de 1.2 , 16V si 80 cai (bunicel) , haleste vreo 9l/100km urban. Insa am inteles ca reviziile Fiat sunt foarte scumpe ...


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horace
post 10 May 2005, 14:00
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 23 April 05




Si ar mai fi o problema cu caroseria la Fiaturi.. am auzit ca nu prea tine.... cica e avida dupa rugina...: wink.gif
Revin la intrebarea anterioara.. are cineva date suplimentare de la test driveul facut de aia de la autoexpress???
S-au comparat 7 masini destul de similare: 2 Loganuri (1.4 si 1.6) 1 Solenta, 1 Renault Clio Symbol, 1 Chevrolet Kalos, 1 Hyundai Accent si 1 Fiat Albea. Avnad in vedere faptul ca toate cele 7 sunt apropiate ca si dotari, motorizare si pret (sa zicem) ar fi interesant rezultatul. Din pacate detaliile sunt numai in revista in cauza.. si eu nu o am...


--------------------
Renault Laguna II 2002
"You live once... but if you live right... once is enough...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 10 May 2005, 14:33
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Am io revista . Ma uit diseara. Albeea a fost depunctat rau pentru tinuta dinamica si consum. Cel mai mare dintre masinile testate !

This post has been edited by cosmin_m: 10 May 2005, 14:36


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horace
post 10 May 2005, 14:46
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 23 April 05




Ai dreptate cosmin, din cate au publicat astia pe site Albea a luat cele mai multe puncte numai la design si confort..... Oricum ar fi interesanta prezentarea comparativa la toate capitolele, pentru toate masinile... ce au vazut eu pe site se pare ca hyundai accent a cucerit cele mai multe puncte..


--------------------
Renault Laguna II 2002
"You live once... but if you live right... once is enough...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maryo1981
post 14 May 2005, 09:06
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 May 05
From: Constanta




Sa va spun eu cum sta treaba,sau macar sa incerc.Eu daca as fi in locul vostru as lua o sh numai daca cunosc proprietarul sau masina.Daca stiu prin ce a trecut.Cum credeti ca s-au inbogatit altii?Pe spinarea astora care cumpara sh.Ei iau masina de la germani cu 6000 su o vinde cu 8000-10000.Vedeti?Credeti ca ei stau sa vada daca este buna sau nu?Asta va trebui sa descoperiti voi,dar pe banii vostrii.Deci este o loterie.Masina noua este masina noua!!!


--------------------
Dacia 1400 - CT05VSS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlezzDWC
post 21 May 2005, 09:58
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 19 April 05
From: Bucuresti,o zona rau famata.




Votat sh, prea putine variante(de ce fara Cielo ?????). Merg pa un Golf 4.


--------------------
Daewoo Cielo E-TEC 2 - B-81-RGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 22 May 2005, 12:50
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




QUOTE(AND @ 9 May 2005, 17:40)
Voi care va-ti luat Logan Ambition , ati considerat si alte masini noi? (Clio etc) ; care a fost factorul decisiv? loialitate fata de dacia? de daciaclub.ro?
*



- credit mai avantajos decat la orice alta marca;
- asigurare full casco mai avantajoasa;
- caracteristici si optionale mai bune (motor, dotari, spatiu interior, etc);
- intretinere mai ieftina;

ar mai fi si altele subiective (gen design), dar astea sunt suficiente...

In nici un caz ca e mai buna ca Golf III sau IV !!!

This post has been edited by carman: 22 May 2005, 12:52


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 25 May 2005, 10:26
Post #44


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Am mers recent cu un Fiat Albea pe distanta bucuresti-Slatina si retur... brrrr.....

minusuri (comparativ cu Loganul):
-consumul mare
-design interior
-calitate materiale interior
-fiabilitate (la nici 50 k km patina ambreiajul si era deja al doilea!!!)
-spatiu interior
-dotari mai putine (lipsa computer de bord, oglinzi electrice etc.)

plusuri
- ceva mai multa putere si cuplu (dar degeaba, ca si la mers incet si cu accelerari leeeente consuma ca dracu de mult)...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padual
post 25 May 2005, 12:55
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 295
Joined: 29 November 04
From: MANGALIA




