DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

34 Pages « < 26 27 28 29 30 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mi-au ridicat masina pentru parcare neregulamentara

VladG
post 26 Sep 2011, 13:09
Post #811


Membru preistoric


Group: Members
Posts: 2.387
Joined: 23 January 03
From: Bucuresti




Dupa 2 ani si ceva, vineri am castigat si ultima faza a procesului cu Politia. Un an de zile s-a pierdut din cauza recursului Politiei, respins vineri, la TMB, ca nefondat. biggrin.gif
Spre Craciun cred ca voi avea si cei 833 lei in cont. Pana atunci, hartogaraie...


--------------------
Ex Dacia SuperNova -- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 27 Sep 2011, 10:07
Post #812


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.577
Joined: 16 April 09




QUOTE(george_scala_2004 @ 4 Oct 2010, 15:03)
acu' ceva vreme am postat ceva despre legea politiei locale. nu am mai intrat pe site-ul camerei deputatilor si acum cind am verificat ceva iata ce am descoperit:

Lege nr. 155/2010
din 12/07/2010

Legea poliției locale

prezinta interes art. 7:
si art. 24 - 27:

pentru cine (inca) nu stie politia locala este fosta politie comunitara formata, la rindul ei, din fostii gardieni publici. daca pentru politisti exista scolile de politie cu durata de 2 ani aici, aspirantii pot deveni politisti dupa numirea in functie ! urmind apoi sa urmeze cursuri specifice cu durata de minimum 3 luni ! blink.gif conform art. 18 din acceasi lege...
*



noutati:

QUOTE
CSAT a aprobat luni si conceptia de reconfigurare a sistemului de ordine publica prin transferul de personal si responsabilitati in coordonarea administratiei locale. In acest context, Guvernul Romaniei va adopta legislatia necesara pentru transferul de responsabilitati in domeniile ordinii publice si circulatiei rutiere de la Politia Nationala catre Politia Locala pentru a creste astfel eficienta actiunilor de pe teren.
blink.gif


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 29 Sep 2011, 14:48
Post #813


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.577
Joined: 16 April 09




QUOTE
Mașinile ar putea fi ridicate numai ca măsură excepțională, când obturează traficul sau constituie obstacol pentru circulație, iar toate sumele încasate în urma acestor acțiuni devin venituri la bugetele locale, fiind interzisă solicitarea lor de firme private, potrivit unei inițiative legislative.

Mașinile ar putea fi ridicate numai ca măsură excepțională. Sumele încasate devin venituri la bugetele locale

Propunerea legislativă privind ridicarea și depozitarea vehiculelor staționate neregulamentar se află, în prezent, în consultare publică la Senat și îi are ca autori pe senatorii PSD Laurențiu Coca, Alexandru Cordoș, Dan Șova, deputații PSD Marian Ghiveciu Băloșin Gust Băloșin, Ciprian Luca, Iulian Manda, Adrian Mocanu, Oana Niculescu-Mizil, Andrei Steriu, Radu Vasilică, senatorul independent Ion Toma, deputatul PC Damian Florea și deputatul Tudor Ciuhodaru.

Conform inițiativei, ridicarea și depozitarea vehiculelor în locuri special amenajate să fie o măsură excepțională, luată numai dacă mașinile sunt parcate astfel încât constituie un obstacol pentru circulație, obturează traficul rutier sau accesul în instituțiile publice.

Parcarea neregulamentară în altă situație se va sancționa numai cu amendă.

Legea reglementează modul în care vehiculelele staționate neregulamentar, potrivit Codului rutier, pot fi ridicate și depozitate de către administrațiile publice locale sau de către administratorul drumului public, după caz.

Potrivit proiectului, perioada maximă de depozitare ar urma să fie de șase luni, după care proprietarul "va fi somat în scris despre valorificarea vehiculului".

"În cazul în care, deși parcat într-un spațiu public amenajat, vehiculul staționează o perioadă mai mare de șapte zile calendaristice, fără a fi mișcat, acest spațiu se consideră abuziv ocupat, vehiculul urmând a fi ridicat, transportat și depozitat", a se mai arată în proiectul de act normativ.

