DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> am vazut o Dacia arzand...

bursuck
post 12 Aug 2003, 10:54
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 16 May 03




Salutare stimabililor. Azi dimineata, pe Antena1, aratau o Dacia (care nu parea a fi berlina !) arzand in toata splendoarea sa. Problema e ca nu ardea in urma vreunui scurt-circuit, ci ca urmare a impactului cu un cap de pod. Poate ca nu am fost eu atent, dar nu prea am auzit sau vazut Dacii arzand in urma unor coleziuni majore. In mod sigur as fi trecut cu vederea faptul daca nu citeam pe undeva prin forum ca la Solenza s-a renuntat la nu stiu ce senzor de soc la pompa de benzina (????) E chestie reala sau e cazul sa mai cumpar ceva extinctoare ? :?: 182.gif:


--------------------
Dacia Solenza (In)Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 12 Aug 2003, 16:53
Post #2


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Da, au renuntat la senzorul de soc (cel care taie alimentarea cu benzina in caz de soc major). Probabil ca s-au gandit ca in caz de, doamne fereste, impact major, mai intai mori si pe urma iei foc icon_twisted.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 Aug 2003, 17:51
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Parerea me ca e alta treaba, si nu lipsa senzorului de soc (care totusi este trecut in catalogul de piese de schimb pentru Solenza, si cred ca ar trebui sa fie, cel putin pentru masinile de export care trebuyie sa corespunda la oarece standarde de impact).
Baiatul ala era cu piese de furat din uzina (daca as sti voi stimabililor cate piese din Vitan au provenienta asta!).
Poate o fi avut si ceva inflamabil la el, stiu eu?
Daca nu a avut asa ceva, este intr-adevar un eveniment foarte grav, care ridica semne de intrebare privind siguranta pasagerilor unei anumite masini de provenienta autohtona!


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
guvernul
post 12 Aug 2003, 20:25
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 30 April 03




Inca o problema pe lista care devine din ce in ce mai mare la SLZ. Ia sa intrebam noi ca sa obtinem un raspuns oficial. Cu toate ca daca monsieur Klaus a zis ca se gaseste in lista tehnica atunci s-o fi gasind si pe masina.

Dar ne-ar prinde bine sa intrebam, just in case....


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 12:05
Forum Renault