De mult visez si eu sa pot alege intre masini pe care se cer 10000E. Hai sa va spun o poveste scurta si parerea mea:

Povestea
Parintii prietenei mele aveau 7000E ptr o masina.Detineau o masina cumparata SH de care fusesera supermultumiti caci ii slujise cu demnitate(OpelKadett1.2). Au aflat de o Skoda Octavia 1.6(geamuri electrice e tot ce stiu din optiuni) la 6800 E, pe care au luat-o pentru ca avea doar 40.000km cu toate ca este masina din - tineti-va bine- 1998!Merge impecabil, si are doar o zgarietura pe portiera dreapta fata pe care cel care o vindea nu a ascuns-o nici o clipa -ceea ce te face sa crezi ca masina nu e o teapa!


De ce au luat-o???PT CA - foarte important - un bun prieten al lor era vecin cu proprietarul Skodei
-PT CA celelalte oferte erau masini cu multi KM (opel ASTRA) si mai scumpe
-PT CA cel de la care au luat-o mai avea un Passat diesel de prin 1999 si evident hamalise acea masina si nu SKoda(Skoda fusese masina de serviciu a sotiei).



PAREREA MEA(nu ca ar conta)
Luati masini SH numai daca aveti ocazia sa il cunoasteti pe proprietar,sa testati masina o zi doua(asa au facut cei din poveste),si are destul de putini km.
INTOTDEAUNA masinile care arata perfect trebuie SA VA RIDICE BANUIELI!!!

Loganul este o alegere buna petru cei carora le e teama de necunoscut si nu vor sa riste nimic - dar oare nu risti nimic atunci cand cumperi o DACIE???Sa fim seriosi!


edit: pentru mine Loganul ar fi o optiune numai daca ar costa cu 700-800E mai putin. Solenta a fost intotdeauna o masina pe gustul meu,iar faptul ca a avut si motor diesel e ceva remarcabil!!!Mi-as lua cu ochii inchisi o Solenta noua!Pacat ca nu mai este posibil asa ceva!

This post has been edited by padual: 25 May 2005, 13:02


--------------------
Daewoo | Ford MATIZ 0.8l - 49cp | Focus 1.8l - 115cp 2006 E | 1999 - CT-89-PAD|TX-6273-TX
Doamne ajuta!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JohnyBe
post 25 May 2005, 13:14
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 31 March 04
From: Brasov




@padual
Cu totul si cu totul de acord cu tine in ceea ce priveste masina SH.
Nu fi nefericit insa ca nu se mai face SLZ ca nu ai de ce. LGN este superior din toate pdv mai putin consumul.
Eu le am pe ambele in curte si pot face comparatie. Pana si mama smile.gif
a zis ca mai bine LGN ca merge mai fain.


--------------------
SLZ Clima LGN Laureate 1.4 - BV 09 UDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
atacs
post 25 May 2005, 14:06
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 19 April 05




Si eu am ezitat intre mai multe, insa pana la urma am ales un Clio Symbol Fidji 8V, la un pret de 9.188 EUR (pretul era de 8.980 EUR, insa am vrut si vopsea metalizata).


--------------------
Renault Megane 2005 - -
Renault Megane 2005 1.5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padual
post 25 May 2005, 20:45
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 295
Joined: 29 November 04
From: MANGALIA




Sincer ma bucur din tot sufletul ca Loganul se vinde bine,chiar foarte bine,si ma bucur ca la nemti le e frica sa nu le dea peste cap piata auto SeconHand, dar nu prea e pe sufletul meu,adica na, la 18 ani nimeni nu viseaza sa aibe un logan,ci mai degraba un 1310 super preparat!

This post has been edited by padual: 25 May 2005, 20:53


--------------------
Daewoo | Ford MATIZ 0.8l - 49cp | Focus 1.8l - 115cp 2006 E | 1999 - CT-89-PAD|TX-6273-TX
Doamne ajuta!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 26 May 2005, 11:31
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




am votat loganu...nici Clio nu e prea breaz...e facut in turcia, iar Fiat...mai bine Logan...
SH n-au garantie


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santieco
post 27 May 2005, 10:34
Post #50


Conduc de placere


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 May 05
From: Bucuresti-Ilfov