În inițiativă se mai prevede ca sumele încasate ca urmare a ridicării și depozitării mașinilor să constituie venituri la bugetele locale și să fie folosite pentru amenajarea locurilor de parcare și pentru achiziționarea de utilaje speciale pentru ridicarea și depozitarea vehiculelor parcate regulamentar.

"Solicitarea de sume de bani cu titlul de contravaloare a serviciilor de ridicare, transport și depozitare de către firmele private este interzisă", mai propun inițiatorii.

Proiectul urmează să fie dezbătut de Senat în calitate de primă Cameră sesizată.


http://www.mediafax.ro/social/masinile-ar-...locale-8816651/

This post has been edited by george_scala_2004: 29 Sep 2011, 14:48


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 29 Sep 2011, 14:51
Post #814


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




"În cazul în care, deși parcat într-un spațiu public amenajat, vehiculul staționează o perioadă mai mare de șapte zile calendaristice, fără a fi mișcat, acest spațiu se consideră abuziv ocupat, vehiculul urmând a fi ridicat, transportat și depozitat", a se mai arată în proiectul de act normativ.

Astia au facut copy/paste din HCL sector 6, unde se poate gasi o descriere amanuntita a procedurii de identificare si prelevare dovezi impotriva acestor infractori nemilosi care nu sunt in stare sa-si miste masina din parcare.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 29 Sep 2011, 14:56
Post #815


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




E, hai sa nu fim mai catolici decat Papa ... la mine in cartier zac zeci de masini abandonate ...


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 29 Sep 2011, 14:57
Post #816


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Eu am spus ce scrie la lege, realitatea ne arata ca se ridica doar masinile dupa care vine cineva dupa ele, de preferat cu bani nu cu vreun pistol.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 29 Sep 2011, 15:00
Post #817


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.577
Joined: 16 April 09




da, da' alea intra sub incidenta legii 421/2002 si implica cheltuieli din partea primariilor...si alea stau bine merci in continuare acolo...

@vijelie: sa nu uitam ca anul viitor avem alegeri iar psdpnlpcusl nu scapa prilejul de mai da cite o copita in esafodajul guvernului...e bine sa apari ca protector al marii majoritati, cind stai confortabil pe un purcoi de bani si avantaje...si sa acuzi guvernul...

This post has been edited by george_scala_2004: 29 Sep 2011, 15:00


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 29 Sep 2011, 15:01
Post #818


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Nu guvernul ridica masini, ci administratiile locale.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 29 Sep 2011, 15:07
Post #819


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.577
Joined: 16 April 09




da, dar marea majoritate a marilor orase care se confrunta cu problema asta sint de la actuala coalitie guvernamentala...

or daca aceasta propunere trece usl reduce banii negri de la firmele de ridicari, care mergeau acolo unde trebuie si apare ca viteazul in lupta cu balaurul portocaliu cistigind astfel voturi importante...


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 29 Sep 2011, 15:10
Post #820


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Nu e o problema, ci un lucru bun, pacat ca nu se intra si pe strazile secundare, recent reabilitate, pline de masini pe trotuare, pietonii fiind nevoiti sa se deplaseze pe carosabil, alaturi de masinile in mers.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 29 Sep 2011, 16:20
Post #821


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




pentru ca si infrastructura este una deficitara.
ne impoziteaza si ne taxeaza de ne ia draq dar inapoi pt banii respectivi primim nici macar o clanta. eventual tre sa ne dam pantalonii jos si sa mai si primim ceva acolo, pe banii nostri.

nu ne intereseaza ca pana acum au fost firme capusa, ca ei sunt noi, si ca aia vechii au fost rai. cu asa zisa taxa de poluare se poate retroactiv pe masinile cumparate din rrromania. si coruptii precedenti sa fie storsi de bani (prin confiscare si valorificare a bunurilor) cu care sa se reabiliteze domeniul public. si se traseaza frumos parcari, cu ordine si disciplina. x apartamente. x + %x locuri disponibile. alea x apartin proprietarilor sau chiriasilor, numerotat frumusel, si pe restul se aseaza cine cum poate. ca mai faci o vizita din cand in cand.
car vor fi organizate suficient de coerent spatiile existente, apoi se pot face si locuri cu plata, ca deh e normal cand e spatiu limitat si gata taraboiul.
dar fac ei asta? nu. promit marea cu sarea si cand se vad in functie nu mai zic nimic. chiar si agasati de reporteri cu minciuna la drumul mare.


