DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> pacaleala Black Line

tzepesch
post 23 Jul 2010, 13:03
Post #31


Japan Jupan


Group: Members
Posts: 2.403
Joined: 22 June 05
From: Bucuresti




Problema similara am patit si eu, nu la Dacia, ci la vecinii lor Renault.

Asta vara cand eram in cautare de masini, am ajuns intr-un final la Clio Hatch 1.4 100CP sau p-acolo full option, cu tot ce se putea pe ea. Made in Fr. Cica full option se livreaza din Fr, nu Turcia. Foarte frumos am zis eu.

Am fost la dealer, am discutat cu respectivul, urma sa platesc avansul si da facem actele. Omul a dat comanda in Fr. Dupa 4 ore trebuia sa revin. Am revenit cu avansul cash, mult avans aoricum de unde am primit un raspuns de m-a lasat moale. Comanda a fost refuzata de Ren Fr. pe motivul ca Ren Fr. echipeaza DOAR pt Europa de Vest, pt Est ocupandu-se Turcia. Iar faza tare, Turcia nu echipeaza modele Full, doar entry si middle. Asta a fost raspunsul oficial primit de la dealer pe cand le fluturam avansul gras pe sub nari.

Deci, noi, dealerul va oferim masina, cum o vreti Dvs, dar stai sa vezi, n-are cine sa v-o faca. Tzeapa! Sa-mi para rau sau nu ca-s roman?

A 2 zi am cumparat Toyota.

PS: asta fiind alta tzeapa, romanian style.

This post has been edited by tzepesch: 23 Jul 2010, 13:05


--------------------
Dacia DELTA GALIDI Station Wagon 1982 - 1310 - 4VIT. - B-xx-xxx
De ce caraie cioara in zbor? ... Schimba vitezele

Toyota Auris 2L D-4D Luna Plus +
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 25 Jul 2010, 12:21
Post #32


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




cu OPC si alte balarii de genul asta NU merge. Stimate coforumist, imi pare rau pt ce ai patit, dar din pacate in tara asta mori cu dreptatea in mana.

Singurul mod in care iti poti face dreptate este o plangere in instanta. Dar, si aici, o sa suferi multa vreme pana cand o sa ai sau nu castig de cauza.

Am avut anul trecut o frumoasa problema cu dacia, si opc mi-a spus clar ca, cei de la dacia refuza reparatia pe garantie, si opc nu poate face nimic, inafara de o amenda. Oricum le-am promis celor de la dacia ca nu voi mai cumpara niciodata o masina DACIA noua, sa le stea in gat garantia si restul. Sper sa iti rezolvi treaba intr-un fel sau altul.

La astia de ce nu exista optiunea: nu esti multumit de produs, nu il ridici, sa iti faca stornare. Eu am ajuns acasa cu LCD-TV si am vazut ca e busit display. Inapoi frumos, stornare si gata. Ia sa faca dacia la fel, sa vezi atunci respect fata de clienti!


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 25 Jul 2010, 14:37
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




si unde ai vazut tu in romania sau inafara sa faca un producator stornare pentru problema x?


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 25 Jul 2010, 16:10
Post #34


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




aphophis nu prea inteleg la ce te referi, pot doar sa banuiesc. Sper ca raspund la subiect:

Subsemnatul a achizitionat acum vreo luna, un TV LCD de la Domo. Am probat in magazin, a parut OK. Acasa, mai la intuneric constat ca LCD e stricat, il bag inapoi in cutie si ma prezint la magazin. Le zic: e bulit, imi vreau banii inapoi. Zis si facut, fara alte comentarii.

As avea si alte exemple din germania, dar acolo e civilizatie si respect fata de client, nu maimutareala de la noi.

Sper ca am fost suficient de explicit.


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 25 Jul 2010, 19:34
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




eu ma refeream la masini smile.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:08
Forum Renault