Nu inteleg si nu inteleg...
Care este gandirea voastra,a celor care ati ales Loganul????
8000 de euro! cu banii astia ,nu mai vorbesc ca poti sa iti ie masina straina NOUA, a caror producatori indiferent care sunt ei,te mai si despagubesc in caz de vreo defectiune din fabrica(aici va rog sa nu ma contraziceti ca vorbesc in cunostinta de cauza),dar poti sa iti iei o Masina second care este de milioane de ori mai fiabila si in primul rand mai frumoasa din toate punctele de vedere decat Loganul celor de la Renault.
Si un mic exemplu de alegerea pe care o fac unii dintre francezi(de ce oare?):
am cunostinte in franta(francezi nu romani) care au golfuri,forduri etc...i-am intrebat de ce nu au ales Renault,masina frantuzeasca- raspunsul lor: FIABILITATEA.
Deci,daca la masinile lor duc lipsa de asa ceva..ce sa mai vorbesc la noi ....

Ma rog.. ne mai trebuie ani buni sa ne desteptam ...Asta e


--------------------
Logan 1.4MPI Preference 2007 - IF-XX-COX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brunner
post 27 May 2005, 10:37
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 220
Joined: 25 January 04
From: ...




Ce pacat ca n-ai venit pana acuma, sa ne lamuresti..


--------------------
M M 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JohnyBe
post 27 May 2005, 10:37
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 31 March 04
From: Brasov




@santieco
Da' tu daca lauzi asa de tare masinile SH straine de ce nu ai una?
De ce ai dacia?


--------------------
SLZ Clima LGN Laureate 1.4 - BV 09 UDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santieco
post 27 May 2005, 10:47
Post #53


Conduc de placere


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 May 05
From: Bucuresti-Ilfov




QUOTE(JohnyBe @ 27 May 2005, 08:37)
@santieco
Da' tu daca lauzi asa de tare masinile SH straine de ce nu ai una?
De ce ai dacia?
*


1. pentru ca n-am 8.000 de euro
2. am Dacia 1300 nu Renault Logan ...e o diferenta


--------------------
Logan 1.4MPI Preference 2007 - IF-XX-COX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JohnyBe
post 27 May 2005, 10:53
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 31 March 04
From: Brasov




Ce-i asa mare lucru sa vinzi dacia aia, mai pui umpic si cumperi un golf 1 ca doar ie masina nemteasca si ie "de milioane de ori mai fiabila si in primul rand mai frumoasa din toate punctele de vedere " decat dacia 1300, consuma mult mai putin...

Eh, ca n-ai umpicu' ala care mai trebuie pus? Ca ie mai greu de intretinut Golfu' ca ie CASCO mai mare ? Ca nu sti istoria lui? Cat a fost de forjata?

Ie usor sa vorbesti ...


--------------------
SLZ Clima LGN Laureate 1.4 - BV 09 UDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
body
post 27 May 2005, 10:56
Post #55


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 568
Joined: 19 July 04
From: Ploiesti




QUOTE(carman @ 22 May 2005, 13:50)
- credit mai avantajos decat la orice alta marca;
- asigurare full casco mai avantajoasa;
- caracteristici si optionale mai bune (motor, dotari, spatiu interior, etc);
- intretinere mai ieftina;

ar mai fi si altele subiective (gen design), dar astea sunt suficiente...

In nici un caz ca e mai buna ca Golf III sau IV !!!
*


Credit mai avantajos???????
Te inseli , eu am luat Kalos Full acum o sapt cu dobanda ( la leasing de 5,5%pe luna) .Am platit avans 5600 ( adica 50%) si cu totul (dobanda etc) ma duce dupa 5 ani la 11.470 euro !!!!!!!!
Si ( no ofence pt posesorii de Logan ) dar nu se compara!
Ce optionale mai bune are Loganul decat asta a mea?
Intretinere mai ieftina?Eu zic sa va mai documentati !


--------------------
Mitsubishi/Suzuki Lancer/SX4 2007/2008 - PH-72-BVR PH-77-MMR
body cu lancer si nevasta cu suzuki sx4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JohnyBe
post 27 May 2005, 11:06
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 31 March 04
From: Brasov




@body
Pai eu dau 900 EUR in plus dupa 5 ani.
Am dat avans 3450 si am luat restul pana la 7100 EUR credit.
Parerea mea, subiectiva ce-i drept, este ca arata mai bine Loganul decat Kalosul. Poate si mai spatioasa.
Cat despre restul... ce sa zic, nu stiu. Ce are kalosul si nu are Loganul si sa merite 3500 EUR in plus (asta presupunand ca ii ai)?