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
casper
post 29 Jun 2012, 13:56
Post #822


Membru autentic


Group: Members
Posts: 481
Joined: 9 September 05
From: militari pe stanga




în 21.11.2012 mi-au ridicat masina, am contestat și în 26.06.2012 am câștigat anularea procesului și a tuturor actelor scrise în baza acestuia. are cineva idee cât timp durează de acum încolo procedura de returnare a amenzii și a taxei plătite pentru recuperarea masinii de la hingherii de mașini ?


--------------------
MEGANE SEDANE 2005
megane sedan expresion 1,5 dci 80 cai - martie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 29 Jun 2012, 15:14
Post #823


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.112
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(casper @ 29 Jun 2012, 14:56)
în 21.11.2012 mi-au ridicat masina, am contestat și în 26.06.2012 am câștigat anularea procesului
*


blink.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 29 Jun 2012, 15:44
Post #824


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




pai ca sa poti obtine toate astea trebuie sa ramana definitiva hotararea. Dupa ce ramane definitiva, trebuie investita cu formula executorie, si de atunci, poti sa iti ceri banii de la ei, amiabil sau prin executor judecatoresc.


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 29 Jun 2012, 15:50
Post #825


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




caspere, nu mai vrei sa vorbesti cu vlad? i-ai pierdut telefonul? pune mana si suna-l pe vlad si iti explica el tot.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
casper
post 4 Jul 2012, 10:52
Post #826


Membru autentic


Group: Members
Posts: 481
Joined: 9 September 05
From: militari pe stanga




ops, era 2011, greșeală de tastatură unsure.gif .

hotărârea este irevocabilă, mă interesa dacă mai trebuie să fac vreun act, sau aștep ... aștept ... aștept ...

nu mai am nr lu' Vlad din motive tehnice - telefonul a făcut o băiță în timp ce eram cu bicicleta pe o ploaie torențială biggrin.gif.


--------------------
MEGANE SEDANE 2005
megane sedan expresion 1,5 dci 80 cai - martie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladG
post 4 Jul 2012, 12:56
Post #827


Membru preistoric


Group: Members
Posts: 2.387
Joined: 23 January 03
From: Bucuresti




Daca astepti mataluta, cu asteptarea ramai. Nimeni nu-ti baga banii in buzunar daca nu tragi cu dintii de ei.
Deci, cum ti-a zis si Marian66, trebuie sa mergi cu hotararea investita cu titlu executoriu si sa-i ceri de la Politie.
Trebuie sa ai si chitantele cu care ai platit banii. Amenda se ia de la Trezoreria (?) Sector3, acolo are Politia banii depusi. Banii de ridicare se pot primi in cont, cam la o luna dupa ce depui actele la Politie (la sediul central, langa Magazinul Victoria). Vezi ca se ocupa doar vreo 2 persoane de asta si trebuie sa le prinzi pe la birou, nu se depun la Registratura actele, insa e indicat sa ceri totusi un numar de inregistrare.
Deci un prim pas ar trebui sa suni la Politie, sa iei legatura cu persoanele respective, stabilesti o intalnire cand depui actele. Tot ele iti pot zice exact si pasii ptr amenda, care e mai complicat de restituit, ca tre' (cel putin asa era acum vreo un an) sa mergi si la Sector 3.
Bafta si rabdare, ca mai ai destule drumuri de facut. sad.gif

This post has been edited by VladG: 4 Jul 2012, 12:56


--------------------
Ex Dacia SuperNova -- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 4 Jul 2012, 12:59
Post #828


