DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cum se face pana

Valentine
post 8 Nov 2003, 23:37
Post #1


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




da exact ... cum se face o pana ? in pasi biggrin.gif:D


--------------------
Ford Focus 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 9 Nov 2003, 01:28
Post #2


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Pai...mergi cu masina..calci intr-un cui...filfilfilfil..te dai jos..incepi: "tu-ti *** si ** %$#*^@!". Pana aici e simplu.
Dupa aia slabesti putin prezoanele la roata pleostita..tragi frana de mana, bagi in viteza, ridici masina pe cric (atentie cum pui cricul, sa nu cada...cat si la punctele unde pui cricul pe masina sa nu-l treci prin podea --nu pune cricul pe "muchia" pragului...baga mana sub masina si vei simti un soi de traversa pe care sprijini cricul--)..scoti roata, pui rezerva, pui la loc prezoanele, le strangi "in cruce" cat merge, lasi masina jos de pe cric..strangi bine prezoanele, mergi la vulcanizare.
iti recomand sa ai in portbagaj o pereche de manusi de protectie sa nu te faci ca porcu' cu ocazia asta..
PS aprinde avariile...
PS2 procedura aproximativa e si in manualul masinii (la mine cel putin este) insa nu rezulta foarte clar (desene kkcioase) punctele de sprijin.
PS3 daca actiunea se desfasoara noaptea, in afara orasului pune si triunghiul reflectorizant la (am uitat..parca 50) metri si mai spre mijlocul drumului (mai ales daca pana e pe stanga)..ca risti sa te ia un orbete inainte (pe tine ca persoana...) de nu te vezi. Of course..pozitii..avarii.
PS4 (ordonata gandire am...) sfat: nu merge pe extrema dreapta a drumurilor..acolo se aduna toate cuiele, sarmele, potcoavele, fundurile de sticle etc... (a nu se intelege ca pe marginea drumurilor stau tone de cuie tongue.gif ..doar ca majoritatea penelor de pe acolo le-am "cules").


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 9 Nov 2003, 01:58
Post #3


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE
Pai...mergi cu masina..calci intr-un cui...filfilfilfil..te dai jos..incepi: \"tu-ti *** si ** %$#*^@!\"


acuma imi dau seama ca poate titlul nu este dintre cele mai reusite biggrin.gif:D:D


--------------------
Ford Focus 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 9 Nov 2003, 06:12
Post #4


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Sa nu uit... (am mintea varza... :oops: )..daca pana e pe spate pune o piatra in fatza rotii din fatza (halal exprimare) diagonal opuse rotii cu "buba". Altfel risti sa plece un pic inainte (chiar bagata in viteza) si e naspa...
Daca nu ai incredere in frana de mana..se aplica si in cazul penei pe fatza.


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 9 Nov 2003, 14:39
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Hai sa-ti zic si eu: mergi noaptea, ignori mesajele de "atentie, se lucreaza", iei un ciot de linie de tramvai, auzi un zgomot de zici ca s-a rupt masina in doua ... Si ai facut pana! Hehe... Sa vezi ce senzatii te incearca cand cobori din masina si te intrebi ce dracu ai lovit/agatzat...

De rezolvat e si mai simplu. Pui triunghiul ... si te rogi sa te ajute cineva biggrin.gif De mine i s-a facut mila unui taximetrist ... contra a 2l benzina.


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 9 Nov 2003, 17:35
Post #6


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




nasol. cred ca o sa fac repetitii biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 9 Nov 2003, 23:33
Post #7


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Atunci sa aveti niste ruj si rimel prin masina...sa va puteti uita galesh la taximetristi...poate va ajuta gratis laugh.gif laugh.gif laugh.gif icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 08:41
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Nici nu vreau sa ma gindesc la reactia unui taximetrist cind eu, plin de ruj si de rimel, ii fac semn sa opreasca sau il rog sa m-ajute sa fac o pana...... icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Nov 2003, 12:36
Post #9


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE
Wolfmark, :
De mine i s-a facut mila unui taximetrist ... contra a 2l benzina.

Si..., cum ai scos benzina?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 12:44
Post #10


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Cred c-a dat contravaloarea in lei laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 10 Nov 2003, 16:03
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




klaus, nu merge sa scoti din rezervor. Asta am aflat-o si eu atunci. Am cumparat, cu o sticla de 2l.


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 10 Nov 2003, 16:11
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Ca sa fi sure ca nu se intampla nimic nasol cu cricul ala, roata pe care o vei pune/tocmai ai dat-o jos, pune-o sub masina, in dreptul pragului. Nu te costa nimic dpdv al efortului si face bine la psihic.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 11:30
Forum Renault