DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ajutoooooor!, maninca benzina

sergionel
post 15 Mar 2006, 22:55
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 10 December 05




am o dacie cu injectie model 2000 si de la un timp s-a cam dat la benzina ,in sensul ca inainte consuma aproape 10 in oras(buc) iar acum ia cam 14.relantiul este bun ca si inainte.am schimbat bujii si filtru aer dar degeaba. ma gindeam ca poate o fi de la retur. cineva zicea ca a schimbat o pastila sau ceva de genul asta in corpul cu injector,pe retur..daca cineva poate da detalii il rog sa o faca.


--------------------
dacia 1300 injectie - b-68-jsk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 16 Mar 2006, 08:09
Post #2


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Imi vine greu sa cred ca consuma inainte 10 in cinditii de Bucuresti, Dacia cu injectie are un consum mai mare ca si cea pe carburatie, care consuma cam 12-13, chiar 14 in conditii de vreme rece, asa ca esti sigur ca consuma 10 inainte? eu nu cred...


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sergionel
post 16 Mar 2006, 09:54
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 10 December 05




[quote=argon,15 Mar 2006, 18:09]
Imi vine greu sa cred ca consuma inainte 10 in cinditii de Bucuresti, Dacia cu injectie are un consum mai mare ca si cea pe carburatie, care consuma cam 12-13, chiar 14 in conditii de vreme rece, asa ca esti sigur ca consuma 10 inainte? eu nu cred...
*





sint muuult mai sigur decit nu esti tu. ca sa te conving,iti spun ca bagam 20 litri si mergeam cam 200 km,iar acum nu merge mai mult de 150 si mai are si un simptom ca la turatii mici tinde sa se inece,ca cele pe carburator .



--------------------
dacia 1300 injectie - b-68-jsk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 03:24
Forum Renault