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Plingeri in legatura cu ridicarea bicicletelor exista? rolleyes.gif


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladG
post 4 Jul 2012, 13:06
Post #829


Membru preistoric


Group: Members
Posts: 2.387
Joined: 23 January 03
From: Bucuresti




Da, cand le ridica hotii. wink.gif


--------------------
Ex Dacia SuperNova -- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 4 Jul 2012, 15:58
Post #830


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




atunci daca e definitiva, mai trebuie doar formula executorie. Dupa, faci o notificare la institutia pe care o obliga instanta sa-ti dea banii (nu mai ai nevoie de copii de pe chitante, sau sa te duci tu exact unde sunt banii, de ex banii de pe amenda sa-i iei de la DVBL, etc. - asta a hotarat deja instanta)


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 15 Apr 2013, 09:03
Post #831


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




Va salut,

Sambata, 13.04.2013, mi-au ridicat si mie masina hingherii din sectorul 1.Masina a fost parcata jumatate pe asfalt jumatate pe asa zisul "spatiul verde", care era defapt o mocirla de nedescris...masina era parcata intre doi pomi, iar in momentul in care "oamenii" au venit sa ridice masina au lovit-o de respectivii pomi.In fata mea era o parcare maaaare care scria ca e cu plata, dar acolo era un club si am zis ca este o parcare privata, apartine de club....din moment ce toti erau parcati pe langa si nici macar o masina nu era pusa acolo....am zis sa nu fiu eu primul ca poate mi-o ridica.Dupa ce am facut scandal la firma de ridicari mi s-a promis ca imi vor da pozele facute de ei pe mail cu starea masinii inainte de a fi ridicata...in pv de ridicare a masinii, la punctul observatii, era trecut:"aripi, bari, portbagaj zgariate/lovite si parbriz fisurat";probabil ca asa trec la toate.La pv de predare primire nu au mai trecut starea masinii in momentul in care a sosit in parc, a trecut doar ce am spus eu ca are...in fine, stiu ca am gresit ca nu trebuia parcat acolo, dar avand in vedere ca nu eram singurul care era parcat asa de ce m-a luat doar pe mine?Ca am numere de Valcea?Are rost sa ii dau in judecata sa imi recuperez banii?434 la hingheri si 125 la politie....

This post has been edited by STALEX2004: 15 Apr 2013, 09:05

Attached thumbnail(s)
20130413_133423.jpg ( Size: 2.17mb ) Number of downloads: 359
20130413_133444.jpg ( Size: 2.16mb ) Number of downloads: 396
20130413_133735.jpg ( Size: 84.94k ) Number of downloads: 385
20130413_133835.jpg ( Size: 2.61mb ) Number of downloads: 379
20130415_084418.jpg ( Size: 143.77k ) Number of downloads: 352
20130415_084453.JPG ( Size: 1.83mb ) Number of downloads: 171


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thor1983
post 15 Apr 2013, 10:11
Post #832


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 7 April 04
From: In front of the computer




Are rost sa ii dai in judecata doar daca masina a fost avariata din cauza operatiei de ridicare si poti cere reparatia, daca poti dovedi asta. Amenda oricum o platesti.

Pe tine ce te deranjeaza? Ca ti se pare ca esti singurul caruia i-a fost ridicata masina? Sau ca nu te-au pasuit ca ai parcat aiurea?


This post has been edited by Thor1983: 15 Apr 2013, 10:11


--------------------
Mazda 6 2017
Judge me all u want. Just keep the verdict to yourself!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 15 Apr 2013, 10:35
Post #833


