DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Disc ambreiaj+placa presiune+rulment presiune, cum le schimb?

PH-06-BOA
post 11 Aug 2015, 21:04
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.731
Joined: 28 April 07




Aș vrea să-ți revizuiești puțin opinia și capacitatea de a discerne, pentru a distinge cauzele și efectele, real. E ușor să găsești un țap ispășitor, dar mie-mi spune „ordinea de idei” , că nu e bine să pregătești de vopsit în octombrie, și să vopsești în martie !


--------------------
Dacia 1310 1988 - ph-99-aob
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thundercar
post 11 Aug 2015, 21:19
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 23 April 15
From: buzau




nu vreau eu sa il tocesc un prieten vrea sa il toceasca rapid pt a obtine finante sa refaca si motorul


--------------------
dacia dacia audi 1310l 1310li A4 1999 2001 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 12 Aug 2015, 09:54
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Daca chiar vrei sa il uzezi rapid strangi cablul de la ambreiaj pana patineaza discul putin si il vei uza destul de repede.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PH-06-BOA
post 13 Aug 2015, 13:24
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.731
Joined: 28 April 07




Frecarea va duce la încălzirea accentuată a volantei care va răscoace simeringul de palier, la fel și discul va răscoace simeringul de la priză. În urma efectului, volanta ar trebui rectificată. Deci va ieși o reparație obligat capitală, cu mai multă muncă și cheltuială.


--------------------
Dacia 1310 1988 - ph-99-aob
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 13 Aug 2015, 16:42
Post #35


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.456
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(PH-06-BOA @ 11 Aug 2015, 21:04)
Aș vrea să-ți revizuiești puțin opinia și capacitatea de a discerne, pentru a distinge cauzele și efectele, real. E ușor să găsești un țap ispășitor, dar mie-mi spune „ordinea de idei” , că nu e bine să pregătești de vopsit în octombrie, și să vopsești în martie !
*



Daca tu consinderi ca e normal ca din octombrie pana in mai 3 suprafete "pregatite" si lasate nevopsite pana in martie sa transforme in gauri cu diametrul de 10cm, atunci imi retrag supozitia de rea vointa si-o transform in altceva. Asta ca sa nu zic ca 2 din ele se aflau sub o zona care era "gata" din "octombrie" (pun si asta in ghilimele pt ca evident ce trebuia sa fie gata in 2 saptamani a fost "gata" in 2 luni pt ca in decembrie am luat taraboanta de la tine) si anume sub teroson. Stiu ca la romani e sport national sa dai vina pe altu', dar ce ma deranjeaza cu adevarat e ca lasi impresia tuturor cat de roman adevarat si iubitor esti tu, ca tu faci treaba cu cap pe care altii n-o fac de lene sau din necunostinta, cand colo esti fix, dar fix ca orice alt mester care te duce cu zaharelul, care face cate ceva abia cand vii si stai pe capu' lui, care-si ia 10 lucrari de-odata desi la inceput iti spune ca o sa se ocupe doar de tine. Nu ma asteptam sa iasa opera de arta sau sa tina 10 ani, dar ma gandeam macar ca un an n-o sa vad rugina (masiva, nu ceva de suprafata corectabil cu o mica polizare, pasivizare, grunduire si o pensula de vopsea).

Asa ca lasa-ma pe mine cu opiniile mele si cu capacitatile mele de a discerne si uita-te in propria ograda inainte de a te da zmeu pe langa ceilalti mesteri wink.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 13 Aug 2015, 21:44
Post #36


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




opa
mestru nostru,care le stie pe toate,a inceput sa dea kix
nu este bine


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PH-06-BOA
post 17 Aug 2015, 19:10
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.731
Joined: 28 April 07




Nu e chiar așa, dac-ai ști adevărul, te-ai cam pune pe gânduri ! Apoi, din tot ce-am scris p-aici, e ceva îndoielnic? Haideți să-ncheiem asta, și să-i redăm topicului, ce-i al lui !


--------------------
Dacia 1310 1988 - ph-99-aob
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 21 Aug 2015, 10:56
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




Pai teroson peste gaura de rugina, pene de ferodo la disc, ciocan in loc de presa, numa' "inventii" de meserias.

Acum imi dau seama cum se vind masini de abia se tin pe strada ca fiind "masini conduse de o doamna pensionara"...


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th June 2024 - 19:18
Forum Renault