Si daca ai dat avans 5600 (50%) => pret 11200 EUR
Cum ajungi la 11.470 cu dobanda 5.5% pe luna?
Cu TVA pe care-l deduci pe firma sau cum ca nu inteleg.

Si cat dai rata pe luna?

This post has been edited by JohnyBe: 27 May 2005, 11:12


--------------------
SLZ Clima LGN Laureate 1.4 - BV 09 UDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santieco
post 27 May 2005, 11:10
Post #57


Conduc de placere


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 May 05
From: Bucuresti-Ilfov




Dar sunt foarte multumit de Dacia mea..
Si in al doilea rand daca nu as fi multumit de ea nu as avea banii aia sa-i pun peste sa imi iau Golf...
Si sa inchei: dacaa ar fi sa imi iau o alta masina si as avea bani sunt sigur ca nu as alege Logan...Nova mi-as lua dar Logan nu..


--------------------
Logan 1.4MPI Preference 2007 - IF-XX-COX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JohnyBe
post 27 May 2005, 11:18
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 31 March 04
From: Brasov




@santieco
Vezi ca te cam contrazici pe tine insuti. smile.gif)
Degeaba te iei de Logan. Probabil ca habar n-ai cum merge dar vorbesti.
Strugurii sant acri cand nu ajungi la ei ...


--------------------
SLZ Clima LGN Laureate 1.4 - BV 09 UDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
body
post 27 May 2005, 11:18
Post #59


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 568
Joined: 19 July 04
From: Ploiesti




QUOTE(JohnyBe @ 27 May 2005, 12:06)
@body
Pai eu dau 900 EUR in plus dupa 5 ani.
Am dat avans 3450 si am luat restul pana la 7100 EUR credit.
Parerea mea, subiectiva ce-i drept, este ca arata mai bine Loganul decat Kalosul. Poate si mai spatioasa.
Cat despre restul... ce sa zic, nu stiu. Ce are kalosul si nu are Loganul si sa merite 3500 EUR in plus (asta presupunand ca ii ai)?

Si daca ai dat avans 5600 (50%) => pret 11200 EUR
Cum ajungi la 11.470 cu dobanda 5.5% pe luna?
Cu TVA pe care-l deduci pe firma sau cum ca nu inteleg.

Si cat dai rata pe luna?
*


Pai alaturi de avans a mai fost , comision de admin a contului , taxa de numere si alte taxe , nu am foaia acum cu mine la birou , dar daca te intereseaza iti pot zice luni exact!Da' sa zici ca arata mai bine loganu' decat kalosu' ma rog , fiecare cu parerea lui!Probabil ca portbagajul e mai mare la Logan da' la interior si comoditate nu as fi deloc sigur....
Cat despre fiabilitate , eu am avut Cielo 95 Korea inainte si sincer bate la funduletz loganu!
Daca si asta (kalosul) o sa fie la fel ..............e beton!
Intra si tu pe site la dibas sau Union motors si ai sa vezi ce are in plus!
TVAnu il deduc pe firma , masina e luata in lesing persoana fizica!
La leasing nu platesti taxa vamala decat la val rerziduala adica in jur de 400 de euro !De altfel asta e avantajul la leasing !
REPET , ITI POT SPUNE LUNI SUMELE EXACTE !Val finala este 11.470euro!
Rata pe luna este de 92 euro!

This post has been edited by body: 27 May 2005, 11:27


--------------------
Mitsubishi/Suzuki Lancer/SX4 2007/2008 - PH-72-BVR PH-77-MMR
body cu lancer si nevasta cu suzuki sx4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
santieco
post 27 May 2005, 11:22
Post #60


Conduc de placere


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 May 05
From: Bucuresti-Ilfov




Va rog nu mai comparatiLoganul cu alte masini productie 2005 ... este ca si cum ati compara cainele corcit cu cainele de rasa..


--------------------
Logan 1.4MPI Preference 2007 - IF-XX-COX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 07:55
Forum Renault