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




pai si de dovedit cum pot dovedi?e cuvantul meu impotriva alor lor.ei zic ca au facut poze....daca pozele respective sunt facute cu un aparat cu o rezolutie mica si de la distanta, e clar ca nu se va vedea nimic.ei pot spune acum ca mi-am lovit eu masina si vreau sa o repar pe carca lor...mi-au spus ca imi trimit pozele pe mail luni dimineata la prima ora....e ora 11:30 si nu am primit nimic...ma deranjeaza sa ai deaface cu bunul meu.mi se pare un abuz, un furt as putea spune....ok, am parcat neregulamentar, imi da amenda, puncte etc... dar sa vi la masina si sa nu mai vezi masina...m-a luat pe mine inima, daramite pe unul cardiac.mi se pare strigator la cer....aa daca incurcam circulatia,daca am blocat pe cineva, atunci da...vin, o ridica, CU GRIJA, o duc la cloaca lor si o depoziteaza pana o revendici tu.am vazut asta toamna in crangasi, cum o masina a fost ridicata de pe sosea pt ca pusesera cu 2 zile inainte semne pe stalpi cu oprirea interzia.in momentul ridicarii, masina s-a balansat si coltul dreapta spate a lovit pomul de pe margine, astfel spargand spoiler-ul....adevarul este ca nici nu avem ce sa le cerem angajatilor respectivelor firme;au cu 2 clase mai mult ca trenul....


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 15 Apr 2013, 10:44
Post #834


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.403
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Si eu consider ca daca masina nu blocheaza n-ar trebui ridicata.
Amendat da, dar ridicat nu.
Dar spaga si banii care ies, sunt prea multi asa li se rupe lor de bunul simt.

Referitor la daunele produse din ridicare, alea trebuie suportate de ei, daca ei sunt cei care le-au produs.
Tu asteapta pozele pana sa vezi in ce directie o iei.
Insista la ei sa ti le trimita, suna-i, streseaza-i, altfel o sa astepti pana imbatranesti.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 15 Apr 2013, 11:19
Post #835


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(STALEX2004 @ 15 Apr 2013, 10:35)
dar sa vi la masina si sa nu mai vezi masina...m-a luat pe mine inima, daramite pe unul cardiac.mi se pare strigator la cer...
*


Da, ideal era să vii la mașină și să găsesti în geam o amendă de 4000 lei. Nu te mai lua inima tongue.gif . Intreb și eu : tu nu știai că se ridică masinile parcate aiurea?Sperai doar la o amendă? Este sect 1 , nu 5 smile.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 15 Apr 2013, 11:21
Post #836


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(STALEX2004 @ 15 Apr 2013, 11:35)
ma deranjeaza sa ai deaface cu bunul meu.mi se pare un abuz, un furt as putea spune....
*



Da nu te deranjeaza sa distrugi spatiul verde ...


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 15 Apr 2013, 11:45
Post #837


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




@mihai:am scris repede si nu am mai citit ce am scris.amenda de 4000 pt ce?mi se pare normal sa ti se dea o amenda de parcare aiurea, nu sa iti dea 4000 lei, nu sa iti ridice masina
@serje:care spatiu verde??MOCIRLA??dar altii care taie pomi si construiesc fel de fel de cladiri nu mai distrug spatiul verde?? mad.gif


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 15 Apr 2013, 11:57
Post #838


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Si spatiu ala cum crezi ca o ajuns mocirla? Oare nu pentru ca alti idioti, ca tine, o tot parcat acolo?



--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 15 Apr 2013, 12:03
Post #839


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Serje @ 15 Apr 2013, 12:57)
Si spatiu ala cum crezi ca o ajuns mocirla?
*


up.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pheephee_11
post 15 Apr 2013, 12:21
Post #840


pe aici si eu


Group: Members
Posts: 509
Joined: 25 August 10
From: bucuresti




nu s'au luat dupa numarul de Valcea, ci dupa cum ai parcat. si anul trecut erau amendati cei care parcau acolo in "padure"... duminica dimineata era sa mi'o ridice si mie din aceeasi zona, parcata la fel oarecum (nu era pe trotuar deloc, era pe un spatiu cu pietre etc, nu pe iarba). pe un prieten l'au sunat (avea numarul in geam).


--------------------
Renault Megane 2.1 1.6 16V 2004
Ford Mondeo mk4 2.0tdci 2008

unde vedeti ma atata ceata?!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
34 Pages « < 26 27 28 29 30 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 03:46
Forum Renault